Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
15
Favori
138.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Burock3427

Doğru söylüyorsun hatirladim konuşmuştuk. Zafiranin piyasası fena değil aslında. Doğru fiyatlı araç ve araç da kaza bela yoksa gidiyor demekki.

PM attım hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipç
  • Arkadaşlar 2006-2008 mümkünse 100bin km aşağısı temiz Zafira arıyorum. Satan varsa pm lütfen..

• 2006 70bin km de Zafira OPC ile aranıza geri döndüm. Yanlız eski aracım 2007 ye göre bu aracın direksiyonu çok ağır geldi ve motordan gaza basınca aradabi ıslık sesi geliyor. Haftaya bi ustama götürücem.

Birde eski zafiramda teyp açıkken stop ettiğimde kendi kendine kapanıyordu bunda neden kapanmıyor anlamadım bir ayarı mı var?

Edit:Teyp işini Settings içinden hallettim. Direksiyon ağırlığı ön amortisör rulmanındanmış değiştirdim hafifledi. Ancak ıslık sesini çözemedik daha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdminAS -- 21 Mayıs 2016; 22:49:00 >
  • Kimse kalmadımı bu sayfada??

• Türkiyede Zafira B kasa vites körüğü bulunmuyor bende ebay den aldım hemde OPC yazılı.. OPC modifiyesine başladım paspas, vites körüğü ve opc logolar tamam. Sıra sinyal çerçevesi ve kapı eşiği çıtalarında
    Bu mesaja eklenen görseller:

OPEL ZAFİRACILAR OPEL ZAFİRACILAR OPEL ZAFİRACILAR

• Meraba arkadaşlar 2006 model 260.000 km de 1.9 CDTİ zafira ile anlaşmak üzereyim değişensiz boyasız. Bu tarz bi arabayı ilk defe alacağım kilometreden dolayı korkmaktayım ne önerirsiniz bana bu konuda, tavsiyelerinizi bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ouzkaanz

Meraba arkadaşlar 2006 model 260.000 km de 1.9 CDTİ zafira ile anlaşmak üzereyim değişensiz boyasız. Bu tarz bi arabayı ilk defe alacağım kilometreden dolayı korkmaktayım ne önerirsiniz bana bu konuda, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hayırlı olsun araç çok güzel ve kullanışlı bir kez aldığınızda vazgeçemiyorsunuz. Km konusunda düzenli bakımları yapıldıktan sonra hiç bir sorun olmaz. Dayımda aynı motora sahip Doblo vardı taksicilik yapıyordu 450bin km de sorunsuzdu. (Segman attırdımı onu bilmiyorum)

• OPC modifiyeye devamm :)

OPEL ZAFİRACILAR OPEL ZAFİRACILAR OPEL ZAFİRACILAR

• 2013 Zafira Tourer 1.6 Cdti 46.500 km. aracımi satıyorum.

Ilan no 304907012.
    Fiyat. 76.000

•  OPEL ZAFİRACILAR  OPEL ZAFİRACILAR  OPEL ZAFİRACILAR

OPEL ZAFİRACILAR  OPEL ZAFİRACILAR  OPEL ZAFİRACILAR

• Motor ve şanzımanlar da açıklansa da borca girecekmiyim girmeyecek miyim bilsem. 1,6 CDTI Active Select çıkarsa ve Türkiye'ye gelirmi diye bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdminAS

2006 70bin km de Zafira OPC ile aranıza geri döndüm. Yanlız eski aracım 2007 ye göre bu aracın direksiyonu çok ağır geldi ve motordan gaza basınca aradabi ıslık sesi geliyor. Haftaya bi ustama götürücem.

Birde eski zafiramda teyp açıkken stop ettiğimde kendi kendine kapanıyordu bunda neden kapanmıyor anlamadım bir ayarı mı var?

Edit:Teyp işini Settings içinden hallettim. Direksiyon ağırlığı ön amortisör rulmanındanmış değiştirdim hafifledi. Ancak ıslık sesini çözemedik daha..

