Şimdi Ara

OPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web Tarayıcısı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
8
Favori
25.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 23 sürümünü kullanıyorum. Önceki yer imlerimi "bookmark manager" eklentisiyle import ederek hallettim.
    Ama açtığım yeni bir adresi mouse ile üzerindeyken sağ tuşla "bookmark manager"e ekle diyorum. Bazen ekliyor bazen de kafasına göre takılıp eklemiyor.
    "Hızlı erişim" e en az yüz tane adres ekledim. Bunların yedeğini alabilsem çok iyi olacak. Çözüm yolu bilen varsa açıklarsa çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 8 Ağustos 2014; 9:24:40 >
  • Arkadaslar. Opera nin chromium a gecmeden onceki son versiyonu nedir acaba? Yani presto engine ile calisan opera surumu lazim bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StackOverflow

Arkadaslar. Opera nin chromium a gecmeden onceki son versiyonu nedir acaba? Yani presto engine ile calisan opera surumu lazim bana.

12 olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

Orijinalden alıntı: ozn96

Merhabalar benimde bir sorum olucaktı operayı kurdum, güzel kullanıyorum fakat chromedaki bilgileri nasıl eşitleyeceğimi bulamadım şifreler vs. yer imi aktarıcısı diye birşey buldum oda etkin gözükmüyor bilenlerden yardım bekliyorum

Ben bookmarks aktarma durumuna kendimce çözüm buldum.

Operadan chromeye aktarım için: "C:\Users\kullanıcı_adınz\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable" klasörü içerisinde "Bookmarks" adında bir dosya var.Bunu kopyalayıp chrome dizinindeki bookmarks dosyası ile değiştirin.Chrome dizini ise opera gibi appdata dizini altında olsada biraz daha farklı bir yerde.

Chromeden operaya aktarım için: "C:\Users\kullanıcı_adınz\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default dizini altında ulaşabilirsiniz chromenin bookmarks dosyasına.

NOT:AppData dosyası gizlidir normalde. klasör seçeneklerinden gizli dosyaları görünür yapın.Sonrada masaüstünde bulunan kullanıcı adı dizininden AppData oradanda diğer dizinlere ulaşabilirsiniz.

Operadan chromeye, chromedende operaya bu şekilde rahatça aktarım yapabilirsiniz.

NOT 2:Bu sadece bookmarks(yer imleri) için geçerlidir.

bunu arıyordum teşekkürler

• Rica ederm.
  • Arkadaşlar, chrome sistemi zorlamaz diyorlar ama çok zorluyor, Opera tarayıcısı sistemi zorlar mı?
  • Operayı yıllardır kullanırım. Hele 22-23 sürümlerindeki yenilikler sayesinde benim için vazgeçilmez oldu. Çok hızlı çalışıyor. Sistemi hiç yormuyor. İçiniz rahat olsun.
  • 10 yılı aşkın süredir aralıksız opera kullanan biri olarak yeni sürümleri beğenmediğimi söylemeliyim.
    Hem mobil hem masaüstü sürümde de eski haline çizgi çekip chrome çakması olması beni çok üzdü açıkçası.
    Şu an telefonda dolfin kullanıyorum, pc de ise hala 12.17 sürümü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sizin gibi yıllardır Opera kullanıyorum. Opera 22.0'de ilave gelen özellikler ile Crome, Firefox'u tamamen bıraktım. Tek eksiği hızlı başlatı yedekleyemiyorum.
  • arkadaşlar operanın hızlı arama google linkini paylaşabilirmisiniz ben yanlışlıkla sildim bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 29 Ağustos 2014; 19:19:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

çok sağolun .
  • opera 24'e düğmeler eklenmeyecek mi? bir de bu hızlı erişimde thumbnail ayarlayamıyoruz sanırım. tarayıcı yağ gibi akıyor da eksik çok
  • Önceleri Chrome kullanırdım ama son 1 yıldır opera kullanıyorum son sürümlerle birlikte yağ gibi oldu tarayıcı inşallah bozmazlar ilerki sürümlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 5 Eylül 2014; 21:41:51 >
  • Opera için ZenMate çıkmış. Chrome'daki ile tıpa tıp aynı:https://addons.opera.com/tr/extensions/details/zenmate-for-operatm/?display=en
  • arkadaşlar acaba masaüstü opera tarayıcısı için gif engelleme eklentisi varmı bildiğiniz?
  • @bkaakco Zenmate uzun zamandır opera eklenti mağazasında vardı zaten.Yani yeni çıkan bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

@bkaakco Zenmate uzun zamandır opera eklenti mağazasında vardı zaten.Yani yeni çıkan bir şey değil.

Yeni keşfettim, yazılmadığını görünce yazayım dedim.
  • hepinize merhaba arkadaşlar,
    son 1 gündür opera kullanıyorum ve açık ara chrome'u ezmiş diyebilirim. çok hafif ve stabil. gayet iyi.
    ama tek sorun yumuşak kaydırma ayarlarını yapamadım. kaldırmışlar mı ? nasıl yapıyoruz ?
  • Yeni sürümde tarayıcı tam ekranda başlamıyor bunun bir ayarı var mı?
  • Opera chromium tabınana geçtiği günden beri kullanıyorum, comodo dragonu bıraktım artık buna geçtim, Chrome tarayıcı çok fazla ram sömürüyor bunu farkettim, böyle şişmeye devam ederse firefox kullanıcam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.