Şimdi Ara

OPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web Tarayıcısı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
464
Cevap
8
Favori
25.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorunda orda zaten 3 sekmeyle 500 mb 6 sekmeyle 1 GB ram kullanıyor bütün chromium tabanlı tarayıcılar. Bilgisayarınızın 16 GB RAM i varsa veya tarayıcıyı sürekli açıp kapatıyorsanız kullanın.
  • e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Yer imleri nihayet aktarılabilir olmuş. Çıkışta temizle seçeneği ise herhalde hiç gelmeyecek opera ya..
  • opera 12 deki özellikler gelene kadar ara verdim operaya.
    maalesef yeni opera tamamen chrome çakması oldu ve eski özelliklerden hiçbiri yok.
    10 seneden fazla zamandır kullanıyorum. ara ara deli etse de yine de kullanılır haldeydi.
    yeni altyapı hoşuma gitmedi, 12 den de desteği çektiler yetim gibi ortalıkta kaldık.
    firefox kurdum , operadaki alıştığım ayarları yaptim, su an sorunsuz kullanıyorum.
    eski operam gelene kadar da firefox da devam gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öner kullanıcısına yanıt
    Opera 12.17'yi kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum. Linkler ilk mesajda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 30 Ekim 2014; 23:02:50 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Aslında Opera da diğer birçok Chromium tarayıcı gibi Google entegrasyonu sunsa güzel olabilir. Fakat muhtemelen politikaları gereği bunu uygun görmüyorlar.
  • e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    12.17 duruyor zaten.
    ondan ileriye gidemedim.
    ama 12 sürümü guncellenmedigi için sorunlu.
    flaş ve java içeren sitelerde kasiliyor, hotmail sıkıntılı, sahibinden sıkıntılı, facebook kasıyor...
    bir sürü sorun var. uzun bir zaman direndim 12 sürümünde hatta 11 sürümlerinden birkaç tane de kurdum ama sorunlar bitmedi, bana da tak etti artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit : gerek kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B7C70F6C0 -- 2 Kasım 2014; 0:10:31 >
  • Uzun zaman sonra Opera'ya geçeyim dedim, yeni başlangıç arayüzü fena olmamış. Hızı ve hafifliği zaten tartışılmaz.
  • bariz hatası,tarayıcı tam sayfa iken,imleci en üste götürdüğümüzde sayfaya tıklanmıyor.biraz aşağı indirip tam üstüne tıklamak gerekiyor.
  • Bu Operaya bir şeyler oldu video izleyemiyorum artık.Youtube çok yavaş izlenmiyor genelde,izlendiği zamanda bazen pc kitleniyor alt+tab ile falan düzeltiyorum bazen hiç düzelmiyor res atıyorum var mı kimse de bu sorun ? Diğer tarayıcılar sağlam.

Ekleme: Son bir aydır falan böyle format attım bir ara değişiklik olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayva -- 5 Kasım 2014; 14:46:15 >
  • Yeni sürümlerde çok fazla hata var.

Gözlemlediklerim,

Başlangıç sayfasını boş sekme yapınca çıkıştaki son ayarları kullanmıyor her seferinde ufak pencerede açılıyor önceden tam ekranda başlardı.

VK videolarda tam ekran sorunu var bazen HD izlerken kasıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlue Sky

Yeni sürümlerde çok fazla hata var.

Gözlemlediklerim,

Başlangıç sayfasını boş sekme yapınca çıkıştaki son ayarları kullanmıyor her seferinde ufak pencerede açılıyor önceden tam ekranda başlardı.

VK videolarda tam ekran sorunu var bazen HD izlerken kasıyor.

Kurulu flash'ı kaldırıp bunu kurarak dener misiniz:http://labsdownload.adobe.com/pub/labs/flashruntimes/flashplayer/flashplayer15_install_win_ppapi.exe

• Operayı sildim Maxthon kullanıyorum.
  • quote:

Operayı sildim Maxthon kullanıyorum.

Ben maxthon denedim ama opera 12 de kullandığım özellikleri maxthona kuramadım.
    şu an firefox kurdum, ihtiyacım olanların eklentisini buldum, opera niyetine kullanıyorum firefox.
    en azından opera bana 12 sürümündeki özellikleri geri verene kadar firefox kullanırım.

OPERA GX - OYUN TARAYICISI & Opera Web Tarayıcısı

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Operayı sildim Maxthon kullanıyorum.

Ben maxthon denedim ama opera 12 de kullandığım özellikleri maxthona kuramadım.
    şu an firefox kurdum, ihtiyacım olanların eklentisini buldum, opera niyetine kullanıyorum firefox.
    en azından opera bana 12 sürümündeki özellikleri geri verene kadar firefox kullanırım.

Tarayıcıda tek kullandığım eklenti reklam engelleme onun içinde **** yükledim.

Maxthon bence en iyi tarayıcı fakat eklenti yönünden eksikleri olduğu için pek kullanılmıyor.

• operada speeddial kullanıyordum, buna da ekledim.
    fare kısayollarını kullanıyordum buna ekledim.
    operada "bununla ara" özelliği vardı, seçilen metni kendi oluşturduğun sitelerde aratabiliyordun, bunu çok kullanıyordum. olmazsa olmazım. bunu da ekledim.

Bunlar zaten operada standart olarak geliyordu ve ben bunları kullanıyordum. Demek ki sen kullanmıyorsun ki maxthonda ihtiyaç duymadın.

operada eklenti ile kullandığım bi a.b.p. vardı, buna da ekledim.
    video ve ses indirmek için eklenti kullanıyordum, mecburen bunda da kurdum.

Onun dışında başka birşey yok zaten.
  • opera 25 kullanıyorum , chrome daki yer imini bir türlü operaya katramadım.
    sayfadaki yöntemi denedim ama yine olmadı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktasjk87

opera 25 kullanıyorum , chrome daki yer imini bir türlü operaya katramadım.

Ayarlar sayfasında bu seçenek seçili mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

Orijinalden alıntı: besiktasjk87

opera 25 kullanıyorum , chrome daki yer imini bir türlü operaya katramadım.

Ayarlar sayfasında bu seçenek seçili mi?

seçili ve işaretli hocam ama yer imlerini chorema dan operaya aktaramadım :(
    tek tek elle mi giricez :(

• Hayır, " C:\Users\kullanıcı_adınz\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\ " içerisinde bulunan "Bookmarks" eğer burada değilse "User Data" ya bakın.İşte bu iki klasörden birinde neyse bookmarks dosyasını kopyalayıp " C:\Users\kullanıcı_adınz\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable " içerisine atıyorsunuz.Değiştirilsinmi sorusuna evet diyin ve operaya kapatıp yeniden başlatın.

AppData dizini gizlidir.Açmak için klasör ve arama seçeneklerinden gizli dosyaları göster seçeneğini işaretleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 11 Kasım 2014; 17:11:01 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.