Şimdi Ara

< OPERA TARAYICI > Opera 18 & Opera 19 (228. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.573
Cevap
10
Favori
201.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ettu

Opera tarayıcıyı açtığında "Hızlı erişim" adıyla boş bir sayfa (sekme) açılır. Tıkladığın her web sayfası aynı opera tarayıcı içinde sekme olarak açılır. Yani 2. bir opera sayfası açılmaz.
    Tamam ben de bunu diyorum. Tarayıcı içinde sekme olarak açılmasın. 1 sekme varsa tıkladığımda 2 sekme olmasın. 1 sekme varsa tıkladığımda aynı sekmede istediğim yere gitsin. Ama şuan 1 sekme varsa tıkladığım haberi yeni bir sekmede açıyor önceki sekme duruyor. 3 sekme varsa tıklayınca aynı sayfada 4 sekme oluyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Bunun ayarı nereden nasıl yapılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisever -- 30 Mayıs 2019; 19:30:10 >
  • mavisever M kullanıcısına yanıt
    Kabaca ayarlara baktım ama dediğinizi yapan bir ayar yerine rastlamadım maalesef.
    Daha önce denemediyseniz şunu bir deneyin:

Ayarlara girin... en alt kısma inin orada gelişmiş özellikleri açın. onun da en alt kısmına inin. Ayarları sıfırla seçeneği var. onunla ayarları sıfırlayın.
  • Yıllardır aynı yöntemle Operayı kullanıyorum. Bende ayarlara baktım ama öyle bir seçenek bulamadım.
  • Opera hesabımda kayıtlı olan şifreleri,başka bir tarayıcıya nasıl aktarırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flight Of Icarus

Opera hesabımda kayıtlı olan şifreleri,başka bir tarayıcıya nasıl aktarırım.
    https://www.digitalcitizen.life/export-passwords-web-browser-csv

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Opera'ya geçiş yaptım fakat Menü sekmesinin konumu çok rahatsız etmekte, bazı alışkanlıklar değişmiyor maalesef. Chrome'da menü butonu en sağda X'in altındaki 3 noktaya basınca çıkıyordu operada en sola koymuşlar ama ben ısrarla en sağdaki 3 çizgiye tıklıyorum.. Değiştirmenin bir yolu var mıdır? 😒
  • ben uzun süre opera kullanıyorum, sitelere otomatik giriş için şifreleri kaydetmiştim. bir sitede şifreyi otomatik girişe tıklyınca şifre yanlış dedi, bende şifremi sıfırladım. buraya kadar her şey normal gibi ama ben yeni şifreyle giriş yaptıktan sonra otomaik giriş için '' parolayı kaydet '' seçeneği çıkmıyor. bunu nasıl halledebilirim? her giriş için kullanıcı adı ve şifre girmek uzun sürüyor.

kısaca, kullanıcı adı ve şifremi x sitesine opera kaydetmek için sormuyor, nasıl kaydedebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

ben uzun süre opera kullanıyorum, sitelere otomatik giriş için şifreleri kaydetmiştim. bir sitede şifreyi otomatik girişe tıklyınca şifre yanlış dedi, bende şifremi sıfırladım. buraya kadar her şey normal gibi ama ben yeni şifreyle giriş yaptıktan sonra otomaik giriş için '' parolayı kaydet '' seçeneği çıkmıyor. bunu nasıl halledebilirim? her giriş için kullanıcı adı ve şifre girmek uzun sürüyor.

kısaca, kullanıcı adı ve şifremi x sitesine opera kaydetmek için sormuyor, nasıl kaydedebilirim?
    Ayarlarda şifreler kısmına gelip o site için olan kaydı silip, yeniden yeni şifreye giriş yapmayı deneyin.
    En azından güncelle demesi lazım ama bilemedim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Ayarlarda şifreler kısmına gelip o site için olan kaydı silip, yeniden yeni şifreye giriş yapmayı deneyin.
    En azından güncelle demesi lazım ama bilemedim...

