Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
15
Favori
138.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sefacann

arkadaşlar 1 hafta önce 16 elegance aldım 1.8 comfort vardı 210.000 kmde oldugundan satmıştım.herkez 1.6 lar çekmez diyordu terettütte kalmıştım 1.8 lpg liydi 1.6 benzinli kıyasladım zaman 1.6 daha atak 1.8in lpgde yaktıgını 1.6 benzinde yakıyor 1.6 nın azami motor gücü(kw)dev./dak:6000 1.8in:5400 tork(nm) 1.6nın dev./dak 3600 1.8in 3400 siz düşünün karar verin

1.8 in lpg de yaktığını 1.6 benzinde nasıl yakıyor ?, Benim 1.8 comfort lpg, otm.99 corolla lpgli ile aynı yakıyor, Hangisiyle Ankaraya gitsem fark etmiyor, git-gel 600km 105-110 tl arası değişiyor... hızım genelde 120- 160 aralığındadır...
  • ben 100 km yi 22 lira gibi bi rakamla yaptım hız 90 120 bide benzin 4 lira lpg olsa ne kadar yakar sen düşün
  • 1- 1.6 benzinli ile 1.8 lpg linin yaktığını yakıyorum demişsin.
    Aracın senin hesabınla 90-120 km hızda km de 0.220 tl yakıyor, 1.8 benim hesabımla 120-160 hızda kmde 0.175 tl yakıyor...
    2- 1.6, 1.8 den atak demişsin.
    ikiside ecotec motor ve aynı mühendislik ürünü, teknolojileri aynı.1350 kg araçda 1.6 nasıl 1.8 den atak olur hala anlayabilmiş değilim. 1.6 105bg, 1.8 120 bg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnplt -- 25 Mart 2011; 1:30:43 >
  • aracı seninkine binerek kıyaslamadım ama bir önceki zafiram 210.000 kmde idi belki kilometreden dolayı öledir 2.si benzin 4 lpg 2 lira babasının hayrına degildir heralde 3.sü 18. comfortu sattıktan sonra 5.000 tl fazla verdim elegansı almak için e dahamı iyi olmasın 4.sü lpg taktırmam çünkü 4 km sonra tüpe geçiyor yani 10 kmde %25 tasarruf saglıyor ha birde 1.6 ya benzinde biniyorum senin araca benzinde binebilirmisin ha bir yanda şu var vergi 100 tl fark var ha sende şunu söylersin bu kadarmı kötü araba 1.8 iyiligi vardır tabikide anti patinaj iç döşemesi gri olması vardır ama önemli olan yeni zafira alacaklara teşkil etmesi açısından bence zafiranın en iyi elegansı ondan sonra 1.8 comfortu 1.8 asla kötülemiyorum o arabayada 5.000 tl harcasan daha iyi olur eleganceden hayırlı günler allah kazasız belasız binmek nasip etsin....
  • Seninle tartışma yaratmak yada polemiğe girmek gibi bir düşünce ile alıntı yapmadım, senin paylaşımın benim tecrübelerime ters geldiği için alıntı yaparak yazdım, anladığım kadarıyla benimki iyi seninki kötü durumları oluşuyor, zaten yazarken aynı mühendislik ve teknoloji diyede belirttim, 1.6 daha kötüdür durumları yok,... bugüne kadar 30 civarı araba değiştirdim, belkide geçmiştir, ama değiştirmeye kıyamadığım araç beyaz 1.8 hiç boyası olmayan zafiram. sollama yaparken 4.vitese almaya bile ihtiyaç duymuyorum çoğu zaman, Emin ol benzin ve lpg nin pahalı olmasından bende şikayetçiyim, sonuçta parayı ağaçtan toplamıyoruz, ama bir gerçek varki yakıtı etkileyen faktörler arasında kasa ağırlığı önemli bir faktör,
  • kesinlikle aklına benimki iyi seininki kötü gibi bi şey gelmesin allah verdi allah alır bunuda belirtmek isterim
  • Yeni opel zafira resmi fotoğraflarını buldum link veriyorum!

http://www.turkeycarblog.com/2011/06/yeni-opel-zafira/

http://www.turkeycarblog.com/2011/06/yeni-opel-zafira/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanner45 -- 12 Haziran 2011; 2:56:24 >
  • değerli zafiracı arkaadşlar sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum. mpv sınıfından touran ve zafira 1.9 dizel araçlara bakıyorum. zafiranın 1.9 cdti oromatik vitesi nasıldır. sorun çıkarırmı? performansı nasıldır? tavsiye edermsiniz?

yardımcı olursanız sevinirim...
  • Ne zaman Türkiye'ye gelir? Ve fiyatlar ne olur?
  • MERHABA ARKADAŞLAR. SİTEYİ YENİ KEŞFETTİM. GÜZEL VE FAYDALI PAYLAŞIMLAR VAR. BENDE 7 YILDIR 2004 ZAFİRA EDİTİON KULLANIYORUM. ARAÇ SUANA KADAR HERHANGİBİ BİR SORUN ÇIKARTMADI. RAHATLIK, KONFOR VE KULLANIMINDAN ÇOK MEMNUNUM. TÜP TAKTIRMA KONUSUNDA KARARSIZIM, NE ÖNERİRSİNİZ, TÜPÜN TAKILMASINDAN SONRA ARAÇTA SIKINTI OLUP OLMADIĞI HAKKINDA BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

