Şimdi Ara

Opelin reklamlarında ki itici 'ALMAN' vurgusu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
11.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Israrla ; "O bir Alman, Bu ay en iyisi Alman, vs" tarzında reklam yapması bir tek bana mı itici geliyor ?

İşin enteresan tarafı gerçek Alman otomobil firmalarında BMW Mercedes, VW vs de ben görmedim böyle bir şey.

Bir BMW bir Mercedes, bir VW de reklamda gördünüz mü Israrla biz Almanız haaa haberiniz olsun ? tarzında bir ibare.

Türk milletini çözmüş adamlar. "Biz de alman malıyız haa haberiniz olsun bizi de alın" diyorlar resmen

Opelin neyi Alman ? O da ayrı konu

Opelin reklamlarında ki itici "ALMAN" vurgusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türk milleti ile alakası yok. Bütün dünyaya Alman olduğunu vurgular Opel çok eskilerden beri, Amerikan kökenleri de olduğu için.

Alman otomobili hayranlığı da sadece bizim memlekette yok. Tüm dünyada "Alman otomobili" imajı yüksektir. VW'de direkt Alman arabası vurgusu yapılmasa da bol bol almanca kelime ve artikel, almanyaya özgü öğeler falan kullanarak bu imajı bilinçaltına pompalar.
    Ben Insignia grand sport kullanıyorum
    Önceki astra J de yaşamadığım kadar sorun yaşadım ama arabayı seviyorum
    Güzel bir sürüşü var tam uzun yol arabası
    Passat da kullandım ama tercihim Insignia olur

GM psa konularına gelirsek bunun için global dev firmalar hakkında fikir veya biraz bilgi sahibi olmak gerekir

GM in olması Opel’in Alman olmasını değiştirmez
    O zaman Volvo da İsveç değil mi diyeceğiz
    Şimdi farklı sektörlerden bir çok örneği deşmeyelim

Atıyorum vw mali olarak zor günler geçiriyor , Hintli mittal basıyor parayı vag gurubu satın alıyor

Firma artık Hintlinin , doğrumu ? Evet
    Ne oluyor ? Vw hint malımı oluyor ?

Bunlar boş muhabbet

Sanayi ile alakalı dergileri takip edenler anımsayacaktır;
    Atıyorum dev bir rulman firması dergiye reklam veriyor , reklam da 3 şirket çalışanı var normal beyaz bir Avrupalı yanına mutlaka çekik gözlü Asyalı ve siyahi bir arkadaşı eklerler
    Bunu çoğu firma yapıyor , mesaj veriyor

Opel bir Alman markasıdır GM veya psa nın olması bir şeyi değiştirmez , ha ben son Insignia nın daha Alman olduğuna inanırım psa çatısı altında çıkacak olana inanman bunlar tercih meselesidir kişiden kişiye değişir
    (çoğunluk olan) Kalitesiz Türklerin bu Alman meselesine takık olduklarını onlar da biliyor ve en kolay bu şekilde kandirabilceklerinden Alman deyip duruyorlar. Alman deyince benim aklıma Naziler bı de volkswagenin emisyonlardaki yaptığı sahtekarlık geliyor nedense. Üstün mühendislikten bahseceksek de Japon diyelim:)
  • İşin komik yanı yanlış hatırlamıyorsam 1930 yılından tekrar satılışına kadar sahibi GM. Yani 86-87 yıldır GM sonrasında da PSA. Her reklamlarında yemin ederiz biz Almanız temalı konular işleniyor. Alman teknolojisinin gram yansımadığı bir araç.

Şimdi uzay kasacılar saldırır Bu arada 2015 model araçlarında arka cam manuel Corsa satmışlardır.
  • Türk milleti ile alakası yok. Bütün dünyaya Alman olduğunu vurgular Opel çok eskilerden beri, Amerikan kökenleri de olduğu için.

Opelin reklamlarında ki itici "ALMAN" vurgusu.
    Opelin reklamlarında ki itici "ALMAN" vurgusu. Opelin reklamlarında ki itici "ALMAN" vurgusu.

Alman otomobili hayranlığı da sadece bizim memlekette yok. Tüm dünyada "Alman otomobili" imajı yüksektir. VW'de direkt Alman arabası vurgusu yapılmasa da bol bol almanca kelime ve artikel, almanyaya özgü öğeler falan kullanarak bu imajı bilinçaltına pompalar.

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Ek olarak vw 10 yıldan fazla DAS AUTO sloganını her reklamda kullandı bundan büyük ben almanım sloganı mı olur.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Alman teknolojisinin gram yansımadığı araba mı? Araştır biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Alman teknolojisinin gram yansımadığı araba mı? Araştır biraz.
    Neyi ?
  • ABD de mercedes dahil hepsi alman vurgusu yaparak reklam yapıyor

Opel in GM deyken yaptıklarını.

