Şimdi Ara

OPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web Tarayıcısı (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
8
Favori
25.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: strongergo

quote:

Orijinalden alıntı: Dethagorf

quote:

Orijinalden alıntı: lost

Flash silinip tekrar yüklenebilir ama aynı siteye mi baktık şimdi onu bir netleştirelim:
    Siz ÖM atın siteyi tekrar kontrol edelim belki ben yanlış yere bakmış da olabilirim.
    Bir ihtimal site tam ekrana izin vermiyor da olabilir.

Hocam baska bi tarayıcıda tam ekran oluyor operada böyle oluyor ama mesela operada youtube,facebook gibi yerlerdr problem yok.

hocam tam bilmemekle beraber bazı siteler farklı tarayıcılardan tam ekranı açmıyor olabilir. sizin girdiğiniz sitede opera ile uyumlu olmayabilir belkide.sadece bir tahmin dediğim.

Vivaldinin açıp operanın açmaması çok ilginç hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: strongergo

quote:

quote:

Flash silinip tekrar yüklenebilir ama aynı siteye mi baktık şimdi onu bir netleştirelim:
    Siz ÖM atın siteyi tekrar kontrol edelim belki ben yanlış yere bakmış da olabilirim.
    Bir ihtimal site tam ekrana izin vermiyor da olabilir.

Hocam baska bi tarayıcıda tam ekran oluyor operada böyle oluyor ama mesela operada youtube,facebook gibi yerlerdr problem yok.

hocam tam bilmemekle beraber bazı siteler farklı tarayıcılardan tam ekranı açmıyor olabilir. sizin girdiğiniz sitede opera ile uyumlu olmayabilir belkide.sadece bir tahmin dediğim.

Vivaldinin açıp operanın açmaması çok ilginç hocam

her ihtimali değerlendirmek lazım hocam. örnek verirsem turkcell tv chrome da düzgün çalışmayabilir uyarısı var. ama firefox ve internet explorerda çalışabilir deniyor turkcell tv plusta. isterseniz sizde bakabilirsiniz. sitesinden giriş bölümüne tıklayın sağ üstte bu uyarı gelir.

chrome da çalışmayan site mozilla da ve explorerda nasıl çalışabilir denebilirdi o zaman. yani demek ki olabiliyor böyle durumlar. onun için dedim belki operaya uyumlu olmayabilir diye.

• Windows 10 da üst durum çubuğu gri ve hiç bir şekilde düzelmiyor. Ayarlardan sistem rengi filanda işe yaramıyor, böyle küçük detayları alıyorlar hep.

Birde siteye özel ayar yapmayı ilk opera geliştirmiştir, ama şimdi durum çubuğuna tıklayınca siteye özel ayar filanda yapılmıyor, google Chrome opera özelliklerini çala çala büyüdü, opera kendine has özelliklerini bile sunmuyor artık
  • Uzun zaman chrome kullandıktan sonra tekrar Opera'ya döndüm ama şöyle bir sıkıntı var. Youtube'da içerikler hep Hindistan'a ait gözüküyor. Aşağıda ayarlardan Türkçe yapıyordum ama sonra tekrar açtığımda Hindistan olarak değişiyor. Bunu nasıl düzelteceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Uzun zaman chrome kullandıktan sonra tekrar Opera'ya döndüm ama şöyle bir sıkıntı var. Youtube'da içerikler hep Hindistan'a ait gözüküyor. Aşağıda ayarlardan Türkçe yapıyordum ama sonra tekrar açtığımda Hindistan olarak değişiyor. Bunu nasıl düzelteceğim.

vpn açık olmasın hocam? ayrıca bütün geçmişi çerezleride silip deneyin belki işe yarar.
  • strongergo S kullanıcısına yanıt
    Yok dostum, vpn kapalı, geçmişi sildim, ccleaner ile de temizledim ama maalesef, neyse sıkıntı değil, düzelir herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: KNTLG

