Şimdi Ara

Opel j 2016 Direksiyon Soyulmasi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2017 ocak trafiğe cikislo bir astra sedan edition plus aracim var olmaz olaydi yani opel olmaz olaydi.

Araci aldigim gunden beri zaten bayiyle tonla sorun yasadim onlarida ayri bir basliktami acsam burdamo acsam karar veremedim. Tek diyecegim istanbul besiktas OPEL GERÇEKTEN uzak durmaniz. Seramik kaplama parasi alip yapmayan firma, arka eglence pakrti takipta koltuk kolifi yirtik ve disarda teslim eden firma, vsvs

Gelelim asil soruna arac suanda 14000 km de zamanla direksiyonda soyulmalar oldu. Bakima giderken gosteririm demistim bakim zamani geldi gosterdik. Tamam dediler garantiye gonderecez bakacaklar. Aksam saatlerinde araci almaya gittim arac 10000 km gectigi icin opel direksiyona ve vites topuzuna garanti vermiyor. Aslinda hic vermiyormusta iste 10000 km kadar musteri memnuniyeti icin veriyormus. Neyse sikayet kaydi acin opel merkeze dediler yaptik. Geri donup resim istediler gonderdik gelen cevap kullanici hatasi.

Nasil olur dedigimde yok efendim yuzukten olabilir, gunesten olabilir, elinize surdugunuz kremden olabilir. En sacmasida eliniz terlediginden olabilir. teknik aciklama yapamiyoruz deyip garanti dahilinde islem olmaz ucretli islem yapacaksaniz yardimci olalim dediler. Bayiyi ariyorum 3 ay oncesinde yazi yolladilar 10000 km gecen araclarda islem yapmiyoruz artik diyorlar.

Isin ozu gerçekten opelin her araci kaliteli degil. Ses sorunumu dersiniz fazlsiyla var malzeme kalitesizligimi tonla. Araç alacaklar almayin opelden yaziktir hyundai elentra 2006 model aracim varda disardam taktigim dandik deri direksiyonda bile bir cizik olmadi. Daha 9 aylik arac deri direksiyonda sorulma daha dogrusu pul atma yapti.
    Mobilden yazdigim icin TR karakter sorunu olustu eve gecince duzeltirim

Resimler eklendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kısmın elden dolayı deforme olması zor ,direksiyonu Dominic toretto gibi tutumuyorsanız.
  • Mağdur olmuşsunuz haklısınız ama fazla yermişsiniz opeli. Gayet kaliteli araç üretiyolar bence. Her markanın illaki bi sorunu oluyo opele özgü bişey değil bu.

• Opel Almanya'ya yazın bence veya herkesin görebileceği sosyal medya hesaplarına yazın. En kötü ihtimal yorumunuzu silerler. Opel zaten bol sabıkalı bir marka.

• Her araci demedim zaten yazimda. Ancak opelde benzer sorun yasayan kisiler artiyor. Burada durumu paylasan benim ancak paylasmayan kim bilir kac kisi var. Opel evet eskiden iyiydi ama artik hic birseyi taktiklari yok Türkiye'de hizmet kaliteleri bence yerlerde.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Ilk firsatta belirttiginiz yerlerde yayinlayacagim zaten. Araci satmak istiyorum ama bu sefer alacak kisi magdur olacak nasil kurtulacaz bakakalim.

• Akhilleus kullanıcısına yanıt
    Keske elden deseler. Yok terlemeden yok kremden yok gunesten mantikli bir cevapta yok.

• vutututu diye d...k (dalga) geçtiğiniz honda civic in deri direksiyonu hiç bir bakım yapmamama ve Antalya sıcağına rağmen 125 bin km de sattığımda sıfıra yakın derece de idi.
  • Honda civic icin herhangi bir lafim olmadi hocam.hyundai elentra bile bundan daha saglam dedim yazimda .

• Açıkçası bana göre Opel de bazı markalar gibi ülkemizde fazlaca abartılıyor. Hakkınızı kesinlikle arayın. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun. Olmadı Almanya ile iletişime geçin, onlar gerekli baskıyı uygularlar.