TEŞEKKÜRLER. İYİ GÜNLER
  • 2009 yazında 1.8 comfort aldığımda benzinli idi. Kilometre 170.000 deydi. Alır almaz BRC gaz sistemi takdırdım. 3. sıra koltukları bozmamak için dıştan simit depo takıldı. Şu anda kilometre 205.000 i gösteriyor. İki kere gaz filtresi değiştirmemin dışında gaz sistemine dokunmadım. Şu ana kadar yaptığım yolu benzinle yapsaydım aradaki farkı düşünmek bile istemiyorum.
  • Mrh arkadaslar bende aranıza yeni katıldım.
    2006 1.6 enjoy aracım.
    Aracı alır almaz denedım ve cogunluğu şehir içi olmak üzere aracın yakıtı km de 400 yaktı. Ve eretesi gunu BRC tüp taktırdım uzun yol 200 yaktı sehir içini olçme fırsatım olmadı.
    Size bikaç soru soracagım
    1.Aracın triger kayışı kac binde değişiyor.
    2.Daha once değişip değişmediğini bilebilirmiyiz.
    3.Düzenli olarak ne bakımlara ihtiyacı var.
    4.Tavana bagaj için ne aparatları gerekiyor ve maliyeti nedir.
  • Bu arada benzin deposu bos iken alınca fullemek ıstedım 230 tl ye doluyor
    Gaz ise 80 tl (simit depo)
  • Askerlik durumum var ona göre seneye nasipte olursa zafira düşünüyorum inşallah
  • 1.6 Dizeli satılsaydı süper olacaktı.
  • Arkadaslar sorularıma cvp verbilecek yok mu
  • ARKADAŞLAR 2000 model 1,6gl model benzinli 100.000 km bir araç aldım dün ankaraya gittim geldim toplamda 690 km yol yaptım yaktığım yakıtta 175 lira sizce nasıl..!!!!
  • arkadaslar 7 kisililik araba almak istiyorum. ama kararsiz kaldim
    almayi dusundugum modeller sirasiyla

1) opel zafira 1.9 150BG
    2) wolkswagen sharan
    3) pegeout 807 veya cytroen c8

zafira birinci tercihim ama oburlerine gore dar. ve bagaji nerdeyse yok. kullanan arkadaslarin yorumlarini bekliyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaniksifre

Mrh arkadaslar bende aranıza yeni katıldım.
    2006 1.6 enjoy aracım.
    Aracı alır almaz denedım ve cogunluğu şehir içi olmak üzere aracın yakıtı km de 400 yaktı. Ve eretesi gunu BRC tüp taktırdım uzun yol 200 yaktı sehir içini olçme fırsatım olmadı.
    Size bikaç soru soracagım
    1.Aracın triger kayışı kac binde değişiyor.
    2.Daha once değişip değişmediğini bilebilirmiyiz.
    3.Düzenli olarak ne bakımlara ihtiyacı var.
    4.Tavana bagaj için ne aparatları gerekiyor ve maliyeti nedir.

selam arkadadaş güzel konulara deginmişsin bende bu sitede yeniyim.aracın triger kayışı 85000 de degişiyor diye biliyorum ama diger soruların cevabını bende merak ediyorum.

2007 enjoy aldım. şehir içi 0,48 krş yakıyor benzin fiyatı 4,350tl den aldım şehirler arası 0,30 krş yakıyor o yüzden gaz taktırmayı düşünüyorum.(ayda 500km yapıyorum sizce gaz taktırmaya degermi?)

>ARACIN SEVMEDİGİM YANLARINI PAYLAŞMAK İSTERİM:(YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN)>

1)YAKIT FAZLA
    2)ARAÇ ÇOK SALLIYOR O YÜZDEN YOLCULARI ÇOK RAHATSIZ EDİYOR(yerden yüksek olmasından kaynaklanıyor olsa gerek)
    3)ARACIN SOL DİREK SOLA GÖRÜŞ MESAFESİNİ ÇOK DARALTMIŞ ÇOK RAHATSIZ EDİCİ(sola dönüşlerde bişiy görebilmek için oturdunuz yerden bayaa bi öne dogru yasılmanız gerekiyor)

>SEVDİGİM YANLARI>
    1) ÇOK GENİŞ VE FERAH(bir çekirdek aile tatile çıksa kalıcak yer aratmıycak kadar geniş)
    2)ARAÇDA HEM JEEP HEMDE TAKSİ GÖRÜNÜMLÜ GÜZEL Bİ GÖRÜNÜŞÜ VAR
    3)DOBLO GİBİ ARAÇLARIN GORDÜGÜ İŞİ GÖRDÜGÜ HALDE ARAC RUHSATTA TAKSİ OLARAK GEÇİYOR (YANİ 2 YILDA 1 MUAYENE ,HIZ SINIRI 90 DEĞİL 120 V.S. ARACI ALIŞ SEBEBİMDE O YUZDENDİR

• bende 2007 1.6 enjoy var şehir içi 0.48 krş şehirler arası 0.30 krş yakıyo 7 kişilik aracım 66000 de ya ni bana göre senin araç süper yakıyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.