Hocam o islik sesi buyuk ihtimal turbodan geliyordur. Cunki o bende de var turbo kaciriyor o yuzden islik sesi geliyor. Ben motor ustasina gitmistim arac calisir halde bir iki gazi koklemis turbo saglam demisti ama turbo cikti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 38xMuratx38

quote:

2006 70bin km de Zafira OPC ile aranıza geri döndüm. Yanlız eski aracım 2007 ye göre bu aracın direksiyonu çok ağır geldi ve motordan gaza basınca aradabi ıslık sesi geliyor. Haftaya bi ustama götürücem.

Hocam o islik sesi buyuk ihtimal turbodan geliyordur. Cunki o bende de var turbo kaciriyor o yuzden islik sesi geliyor. Ben motor ustasina gitmistim arac calisir halde bir iki gazi koklemis turbo saglam demisti ama turbo cikti.

Hocam aracım 1.6 benzinli :)

• Ve ingiltereden aldığım OPC yazısıda geldi ve çok şık oldu :)

OPEL ZAFİRACILAR OPEL ZAFİRACILAR

• quote:

quote:

quote:

Ozaman birsey diyemeyecegim hocam. Benim arac mazotlu (dizel) bende turbo oldugu icin islik sesi turbodan geliyor. 60 ile 70 den sonra kapatiyor. Ben turbo dusuncesi ile yorum yapmistim :)
    Gecmis olsun. Ayrica hayirli olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 38xMuratx38 -- 8 Haziran 2016; 23:02:25 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ozaman birsey diyemeyecegim hocam. Benim arac mazotlu (dizel) bende turbo oldugu icin islik sesi turbodan geliyor. 60 ile 70 den sonra kapatiyor. Ben turbo dusuncesi ile yorum yapmistim :)
    Gecmis olsun. Ayrica hayirli olsun :)

Teşekkür ederim.

• Herkese selam,
    2 gün önce 2016 model Zafira alarak aranıza katıldım dostlar (ADANA)..Hayatımda ilk defa Opel alıyorum. inşallah mutsuz olmam. Büyük bagajlı olsun, Verso mu Zafira mı derken aracın çarpışma testlerini ve güvenlik ödüllerini gördüm, Zafiranın kaza sırasında daha güvenli olabileceğini düşündüm.. Ayrıca Zafiranın Versodan daha ağır (Verso 1500kg, Zafira 1700kg) olması, Versodan daha güçlü olması (Verso 112 PS, Zafiranın da 136 PS) da seçimimde önemli bir etken. Şimdi aracı öğrenmeye çalışıyorum..En alışamadığım sistemi ışıkta beklerken motoru kapatması.. İnsan bir tuhaf oluyor bende iptal ediyorum her seferinde.Ayrıca navigasyonu yok eklenebiliyormu bilmiyorum..Usb den mp3 sesi az geliyor... Neyse herkese iyi sürüşler..Allah kimseye kaza bela vermesin. Önerileriniz olursa sizleri keyifle paylaşırız.
  • sayfalar S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Zafira'nız. Sıfır Zafira alan biri gördüğüme şaşırdım :) . Bende de 2013 aynı motorlu 1,6 dizel var. Mahsuru yoksa donanım seviyesi ve aldığınız fiyatını paylaşabilir misiniz?

Navigasyon sonradan eklemek kolay olmayabilir. Bence çokta gerek yok. Ben de harici navigasyon var ama genelde telefondan yandex kullanmak daha kolayıma geliyor.

Aracın mutsuz edecek bir tarafı yok bence. Fransız rakiplerine göre (Picasso veya 5008) oyuncakları daha az ama pek sorun çıkarmayan, konforlu, yol tutuşu iyi, motoru güçlü, alt yapısı iyi bir araçtır.

Bu arada daha fazla donanım ile gelen C-Max, Picasso veya 5008 niçin listenizde olmadı?

Tekrar güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burock3427 -- 12 Haziran 2016; 6:22:28 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.