Şimdi Ara

< OPERA TARAYICI > Opera 18 & Opera 19 (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.573
Cevap
10
Favori
201.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: beytepe

Opera 9'u sana önermiyorum technics.
    Ben de uzun zamndır Opera kullanıyorum ve deneme sürümü olmasına rağmen 9'u kurdum ama sonra pişman oldum.
    Bir çok sorunla karşılaştım sen devam et 8.51 ile bana kalırsa.

test versiyonununda hatalar bende gördüm kullandığımda çıkmasını bekliycez artık tam sürümünün.. bakalım nasıl olucak.. Operayla ilgili daha iyi performans alma yöntemleri varsa paylaşalım bunları herkez bilsin arkadaşlar.. mesela bu ctrl h ile try a attığımız operayı herseferinde böyle uğraşmadanda trya gönderebilirmiyiz..
  • opera mause kısalyolları nedir arkadaslar ? bi turlu cozemedım cogunu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

quote:

Ben de uzun zamndır Opera kullanıyorum ve deneme sürümü olmasına rağmen 9'u kurdum ama sonra pişman oldum.

test versiyonununda hatalar bende gördüm kullandığımda çıkmasını bekliycez artık tam sürümünün.. bakalım nasıl olucak.. Operayla ilgili daha iyi performans alma yöntemleri varsa paylaşalım bunları herkez bilsin arkadaşlar.. mesela bu ctrl h ile try a attığımız operayı herseferinde böyle uğraşmadanda trya gönderebilirmiyiz..

Böyle uğraşmadan dediğin iki tuşa basıyosun daha ne kadar bi kısayolu olabilir ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: borntobewild

quote:

quote:

Böyle uğraşmadan dediğin iki tuşa basıyosun daha ne kadar bi kısayolu olabilir ki?

demek istediğim başlat çubuğuna indir dediğimde direk trya atsa maxthon gibi yada avant gibi daha güzel olabilirdi.. yada kapattığımda kapanmasa tryda kalsa.. mesela
  • Bu arada 9 versiyonunun bi sorunu var sanırım,operayı kapatıp bilgisayarı kapat dediğimde işlemi sonlandıramıyor,ya da operayı kapattığımda system processlerin arasında hala opera.exe dosyası çalışıyor gibi gözüküyor.Sanırım 9 dan kaynaklanıyor,önceki sürümde böyle bişey yoktu yanılmıyosam.
  • arkadaşlar bişey farkettim... operada 5dakika önce girdiğim sayfaya tekrar girmeye çalıştığımda sayfa üzerindeki resimleri baştan yüklüyo.. bu hem programı biraz olsun hantallaştrıyo hemde kotadan yiyo habire gereksiz yere nasıl kapanıcak bilen varmı
  • quote:

arkadaşlar bişey farkettim... operada 5dakika önce girdiğim sayfaya tekrar girmeye çalıştığımda sayfa üzerindeki resimleri baştan yüklüyo.. bu hem programı biraz olsun hantallaştrıyo hemde kotadan yiyo habire gereksiz yere nasıl kapanıcak bilen varmı

sol üstte view'e gir images'e gel sana 3 farklı secenek sunuyor istersen resimleri göstermeyi secersin "No images" olur biter ayrıca bu özelligi adres barın yanına buttonlarda yerlestirebiliyorsun

ek: cached image dersen resimleri direkt kendi hafızasından yükler ama bunu yapabilmesi icin daha önce en az 1 kere o sayfaya girmis olman gerektigini biliyorsundur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco -- 19 Ocak 2006 11:58:59 >
  • tam aradığım cevaptı teşekkürler...ama operanın bu özelliği bence yetersiz olmuş.. yani aynı isimdeki resim dosyalarını kendisinin kontrol edip gerektiğindede zaten cacheden okuması gerekir öteki türlü program yavaşlar gereksiz yere bunu neden atladı bu adamlar acaba... sinir oldum bak şimdi..

quote:

Orjinalden alıntı: meco

quote:

arkadaşlar bişey farkettim... operada 5dakika önce girdiğim sayfaya tekrar girmeye çalıştığımda sayfa üzerindeki resimleri baştan yüklüyo.. bu hem programı biraz olsun hantallaştrıyo hemde kotadan yiyo habire gereksiz yere nasıl kapanıcak bilen varmı

sol üstte view'e gir images'e gel sana 3 farklı secenek sunuyor istersen resimleri göstermeyi secersin "No images" olur biter ayrıca bu özelligi adres barın yanına buttonlarda yerlestirebiliyorsun

ek: cached image dersen resimleri direkt kendi hafızasından yükler ama bunu yapabilmesi icin daha önce en az 1 kere o sayfaya girmis olman gerektigini biliyorsundur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 19 Ocak 2006 12:42:47 >
  • o zaman sadece cached image secenegini isaretle böylece ilk girdigin sayfada resimleri alır bir daha girdiginde ise hafızasından kullanır herhalde.. denemek ve ölcmek gerek alınan veri miktarını...

