Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.265
Cevap
55
Favori
340.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gittiğim güzergah böyle çokça dur kalk trafiğin olduğu bir güzergah değil. 6-7 tane ışık geçiyorum. Onlarda da start stop devreye giriyor. Pek 80-90 km hızın üzeri yapılabilen bir yolda değil. Gaz pedalına da soft davranırsanız bu değerler çıkıyor karşıma. Hani özellikle az yaksın diyede kasmıyorum, nasıl olsa cebimden çıkmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün ilk defa DPF uyarısı verdi. 1738 km de. Ben de bende ne zaman ortaya çıkacak acaba diyordum. 5 dakikalık yoldan geldim, yaklaşık bir 10 dak da rolantide çalışıp devreden çıktı. Zaten bir kaç gündür çekiş azalmıştı. Diğer araç sahiplerinin yaşadıklarını okuyunca benim bu şekilde atlatmam sevindirdi. İnş bu durum bi sorun olmaz. Varsa da bir an önce giderilir. Bu arada yakıtı Total'den alıyorum (exellium)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vdelice V kullanıcısına yanıt
    Aracın otomatik dpf temizliği yapması bir sorun değil. Aynı durum yeni nesil vw araçlarda da var. Biz kirli yakıt aldığımızdan bu temizliği 200-300 km de bir yapıyor araç. Eğer sizinki 1738 km de ilk defa yaptıysa şanslı sayılırsınız. Otomatik gizli temizlikte bir uyarı vermiyor. Sizinki ne uyarısı verdi?

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde bende de oldu. 1800 km de. 10 dak rolantide çalışmaya devam ettirdim. Ekranda "Eksoz filtresi temizleniyor. Sürüşe devam edin." ibaresi çıkmıştı. İlk 800 km si aracın başka şehirden aldığımdan ilk sürüş olarak uzun yolda geçti. Son 1000 km ışıkların ve dur kalkın yoğun olduğu şehir içi sürüşte idi. İlk defa karşılaştım. Bu şekilde sonlandı.

• Muhiddiin M kullanıcısına yanıt
    İnsignia kullanan herkes yakıt tüketimini Manuel ölçsün çünkü herkes bilirki Passat insignia dan az yakar bende bi insigniacıyım her iki aracıda uzun dönem kullandım. İnsignia yakıt tüketimini yanlış ölçüyor yaklaşık 1lt eksik gösteriyor.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Önceki aracıma goodyear efficientgrip performans almıştım. Çok sessiz ve ıslak puanı michelin energyden yüksekti. Yol tutuşu vs gayet güzeldi. Gerçi o zamanki lastik ebatlarım 195/65/R15 di. Bir karşılaştırın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 14 Mart 2019; 20:11:36 >
    Benim lastik ölçüm 245/45/r18. Aracın üzerindeki orijinal lastik modeli nedir acaba? Goodyear eagle sport 96w var uygun fiyatlı olarak.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Ölçüler aynı. 245/45/R18 Aracın üzerind hankook’un bir modeli var ama sesli lastik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gareysar -- 14 Mart 2019; 21:42:30 >
  • Pardon Hankookmuş orijinal lastiği..

• Hankook Ventus S1 evo2

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada]

• Şuan opel insignia gs almahı düşünüyoruz 2. El exellence paket. 0 baktığımda 1.5t benzinli seçenek satılmıyor ortalıkta 1.5t motorlu araç yok çok güzel motor ancak dizel almış herkes bu motorun neden satılmadığını sorabilir miyim birde ne düşünüyorsunuz bu konuda

Teşekkürler fotoğraf için. Hankook Ventus Prime3 K125 de en iyi fren mesafesini yakalayan lastik olmuş bir testte. Yakıt Sarfiyatı C puanı almış. Sizin lastikler E görünüyor buradan da 5.7 ortalama ile ne kadar iyi kullandığınızı anlıyoruz :)

Biraz daha araştırma yapıp karar vereceğim.
    https://arabatavsiyesi.com/lastik/en-iyi-lastik/

• Mertbora M kullanıcısına yanıt
    Dizelleri Daha çok şirketler filo için kiralıyor veya alıyor bu sebeple dizel satışları yüksektir diye düşünüyorum. Bir de hala dizel motor sevdamız geçmedi oysa Avrupa da yavaş yavaş dizel motordan vazgeçiliyor. Benzinlisi hem dağa güçlü Hem de daha sessiz bir motor. Bana kalsa bemzinli tercih ederdim.