Alıntıları Göster
    eski parolayı sildim, ne güncelle ne de parolayı kaydet seçeneği çıkıyor siteye giriş yaptığımda.

hewr seferinde kullanıcı adı ve parolayı elle yazıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

eski parolayı sildim, ne güncelle ne de parolayı kaydet seçeneği çıkıyor siteye giriş yaptığımda.

hewr seferinde kullanıcı adı ve parolayı elle yazıyorum.

Alıntıları Göster
    İlginç

Opera forumunda şu öneri yapılmış. Bir deneyin.

1 Uncheck the Setting "Offer to save passwords I enter on the web" (found in Settings | Privacy & security)
    2 Close the browser and re-open it.
    3 Check the Setting "Offer to save passwords I enter on the web"
    4 Refresh Settings Tab.
    5 Refresh the Site/Page for which you want to store the password. Enter the username and password.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İlginç

Opera forumunda şu öneri yapılmış. Bir deneyin.

1 Uncheck the Setting "Offer to save passwords I enter on the web" (found in Settings | Privacy & security)
    2 Close the browser and re-open it.
    3 Check the Setting "Offer to save passwords I enter on the web"
    4 Refresh Settings Tab.
    5 Refresh the Site/Page for which you want to store the password. Enter the username and password.

Alıntıları Göster
    denedim olmadı, bunun gibi birkaç şey daha buldum nette ararken ama onlarıda deneyince sorun çözülmedi.
  • Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Operayi kaldırıp yeniden kurmak belki?

• quote:

Operayi kaldırıp yeniden kurmak belki?
    tekrar kurmayı bende düşündüm ama bu seferde yer imleri ve speed dial kısmındaki düzenlemeler karışıyor. diğer sitelerin şifrelerini tekrar girmem gerekecek filan çok uğraştırır. çözüm bulamazsam firefox ya da chrome yükler o site için kullanırım.
  • Linux da opera kullanıyorum ancak firefoxda açılan videolar operada açılmıyor var mı benzer sorun yaşayan ya da çözümünü bilen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaylan -- 8 Aralık 2020; 0:59:23 >
  • Selamlar,

Son zamanlarda opera kullanmaya çalışıyorum. En büyük nedenim ben gibi çoklu sekmeler kullananlar için, sekmeler grubu (Bağlam) oluşturabilmek ve tabii ki entegre VPN. Çeşitli sorunlarla karşılaşıp kendimce çözüm arıyorum. Mesela çözüm bulamadığım Ekşi sözlük; ekşi de tek tıklama yapınca işlem yapmıyor, ikinci defa tıklamam gerekiyor. Video çekim oradan da anlayabilirsiniz. Ekşi de çok vakit geçirdiğimden bu önemli benim için. Çözüm bulamazsam opera ya veda edeceğim..

Video;https://streamable.com/sb79nz
  • hDundar kullanıcısına yanıt
    Bu sorun yerleşik reklam engelleyiciden kaynaklanıyor. Başka bir tarayıcıda da -harici dahi olsa- reklam engelleyici eklentilerinden birini kullanırsanız aynı sorunu yaşarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrecoB

Bu sorun yerleşik reklam engelleyiciden kaynaklanıyor. Başka bir tarayıcıda da -harici dahi olsa- reklam engelleyici eklentilerinden birini kullanırsanız aynı sorunu yaşarsınız.
    Çok sağolasın hocam; Opera da eksisozluk.com için reklam engellemeye istisna ekledim sorun çözüldü. Ve ayrıca google chrome da adblocker kullanıyorum bahsettiğiniz gibi orada bir sorun yok. Şimdi tekrar kontrol ettim tek tıkla sorunsuz ekşide gezebiliyorum.
  • hDundar kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam.

Bu sorun her eklentide ortaya çıkmıyor anladığım kadarıyla. Ben de şimdi tekrar baktım Ekşi'de hangi eklentiyi devre dışı bırakmışım Chrome'da diye. Örneğin Adblock Plus veya Kaspersky'nin tarayıcı eklentisi ile sorun çıkmıyorken Ghostery eklentisinde Ekşi'yi istisnalara eklemişim.
  • operadaki şu sekmeleri "ctrl+tab" olayında sekmeleri sırayla gezsin istiyorum diğer tarayıcılar gibi

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.