Yok dostum, vpn kapalı, geçmişi sildim, ccleaner ile de temizledim ama maalesef, neyse sıkıntı değil, düzelir herhalde

Turbo modu açık mı?
  • Yeni sürümü çok beğendim
  • Herkese merhaba. yeni sürümde ilginç bir sorunum var. youtube küçüldü. ctrl ile büyütüyorum ama yazı vs büyüyor. yani olması gereen gibi olmuyor. iki foto ile göstereyim biri firefox diğeri opera. nasıl eski büyük player lı haline döndürebilirim. teşekkürler.
    OPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web TarayıcısıOPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web Tarayıcısı

• quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

Herkese merhaba. yeni sürümde ilginç bir sorunum var. youtube küçüldü. ctrl ile büyütüyorum ama yazı vs büyüyor. yani olması gereen gibi olmuyor. iki foto ile göstereyim biri firefox diğeri opera. nasıl eski büyük player lı haline döndürebilirim. teşekkürler.
    OPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web TarayıcısıOPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web Tarayıcısı

selamlar,

opera ayarlardan web sitelerine gelin oradan yazı boyutunu küçültme yeri var. önce sayfa yakınlaştırması yapın sonra yazı boyutunu küçültün ayarlayın benim önerim bu :)

edit: ayrıca tarayıcı eklentilerinden de olabilir. dikkat ettim opera da abp 4 işareti var ve ayrıca bir eklentin yanında 14 rakamı yazıyor. o da olmuş olabilir. çünkü firefox da bir abp gördüm eklenti olarak onunda üzerinde hiç rakam yazmıyordu. belki bunlardan da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 22 Mayıs 2017; 23:29:17 >

• esevetnov kullanıcısına yanıt
    Bende reklam engelleyicisi ublock origin ile iki tarayıcıda da aynı görüntü var.
    ABP çok kasar. bunu değiştirin veya geçici kapatarak deneyin.
  • Yazı tipi boyutuyla oynamak suni bir çözüm olur :) diğer taraftan abp ile ilgili değil çünkü devredışı bırakarak yeniden denedim sonuç aynı. mavi eklentide operanın kendi reklam engelleyicisi. onuda kapttım durum aynı. şirket bilgisayarımda firefox kullanıyorum. yarın opera yükleyip denicem bakalım ordada aynımı olacak yoksa sadece bu pc ile alakalı bir durummu. eğer öyle ise daha kötü çözüm bulamıyorum çünkü :( cevaplarınız için teşekkürler.
  • esevetnov kullanıcısına yanıt
    Güncellemeleri, üst üste yükleyince eski ayarlar ile yeniler karışıyor.
    Bazen ben de karşılaşıyorum öyle farklılıklarla.

Tümüyle kaldırıp tekrar yüklüyorum o zaman.
    Ama "program files" içindeki "opera" ve Başlat çalıştır'a %appdata% yazınca açılan penceredeki "Opera Software" klasörlerini de silerek yapıyorum.

Ayrıca,
    -Operanın geçmişini, çerezleri silerek deneyin.
    -Video olduğu için, adobe flash'ı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Akla bir sürü olasılık geliyor. Deneme yanılma yoluyla çözüme ulaşacağız sanırım.
    Kolay gelsin.
  • opera vpn bir kaç gündür çalışmıyor sizde de durum aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

opera vpn bir kaç gündür çalışmıyor sizde de durum aynı mı?

Geçenlerde sadece mobil sürümde 1-2 gün çok ağır bir yavaşlık yaşamıştım. Şu an gayet güzel çalışıyor. Web sürümünde ise herhangi bir bağlantı sorunu ile karşılaşmadım.

özet: Çalışıyor, sorun yok.
  • quote:

Güncellemeleri, üst üste yükleyince eski ayarlar ile yeniler karışıyor.
    Bazen ben de karşılaşıyorum öyle farklılıklarla.

