Şimdi Ara

OPEL Servis & Parça & Deneyim (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
5
Favori
37.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir ay önce servise arabamı bıraktım 2003 combo1.7 dti pompanın ordan mazot kaçağı vardı 1 oldu halen parça gelecek ta almanyadan gelecek parça var
  • Selamlar. yaşadığım ilde opel yetkili servisi olmadığından 2009 astra dizel aracımı ya erzurum'a ya da trabzon'a götürmeyi düşünüyorum. ancak 15000 bakımına trabzon 420 tl, erzurum ise 320 tl fiyat verdi. peşin indirimini sordum o da yok. yapılan işlemleri sordum servislere. iki servis de aynı işlemleri yapıp aynı parçaları değiştiriyor. aklım karıştı. aradaki fiyat farkı nereden geliyor anlamadım. fikri olan? trabzon servisi kazık mı atıyor? yoksa erzurum servisi kalitesiz malzeme mi kullanıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_eagles

Selamlar. yaşadığım ilde opel yetkili servisi olmadığından 2009 astra dizel aracımı ya erzurum'a ya da trabzon'a götürmeyi düşünüyorum. ancak 15000 bakımına trabzon 420 tl, erzurum ise 320 tl fiyat verdi. peşin indirimini sordum o da yok. yapılan işlemleri sordum servislere. iki servis de aynı işlemleri yapıp aynı parçaları değiştiriyor. aklım karıştı. aradaki fiyat farkı nereden geliyor anlamadım. fikri olan? trabzon servisi kazık mı atıyor? yoksa erzurum servisi kalitesiz malzeme mi kullanıyor?

15,000 bakım 420 tl civarında olması lazım ? !
  • opel erzurum erdemirde astra cdti 15.000 bakımını yaptırdım. bu opel servisine ikinci gidişim oldu. ilki aracımı alırkenki gidişim. herneyse. opel servisleri hakkında söylenenlerin ne kadar doğru olduğunu gördüm. aracımın bakımını 15 yaşında olduğunu tahmin ettiğim bir eleman yaptı. ustaların hepsi suratsız. çocuğun aracın bakımını yapmamasını istedim. ama nafile. dinletemedik. aracın başında bekledim ben de. çırak ve ben staj yaptık beraber. çocuk bir işlem yapıyor. ustasını çağırıyor ve onay veriyor. sonra diğer işleme geçiliyor. neyse araç bitti. erzincandan erzuruma gittiğim ve yolda karla karışık yağmur olduğu için araba epey kirlenmişti. yıkanmasını istedim. yıkadılar getirdiler. içine bir baktım. çamur pislik vs. rezalet olmuş. şunu da bi temizleyin dedim. tamam dediler. 30 dakika geçti ilgilenen yok. tamam kardeşim verin arabayı dedim, 325 tl ödedik ve geldik. akılsız kafam işte arabayı kontrol etmedim. bu sabah yağ çubuğunu bir çektim. seviye olması gerekenden 2 cm yukarıda. evet tam 2 cm. bugün pazar olduğu için yarın sanayiye gidip fazlalığı çektircem. ayrıca sıfır yağ olmasına rağmen yağın rengi sapsarı değil. sanki 2000 km yapmış gibi kararmış. muhtemelen yağ tam süzülmeden tapayı kapatıp 4 lt yağın tamamını boşalttılar. sonuç bu. ayrıca polen filtresi değişirken torpidonun her tarafı kirli yağ ve parmak izleriyle dolu. bugün gittim arabayı iki saat kendim temizledim. o kadar yorgundum ki dün tek düşüncem lanet olsun deyip dönmekti eve. o yüzden uğraşamadım adamlarla. herkese selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_eagles -- 11 Nisan 2010; 17:12:31 >

• Her yerde aynı mıdır bilmiyorum ama bizim ilimizdeki serviste hiç iyi değil.Bir kere arkadaşlar unutmayın hangi marka servisi olursa olsun genelde yağları varil yağ kullanıyor.Yani bu yağlar sanayide litresini 4-5 liraya alabileceğimiz yağlar.Depo gibi bir sistemleri var herhalde ordan çekiyorlar motora dolduruyorlar.Ayrıca erzurumda olan olay burda da var.Serviste çalışanlara baksan usta diyemezsin çoğu küçük yaşta ve işinin ehli olan insan nadir.Bunların üstüne de fiyatlar 2 kat pahalı.İnsanlar güveniyor yetkili servis diye ama artık ben hiç güvenmiyorum.Tanıdığım ustaya giderim,parçaları yağı buji vs. kendim elimle alıp getiririm orjinal olarak,gözümün önünde tertemiz her bakımı yapar hem içim rahat olur hem de daha ekonomik olur.Vectra c 30000 bakımı serviste %25 indirimli 295 lira sanayide ise yağ orjinal olmak kaydıyla(yani serviste kullanılan kalitesizlerden değil orjinal GM)150 lira.Hem fazla para verip hem de kalitesiz malzeme kullanmak hatta çocuk yaştakilere arabayı teslim etmek işime gelmiyor açıkçası.

• Arkadaş bu hafta sonu Eskişehir Alpata Opel servisinde 45.000 bakımını yaptırdım. 420 tl tutyormuştu. %25 indirim ile 360 tl ye değiştirdim. Memnun gibiyim...
  • Hangi servis olursa olsun,işi yapan kişiyi gözünüz kesmezse alın aracınızı ordan ayrılın.Hiç gereği yok uğraşmaya.