Hocam araç az satılıyor çünkü bizim vatandaşımız dizel az yakar her zaman düşüncesinde olduğu için. Biz 1.5 benzinli enjoy aldık. Yılda 10000 km anca yapıyoruz. Dizel ile aradaki fiyat farkını 7 yılda zor çıkıyor. Sıfır olarak bayiye sipariş verince Almanya'dan gelir. Az satılmasının tek sebebi benzin fiyatı başka bir şey değil. Hem yeni bir motor hem de performanslı bir motor. 14 aydır da herhangi bir sorun çıkartmadı.
  • Dizel de ne kadar basarsan bas belli bir yerde kalır tüketim istediğin kadar sert kullan örneğin benim ortalamam 7.0lt , abarttığımı varsayalım 8.5 olur 9 olmaz

1.4 tsi kullanmıştım tamam 7-8lt lerde gezersin ama biraz performanslı kullanayım desen 12lt ye kadar yolu var

Yani iş sadece mazot benzin tl fiyatının yakın olması değil , çoğu kişi bunu atlıyor
    Yılda 10-15bin km zaten tartışacak bir durum yok benzinli daha mantıklı

Ben benzinli kullandım şu kadar tükettim dizel kullandım şu kadar tükettim demenin de pek doğruluğu yok , kasarsın sakin kullanırsın basmazsın az tüketirsin , zaten öyle kullansan dinazor motor 2.0 tdı kullan 15 senelik o da az yakar

Ben bastım az yakıyor da efsane
    Ben 7 tl ortalama tüketiyorum günlük yolumun 40-50 km si hız koridoru 80-90 sabitleyip gidiyorum

Ne yapıyorum kalan yolda arabaya kamçımı atıyorum ? Hayır

Normal kullanımda bizim araçların 1.6 dizeli 6.5 / 7 tüketir gayette normaldir

5.5 / 6 ortalama tutturanlar sakin kullanıyordur , hele bir de ortalama sürat 30 civarı ise çok iyi değer bu da sakin kullanımla gerçekleşir

Ben uzun yolda aynı motorlu astra ile 80 civarı ortalama süratte ancak 5.7 falan görüyordum , çoğu kişi aynı ortalamayı şehir içinde gördüğünü söylüyor

• EKDLC E kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme amaçlı tecrübemi paylaşayım bende.

Araçla 10.000 Km. yol yaptım ve DPF temizliği ile ilgili sadece bir uyarı aldım. Aracı genellikle uzun yolda kullanıyorum o yüzden sık sık karşılaşmadım diye düşünüyorum. Ama pasif olarak temizlik yaptığını burada okumuştum. Bazen benim araçta yapıyor herhalde, start stop çalışmıyor, motor gürültülü çalışıyor vb. gibi şeyler oluyor ve sonra düzeliyor. Yakıtı hep Shell'den alırım.
  • Aracımı 10.000 Km kullandım 1 yılda. pompa hesabı en düşük 5,7 en yüksek 6,8 gördüm.

Yol bilgisayarı bende yarım litre yanlış ölçüyor.
  • bahadir3790 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam içimi rahatlattınız

Benzinli çok yakıyor ve hiç tutulmuyor. Genel mantık bu aslında 2. El satış sorunu olmasa benzinli bence çok daha iyi bi seçenek

• The Compass T kullanıcısına yanıt
    Bende aynen öyle biliyorum ama bazıları 0.5 derken bazıları 1 in üzerinde diyor.

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.