Şimdi Ara

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
13
Favori
90.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arka taraf suzuki swift kopyası mı, yoksa bana mı öyle geldi?Bu arada QQ ve Mokka neden bu kadar küçük?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurdavran

Arka taraf suzuki swift kopyası mı, yoksa bana mı öyle geldi?Bu arada QQ ve Mokka neden bu kadar küçük?

QQ daha büyük.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: Source

İnceleme için teşekkürler mokka'nın gelecek dönemde satışlarının iyi olacağını düşünüyorum.

Rakipleri çok güçlü , insignia'nın da öyledi ve sonradan rakipleri karşısında tökezledi. Mokka satışları artıp , QQ ve Tiguan gibi satış rakamlarına ulaşırsa herkesi şaşırtır.

Ama bu motor seçenekleri ile zor. 1.4 turbo ve 115'lik motor var sadece.

Motor seçenekleri artacak ama zamana ihtiyaç var rakipleri kaç yıldır piyasada bu aracın en azından 2 yıla ihtiyacı var.

Arkadaşlar GM Citroen Ve Pegout U Satın aldı seneye 1.6 dizel yüksek torklu 145 hp motorlar geliyor

• Mokka daha çok Daihatsu Terios'a rakip gibi gözüküyor, o da Türkiye'den çekiliyor ya da çekildi bildiğim kadarıyla.

Sınıfı, malzeme kalitesini bir kenara bırakalım çünkü bu araç daha çok bayanlara hitap ediyor gibi ve hiç bir bayanın plastikleri yoklayarak araç aldığını görmedim :)
    İnceleme için teşekkürler ancak SUV alıyorsanız konfor ararsınız, bu araç beklenen konforu verebiliyor mu, bunun yanında yol tutuşu yeterli mi bunlar önemli.
    Manuel cosmo 65bine satamaz. Bayanlar illa ki otomatik arar bir de. Bu aracın satması için bence 60bine otomatik cosmonun verilmesi lazım ki ilk çıktığında Astra'nın da fiyatı muadillerine göre yüksekti, zamanla düştü.
  • Orijinalden alıntı: kesbi

Arkadaşlar bu araç ne kaşkay, ne tiguana rakiptir. Bu aracın şuan tek rakibi juke. Tıpkı juke gibi B sınıfı corossoverdır. Kaşkay ve tiguan ise C sınıfı crossoverdır. Bu araç tıpkı trax gibi yeni aveo üzerinde geliştirildi. Aveo gibi gamma 2 platformundadır. O yüzden içi kaşkay gibi araçlara göre biraz daha dardır. Ona göre düşünürsek daha doğru olur. Kaşkayın rakibi captivadır. Bu fiyata da biraz zor satar diyorum.

Kaşkay ve Tiguan C sınıfı crossover. Peki Honda CRV ve Toyota Rav4 de C sınıfı crossover mı yoksa D sınıfı Crossover mı? Honda CRV Honda Accordun platformunda mı yoksa civicin mi? Bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. 1.6 dizeli çıkınca CRV almayı düşünüyorum nasipse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAKSEVER

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Arkadaşlar bu araç ne kaşkay, ne tiguana rakiptir. Bu aracın şuan tek rakibi juke. Tıpkı juke gibi B sınıfı corossoverdır. Kaşkay ve tiguan ise C sınıfı crossoverdır. Bu araç tıpkı trax gibi yeni aveo üzerinde geliştirildi. Aveo gibi gamma 2 platformundadır. O yüzden içi kaşkay gibi araçlara göre biraz daha dardır. Ona göre düşünürsek daha doğru olur. Kaşkayın rakibi captivadır. Bu fiyata da biraz zor satar diyorum.

Kaşkay ve Tiguan C sınıfı crossover. Peki Honda CRV ve Toyota Rav4 de C sınıfı crossover mı yoksa D sınıfı Crossover mı? Honda CRV Honda Accordun platformunda mı yoksa civicin mi? Bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim. 1.6 dizeli çıkınca CRV almayı düşünüyorum nasipse...