Tümüyle kaldırıp tekrar yüklüyorum o zaman.
    Ama "program files" içindeki "opera" ve Başlat çalıştır'a %appdata% yazınca açılan penceredeki "Opera Software" klasörlerini de silerek yapıyorum.

Ayrıca,
    -Operanın geçmişini, çerezleri silerek deneyin.
    -Video olduğu için, adobe flash'ı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Akla bir sürü olasılık geliyor. Deneme yanılma yoluyla çözüme ulaşacağız sanırım.
    Kolay gelsin.

@lost selamlar hocam :)

artı olarak dedikleriniz gene çözüm olmazsa operayı iobit uninnstaller yada revo unnistaller gibi programlarla kaldrıp, yeniden yüklemede fayda getirebilir. ccleaner da operayı tamamen silmeden önce alternatif olarak denenebilir.

eğer işyerinizdeki bilgisayarda normalse büyük ihtimalle özel pc nizde olabilir. o zaman bu yöntemler işinize yarayabilir.

ayrıca ben hiç format atmadan uzunca bir süre windows 7 kullanmıştım. bazı hatalar kalıyordu. ve işletim sistemi üzerindeki çözümler fazla işe yaramayabiliyordu. sonra format attım. bu hataların gittiğini gördüm. ama sizin durumunda herşeye format gerekmez tabii ki :) en son çare formattır bence. ve ben gerekmedikçe format atmayı doğru bulmam. kolay gelsin :)

• strongergo S kullanıcısına yanıt
    @strongergo
    Selamlar kardeşim. Teşekkür ederim.

Çok doğru noktaya temas ettin. İyi tespit.
    İşletim sistemi güncellemeleri de bu duruma sebep olmuş olabilir.

Win 7,8 ve 8.1'in üzerine Win 10 yükseltmeleri yapılmışsa bunlar da sistemi hatalı çalışmaya itiyor.
    Hatta win 10 üzerine win 10 yükseltmesi bile böyle şeylere sebep olabiliyor.
    Bunu da göz önünde bulundurmak gerekir.
  • İş yerimdeki pc de sorun yok. yani olması gerektiği gibi büyük player var youtube da. flash player ı kaldırıp yeniden yükledim sorun devam ediyor. diğer yöntemleride yapabilirim lakin tüm ayarlarım, parolalar, yer imleri, geçmiş vs açıkçası silinsin istemiyorum. operayı silip yeniden kursam yer imlerim vs silinirmi. neyse denicem artık hayırlısı :) sonucu yazarım. teşekkürler.

EDİT: Silip yeniden yükledim. kullanıcı verilerini sakla dedim ama silmedim. sonuç aynı malesef. ulan ne salak bi hatadır ya anlamadım gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esevetnov -- 24 Mayıs 2017; 19:22:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

İş yerimdeki pc de sorun yok. yani olması gerektiği gibi büyük player var youtube da. flash player ı kaldırıp yeniden yükledim sorun devam ediyor. diğer yöntemleride yapabilirim lakin tüm ayarlarım, parolalar, yer imleri, geçmiş vs açıkçası silinsin istemiyorum. operayı silip yeniden kursam yer imlerim vs silinirmi. neyse denicem artık hayırlısı :) sonucu yazarım. teşekkürler.

EDİT: Silip yeniden yükledim. kullanıcı verilerini sakla dedim ama silmedim. sonuç aynı malesef. ulan ne salak bi hatadır ya anlamadım gitti.

ccleaner denediniz mi? daha sonrada dediğim gibi operayı sildiyseniz uninstaller programlarıyla mı sildiniz? mesajınızda bunları belirtmemişssiniz o nedenle sorayım dedim.
  • hocam dediğim gibi ayarlarımı kaybetmemek adına detay temizlik yapmadım. yani sadece program kaldırdan kaldırıp yeniden kurdum. yani canımı sıkıyor bu durum ama tekrar onca parola, yer imleri ekleme vs uğraşamam ya. kalsın böyle neyapayım. yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.