• kompleks olsa gerek, yıldız, bmw, audi altında kaldı hep

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

İşin komik yanı yanlış hatırlamıyorsam 1930 yılından tekrar satılışına kadar sahibi GM. Yani 86-87 yıldır GM sonrasında da PSA. Her reklamlarında yemin ederiz biz Almanız temalı konular işleniyor. Alman teknolojisinin gram yansımadığı bir araç.

Şimdi uzay kasacılar saldırır Bu arada 2015 model araçlarında arka cam manuel Corsa satmışlardır.
    Evet arka camları manuel araba sattılar, bizde aldık.!
    6 ileri sorunsuz tam otomatik şanzıman bu segmentte başka bir araç yoktu çünkü.
    Bu detay, arka camların Manuel olmasından daha önemliydi..
    Bu başlıktan baya tartışma çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superficista -- 13 Ağustos 2019; 12:45:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bu reklamda aynı zamanda kelime oyunu var, farkedilmiştir umarım :)
    2015 olsa yine iyi bu sene sattıkları 120 year edition arabalarında da aynı kol vardı corsa da , 120 sene olmus daha aynı kol Alman geleneği galiba
  • Opel sahibi olarak katılıyorum. Çok itici.

• (çoğunluk olan) Kalitesiz Türklerin bu Alman meselesine takık olduklarını onlar da biliyor ve en kolay bu şekilde kandirabilceklerinden Alman deyip duruyorlar. Alman deyince benim aklıma Naziler bı de volkswagenin emisyonlardaki yaptığı sahtekarlık geliyor nedense. Üstün mühendislikten bahseceksek de Japon diyelim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: superficista

Evet arka camları manuel araba sattılar, bizde aldık.!
    6 ileri sorunsuz tam otomatik şanzıman bu segmentte başka bir araç yoktu çünkü.
    Bu detay, arka camların Manuel olmasından daha önemliydi..
    Bu başlıktan baya tartışma çıkar.

Alıntıları Göster
    Saygı duyarım. Ancak şu detayı da söylemek istiyorum yaklaşık 94-95 yılından beri camları manuel bir aracımız olmadı. 2000 model Honda bile 4 cam elektrikli ve şanzıman gram sorun çıkarmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 13 Ağustos 2019; 13:23:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Opel sahibi olarak katılıyorum. Çok itici.
    Aynen katılıyorum. Fakat fiyat performans ve sorunsuzluk açısından şuan astra ve insignia önde... En azından şanzıman derdi yok...

Ayni özelliklerde passat veya golf fiyatı ortada zaten.

Edit : sorunsuzluk yazdım şimdi bir sürü opele laf atan gelecek :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 13 Ağustos 2019; 13:27:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Opele değil, Opel ile bir tuttuğun Passat ve Golf'ün F/P ve sorunsuzluğu
    quote:

sorunsuzluk açısından şuan astra ve insignia önde... En azından şanzıman derdi yok...

Ayni özelliklerde passat veya golf fiyatı ortada zaten

VW nasıl sorunsuz diyorum. Yanlış anlaşılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 13 Ağustos 2019; 14:4:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Opele değil, Opel ile bir tuttuğun Passat ve Golf'ün F/P ve sorunsuzluğu
    quote:

sorunsuzluk açısından şuan astra ve insignia önde... En azından şanzıman derdi yok...

Ayni özelliklerde passat veya golf fiyatı ortada zaten

VW nasıl sorunsuz diyorum. Yanlış anlaşılmış.
    Şimdi gelelim insignia vs passat aralarındaki farkı bana söyler misin?

Golf vs Astra arasındaki farkı söyler misin peki?

10 birim paraya orta paket passat alıyorsun bir çok şey opsiyonken aynı para birimine full insignia alıyorsun... Vw'yi yere göre sığdırmaz ettiniz...

VW size göre herhalde ultra lüx bir marka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 13 Ağustos 2019; 13:54:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Şimdi gelelim insignia vs passat aralarındaki farkı bana söyler misin?

Golf vs Astra arasındaki farkı söyler misin peki?

10 birim paraya orta paket passat alıyorsun bir çok şey opsiyonken aynı para birimine full insignia alıyorsun... Vw'yi yere göre sığdırmaz ettiniz...

VW size göre herhalde ultra lüx bir marka

Alıntıları Göster
    Hayır demek istediğimi anlamadınız
    VW nasıl sorunsuz diyorum.

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Vw çok iyi güzel ama Opel de uzun dönem de vw deki gibi maliyeti ağır olan garip kronik sorunlar çıkmıyor. 94 den buyana opel in en iyi modelinden alt modeline kadar kullandim, kullandığım vw ve vag grubu arabalarındaki garip sorunlarla karşılaşmadım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.