Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.264
Cevap
56
Favori
341.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: werneke

Yok o öyle olmuyor
    7-8 sene önce çıkmış aynı markanın C sınıfı aracında usb + aux + CD çalar varken
    2017 de çıkan D sınıfı aracında sadece usb varsa bunun sizi beni olmaz eksiktir bu

2006 model Seat alteanın yan aynaları otomatik kapanırken 2017 insignia da kapanmıyorsa eksiktir

D sınıfı aracın bagajı elle açılıp kapanacaksa bir tuş koymamışsan c-max gibi bu eksiktir

Bu araçlar alakalı benim yazdıklarım yukarılarda ve evvelki sayfalarda mevcut severek beğenerek aldım
    Aynalar ve bagaj mevzusunu da bilerek aldım
    Ama şu usb konusu aklıma bile gelmemişti

Bu saydıklarımın benim işimi görüyoru ben kullanmıyorumu falan olmaz bunlar bildiğin eksi puan nasıl iyi yanlarını yazıyorsak eksiklerini de yazacağız
    Belki adam ben bu kadar para verip D sınıfı araç alıp bagajı ellemi açıp kapatıcam diyecek ?

Aracın tonla artısı varki Mondeo talisman passat varken tercih ettik ama eksiklerini söyleyeceğiz

Led Matrix farlar var nasıl ? Müthiş dimi ?
    Led matrix olmayanlar önünü görmüyormu ?

Bence haksızlık yapıyorsunuz. Madem bu özellik sizin icin hayati bir önem taşıyor aracı alırken ilk önce ihtiyaçlarınıza yönelik bir araştırma yapmalısınız. Aracı aldıktan sonra bunda tek USB girişi varmış demek biraz garip kaçıyor. Ben Apple CarPlay ile hem navigasyon hem müzik ayni anda kullanabiliyorum tek USB portu üzerinden ki keza android auto da ayni özellik mevcut.
    Evet led matrix olmayanlar kör bir şekilde aracı sürmüyor ama tek USB portu olunca da araç gidiyor onlar da yolda kalmıyor. Bence en efektif yöntem akıllı telefonunuzu değiştirmek olur sizin icin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: drhty

arkadaşlar adaptif hız sabitleyici için ekstra 4400 lira ödememiz gerekiyor.kullanan arkadaşlar varmı.verilecek paraya degermi.kullanışlımı.kullanan arkadaşlar yorum yaparsanız sevinirim.
    Uzun yol yapıyorsanız ve bu yol otobansa çok iyi bir özellik. Otoban değilse hiç paranızı harcamayın. Bence gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 180 bin lira verip araba alıp ta car play özelliği olan telefon almayan arkadaşlar lütfen arabada 1 USB var diye sitem etmeyin. Ben de çar play var, navigasyon çalışırken arka planda ister USB den ister telefondan müzik dinliyorum keyifle. Exclusice çift USB 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: orthopaedics

Hocam android auto'yu nasıl yüklediniz? Ülkemizde android auto yok diye biliyorum
    Resmi olarak yok ama herhangi bir tarayıcıdan google'a "andrid auto apk indir" yazıp ilk çıkan siteden son versiyonunu indirebilirsiniz. Ben aktif olarak sürekli kullanıyorum.
  • Ne anlatıyo ya bu bazı vatandaşlar
    Yok CarPlay özelliği olmayan telefon falan ?
    Sanane kardeşim milletin telefonundan ?
    Muhtarmışım sen ?
    Her mesajında saçma salak maddiyata bağlamaya çalışan söylemler
    Görende s90 ne bileyim s class a falan biniyor sanacak
    Şahsen öyle araba ile alakalı veya maddi takıntılarım yok ama pası verenede bindiği arabanın insignia olduğunu hatırlatırım

Konuya dönelim
    Ben zaten bu tür elektronik telefon vs olaylardan anlamadığımı daha önce de söyledim