Vw markasıyla ilgili şikayetlerini Tüketici Hakem Heyeti'ne bildiren bir kullanıcının yaşadığı süreçleri anlattığı bir konu var, göz gezdirebilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/dogus-oto-ve-volkswagen-i-tuketici-hakem-heyeti-ne-sikayet-ettim-sonuc--53426776

• quote:

Orijinalden alıntı: EternalFK

Açıkçası bana göre Opel de bazı markalar gibi ülkemizde fazlaca abartılıyor. Hakkınızı kesinlikle arayın. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun. Olmadı Almanya ile iletişime geçin, onlar gerekli baskıyı uygularlar.

Vw markasıyla ilgili şikayetlerini Tüketici Hakem Heyeti'ne bildiren bir kullanıcının yaşadığı süreçleri anlattığı bir konu var, göz gezdirebilirsiniz:

https://forum.donanimhaber.com/dogus-oto-ve-volkswagen-i-tuketici-hakem-heyeti-ne-sikayet-ettim-sonuc--53426776

Tüketici heyetine gitmek aklımda ancak fiyat olarak ne belirteceği mi bilemiyorum. Aracın sıfır fiyatını belirtsek yada aldığımız fiyatı bu rakama kadar bakmaya yetkileri yok. En fazla 3000 liralık şikayete bakarlar onun içinde fiyat yazma lazım.

• bu tip vakalar opel'e özgü değil.2013 focusta da daha ağırını gördüm.Eli terleyenler için daha fazla risk oluşturuyor çünkü deri suyu nemi gördü mü deformasyona çabuk uğruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

bu tip vakalar opel'e özgü değil.2013 focusta da daha ağırını gördüm.Eli terleyenler için daha fazla risk oluşturuyor çünkü deri suyu nemi gördü mü deformasyona çabuk uğruyor.

yıllarca 2006 model araca taktığım ucuz deri direksiyonda bir soyulma bile görmezken, ayrıca edition ve edition plus modelleri arasında çok bir fark yok sis farı deri dieksiyon ve alaşımlı jant, madem garanti vermiyor ve böyle bir sorun var gider edition alırız daha uyguna gelir. 3 ay önce aldıkları bir karar bu. ve çok sayıda araç direksiyon değişmiş ama bize denk gelince garanti kamsamın da değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhanardgn

Mağdur olmuşsunuz haklısınız ama fazla yermişsiniz opeli. Gayet kaliteli araç üretiyolar bence. Her markanın illaki bi sorunu oluyo opele özgü bişey değil bu.

resmen sıvamışsınız olay açık zaten
  • 45 binde ki direksiyonu arkadasım garantiden değişti sizin bayide sorun var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

45 binde ki direksiyonu arkadasım garantiden değişti sizin bayide sorun var

Bayi beni genel merkeze yönlendirdi, bana ret cevabıı veren opel Türkiye genel merkezi. Bayi orası izin vermedi 10000 km geçtiği için onlarla görüşün dediler, onlarda resim istedi ve garantiye girmiyor diye belirttiler
  • Her karşılaştırmada astra canavar, insignia parçalar diyen arkadaşları sahneye alalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: trust06

Her karşılaştırmada astra canavar, insignia parçalar diyen arkadaşları sahneye alalım.

Hocam arkadaşlar doğru demiş, Astra tam bi canavar.... :)
  • 2016 Nisan çıkışlı astra sedan edition plus aracımız var. 20.000 kmyi geçtik. Direksiyonda herhangi bir soyulma, çizilme, renk atması yok. Araç Muğla gibi sıcak bir memlekette kullanılmasına rağmen sıkıntı yaşamadık. Ancak yine de bir yaşındaki aracın direksiyonunun bu hale gelmesi ayıptır.
  • İlde kaç bayi varsa sırayla hepsine başvurun, birisi olmazsa birisine.

Opelin garanti sistemi çok saçma, bir bayiye onay vermzken digerine onay verebiliyor değişim için.

Lütfen dediğimi yapın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.