ek: bir browserin resimleri yada sayfayı sürekli kendinin yüklemesi herzaman kullanıslı olmuyor.. bazı durumlarda sürekli bastan yükletmek gerekiyor.. hatta buna mecbur kaldıgım bazı sayfalar bile olmustu.. cachden yüklenen sayfaya bir bakıyorsun cokdan degismis oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco -- 19 Ocak 2006 12:56:16 >
  • evet ama en basit tarayıcıda bile bu haftalık periyodlarla kontrol edilir. ie de bile buböyleydi.. bu şekilde siteler eski kalmaz ama gereksiz yere hızıda düşmemiş olur

quote:

Orjinalden alıntı: meco

o zaman sadece cached image secenegini isaretle böylece ilk girdigin sayfada resimleri alır bir daha girdiginde ise hafızasından kullanır herhalde.. denemek ve ölcmek gerek alınan veri miktarını...

ek: bir browserin resimleri yada sayfayı sürekli kendinin yüklemesi herzaman kullanıslı olmuyor.. bazı durumlarda sürekli bastan yükletmek gerekiyor.. hatta buna mecbur kaldıgım bazı sayfalar bile olmustu.. cachden yüklenen sayfaya bir bakıyorsun cokdan degismis oluyo
  • haftalık cach kontrolu opera'da da var...
    tools > preferences > advanced > history kısmında alttaki 3lü sekmelerde süre ayarı yapabiliyorsun
  • yukarıda dediğin şıkkı seçince (resimle ilgili olan) resimlerin hiçbirini göstermiyo.. bi saçmalık var kesin ama anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 19 Ocak 2006 16:28:00 >
  • @Technics "No images" dersen zaten resimleri göstermez sorun ne ben anlamadım.
  • abi yazının üzerine tıkla anlamında söyledim Opera Türkçe forumunun linki o.

quote:

quote:

Sorununu buraya yaz dostum mutlaka çözüm yolu bulunur.

Bu program sayfa açılış hızı ve kullanım kolaylıklarıyla mest etti beni, başka bişi kullanmıyorum şuanda fakat forumlarda sistem kaynaklarını yormaz denen opera benim cpu'mun ve sistem memorymin %50 sini bloke ediyo çalıştığı zamanlarda.. bunun sebebi ne olabilir ve operanın ince ayarlarında bunu kısmanın bi yöntemi varmı acaba..
  • sorunda ozaten no images değil cached imagesi seçtiğimde oluyo buproblem..dene bak

quote:

@Technics "No images" dersen zaten resimleri göstermez sorun ne ben anlamadım.
  • hehehe farkedilmiyo valla :) şimdi gördüm

quote:

abi yazının üzerine tıkla anlamında söyledim Opera Türkçe forumunun linki o.

quote:

quote:

Sorununu buraya yaz dostum mutlaka çözüm yolu bulunur.

Bu program sayfa açılış hızı ve kullanım kolaylıklarıyla mest etti beni, başka bişi kullanmıyorum şuanda fakat forumlarda sistem kaynaklarını yormaz denen opera benim cpu'mun ve sistem memorymin %50 sini bloke ediyo çalıştığı zamanlarda.. bunun sebebi ne olabilir ve operanın ince ayarlarında bunu kısmanın bi yöntemi varmı acaba..

• bende önbellekteki resimler seçeneğini seçince problem yok,belki ön bellek boyutunla alakalı olabilir.Onu değiştirmeyi dene düzelir.
  • Bende opera 9 kullanıyorum aynı sorunları bende yaşıyorum bazen kitleniyo javalı sayfalarda sorunlu ama not ve bookmarks kısmı için bu şımarık programdan vazgeçemiyorum ......
  • napayım mesela? bide bunun 9unu kullanan yokmudur haala düşüncelerini yazsada ona göre baksak bizde neolduuna

quote:

bende önbellekteki resimler seçeneğini seçince problem yok,belki ön bellek boyutunla alakalı olabilir.Onu değiştirmeyi dene düzelir.
  • quote:

napayım mesela? bide bunun 9unu kullanan yokmudur haala düşüncelerini yazsada ona göre baksak bizde neolduuna

quote:

bende önbellekteki resimler seçeneğini seçince problem yok,belki ön bellek boyutunla alakalı olabilir.Onu değiştirmeyi dene düzelir.

bende de cached image seceneginde hic bir sorun yok versiyon 8.51... ama v9 betayı ilk cıktıgında denemistim bi cok özelligi tam performans calısmıyor heberin olsun o yüzden 9 bitene kadar beklemen yada su an sitede dagıtılan sürümü kurman daha iyi olabilir. mesela 9betayı silmemdeki en büyük etken kısa yol proxy kullan/kullanma secenegi calısmıyordu... sendeki resim sorunuda beta olmasında olabilir..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.