Şimdi Ara

Opelin reklamlarında ki itici 'ALMAN' vurgusu. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
11.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Malatya kayısısı, Adıyaman tütünü, Bursa İskender’i, Çorum leblebisi arayan adamlar Opel’in “Alman arabası” diye reklam yapmasını eleştiriyor ya komiğime gidiyor

Not: Japonspor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opelin almanlığımı kaldı fransız oldu opel

• 4 çam (cam değil) otomatik değil, o yüzden Alaman değil.

Bu yorumu yapanın bu şekilde konuşması lazim. Hedef kitlesine daha çok ulaşır.

• Alman kalite ve disiplin demektir. Bizim tam da ihtiyacımız olan şey. Ah ah! aklıma konulu(!) Alman filmleri geldi. Adamlar orada bile çok disiplinliydiler. Hakkını veriyorlardı yani.

• Almanların bir çok ürününün reklamı benzer şekilde ağır ‘ALMAN , BİR ALMAN’ söylemlerini içeriyor. İtici mi evet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı konu birkaç gün önce benim de dikkatimi çekti bir opel astra kullanıcısı olarak forumda görünce başlığı şaşırdım.

Bence işin içinde biraz şu GM ile özdeşleşme mevzusu var ama her ne olursa olsun gerçekten beyinsizce bir hareket. Bunu bizim salak pazarlamacı Türklerden başkası akıl edemez zaten bayılıyorlar şu milliyetçilik üstünden yürümekten.

Ayrıca bmw ve mercedes sahibide oldum 2 yıldır çok mutlu olduğum bir astra sahibiyim ama bmw ve merso almansa opel anca almanyanın kenar mahallesinde ki çingene olur onların yanında.
  • Valla kusura bakmayın da, hele hele uzakdoğu fanları hiç kusura bakmasın opele binince Alman olduğunu her türlü hissediyorsun, adamlar da doğal olarak bunu kullanıyorlar. 5 yıl Opel Astraya bindim, şu an bindiğim uzakdoğu aracına göre kaportasının boyasının taş gibi, içinin oldukça kaliteli Avrupai bir araç olduğunu daha iyi anladım. Yol tutuş olsun, yolda verdiği güven, frenler VS. özlüyorum aracımı.

• Fransızlara satılmadı mı bu firma ?
  • reko kullanıcısına yanıt
    41 sene bosuna yasamissin o zaman, mesajımdaki ana fikri anlamamışsın. Alman mühendisliğine kötü dediğim yok ancak Almanlarin efsane derecede bı üstünlükleri yok . Sırf daha pahalı parça kullanıp daha estetik araç yapıyorlar diye yere göğe sigdirmamizi beklemesinler. Arabaları güzeldir kalitelidir ama efsane bı mühendisliğe sahip değildir. Git en tirt sanayi ustasına sor o bile sana Alman araçlarının daha kotu mühendisliğe sahip olduğunu söyler zırt pırt biseylerde arıza yapmalarindan bı de Japon araçlarını sor sonra. Dünyası küçük olanlar takılmış bı Alman da Alman gidiyor ve firmalar da bu cehalet sempatisini kullanmasini iyi biliyor ki reklamlarinda bile ona yer veriyor :) mühendis olduğunu iddia eden adamin bile kafası böyleyken Alman araç üretici firmalar daha çok gondikler bizim üretmeden tüketme hastası milleti:)

• YouWillNeverWalkAlone! Y kullanıcısına yanıt
    normalde masturbasyoncu ergenlere cevap verip polemiğe girmem ancak yanımda stajeri geçtim çaycı olamaycak insanların garip mesajları karsısında cevap hakkım oluyor..öncelikle alman yada japon hayranı değilim deneyimlerim bilgi birikimim almanların daha önce olduğunu gösteriyor..sen inanırsın inanmazsın kendi bileceğin iş..üretikleri dünyaya verdikleri mühenislik ortada..o nedenle kimseyi küçük görmeyip kendimizi geliştirmeye devam etmeliyiz..bu sana son cevabım ...
  • YouWillNeverWalkAlone! Y kullanıcısına yanıt
    Hocam alamanci arkadaş alaman tankı polo ile zorlayıp 3 lt yakıt ortalaması tutturacagini söylüyordu bir ara

Bu aralar herkes mühendis zaten boşverin Alamanlarda mühendis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: reko

normalde masturbasyoncu ergenlere cevap verip polemiğe girmem ancak yanımda stajeri geçtim çaycı olamaycak insanların garip mesajları karsısında cevap hakkım oluyor..öncelikle alman yada japon hayranı değilim deneyimlerim bilgi birikimim almanların daha önce olduğunu gösteriyor..sen inanırsın inanmazsın kendi bileceğin iş..üretikleri dünyaya verdikleri mühenislik ortada..o nedenle kimseyi küçük görmeyip kendimizi geliştirmeye devam etmeliyiz..bu sana son cevabım ...
    Caycı maycı ınsanları kucumsemeden once karsındakını tanı, Allah sana bi 41 sene daha verse o da aynı boşlukta geçer . Masturbasyoncu ergen miyim bi de ona bakalım, suan 24 yasındayım beraber oldugum kadın sayısı cogunlugu tek gece olmak üzere 30-32 falan. Yani az daha ugrasırsam yaşın kadar kadınla yatmış olucam, anlatabildim mi?
  • (arabayı) En iyisi bu ay "alman"
  • Sende yap sen de yaz her ne isen. Yapmış övünüyor. Senin kim olduğun ile bir ilgisi yok konunun. Niye kıllanıyorsun ki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Ben Insignia grand sport kullanıyorum
    Önceki astra J de yaşamadığım kadar sorun yaşadım ama arabayı seviyorum
    Güzel bir sürüşü var tam uzun yol arabası
    Passat da kullandım ama tercihim Insignia olur

GM psa konularına gelirsek bunun için global dev firmalar hakkında fikir veya biraz bilgi sahibi olmak gerekir

GM in olması Opel’in Alman olmasını değiştirmez
    O zaman Volvo da İsveç değil mi diyeceğiz
    Şimdi farklı sektörlerden bir çok örneği deşmeyelim

Atıyorum vw mali olarak zor günler geçiriyor , Hintli mittal basıyor parayı vag gurubu satın alıyor

Firma artık Hintlinin , doğrumu ? Evet
    Ne oluyor ? Vw hint malımı oluyor ?

Bunlar boş muhabbet

Sanayi ile alakalı dergileri takip edenler anımsayacaktır;
    Atıyorum dev bir rulman firması dergiye reklam veriyor , reklam da 3 şirket çalışanı var normal beyaz bir Avrupalı yanına mutlaka çekik gözlü Asyalı ve siyahi bir arkadaşı eklerler
    Bunu çoğu firma yapıyor , mesaj veriyor

Opel bir Alman markasıdır GM veya psa nın olması bir şeyi değiştirmez , ha ben son Insignia nın daha Alman olduğuna inanırım psa çatısı altında çıkacak olana inanman bunlar tercih meselesidir kişiden kişiye değişir
    Selamlar. Özele bakabilir misiniz ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.