Şimdi Ara

OPEL Zafira Life (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
10
Favori
17.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Peugeot expert traveller aracı teslim aldım. Bugünde hgs aldım. Araç sınıfı M1 yani otomobil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shikarikichi S kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun. HGS için dingil aralığı 3.20 metre üzeri araçlar 2. sınıf oluyor. Bu araçlarınki 3.275. Ben ikinci sınıf olarak başvurmuştum bu yüzden HGS'ye. Hatalı mıyım emin değilim.

• bamasyali B kullanıcısına yanıt

Sağolun. Aslında o dingil mesafesi biraz dikkatimi çekti ama ruhsatta net bir şekilde araç sınıfı M1 yazdığı için HGS formuna M1 yazdım yani 1. sınıf olarak aldım.

• Merak edilen bir belirsizlikti. Açıklama için teşekkürler.

Ruhsatta yazan sınıf ile HGS sınıfı farklı şeyler olabilir

https://www.iveco.com/turkey/hizmetler/pages/ustyapi_regulasyonlar_ve_sertifikalar.aspx#:~:text=%2D%20M1%20kategorisi%3A%20Yolcu%20ta%C5%9F%C4%B1mas%C4%B1nda%20kullan%C4%B1lan,maksimum%20a%C4%9Fr%C4%B1l%C4%B1%C4%9Fa%20sahip%20olan%20ara%C3%A7lar.

Ben ay sonu servise gideceğim orada sorayım

M kategorisi: En az dört tekerli veya maksimum ağırlığı 1 tonu geçen yolcu taşımasında kullanılan motorlu araçlar için

- M1 kategorisi: Yolcu taşımasında kullanılan araçlar ve sürücü koltuğuna ilave olarak sekiz koltuktan fazla koltuğu olmayan araçlar.

- M2 kategorisi: Yolcu taşımasında kullanılan ve sürücü koltuğuna ilave olarak sekiz koltuktan fazla koltuğa sahip olan ve 5 tonu aşmayan maksimum ağrılığa sahip olan araçlar.

- M3 kategorisi: Yolcu taşımasında kullanılan ve sürücü koltuğuna ilave olarak sekiz koltuktan fazla koltuğa sahip olan ve 5 tonu aşan maksimum ağrılığa sahip olan araçlar.

N kategorisi: En az dört tekerli veya maksimum ağırlığı 1 tonu geçen ve yük taşımasında kullanılan motorlu araçlar için

- N1 kategorisi: Yük taşımasında kullanılan ve maksimum ağırlığı 3.5 tonu geçmeyen araçlar.

- N2 kategorisi: Yük taşımasında kullanılan ve maksimum ağırlığı 3.5 tonu geçen, 12 tonu geçmeyen araçlar.

- N3 kategorisi: Yük taşımasında kullanılan ve maksimum ağırlığı 12 tonu geçen araçlar.

​O kategorisi: Römorklar (yarı römorklar dahil).

- O1 kategorisi: Maksimum ağırlıkları 0.75k tonu geçmeyen römorklar.

- O2 kategorisi: 0.75 tonluk maksimum ağırlığı geçen, 3.5 tonluk ağırlığı geçmeyen römorklar.

- O3 kategorisi: 3.5 tonluk maksimum ağırlığı geçen, 10 tonluk ağırlığı geçmeyen römorklar.

- O4 kategorisi: Maksimum ağırlıkları 10 tonu geçen römorklar.

Iveco araçlarının Tip onayı ile ilgili sorularınızın olması durumunda lütfen Iveco Araç ürün departmanını arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bamasyali -- 14 Mayıs 2023; 8:1:23 >

Sınıf konusunu servise teyit ettim. HGS Sınıf 2. Ruhsatta yazan sınıfla HGS'nin ilgisi yok.

• Servis nerden almış bu bilgiyi?
    Ben bankaya ruhsatı verdim. Bana ruhsattaki bilgiye bakıp 1. Sınıf etiket verdi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bende bu şekilde düşündüm ve bu şekilde yaptım. @bamasyali

• westergate W kullanıcısına yanıt

M1 şu demek: “Yolcu taşımasında kullanılan araçlar ve sürücü koltuğuna ilave olarak sekiz koltuktan fazla koltuğu olmayan araçlar.”

HGS sınıf 2 dingil mesafesi 3.2 metreden uzun iki akslı araçlar. Birbirleriyle ilgisi yok.

