Şimdi Ara

OpenOffice mi yoksa Microsoft Office mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben lisanslı Microft Office 2003 kullanıyordum (çalıştığım yerin hediyesi). Daha önceleri openoffice kullanmıştım ama alışkanlık gereği olsa gerek hoşuma gitmemişti. Bir excel dosyasını veya word dosyasını openoffice ile açıp üzerinde değişiklikler yapmak istediğinizde .xls veya .doc olarak kaydetmiyordu. Bu da inanılmaz sinir bozucu bir şeydi. Sildim hemen openoffice kardeşi. Ama yakında bir baktım openoffice 2 beta sürümü çıkmış. bir deneyeyim dedim. Sonuç beklentilerimi sonuna kadar karşıladı. Hatta fazlasını. Sildim hemen office 2003 kardeşi.

En önemli şey bence: PDF uzantılı dosyayı bir tıklamda yaratabiliyorsunuz. Office 2003'te nerede bu özellik????? YOK..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dutku -- 18 Ekim 2005, 10:31:22 >

• alışkanlık yarattığı için nedense ms den vazgeçemiyoruz. open office nin ısrarlımücadelesini desteklemek lazım
  • Ben artık OpenOffice 'i destekliyorum.... OpenOffice'e terfi edin..
  • Open Office kullanarak kendini gereksiz yere sınırlandırmış olacaksın. MS Office tek geçerim bunun dışında verilen tüm cevaplar duygusaldır inan herkes biliyor ki bu işte MS bir numara...
  • office 2003 kulanarak pdf dosyası yaratamıyorsun mesela. kendinin bu durumda kısıtlayanlar office 2003 kullanıcıları. bir de lisans parası ödeyüyorsunuz. bunun da altını çizmek gerekir.
  • Lisans(PARA) sorunu olan ortamlarda gönül rahatlığıyla OpenOffice kullanılabilir.Sonuçta tüm formatları destekliyor, ayrıca bende açık kaynak kodlu yazılımlara destekten yanayım.
    Son sürümünü denemedim ama önceki sürümlerde karşılaştığım en büyük sorun, aşırı derecede sistem kaynaklarını tüketmesi adeta sömürmesiydi.Bunun dışında hiçbir sorunla karşılaşmamıştım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: thalasus

Open Office kullanarak kendini gereksiz yere sınırlandırmış olacaksın. MS Office tek geçerim bunun dışında verilen tüm cevaplar duygusaldır inan herkes biliyor ki bu işte MS bir numara...

Aynışeyi Openoffice1.1 için söyleyemeyecem ama Openoffice 2.0 ı yükle ve önyargısız olarak incele, kim kendini sınırlandırıyormuş gör arkadaşım.
  • şuan openoffice yüklü bende lisans vs uğraştırmıyo en azından
  • Tekrar söylüyorum bende microsoft office 2003 proffesional lisanslı olmasına rağmen openoffice 2 kullanıyorum. Çok memnunum.
    Bu arada openoffice kullanıcılarına bir şey soracağım:

Openoffice ile yeni bir dosya oluşturduğumuzda, default olarak uzantısını .odt gibi kendine has bir formatta yapıyor. Bunun defaultlarını .doc, .xls yapma imkanımız var mı?
  • elbetteki open office i desteklemek iyi olur. ama microsoft office in daha kullanışlı olduğunu kabul etmek lazım. lisans meselesinden dolayı işte open office kullanıyorum. bazı dosyaları ms office formatında kaydedip evde ms office te yeniden düzenliyorum.
  • openoffice 1.1 ile openoffice 2.0 çok farklı. Kullanmayanlar denemekte fayda var...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.