Fiyat fena değil.Normal bakım fiyatları bu aralar 320 ile 380 TL arası yetkililerde.
  • Ben bu sefer servise götürmeyip tavsiye üzerine başka arkadaşlara götürdüm yarı yarıya fark etti fiyatta diyebilirim.

Opel parçacı
  • Kişiye göre değişebilir tercih meselesi tabi, ama özel servislerden sağlam bir usta bulup onu bırakmamak lazım bence, sürekli müşteri olma avantajını oralarda buluruz malum, berberinizi düşünün özenerek traş eder, kasabınızı düşünün taze olmayan ürün vermez gibi, sürekli müşterim der, elinden gelenin en iyisini yapar, sizinle övünür birde
  • Garantinin son aylarında aracın direksiyon kumandaları sapıttı, korna devre dışı kaldı, İzmir Arkas servisine götürdüm, sanırım ismi JİM olan bu modül değişti, anahtarlar sisteme tekrar tanıtıldı ve şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Ayrıca aracın her servise gidişinde iç dış süper bir temizlik yapılmasından dolayı servisi tebrik ediyorum.
  • bmw yi 23000 milyara çok iyi almışsınız eskişehirde 27-28 civarında
  • İstanbul Beylikdüzü-Esenyurt o civarda özel servis var mı bildiğiniz? Yetkilileri biliyorum özel lazım ama güvenilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_eagles

Selamlar. yaşadığım ilde opel yetkili servisi olmadığından 2009 astra dizel aracımı ya erzurum'a ya da trabzon'a götürmeyi düşünüyorum. ancak 15000 bakımına trabzon 420 tl, erzurum ise 320 tl fiyat verdi. peşin indirimini sordum o da yok. yapılan işlemleri sordum servislere. iki servis de aynı işlemleri yapıp aynı parçaları değiştiriyor. aklım karıştı. aradaki fiyat farkı nereden geliyor anlamadım. fikri olan? trabzon servisi kazık mı atıyor? yoksa erzurum servisi kalitesiz malzeme mi kullanıyor?

selam kardeşim ben doğma büyüme trabzonluyum benim ilk arabam honda idi daha sonra opel aldım ve konforun tadını yaşıyorum şu anda üstelik aracımda en ufak tık bile yok servis olarak sana tavsiye edebileceğim tek bi yer var orasıda değirmendere de aktif otomotiv var orasıdır ben sürekli buraya yaptırıyorum bakımımı git bi gör beğenmezsen başka yere gidersin ama aktif otomotiv e gittikten sonra çok memnun kalacağına eminim trabzonun ilk özel servisidir ve gözde bi servistir

o dediğin fiyat farkının nedeni ise bana kalırsa malzeme farkıdır çünkü o kadar fark sadece bu nedenle olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman- -- 15 Kasım 2010; 0:17:45 >

• son zamanlarda vectra c ye bakım yaptıran varsa yaptırdıkları fiyatları ayrıntılı olarak yazabilirlermi
  • İzmir'de 2. sanayi de süper bir ustam oldu, çok samimi olduğum arkadaşımın kardeşi :) Yetkili servisler 400'den kapıyı açıyorlar, 180 liraya tüm parçalar orjinal 45000 bakımı yaptırdım, dizel. Eğer güveniyorsanız kesinlikle özel servis, ancak çevrenizde tanıdığınız güvendiğiniz bir ustanız yoksa kesinlikle yetkili servis, biraz fazla ödersiniz ancak kafanız rahat olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdascac

İzmir'de 2. sanayi de süper bir ustam oldu, çok samimi olduğum arkadaşımın kardeşi :) Yetkili servisler 400'den kapıyı açıyorlar, 180 liraya tüm parçalar orjinal 45000 bakımı yaptırdım, dizel. Eğer güveniyorsanız kesinlikle özel servis, ancak çevrenizde tanıdığınız güvendiğiniz bir ustanız yoksa kesinlikle yetkili servis, biraz fazla ödersiniz ancak kafanız rahat olur

Parçalar neredeyse 180 tl tutuyor , işçilik almadı sizden galiba?
  • Parçalar 145 TL tuttu, işçilik olarak 35 TL yazdı. Bütün işlemlerde gözümün önünde yapıldı (30.000 bakımında yetkili serviste klimanın filitresinin değiştirilmediği ortaya çıktı) bütün parçalarda ambalajından (GM hologramlı) çıkartıldı. Servisler 100 TL gibi bir rakam işçilik yazıyor, 150 TL gibi bir rakamda yağ için alıyorlar.

Ustanız güvenilirse gerisi hikaye, ben 180 TL'ye yaptırdım, başka usta işçiliği ve yağı biraz daha fazla alsa bile 200-250 gibi bir rakama yaptırırsınız.
  • Yetkili servis 15.000 ve 45,000km bakımları;

Yağ ve filtreler = 280,00 TL
    İşçilik = 100,00 TL
    -------------------------------------
    Toplam: 380,00 TL

Bu toplamdan aracınızın yaşına göre indirimde yapıyorlar %25 veya %30
  • Bugün astra sedan dizelin 15 bin bakımını yaptırdım 380 tlCİK tuttu.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özbekli35 -- 4 Mayıs 2012; 2:38:58 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.