İsterseniz bankaya dingil mesafesini sorun

• bamasyali B kullanıcısına yanıt

Bizim şu anki geçişlerimiz sıkıntılı oluyor o zaman. Sınıfı banka mı düzeltecek bu durumda?

• Sanırım sınıf uyumsuzluğundan kara listeye girebiliyormuş hesabınız.

İptal edip yeni HGS almanız kazım. Mobil bankacılıktan yapılıyor genelde

• Ovv. Ben şubeye gidip düzelttireyim en iyisi. Yeni etiket ücreti almasınlar bir daha.

• noplaceforchance N kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Hocam dün parasını ödedim 2 hafta sonra gelecek ama yorumları okuyunca moralim bozuldu birde ben bununla iş yapacağım anlaşılan arka dar bende sizin yaptığınız gibi yapmak istiyorum arkayı bana yardımcı olursanız sevinirim 05325516166 Muzaffer

• westergate W kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar.

Aracımız kesin 2. Sınıf HGS ye dahil.

Ben 1. sınıf etiket almıştım. Arkadaşların uyarısıyla 1. Sınıf etiketi iptal edip 2. Sınıf etiket aldım.

Fakat dün bankadan HGS dökümüne baktığımda(daha önce günecellenmediği için görünmüyordu) 1. Sınıf etiket ile yaptığım tüm geçişler 2. Sınıf olarak kesildiğini gördüm. 2. Sınıf etiketi boşuna almış oldum anlayacağınız.

Sistem araç sınıfını doğrusu ile otomatik güncellemiş. Eğer 1. Sınıf aldıysanız boşuna değiştirmek için etiket parası vermeyin.

• taksigrandscenic kullanıcısına yanıt
    Ben bir çok yer ile görüştüm. En detaylı bilgiyi İkitelli sanayide Çağ Oto daki arkadaşlar verdi.
    Vito koltukları ters çevrildiğinde geçiş çok daralıyormuş. Muayeneden geçmeyebilir dedi. Ben de şimdilik değişiklikten vazgeçtim.

Telefonunu ekliyorum. Aklınıza takılan bir şey varsa rahatlıkla sorabilirsiniz.
    05384428008

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westergate -- 13 Haziran 2023; 15:6:31 >
  • Merhaba arkadaşlar konuyu uzun süredir takipteyim. Aile için kullanıcı olarak yorumlarınız nelerdir?

Telefondan orta ekrana bağlantı kurulabiliyor mu? müzik video vs. aktarılabiliyor mu?

• Nisan ayında 2023 model citröen jumpy spacetourer sıfır aldım şahsi kullanmak için 8000 km yol yaptım genellikle uIn yol şehirler arası arka iklimlendirme bir harika vites geçişleri iyi ve konfor güzel sadece ön ikili koltuk ayarı olmaması kötü yakıt tüketimi otobanda 6,5 litre civarı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Skocaci S kullanıcısına yanıt

USB bile bağlantı yapınca Apple Car play çalışıyor. Android için Auto destekliyor sanırım. Yandex navigasyon çalışmıyor maalesef. Ben Apple Maps kullanıyorum. Müzik için Spotify kullanıyorum.

Kalabalık aile arabası olarak ideal bence. Uzun yıllar kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

• @Bekir 38 @bamasyali Bilgiler için teşekkür ederim. Bende yarın teslim alıcam inşallah.

Hgs etiketi 2.sınıf olarak aldım. Ancak 2.sınıf olduğu için (istanbul için) 15 Temmuz şehitler köprüsünden geçemeyeceğim galiba.

PTT de görevli otomobil olduğu için 1 sınıf veriyordu.

Düzeltme:

2. Sınıf Araçlar: Yolcu taşımasında kullanılan M1 ve M2 Sınıfı ile (N1 Sınıfı kategorisindeki Minibüs tipi olan ve yük taşımayan Panelvan Kamyonetler dahil)*

Galiba geçebiliyor. 2.sınıf ama M1 sınıfında aracımız.

Link:

sonuç: Kara Yolları Genel Müdürlüğü'nden gelen cevap:

"Aracınız kullanım ama hususi-yolcu nakli olduğundan, aracınızın herhangi bir otoban ya da köprüden geçişinde yasak bulunmamaktadır.

15 Temmuz Şehitler Köprüsünü de kullanmanızda bir sakınca yoktur."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skocaci -- 4 Ağustos 2023; 12:56:52 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.