Şimdi Ara

opel omega alcam yorumlarınız (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
5
Favori
95.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu aracın güncel yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?

2001 model 2.6 bir araç var benzin + lpg li. 18 bin civarı fiyatı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarget

Arkadaşlar bu aracın güncel yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilecek olan var mı ?

2001 model 2.6 bir araç var benzin + lpg li. 18 bin civarı fiyatı var.

sedan benzinli yakıt ve diğer özellikler:

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=1980

steyşin benzinli yakıt ve diğer özellikler:

http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=1968

Lpg kullanmadığım için bilemiyorum.

• Arabam 97 Otomatik 2.0 CD.50 tl lpg aldım 150 km oldu gaz hala bitmedi.Tamamen şehir içi kullanımı.3 hafta önce 150 tl lpg ile 200 km si şehir dışı 250 km si şehir içi olmak üzere 450 km yol gittim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyzm2269

Arabam 97 Otomatik 2.0 CD.50 tl lpg aldım 150 km oldu gaz hala bitmedi.Tamamen şehir içi kullanımı.3 hafta önce 150 tl lpg ile 200 km si şehir dışı 250 km si şehir içi olmak üzere 450 km yol gittim.

Gayet güzel. Bundan iyisi can sağlığı.
    Bu bahsedilen sadece işin ekonomik yönü.

Sürüş keyfi, güvenliği o ayrı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_

quote:

Orijinalden alıntı: brtgtrn

quote:

50 Liralık LPG ile 100, 110 bazen de 120 KM yol yapıyorum şehiriçinde. 100 KM. Altına düşmüyor hiç.

99 model 2.5v6 otomatik

Lpg'de benzinliye oranla performans düşüklüğü oluyor mu?

Mutlaka oluyor, bu arada ben aracımı sattım, birde piyasası yok derler, 1 haftada satıldı.

Hayırlı Ramazanlar ve hayırlı bayramlar. Şu an hangi aracı kullanmakta sınız?
  • 97 Model Omega 2.0 CD Otomatik arabamı kullanıyorum
  • Bugün pazarda benimle aynı model de bir omega vardı.Arabayı dikkatlice inceledim.14.000 tl istiyordu.Ön farlar orjinal değil.Orjinalleri HELLA dır.Onun Depo idi.Ön cam orjinal GM değildi.Ön cam değişmiş.kalorifer ve motor radyatörünün üstündeki koruma bakaliti yoktu.Elektrik aksamı berbat.Araç önden kaza yapmış ama çok kötü baştan savma toplanmış.Boğaz kelebeği arızalı.Motor kendini zor topluyordu.Arka cam perdesinin dişlileri kırılmış çalışmıyor.Arkadaşlar Omega alacaksanız bunlara dikkat edin.Üç kuruş fazla verin adam gibi araba alın.Benim arabamın maşaallahı var.Bütün her yeri ilk günkü gibi.Yarın kompresyon tesiti yaptıracağım arabama.
  • http://www.youtube.com/watch?v=unKYyn3vDGA&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=aOoPdvooLpc&feature=youtu.be

Arabamın motorunun çalışması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xyzm2269 -- 20 Temmuz 2014; 17:00:17 >
  • Bende 95 model 2000 motor var.araba dan genel olarak memnunum.herksein dediği gibi yakıt çok yakar var.diyolar ya bilmeden konuşuyorlar arkadaslar soylim.gecen gun Denizli den,Didim'e gittim,aracımı çıkmadan üfledim LPG ile çıktım yola 195 km sonra söke çıkışında tekrar doldurdum.tam 48 tl lik LPG aldı.hesap orta da sahin doğan hatta bundan önce tempram vardı motoru sıfır yaptırdığım ondan bile az yaktı.3 yıl üst üste farklı arabalarla gittim Didim'e doğan tempram ve omega tartışma ya ve yakıt konusunda kimse ye inanmam bu saatten sonra,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100-110 sabit hızda 1 lt gaz ile 10 km yol alır, ara hızlanmaları müthiştir, 4. viteste 200 ü görür 5 için yol gerekir, had bildirmeye birebirdir, piyasadaki e sınıf araçların (mercedes e, bmw 5, audi a6 dahil) en ağırıdır, yaklaşık 1700 kg dır, ve bunların aynı model ve güçteki araçlarının hepsine atlar, biraz daha hafif olsa fark atar, 2,6 v6 aracım, sesini duydukça da insanın basası gelir gaza, yakıtı düşündürmez. Benzinde rölanti sesi bile insana zevk verir, hadi bas da gidelim der sahibine. Bir de vitesin üstünde S tuşu vardır ki omega ile aranızdan yakıt, radar gibi korkuları çıkarıverir, devir saati 4000-6500 arasında iner çıkar, rampalarda sabit hız konforunu yaşamayı öğretir omega, arkasında alfabetik sıralama (TDI, FSI, tdcı, cdtı) olan araçlar arkada kalır yetişemez. Opel değildir zaten o, o omegadır, arkadan iter sizi ama zevk alırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca üstte d sınıfı denmiş, araç e sınıftır, d sınıf araçlar Vectra, Passat,Insignia,Mondeo, Avensis, C ve 3 gibilerdir