Bahsettğiniz araçlar SUV diye biliyorum. Crossover segmenti kaşkayın çıkmasıyla başladı. Ama bu araçlar çok daha öncesinden beri varlar. Yani bunlara sonradan bir aracın yükseltilmiş hali (crossover) diyemeyiz. Tiguan golfün yükseltilmiş ve elden geçirlmişi diyebiliriz ama bu araçlar kendine özgü olmalı. Ama teknik detaylarını bilmediğimi belirtmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 15 Ekim 2012; 13:20:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astra777
    Arkadaşlar GM Citroen Ve Pegout U Satın aldı seneye 1.6 dizel yüksek torklu 145 hp motorlar geliyor

GM PSA grubunun sadece %7 hissesini aldı ve ortak platform ve parça kullanımı konusunda anlaşma imzaladırlar. Hepsi nasıl alsın mümkün değil. Ancak HDi motorları 2014 ve sonrasında görme ihtimalimiz var tabiki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ATAKSEVER

quote:

Bahsettğiniz araçlar SUV diye biliyorum. Crossover segmenti kaşkayın çıkmasıyla başladı. Ama bu araçlar çok daha öncesinden beri varlar. Yani bunlara sonradan bir aracın yükseltilmiş hali (crossover) diyemeyiz. Tiguan golfün yükseltilmiş ve elden geçirlmişi diyebiliriz ama bu araçlar kendine özgü olmalı. Ama teknik detaylarını bilmediğimi belirtmeliyim.

Teşekkür ederim.

• donanım haberi sadece okurdum şu son birkaç aydır yoğun kullanıyorum özellikle tiguan ,quasqai,mokka ve mini countryman hakkında yazılanları bu yazdığına saygı duygum valla ne güzel atıp tutuyor arkadaşlar görmeden etmeden gittim gördüm kullandım bence onn numara araç 5 yıldır hem 2007 navara kullanıyorum hemde renault laguna tiguanı test ettim oda güzel ama bu araçta yavana atılmaz gidişide iyi duruşuda işi güvenlikte iyi konforda iyi malzemede iyi

tespitlerin için emeğine sağlık aklımdaki şeyi yapmışşın saol
  • donanım haberi sadece okurdum şu son birkaç aydır yoğun kullanıyorum özellikle tiguan ,quasqai,mokka ve mini countryman hakkında yazılanları bu yazdığına saygı duygum valla ne güzel atıp tutuyor arkadaşlar görmeden etmeden gittim gördüm kullandım bence onn numara araç 5 yıldır hem 2007 navara kullanıyorum hemde renault laguna tiguanı test ettim oda güzel ama bu araçta yavana atılmaz gidişide iyi duruşuda işi güvenlikte iyi konforda iyi malzemede iyi

tespitlerin için emeğine sağlık aklımdaki şeyi yapmışşın saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Astra H, Astra J'den daha kaliteli.

Neden?

aynı soruyu bende sordum ama cevap alamadım. sana verdiği cevapta yeterli gelmedi
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Astra H, Astra J'den daha kaliteli.

Neden?

çünkü e... z... d...

Görkem ile electro'dan sonra favori ikilim oldunuz.

Sizin kapışmalarda keyifli geçiyor.

O değilde şu multijet kimin şimdi ?

• inceleme için teşekkürler . Oldukça güzel olmuş inceleme .
    Ancak araç için aynı şeyleri söylemek zor sanki beyler 2 gün süremiz var bir araç çıkarmamız lazım bu segmentte hadi ıkının denmiş ve ortaya mokka çıkmış gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

nissan qq ve juke malzeme kalitesizliği dillere destan bilmeyen yok iki aracıda inceledim tam kalitesizlik abidesi hondadan hiç bahsetmeye bile gerek yok mokka gerek işçilik olsun malzeme kalitesi olsun her yönden daha iyi bi kere şekli yeter bence tek bir eksiği var oda 1.6 dizel motor.

sen ne içtin be yeğen ya ; Avrupa'nın en çok satan C-Crossover ve B- Crossover'ı o dediğin araçlar ve fiyat olarakda 20.000-30.000 euro bandında ? iç tasarımla malzeme kalitesini ayırt demiyorsun galiba ...

Bu arada Mokka bu fiyatıyla JUKE'ye rakip bile olamaz hele ki JUKE'ye 2014 kasada 130 PS 320 Nm Lik dizel motor konulacak söylentileri varken ayrıca 1.600 270 PSlik bir benzinli motor da kesin olacak Juke'de , JUKE'nin ön tarafı da büyük ihtimal Nissan'ın yeni keskin yüzüne kavuşacak , inceleme için teşekkürler Mokka bir moka yaramaz, anlayabildiğim bu ...
     Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 19 Ekim 2012; 0:15:22 >

• @ haluk 23 , @ Utku , @ aanil , @ Phantoka , @ gorkemuse (unuttuklarım varsa affetsin)

İncelemeleriniz için teşekkürler. Bu konuda çok faydanız olduğunu düşünüyorum. İncelemelerinizin araç tercihi konusunda kararsızlık yaşayan kişilere yol göstereceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LionTech16 -- 19 Ekim 2012; 0:36:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LionTech16

@ haluk 23 , @ Utku , @ aanil , @ Phantoka (unuttuklarım varsa affetsin)

İncelemeleriniz için teşekkürler. Bu konuda çok faydanız olduğunu düşünüyorum. İncelemelerinizin araç tercihi konusunda kararsızlık yaşayan kişilere yol göstereceğini düşünüyorum.

