Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
15
Favori
138.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alarm yok sanırım. Belki az sayida bulunan Cosmo pakette vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlar için teşekkürler. Aracımın bagaj örtüsü yok. Servise sordum murat 124 parası istediler. Çıkmacılarda yok. Aklına pratik çözüm gelen var mı arkadaşlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bagaj örtüsü dediginiz tam olarak nedir tam anlayamadim.

• Burock3427 B kullanıcısına yanıt
    Hocam bagajın ust tarafinda çekmeli bir ortu var. Çoğunlukla sert vynlex gibi malzemeden. Bu kayıp benim arabada.

• Çıkmacilardan bakmak lazım ama zor denk gelir. Yurtdışından internet alinip getirtilebilir. Bazı ilanlar buldum ama buraya göndereni bulmak lazım. Parça no 20893078. Bu parca no ile google aratip bakamak lazım detayli. Bu arada burada servis ne kadar istedi bu parçaya?

http://m.ebay.co.uk/itm/GENUINE-VAUXHALL-ZAFIRA-C-PARCEL-SHELF-LOAD-LUGGAGE-COVER-BLIND-2011-2016-307-/401208521451?nav=SEARCH

http://picclick.de/Opel-Zafira-Tourer-C-Laderaumabdeckung-Kofferraumabdeckung-20893078-Schwarz-112157279157.html

http://m.ebay.co.uk/itm/321283386950?_mwBanner=1

http://picclick.co.uk/Vauxhall-Zafira-C-Tourer-2011-2016-Parcel-Shelf-Load-112145709589.html

Çok teşekkür ederim. Zahmet olmuş. Ikitelli çıkma parça satan dükkanları dolaştım ama bulamadım. Sizin gönderdiğiniz linkler ilaç gibi geldi. Satıcılara mesaj atıp almayı planlıyorum. Bu arada yağ pompası ile ilgili teknik bir aksiyon gelmiş. Myopel uygulamasından aldım uyarıyı. Servise gidip sordum çalıştırma anındaki ses nedeniyle yapılıyormuş. Bilgilerinize.

• Daha detaylı arama yapın bence daha hesaplı bir şeyler bulunabilir internetten.

Ben baktım şimdi servis aksiyonu görünmüyor myopelde benim araç icin. Garanti bitti ondan mi acaba? 2013 model benim araç.

Benimki de 2013 model. İşlem uygulandı ise yoktur. Yine de servise sorabilirsiniz. Ben de su bagaj örtüsü peşine düşerim artık.

• Bununla ilgili bir islem yapilmadi benim araca. Ben 40 bindeyken bu sesten şikayet ettim servise (yenibosna Gürses) bu tüm 1.6 cdtilarda var sorun da değil çözümü de yok zincir gergisinden yapıyor dediler. Serviste kayitlara islememislerdir diye tahmin ediyorum. İşlemis olsalardi en azindan şimdi elimde koz olurdu. Özel servise sordum o da benzer şeyler söyledi. Motor avansi çok yüksek bunlarda ondan diyerek açıkladı.

Siz hangi servisle görüştunuz bu konuyu? Garantisi bitmiş araca da bu iyileştirme ücretsiz yapacaklar mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burock3427 -- 24 Ekim 2016; 21:15:42 >
    SErvisle konuştum. Bu aksiyon ücretsiz uygulanıyor fakat program atılması gerekiyor ve program atıldıktan sonra addblue doldurulması gerekiyormuş. Addblue bize ait gerisi servise. Servise gidince işlemin tam detayını öğrenip size yollarım.

• Çok iyi olur. Zaten 2 gün önce adblue uyarısı aldım 2300 km menzili kalmış. İyice bitsin de tüm sıvıyı tazeleyeyim diye ikmal yapmadım isabet olmuş o bakımdan.

Servis işlem maddesinin resmini ekliyorum. Bilgilerinize.
     OPEL ZAFİRACILAR

• Süper. Cok teşekürler.

Şimdi bu güncelleme ocak 2016 da yayınlanmış. Ben Nisanda bir güncelleme aldım ama ne olduğunu bilmiyorum. Ekrani görme şansım olmadi. Ama adblue ekleme filan yapılmadı o güncellemede onu iyi biliyorum olsa faturada olurdu adblue. O güncelleme sonrası bariz alt devirlerdeki tork arttı trafikte düşük suratlerde 1-2. Vites arasındaki vites oranlarindaki uyumsuzluktan doğan rahatsizlik yok oldu.

Kafam karıştı acaba bu o güncelleme mi? Bu ekran görüntusu ile servisime sorayım. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burock3427 -- 26 Ekim 2016; 20:11:47 >
    Servisle konuşunca burada paylaşırsanız sevinirim.
    Ben aracı Servisten aldıktan sonra sanırım direk katalizör temizliği yaptı araç sanırım çünki yakıt akışı fazla gösteriyordu. Bu arada addblue seviyesi konusunda ben de öyl biliyordum ama anlamadım. Ekleme yaptıktan sonra motor çalıştı ertesi gün de motor ikaz lambası kendiliğinden sönmüştü. @Burock3427

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orucreis13 -- 27 Ekim 2016; 16:51:25 >
  • Partikül filtre temizliği çalışmama yada arıza ışığı yakmamasi lazım. Bence adblue ekleyince çalışması tesadüf olmuş. adblue konmasa da düzelecekti. Neyse bir daha yapmazsa sorun yoktur. bazen olabilir böyle şeyler. Bir kerede bana start stop marş bastı ama almamışti kontağı kapatıp açınca çalışmıştı bir daha da olmadı. Anlık şeyler olabiliyor.

Bakıma 5000 km var bakıma gidince güncellemeyi soracağım. Belki o zamana kadar güncelleme benim Şase noya da verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burock3427 -- 27 Ekim 2016; 19:44:14 >
    Bence de tamamen şansına motor çalışıp arıza ışığı söndü. Ben addblue koyarken geçen sürede motor kendini toparlamış olabilir. Bizim buralarda benimkiyle aynı renk zafira görüyorum. Sen misin yoksa Burock?
  • orucreis13 O kullanıcısına yanıt
    Ben Halkali Atakentteyim. 6204 plaka sonu.

• Arkadaslar merhaba 2005-2006 Model zafira almayi dusunuyorum ama benzin yada dizel karar veremiyorum. Bu arada almanyada yasiyorum degerli fikirleriniz ve tecrubelerinize dayanan yorumlar icin simdiden tesekkurler.

Ben Bahçeşehir de görmüştüm aracı. Heralde başkası da var zaar.

• timucingfb T kullanıcısına yanıt
    Timuçin Bey. Almanyadaki vergi ve fiyatları bilmiyorum ama dizel almanızı tavsiye ederim. O kasaya benzinli ve atmisferik motor zayıf kalır kanaatindeyim. Yüksek torklu turbo dizel motor candır.

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.