• Slm arkadaşlar omega hastasıyım 2.5 td cd 1994 model birtane buldum.ama 2006 da gümrükten cıkmiş

bu arabaların ne yaktığı hiç umrumda değil motor parça sıkıntısı arızaları nelerde daha cok meydana geldıgını

öğrenmek ıstıyorum antalyadan katılıyorum yenı uye oldum.]

tc.oguzhan kılınckaya
  • slm mesaj yolladım ama unutmuşum yazmayı stejın modeli 1994 2.5 td cd modeli

almayı düşünüyorum.yardım edersenız sevınırım arkadaşlar ..
  • Birkaç gün önce 95 model 2.0 CD modelini aldım yağı yağ filtresi polen filtresi hava filtresi benzin filtresi komple fren balatalarini değiştirdin orijinal opelin yağını aldım toplamda 300 TL tuttu arka disklerden bir toz paso aldı tornacı o da dahil

• 2.5 ileri tavsiye etmiyorlar genelde ama özellikleri çok ben alacaktır ama baktiklarimin hepsi sikintiliydi bana gore kronik sorunları arka perde ve yol bilgisayarı cabuk bozuluyor birde tek adamın kullanması lazim arabayı yakıtı tam olcmedim simdi bir kaç bakimi daha kaldı yaptirayim resimlerini de aktarım insallah

• quote:

Orijinalden alıntı: kavranhan

2.5 ileri tavsiye etmiyorlar genelde ama özellikleri çok ben alacaktır ama baktiklarimin hepsi sikintiliydi bana gore kronik sorunları arka perde ve yol bilgisayarı cabuk bozuluyor birde tek adamın kullanması lazim arabayı yakıtı tam olcmedim simdi bir kaç bakimi daha kaldı yaptirayim resimlerini de aktarım insallah

Hayırlı olsun. Bahsettiğiniz kronik ariza kolay kolay çıkmaz ve yolda bırakmayan bir arızadır.

Ben seninkinden 7 yıl daha öncesininkini kullanıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar epey bir araştırmadan sonra almak istediğim aracı buldum sanırım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-cokkk-acil-satilik-full-orjinal-2000-cd-opel-omega-202980931/detay/

Araçta değişen yok boya yok gerekli bakımları yapılmış lastikler sıfır bu araç hakkında yorum yapan olur mu ne dersiniz 14 anlaştık gibi
  • OMEGA ALACAĞIM AMA BAZI KONULARDA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
    ARACIN HERHANGİ BİR SIKINTISI VARMIDIR.
    İNTERNETTE İZLEDİĞİM BAZI VİDEOLARDA ARACIN KUMANDA PANELİNDE DEĞİŞİK OLANLAR VAR (2000 MODEL ÜSTLERİNDE)
    EKRANDA NAVİGASYON VAR
    NAVİGASYON MODELİ HANGİSİNDE VAR
    BİLDİĞİNİZ ARAÇ VAR MI
    MOTOR VE ŞANSIZMAN DURUMLARI NASILDIR BU ARABALARIN
    ARACI ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR NELERDİR.
  • Omega ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi burada bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/opelomegatr/?fref=ts
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZNGN 61

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: brtgtrn

quote:

50 Liralık LPG ile 100, 110 bazen de 120 KM yol yapıyorum şehiriçinde. 100 KM. Altına düşmüyor hiç.

99 model 2.5v6 otomatik

Lpg'de benzinliye oranla performans düşüklüğü oluyor mu?

Mutlaka oluyor, bu arada ben aracımı sattım, birde piyasası yok derler, 1 haftada satıldı.

Hayırlı Ramazanlar ve hayırlı bayramlar. Şu an hangi aracı kullanmakta sınız?

Hocam merhaba mesajinizi cok gec gordum. Kendime yeni bir Omega satin aldim. 2000 Model B2 kasa 3.0 MV6. 3.0 v6 2.5 v6'ya gore oldukca farkli bir arac. Omegadan oldukca memnundum zaten, simdi 3.0 ile keyfim tam yerinde. Siz naptiniz ? A kasa ile devam mi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.