Şimdi Ara

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
13
Favori
90.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: evolvo

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Honda candır.. VOLVO seven ve hayat şartları gördüğümden geri düşürmezse VOLVO'dan başka araca binmeyecek bir insan olarak, Honda başta olmak

Accord benim gönlümde apayrı yeri olan bi araçtır. Dediğiniz gibi binmeyen , anlayamaz.

Anıl accordun konforu passata göre nasıldır, hangisinin suspansiyonları daha yumuşak?

Abi accord kesinlikle daha konforlu , süspansiyonları daha yumuşak. Bi araba hiçmi darbe , çukur hissettirmez.

Ama yol tutuşunda passat'a göre biraz zayıf kalıyor işte , süspansiyonlar yüzünden.

Cevap için teşekkürler, konforlu araç başka güzel oluyor, sert araç bir süre sonra kabak tadı veriyor, yollar yol değil ki..

• Az once opel bayısınden cıktım mokkanın canlı halı resımlerde gorundugunden daha harıka gozuyor benım gorusum nıssan qq ve nıssan cuk tan daha yakısıklı+bıraz daha kalıtelı dıyebılırım
    bence bu segmentte kısa surede lıderlıgı ele gecırebılır
    cogu arkadasında soyledıgı uzre mokkanın tek eksıgı 1.6 dızel bunun dısında BENCE hıcbır kusuru yok oldukca ıyı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavakspor

quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

Ne yalan söyliyim Hondada ki malzeme kalitesini Opelde bulamadım ama genel olarak bakarsak güzel arabalar.

Malzeme kalitesi ne arar hondada...ben de iki aracı da inceledim alıcı olarak ama astra classic bile yeni hondadan daha kaliteli... leğen plastiğinden kaplanmış hondayı övmeyin bana...ama honda daha sağlamdır o başka mevzuu....

Astra H, Astra J'den daha kaliteli. "astra classic bile" dediğiniz için belirtme ihtiyacı hissettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Utku ve Anıl bir aracı beğenmediler ya kesin iyi satış rakamları elde edecek bu belli oldu. Çünkü vatandaşın olaya bakış açısıyla bu iki arkadaşın bakış açısı pek uyuşmuyor. Satışlarda ilk 5'e girecek belli oldu yani.
    Bu arada inceleme fena değil. Otomabil dergilerinin araba incelemelerine benziyor. İnceleyenlere teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

quote:

Ne yalan söyliyim Hondada ki malzeme kalitesini Opelde bulamadım ama genel olarak bakarsak güzel arabalar.

Malzeme kalitesi ne arar hondada...ben de iki aracı da inceledim alıcı olarak ama astra classic bile yeni hondadan daha kaliteli... leğen plastiğinden kaplanmış hondayı övmeyin bana...ama honda daha sağlamdır o başka mevzuu....

Astra H, Astra J'den daha kaliteli. "astra classic bile" dediğiniz için belirtme ihtiyacı hissettim.

Opel'in kalite standartlari bellidir Astra'nin kalitesi otomotiv editorleri tarafindan begenilmistir siz begenmemis olabilirsiniz herkesin beklentileri farkli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Utku ve Anıl bir aracı beğenmediler ya kesin iyi satış rakamları elde edecek bu belli oldu. Çünkü vatandaşın olaya bakış açısıyla bu iki arkadaşın bakış açısı pek uyuşmuyor. Satışlarda ilk 5'e girecek belli oldu yani.
    Bu arada inceleme fena değil. Otomabil dergilerinin araba incelemelerine benziyor. İnceleyenlere teşekkürler.

Ben "arabayı beğenmedim" dedim mi? İlk mesajda olumlu bulduğum tarafları da, olumsuz bulduğum tarafları da belirtmişim. Saldırmak için yer arıyorsunuz.

• bu aracın orijinali ssangyong korando dur.hem fiyat,hem donanım daha iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

quote:

quote:

Opel'in kalite standartlari bellidir Astra'nin kalitesi otomotiv editorleri tarafindan begenilmistir siz begenmemis olabilirsiniz herkesin beklentileri farkli.

