Şimdi Ara

OPEL Servis & Parça & Deneyim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
5
Favori
37.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eses1976

9 Oakta Eskişehir Alpata Opel servisine gittim. Memnun kaldım, bir tanıdık eski bir arkadaş buldum...

Ne kadara maloldu sana? Benimde 30.000 bakımı geldi çattı.
  • opel astra classic 2006 hb aracımı 4 ay once aldım 39000
    bugun yag değişimi için gitmişken arabayı bakımdan gecirdim(özel serviste)
    motor yagı shell 50
    yag filtr 6.5
    hava filstresi 12.5
    benzin filt 12
    amortisör ust takoz 2x25 50lira
    polen filtrsi 10
    buji 4 adet 40
    işcilik 40
    toplam 220 tuttu balatalar iyiymiş... sanırım bunlar yetkili serviste daha pahalıya mal olurdu. bilgi amaclı yazdım umarım faydası olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdascac

quote:

Orijinalden alıntı: eses1976

9 Oakta Eskişehir Alpata Opel servisine gittim. Memnun kaldım, bir tanıdık eski bir arkadaş buldum...

Ne kadara maloldu sana? Benimde 30.000 bakımı geldi çattı.

Arkas'ta 330 - 350 arası diye hatırlıyorum.
  • slm arkadaşlar,

egr,
    bir çok kişininde bildigi gibi eksoz gazı geri dönüşüm sistemidir. ve bu sistemde zamnla kurumlaşma oluşmaktadır bunun için aracda arıza meydana gelir
    mutlaka ilk önce egr valfi ve sistemini temizletin arızanın düzeltigini görüceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emr0706mat

opel astra classic 2006 hb aracımı 4 ay once aldım 39000
    bugun yag değişimi için gitmişken arabayı bakımdan gecirdim(özel serviste)
    motor yagı shell 50
    yag filtr 6.5
    hava filstresi 12.5
    benzin filt 12
    amortisör ust takoz 2x25 50lira
    polen filtrsi 10
    buji 4 adet 40
    işcilik 40
    toplam 220 tuttu balatalar iyiymiş... sanırım bunlar yetkili serviste daha pahalıya mal olurdu. bilgi amaclı yazdım umarım faydası olur

Motor yağı 50 liraya shell'in hangi tipini koydular???
  • bilmiyorum dikkat etmedim ama opel icin bu daha ii dedi:)
  • Aracın kitapçığında yazıyordu fakat kitapçığı bulamadım. Servis KM gelen araç en fazla kaç km daha kullanılabiliyor? Örnek 30.000 bakımına, en fazla kaç km sonra gidebiliriz.

1000 ya da 1500 gibi kalmış aklımda, hangisi acaba?
  • Güncell..
  • arkadaşlar benzinli astra sedan 20.000 km bakım ne kadardır ortalama.ya da yaptıran varsa ne kadar a yaptırdı.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreasker

arkadaşlar benzinli astra sedan 20.000 km bakım ne kadardır ortalama.ya da yaptıran varsa ne kadar a yaptırdı.Teşekkürler.

300 ile 400 arası(dır).
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreasker
    arkadaşlar benzinli astra sedan 20.000 km bakım ne kadardır ortalama.ya da yaptıran varsa ne kadar a yaptırdı.Teşekkürler.

Aralık'ta yaptırdım 414 lira tuttu. Bir önceki bakımdan farkı, bujiler (50tl) ve vd/40 genel temizleyici (6tl).
  • Ben 30.000 bakımını İzmir Arkas'ta yaptırdım. 400 TL tuttu.
  • YETKİLİ SERVİSLER dışarıda iş yapan çoğu tamirci yada ustaya göre 1000 kat daha temiz iş yapıyor ama fiyatlarıda bir okadar tuzlu fakat yinede iyi tanıdığınız bir tamirciyi servise tercih ederim
  • Bu dediğiniz her yetkili servis için geçerli değil, hatta bir çoğu için geçerli değil. Yetkili olmayan Opel özel servisleri var, bazılarında yetkili servis elemanlarını çırak olarak bile çalıştırmazlar. Yetkili olduğunu söyleyen Ankara opal'a çöp bile emanet etmem, servis çoluk çocuk kaynıyor.
  • bide yetkili servislerdeki en büyük handikap parçayı kurtarma yerine uğraşmayıp hemen yenisi takma yoluna gitmeleri buda artı maliyet getiriyor onlarada artı kar
  • arkadaşlar öncelikle herkeze selam, bir arkadaşın 2004 astra 1.6 classic aracı için özel servis bakarken çınarlı daki joker opel özel servisin kampanyasını gördük, yağ yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi polen filtresi değişimi 100 TL bujiler için ayrıca 30 TL dedi, bize fiyat makul geldi siz ne dersiniz

birde burda paylaşmak istedim, egr, maf, ecu gibi elektronik pahalı parçalar için bir link, firma ingilterede parça aramak için parçanın kod numarasını bilmek gerekiyor, diğer forumda bir iki arkadaş buradan alışveriş yapmış, bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybalim

arkadaşlar öncelikle herkeze selam, bir arkadaşın 2004 astra 1.6 classic aracı için özel servis bakarken çınarlı daki joker opel özel servisin kampanyasını gördük, yağ yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi polen filtresi değişimi 100 TL bujiler için ayrıca 30 TL dedi, bize fiyat makul geldi siz ne dersiniz

birde burda paylaşmak istedim, egr, maf, ecu gibi elektronik pahalı parçalar için bir link, firma ingilterede parça aramak için parçanın kod numarasını bilmek gerekiyor, diğer forumda bir iki arkadaş buradan alışveriş yapmış, bilginize.

Fiyatlara işçilik dahil mi acaba + GM orjinal parçalar mı + işçilikleri nasıldır?

------------------

Link yok ??
  • özel servis olduğundan parçalar orjinal gm parçası değildir sanırımi fiyata işçilik dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ybalim

özel servis olduğundan parçalar orjinal gm parçası değildir sanırımi fiyata işçilik dahil.

Güvenilir,isim yapmış özel servislerin birçoğu orjinal parça kullanır veya tercihli bırakır. Zaten birçoğu sanayideki Opel parçacılarından alırlar ürünleri.Kararı size bırakırlar kaliteli ürün kullanmak istiyorsanız kaliteli yan sanayi kullanmak istiyorsanız yan sanayi orjinal istiyorsanız orjinal.O yüzden parça hakkında konuşmaya çekinmeyin,çoğu işçilikten kazanır parçadan çok fazla kazanmazlar.
  • Merhaba Arkadaşlar

Öncelikle Opel Corsa 111. yıl enjoy paketinin siparişini vermiş bulunmaktayım. Önümüzdeki hafta teslim alıcam arabayı. Bu forumu okuduktan sonra içimde buruk bir heyecan var başlarda herşey güzel olacak ama bakım servis muhabbetlerine girince midem bulanacak gözüm kararacak anladığım kadarıyla. Birçok yerde Arkas Akatlar servisinin iyi olduğu yazıyor. bu konuda herhangi bir bilgisi veya tecrübesi olan bir arkadaş varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.