Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (60. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu değişecek parça dizel motorlu araçlar için mi? Benimde 15000 bakımı geldi benzinli servise bir sorayım bakalım.
  • bahadir3790 B kullanıcısına yanıt
    Emin değilim. Yakıt pompası güç modülü diye geçiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gareysar kullanıcısına yanıt
    Benim aracı aldığım bayide kapandı o yüzden arayan da olmaz. Opel Türkiyeye sordum değişim hakkında pazartesi belli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadir3790

Hocam saatin geri kalması radyo destekli saatten kaynaklı. Ayarlardan radyo destekli saati kapattığınızda saat geri kalmıyor.

Maalesef bende kapalı zaten hatta fayda eder belki diye açmayı da denedim o da olmadı. Bir yerde rds yi kapatınca düzeldiği söylenmişti o da fayda etmiyor. Bekliyoruz çözümü. Herkeste yoksa demekki sonra değiştirdiler birşeyleri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • afumetto A kullanıcısına yanıt
    aralık ayında excellen dizel maraştan almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadir3790

Bu değişecek parça dizel motorlu araçlar için mi? Benimde 15000 bakımı geldi benzinli servise bir sorayım bakalım.
    Bende benzinli almayı düşünüyorum şehir içi yakıt ortalaması kaç ortalama hız kaç ve hangi şehir olduğunu yazarmısınız teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtksnz kullanıcısına yanıt
    Kastamonu da yaşıyorum ama ilçede. Bizde trafik ışığı bile yok sakin bir ilçe . Ortalama tüketim de 7 den aşağı düşmüyor. Eğer sahil şeridinde kullanırsam sürekli viraj ve rampa da o zaman 8 litre civarı yakıyor. Önceden opel corsa vardı ondan daha az yakıyor. Ayrıca ben senede 10000 km anca yol gidiyorum. O yüzden benzinli aldım. Birde performans olarak da gayet iyi.
  • bahadir3790 B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Başka benzinli kullanan varsa şehiriçi yakıt durumu nasıl acaba

benzinli kullanıyorum şehir içi 8 lt civarında. Kullanıma bağlı aslında; biraz devirli kullandığım için 8.5 gibi ortalamam ama 8 lt ye de rahatlıkla düşülebiliyor. Şehir dışında az yakıyor 6-6.5lt aralığında.
    Tam otomatik araçlarda genellikle sarfiyat yüksek zaten. Eğer çok yüksek km yapmıyorsanız, benzinli hem performanslı hem de konforlu.
    Uşak'ta yaşıyorum. Nispeten sakin bir yer. Öyle çok dur kalk olmuyor. Ama arada İzmir'e gidiyorum. Genelde sakın kullanırım. 17 bin km ortalaması 8,2 lt

• eliot kullanıcısına yanıt
    Bence güzel değerler bir benzinli icin. Ben dizelde asagi yukarı ayni değerleri tutturuyorum İstanbul trafiğinde 7.5lt civarlarında

• Benim araç dizel. Henüz 1600 km de. 1600 km ortalamam 5,9 litre.. Yazın motorun iyice alışması ve havaların ısınmasıyla 5 litre altını görebileceğimi tahmin ediyorum Antalya’da..

Ortalama hız ne gösteriyor yol bilgisayari.

• Teşekkürler.

• pitoradyan P kullanıcısına yanıt
    Ortalama hız 33,8 km gösteriyor..

• benim ortalama hız 48 50 civarı ve ortalama tüketimim 7.0 lt
    uzun süredir böyle
    bu değer 3-5 bin şu an 8-9 bin km nin ortalamaları

şu 33 ortalamada kat edilen yolu 50-100km görseydim direk almışsın bayır aşağı ayağı gazdan çekmişsin derdim
    ama 1750 km uzun bir süre

ben hayatta bu kadar tüketemem
    30 civarı ortalam süratte astra J manuel ile 7.8 tüketirdim
    insignia ile de aynı olurdu
    kaldı ki her akşam ve sabah işe gidiş gelişin belli bir mesafesini 20-30km gidiş 20-30 km gelişi hız koridorunda gidiyorum

bilemiyorum ama baya sakin kullanmışsınız
    bana kas para vericez deseler beceremem
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yakıtı şirket karşılıyor, dolayısıyla az yaksın diye bir korkum yok aslında. Kimi zaman özellikle dpf nin devrede olduğu zamanlar manuele alıp kullanıyorum. 2000-3500 devir arası kullanıyorum o vakit. Genellikle sakin kullanırım aracı, katalogdaki tüketim değerlerini yakaladığım doğrudur. Lakin trafikteki dengesizlerden sıkıldığımda, o vakit rahmetli babamın kaporta servisinde çıraklık yaptığım günler gelir aklıma :)

İnsignia larda 0.5 ile 0.8 arası bi eksik ölçme oluyor bence birde dolum yaparak sağlamasını yapmalısınız.

• Açıkçası kafaya taktığım birşey değil. Benim için orada yazan sadece bir rakamdan ibaret. Araca keyif alarak binmek lazım. Gözüm ibrede olduktan sonra d sınıfı araca binmişim ne yazar..

Benim de bu değerleri yakalamam pek mümkün görünmüyor. Ben işe giderken kısa mesafe yapıyorum. Yaklaşık 7km. Trafik ve sürekli kasis. Frene basmadan 1km gitmek neredeyse imkansız.

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.