Opel'in kalite standartlarını bir dinleyebilir miyiz sizden?

• Güzel inceleme
  • bi mokka yaramaz
  • önden görünüs çok hoş

mavi renk neyin nesi yakısmamıs
  • O onun rakibi bu bunun sınıfı diyen arkadaşlarıma birkaç sorum olacak :

1. Aşağıda birbirlerine yakın sınıf sayılan araçların ölçülerini bulacaksınız. Bir bakın bakalım aralarındaki farklar ne kadar ?

KIA Uz. / Gen. / Yüks. Ağr.1427 Bag.465
    4.440 / 1.855 / 1.635

IX35 Uz. / Gen. / Yüks. Ağr.1787 Bag.591
    4.410 / 1.820 / 1.670

TIGUAN Uz. / Gen. / Yüks. Ağr.1501 Bag.470
    4.426 / 1.809 / 1.703

ASX Uz. / Gen. / Yüks. Ağr.1275 Bag.416
    4.295 / 1.770 / 1.615

MOKKA Uz. / Gen. / Yüks. Ağr.1389 Bag.360
    4.277 / 1.773 / 1.646

2. Dış görüntü, iç dizayn tamamen kişiden kişiye değişen beğeniler sunar. Siz beğendiğiniz veya beğenmediğiniz araçları hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz ?
    Yani dış çizgileri çok başarılı olan bir araç olağanüstü mü oluyor ? Ya da tam tersi ?

3. Fiyatlara bakınca birbirlerine çok yakın oldukları görünüyor. Bu durumda beğenmediğinizi ifade ettiğiniz bir aracı nasıl oluyor da bir başkası alıyor ? Yoksa o alan kişi arabadan anlamıyor mu ?

4. Burada yorum yapan arkadaşların büyük bir kısmı daha dokunmadıkları hatta görmedikleri araçlar hakkında resimleri ve diğer yorumlar üzerinden mi yorum yapıyor yoksa direkt marka saplantısına mı takılıyor ? Yani -VW ise kesin iyidir, OPEL ise bakma bile, Nissan alınmaz gibi yorumlar yapılırken onca mühendislik, ARGE vs. çalışması için para harcayan firmalar yoksa boşuna mı didiniyorlar. Bir aracı kötü çıkan bir marka başka bir araçta başarıya ulaşamaz mı ? Ya da tam tersi ?

Aklıma gelen sorular bunlar. Düşüncelerinizi cidden merak ediyorum .

• Bu araba mı ben başka bir şeye benzettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Yolladım, sende izle de imha edicem şimdi

Bana da PM atsana hacı.
  • test dediğin inceleme dediğin böyle olur helal olsun yapanlara, o işçilik hataları opele hiç yakışmamaış ve bana öyle geliyor ki bu araç almanya üretimi değil bu araç daha çok dandik bir ülkede montaj edilmiş zaten suv la hb arasında kalmış ne mok olduğu belli olmayan bu makina aslında ne mokko olduğunu ispatlamış ve Türk tüketicisine bence hitap etmiyor o koltuklar ne lan öyle, o torpido gözü plastiği o plastik aksam o kapıdaki gıcırtı nerede alman kalitesi ben direk çöp bu araç. bunu alacağıma suzuki sx4 alırım tam otomatik...
  • iç döşemelere mavi renk olmamış sanki kırmızı olanı yok mu acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoz2000

O onun rakibi bu bunun sınıfı diyen arkadaşlarıma birkaç sorum olacak :

1. Aşağıda birbirlerine yakın sınıf sayılan araçların ölçülerini bulacaksınız. Bir bakın bakalım aralarındaki farklar ne kadar ?

