Şimdi Ara

OPEL SÖNMEYEN AİRBAG İKAZ LAMBASI!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
115.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    @ExTReMee, farklı bir noktaya varmışsın.. Ayrıca bu ikaz yanmadan önce seyir halinde kornamda çalmayabiliyordu ara ara...Bahsettiğin durumlar bende ikiside mevcut. Kesin dediğin gibi..
  • Arkadaşlar konuyu hortlaşmış gibi olacağım fakat aynı durum bende de var. bir çok sitede yorumları okudum açıkcası düzgün bir çözüm yolu yok (sıfır alıp takmak hariç)
    Bazı arkadaşlar kablolardan kaynaklı diye. temizleyince falan düzelmiyor. bunun yerine kabloları direk bağladığımız takdirde ışık söner mi ?
    yukarıda bi arkadaş kaza anında her türlü dolu gösterir ve airbag acar demiş. bu bilgi kesin midir?
    Direk bağladık yada temassızlığı çözdüğümüz andan itibaren ışık söner mi ? yoksa cihaz ile mi söndürmemiz gerekiyor. Bunu şu yüzden soruyorum. Eğer temazsızlık çözüldüğünü anlayamıyoruz. ışık sürekli yanıyor. Belki de arıza giderildi. yani temazsızlık gitti ama hala yanıyordur bunu da cihaz bağlayıp silmek gerekiyordur. Bu konularda teknik bilgi sahibi arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_canakci

Arkadaşlar konuyu hortlaşmış gibi olacağım fakat aynı durum bende de var. bir çok sitede yorumları okudum açıkcası düzgün bir çözüm yolu yok (sıfır alıp takmak hariç)
    Bazı arkadaşlar kablolardan kaynaklı diye. temizleyince falan düzelmiyor. bunun yerine kabloları direk bağladığımız takdirde ışık söner mi ?
    yukarıda bi arkadaş kaza anında her türlü dolu gösterir ve airbag acar demiş. bu bilgi kesin midir?
    Direk bağladık yada temassızlığı çözdüğümüz andan itibaren ışık söner mi ? yoksa cihaz ile mi söndürmemiz gerekiyor. Bunu şu yüzden soruyorum. Eğer temazsızlık çözüldüğünü anlayamıyoruz. ışık sürekli yanıyor. Belki de arıza giderildi. yani temazsızlık gitti ama hala yanıyordur bunu da cihaz bağlayıp silmek gerekiyordur. Bu konularda teknik bilgi sahibi arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Şu an bende de airbag ışığı yanıyor.Bugün cihaz’a bağlayıp silmek istedim ama adam sistemsel değil direnç atılması lazım dedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de bugün direnç attırdım ama bakalım ne kadar dayanacak. Gelişmeleri buradan yazarım. Ayrıca Usta direnç atmaktan birşey olmaz, airbag asli işlevini yapmaya devam eder dedi ama ne kadar doğru bilemiyorum.
  • imzadaki araç kia yalnız opel değil... kendi aracınızın adını bile bilmiyorsunuz gitmişsiniz konusunu açmışsınız
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum size.
    Bu genelde 2.el araç satımlarında airbag kapatılıp ışığının sönmesi için uygulanan bir yöntem.
    Satın alırken farketmeniz imkansız!!!

Benim aracımda da ışık yanıyor.
    Bir seferinde söndürdük koltuk altındaki kablolar ; koltuğu ileri-geri yapma esnasında ayrılmış.
    Düzelmişti. Sonraki zamanlarda koltuğu ayarlarken yine koptu sanırım Işık yanıyor göstergede. Bir daha da uğraşmadım.
    Bu arada şoför koltuğu altındaki kopmuştu.
    Airbag'lerden yalnızca biri aktif değilde Cihaza bağladığımda.
  • huseyin_elk kullanıcısına yanıt
    Airbag sargısı (zemberek diye geçer)arızalı!!Kia ve Hundai nin araçlarında yoğun olan bır durum daha bugün değişimini yaptiridm parcayida netten yada AliExpress den 50-60 TL civarina alabilirsiniz!!

• CyRaWarrior C kullanıcısına yanıt
    Airbag görevini yerine getirmez hocam çünkü o ikaz ışığın yanmasinin sebebi bağlantıda ki kopukluktur dir NC atarak ışığı döndürüyor ama bağlantı yine kopuk !!Airbag sargısı (zembereği) arızalı onu değiştirin sorun düzelir daha bugun yaptirdim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Airbag görevini yerine getirmez hocam çünkü o ikaz ışığın yanmasinin sebebi bağlantıda ki kopukluktur dir NC atarak ışığı döndürüyor ama bağlantı yine kopuk !!Airbag sargısı (zembereği) arızalı onu değiştirin sorun düzelir daha bugun yaptirdim..
    Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz arkadaşın arabasını görmeden yada bilgisayara bağlayıp arıza kodunu öğrenmeden? İnsanları kesin bir dille şu arızalı şunu yapın demeniz yanlış.Sizin başınıza gelen arıza ile arkadaşın arızasının aynı olucak diye bir şey yok.Ayrıca o parça 50-60 tlye alınmaz bilginize.
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Hocam bilmemis olsam konuşmam Türkiye'de o parça 150-270 TL arası değişiyor orjinalligine gore, AliExpress de 12-13 dolar civarı hatta Türkiye'den o parcayi alıp taktıran 4-5 arkadaşı biliyorum dahada inanmıyorsan link atayım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Paco-De Lucia

Hocam bilmemis olsam konuşmam Türkiye'de o parça 150-270 TL arası değişiyor orjinalligine gore, AliExpress de 12-13 dolar civarı hatta Türkiye'den o parcayi alıp taktıran 4-5 arkadaşı biliyorum dahada inanmıyorsan link atayım..
    Bilginize bir şey demiyorum zaten.Fakat direk insanları bu hatadan yapar bu parçayı alın demek yanlış.Airbag ışığının yanmasının bir çok sebebi olabilir şimdi bunları size anlatmakla uğraşmıycam.Zemberek kia,hyundai ve özellikle renault grubunda çokça değiştirdiğimiz bir parçadır.Fakat opelde tektür değiştirmişizdir.Bilmem anlatabildim mi.
  • Konuyu açan arkadaş başlığı 2011de açmış ve belli ki aracını değiştirmiş. Biz yeni başlık açmadan devam ettik.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.