Şimdi Ara

OPEL ZAFİRACILAR (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
778
Cevap
15
Favori
138.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Iki tip temizlik var. Birinde enjektörler sökülüp makinaya bağlayıp ilaç isiterek digeri de sokmeden yakit borusunun arasina girerek özel sıvı ile çalıştırarak. Hangisi daha iyi onu araştırıyorum. Bulduklarımı paylaşırim burada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burock3427 B kullanıcısına yanıt
    Enjektörleri söktürerek temizlemek herzaman daha iyi sonuç vereceğine inanıyorum ancak montajı sıkıntılı olabilir, dikkat!
  • Bu yönde haberler görmüştüm ama doğruluğunu teyit eden resmi bir kaynak bulamadım. PSA nin EMP2 platformunda olacağı ve PSA nin Fransa'daki 5008 ve Picassoyu üreten tesislerinde üretilecek söylentileri çok yerde okudum.

http://www.otopark.com/2014/11/03/2016da-opel-meriva-ve-zafira-suv-olarak-karsimiza-cikacak/

• Sonunda Highlight IntelliLux LED Matrix Light Astra'ya gelmiş xenon tarif olacak gibi duruyor : )

http://www.opel.tv/cntry/en/lang/all/channel/opelzafira/page/1/media/2015-09-09-09-Opel-Astra-DE-Highlight-IntelliLux-LED-matrix-light.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meb76

Sonunda Highlight IntelliLux LED Matrix Light Astra'ya gelmiş xenon tarif olacak gibi duruyor : )

http://www.opel.tv/cntry/en/lang/all/channel/opelzafira/page/1/media/2015-09-09-09-Opel-Astra-DE-Highlight-IntelliLux-LED-matrix-light.html

Far demişken. Dün farkettim selektör yaparken farların içinden çok güçlü bir küt küt sesi geliyor. Perdenin her açılıp kapanmasında bir küt sesi araç içerisinden rahatlıkla duyuluyor. Acaba vardı ben mi yeni farkediyorum ama olup da daha önce farketmemem imkansız bu sesi. Sizin araç selektör yaparken böyle bir küt küt sesi geliyor mu? Özellikle start-stopta motor çalışmazken ses korkutucu düzeyde duyuluyor. Motor çalışırken de rahatlıkla gelen bir ses.

var evet : ) bana o kadar korkutucu gelmiyor. Bilirsiniz su damlaması gibi kafayı takarsanız çok rahatsız ediyor.
    Bu tarz farlada perde olduğu için normal olmalı bu : )
  • Meb76 M kullanıcısına yanıt
    Hadi ya o zaman servis normal diyecek yarın. Bixenonlu araçlarda da perde var ama ses yoktu. Bakalım ne diyecek servis.

• merak ettim bende, beni de haberdar edersen sevinirim, bazen çok komik açıklamaları oluyor : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meb76

merak ettim bende, beni de haberdar edersen sevinirim, bazen çok komik açıklamaları oluyor : )

Daha gidemedim. Sen öyle diyince gitmekten soğudum. Bakımda gidince gösteririm artık 4-5 ay sonra. Bu aralar motor sesli gelmeye başladı mı seninkinde? Kışın ses çok arttı gibime geliyor. 45 bin bakımda carbon clean şart oldu.
    : ) Bana sorarsan karbon clean için acele etme bence yeni araçlarda pekde gerekli 100000km den sonra belki düşünülebilir/araştırılabilir.
    Benim gözlemim ses ile ilgili olarak şöyle, bakımlardan sonra gürültü seviyesi düşüyor gibi geliyor bana! yani yağın ve filtrelerin etkisi olabileceğine inanıyorum.

Yaşlanıyor araçlarımız yavaş yavaş : ) ses zaman içinde belli bir oranda artmasını makul karşılamak lazım : )

Bu arada bende bir şey sorayım, kış geldi ya insanın aklına koltuk ısıtmaları geliyor: ) Ben kısa mesafe kullanıyorum aracı, genellikle araçtan inmeden son 5 dakika motor ısınmış oluyor : ( bir süre üşümeye devam ediyorum. Bu yüzden bir kaç fonksiyonlu koltuk şiltesi düşündüm ve hatta sipariş verdim bile : ) Sanırım Ocak ayında gelir ama şimdide şöyle bir problemim olacak, araç ta yol kayıt kamerası var, şilte gelecek bir de telefon şarjı araçta 12V elektrik alacak yer kalmadı : ) bunun üzerine çözüm olarak kuvvetli kalın kablolu olduğunu düşündüğüm bir çakmak çoklayıcı siparişi verdim ki onun da elime geçmesi bir ay sürer tahminim :) ama bakalım bu sorunu çözecek mi? çünkü sağlam bir elektrik çekimi olacak hepsi çalıştığında. Sizin başka bir çözüm öneriniz var mı?

• Sigorta kutusundan işinin ehli bir elektrikçide ikinci bir hat çektirilebilir. Ama akü veya elektrik aksaminda bir sorun olursa garantide sorun çıkarabilirler. Karbon temizliği için 100 bin km çok geç diye biliyorum. 40-50 binler tavsiye ediliyor ki benim araç çok fazla dur kalk trafikte yürüyor. Karbon oluşumunu artırıcı bir kullanım tarzı. Yağ bakımına kadar beklemeye çalışacağım. Temizlik sonrası yağ değişimi yapmak lazım. Zamanla sesin artması tamamen yakıt yolunda ve enjektörlerde oluşan kurumlanma en büyük etken. Yada diyorum beklemim bakımı yağı değişeyim temizlik yaptırip 45 bin de değişmem yağıni.

• Bilmiyorum CC konusunda kafam karışık. işleminizin sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim :)
  • Merhabalar geçtiğimiz günlerde Milliyet'te yayınlanan 2015 satış rakamlarını gördünüz mü ?
     OPEL ZAFİRACILAR
  • Satışları görmemiştim teşekkürler. 45 tane iyi satmış Zafira.

Araç içi kamerayı ne yaptınız? aldınız mı bir şeyler?
    Ben sadece ön cam kullanıyorum, çinden aldığım pahalı ama vasat bir kamera var. Şimdilik iş görüyor.
  • Park halinde karanlıkta düşündüğüm kalitede çekim yapabilen bir kamera olmadığını anladım. O aralar sitede bir tane manyak arabayı çizip duruyordu. Sitenin bahçesinde bağırıp çağırıp yakalarsam onunla yapmak istediğim cinsel içerikli fantazilerimi anlatınca kesildi. Ama seyir için bir şeyler alacağım bir ara.

• bazıları demek ki bu dilden anlıyor : )
  • Normal yani sonuçta bence lody gibi araba müsveddesi bişey varken ağzına kadar dolu ve malesef pahalı Zafira'nın az satması ...
  • Merhabalar 2000 zafira sahibiyim. Önceki sahibi depo kapağı kilit motorunu sökmüş atmış.
    Astra g depo kilit motoru zafiraya uyar mı bilgisi olan varsa?
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.