4.440 / 1.855 / 1.635

4.410 / 1.820 / 1.670

4.426 / 1.809 / 1.703

4.295 / 1.770 / 1.615

4.277 / 1.773 / 1.646

2. Dış görüntü, iç dizayn tamamen kişiden kişiye değişen beğeniler sunar. Siz beğendiğiniz veya beğenmediğiniz araçları hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz ?
    Yani dış çizgileri çok başarılı olan bir araç olağanüstü mü oluyor ? Ya da tam tersi ?

3. Fiyatlara bakınca birbirlerine çok yakın oldukları görünüyor. Bu durumda beğenmediğinizi ifade ettiğiniz bir aracı nasıl oluyor da bir başkası alıyor ? Yoksa o alan kişi arabadan anlamıyor mu ?

4. Burada yorum yapan arkadaşların büyük bir kısmı daha dokunmadıkları hatta görmedikleri araçlar hakkında resimleri ve diğer yorumlar üzerinden mi yorum yapıyor yoksa direkt marka saplantısına mı takılıyor ? Yani -VW ise kesin iyidir, OPEL ise bakma bile, Nissan alınmaz gibi yorumlar yapılırken onca mühendislik, ARGE vs. çalışması için para harcayan firmalar yoksa boşuna mı didiniyorlar. Bir aracı kötü çıkan bir marka başka bir araçta başarıya ulaşamaz mı ? Ya da tam tersi ?

Kimden cevap beklediğinizi tam anlayamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanoz2000

O onun rakibi bu bunun sınıfı diyen arkadaşlarıma birkaç sorum olacak :

4.440 / 1.855 / 1.635

4.410 / 1.820 / 1.670

4.426 / 1.809 / 1.703

4.295 / 1.770 / 1.615

4.277 / 1.773 / 1.646

Kimden cevap beklediğinizi tam anlayamadım.

Arabalar -özellikle de SUV/Crossover sınıfı- hakkında yorum yapan ve yukarıdaki sorularıma cevap vermek veya sorularım hakkında yorum yapmak isteyen tüm arkadaşlardan .

Deep : Özellikle belirtmek isterim ki ne bir markanın hooliganıyım ne de herhangi bir markanın potansiyel düşmanı. Hiç kimseyi de kişisel olarak hedeflemek gibi bir düşüncem yok. Zaten donanımhaber'deki hemen her konuyu okuyan ama fazla yaz(a)mayan biri olarak buna hakkım da yok. Sadece konu hakkında yorum yapan arkadaşların bakış açılarını merak ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Utku ve Anıl bir aracı beğenmediler ya kesin iyi satış rakamları elde edecek bu belli oldu. Çünkü vatandaşın olaya bakış açısıyla bu iki arkadaşın bakış açısı pek uyuşmuyor. Satışlarda ilk 5'e girecek belli oldu yani.

Ben "arabayı beğenmedim" dedim mi? İlk mesajda olumlu bulduğum tarafları da, olumsuz bulduğum tarafları da belirtmişim. Saldırmak için yer arıyorsunuz.

Saldırmakla ne alakası var ki? Beğenmemek elbette en tabi hakkınız. Her incelediğiniz arabayı beğenme zorunluluğunuz yok. Ancak ilk yorum dışındaki diğer yorumlarınızda (siz veya anıl) araca da büyük bir sempati beslediğiniz izlenimini edinmedim. Ve bu duruma göre de bir yorumda bulundum. Dolayısı ile alınmanızı gerektirecek bir durum göremiyorum.

• inceleme yazısı hariç arada yazılan hiç bir şeyi okumadım çünkü 3 sayfa olmuş. öncelikle

1- inceleme için teşekkürler
    2- incelemede araçtan c-suv ların rakibi gibi bahsedilmiş ama bu araç b-suv dur yai nissan juke vb lerinin rakibi
    3- aracı canlı görmedim ama fotoğraflardan tasarımı çok iğrenç görünüyor sanki bir suv u önden arkadan preslemişler gibi. bu sınıfta bir araç yapacaksanız nissan juke gibi özgün bir tasarımı olmalı.önce bir suv çizip sonra boyunu kısaltırsanız iğrenç durur.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.