Ben ekleyim @gorkemuse arada kalmasın.

Üstad biz elimizden geldiğince , normalde kendimiz için yaptığımız bu gezileri , incelemeleri , bi emek verip forumda paylaşım yapıyoruz.

Hatalarımız olabilir , yanlışlık olabilir bunlara kesinlikle itirazımız yok.

Geliyoruz bu kadar zahmet ile paylaşım yapıyoruz , ama geliyor dengesizin teki (aracı incelememiş bile ) abuk subuk konuşup insanı soğutuyor.

Uzun zamandır pek paylaşım yapmıyorduk , son 1-2 haftadır yine paylaşımlarımızı yapmaya başladık. Yenilerinide yapacağız inş. kimseyi takacak ve ya sallayacak , foruma küsecek bi durumumuz yok. 3-5 kişide olsa burada gözlemlerimizi onlar ile paylaşmak ve onlar ile değerlendirmek keyifli oluyor.

Biz herşeyi biliyoruz diye bişey idda etmiyoruz , etmedik hiç bi zaman da ,içimizden geliyor yapıyoruz. Sizin gibi üstadların konularından da çok şeyler öğrendik , öğrenmeyede devam ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 19 Ekim 2012; 0:25:07 >

• quote:

Her ne kadar bu konuda ben yer almamış olsam da çok teşekkürler arkadaşım. :)

Görkem'i de eklersek tam olur.

İyice kan kaybetmiş haldeki foruma açtığın konular ve yaptığın paylaşımların sayesinde çoğu kişinin eksik - yanlış bildiği birçok konuyu teknik detaylarıyla açıkladığın için bu vesileyle ben de bir kez daha teşekkür ederim.

• İyice kan kaybetmiş haldeki foruma açtığın konular ve yaptığın paylaşımların sayesinde canlılık ve okunabilirlik kazandırıp çoğu kişinin eksik - yanlış bildiği birçok konuyu teknik detaylarıyla açıkladığın için bu vesileyle ben de bir kez daha teşekkür ederim. yazmak istemiştim önceki mesajımda.

Aceleyle gönder'e basmışım.

Edit'lemek istemedim nedense. :)
  • quote:

quote:

Ben ekleyim @gorkemuse arada kalmasın.

Üstad biz elimizden geldiğince , normalde kendimiz için yaptığımız bu gezileri , incelemeleri , bi emek verip forumda paylaşım yapıyoruz.

Hatalarımız olabilir , yanlışlık olabilir bunlara kesinlikle itirazımız yok.

Geliyoruz bu kadar zahmet ile paylaşım yapıyoruz , ama geliyor dengesizin teki (aracı incelememiş bile ) abuk subuk konuşup insanı soğutuyor.

Uzun zamandır pek paylaşım yapmıyorduk , son 1-2 haftadır yine paylaşımlarımızı yapmaya başladık. Yenilerinide yapacağız inş. kimseyi takacak ve ya sallayacak , foruma küsecek bi durumumuz yok. 3-5 kişide olsa burada gözlemlerimizi onlar ile paylaşmak ve onlar ile değerlendirmek keyifli oluyor.

Biz herşeyi biliyoruz diye bişey idda etmiyoruz , etmedik hiç bi zaman da ,içimizden geliyor yapıyoruz. Sizin gibi üstadların konularından da çok şeyler öğrendik , öğrenmeyede devam ediyoruz.

Aslında bunun için bile çokça teşekkürü hakettiğinizi düşünüyorum. Fakat forumun genel durumundan olsa gerek yapılan yorumlar oldukça seviyesiz olabiliyor zaman zaman. Bir konuya girdiğimde önce mesajları okuyorum. Bazen ise istemsiz olarak gözüme çarpıyor bazı mesajlar. Konudan da soğuyorum, mesaj yazmaktan da vazgeçiyorum.

Bu yüzden açtığınız konuları takip ediyorum fakat cevap yazmıyorum. Bir de otomobil konusunda sadece tüketici konumunda olamadığım için çoğu zaman farklı düşünüyorum. Fikirlerimi yazmaktan çekiniyorum bu yüzden. Bir de evlere şenlik bir fanatiklik almış başını gidiyor tabii. Ben bile zaman zaman bununla karşı karşıya kaldım.

O yüzdendir ki, emeğinizin karşılığında konunuza mesaj yazan birinin öncelikle bir teşekkür etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Bir de en önemlisi ; burada insanları bir araya getirenin ''markalar'' değil, ''otomobiller'' olduğunun unutulmaması dileğiyle,

Saygılarımla.

• Tekrar teşekkür ederiz.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.