Hala anlamak istemeyen yada bir şey söylemek isterken saçmalayanlar var , deselerki kardeş sen böyle böyle diyorsun ama bu işin şöyle bir çözümü var o da yok öle bir şey diyende yok

Arabada tek usb var
    Benim telefon iPhone
    Telefonu kolçağın içindeki usb ye bağladım , arabanın ekranından mapsten haritayı girdim , yurt dışında internet açıkken rotayı mapse girersin sonra başladıktan sonra interneti kapatırsın uydu götürür , sürekli internetini yemezsin , bu konuda da iddialı değilim ha bildiğim bu , çünkü 4-5 saatlik yolda sürekli internetten yese yurt dışında tarifler artık baya yüksek

Usb girişi rota için gitti
    CD çalar yok aux yok
    Napıyım radyodan artık ne çalarsa onu dinleyeyim ?

Var mı müzik dinlemenin bir yolu ?
    Varsa söyleyin bilelim , yoksa saçmalamanın lüzumu yok , burası paylaşım sitesi paylaşım yapıp bildiğini aktarmaktan başka her muhabbet var maşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Şimdi gördüm
    Şu adamı birileri tebrik etsin bir kaç seferdir ( bir kaç hafta öncede bu şekil donanımını enteresan şekilde belirtmişti ) exculisive donanım olduğunu gözünüze sokmaya çalışıyor
    Düşünsenize arabada çift usb var
    Bagajda otomatikmi ?
    Öyleyse biz yakalım arabaları

Not: excelence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 18 Kasım 2018; 23:10:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Şimdi gördüm
    Şu adamı birileri tebrik etsin bir kaç seferdir ( bir kaç hafta öncede bu şekil donanımını enteresan şekilde belirtmişti ) exculisive donanım olduğunu gözünüze sokmaya çalışıyor
    Düşünsenize arabada çift usb var
    Bagajda otomatikmi ?
    Öyleyse biz yakalım arabaları

Not: excelence
    Esprinin dozu fazla kaçmış sanırım afedersin 😀

Şimdi ben şöyle yapıyorum telefonu USB bağladım Maps i açıyorum gideceğim yeri belirliyorum nacigasyon bir yandan çalışıyor, sonra telefonu alıyorum bir de müzik açıyorum. Sonra telefondan navigasyon ekranına geldiğimde araba ekranında navigasyon görüntüsü varken arkada da müzik çalmaya devam ediyor ve iPhone müzik arşivini sırayla çalıyor. Meselenin çift USB ile ilgisi yok yani 😊

Bu şekilde olmuyorsa ki olması lazım. Bir diğer yöntem şu olur herhalde. Navigastonu arabanınkini kullanın. Müziği de telefondan dinleyin.

• ladinkayin L kullanıcısına yanıt
    Navigasyon yurtdışında veri harcamasın diye mobil veriyi kapatmanıza da gerek yok. AppStore dan heremaps yükleyin. Daha sonra uygulamanın haritalar kısmına gidip yurtdışında nerede dolaşıyorsanız mesela Avrupa ysa Avrupa’nın haritasını yükleyin. Yine uygulamadan çevrimdışı seçeceğini işaretlediğinizde hiç veri harcamadan navigasyonu kullanabilirsiniz. Yalnız dikkat edin online trafik verisi (trafik yoğunluğunun gösterilmesi vd ) seçerseniz yin veri harcayacaktır.

Sizi tebrik ediyorum

çok sagolun.sanırım almıycam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Sizi tebrik ediyorum
    Bu iyiydi 😀

• Ford focus’tan bu insignia grand sport enjoy’a geçmeyi düşünüyorum. İnsignia için yorumlarınız nasıl acaba? Araç ağır mı, kronik sorunları var mı, dezavantajları neler?

Focus 1.5L tdci gerçekten çok seri bir araba. Gaza bastığınızda anında tepki veriyor. Bu arabadan geçsem pişman okur muyum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: snomask

Ford focus’tan bu insignia grand sport enjoy’a geçmeyi düşünüyorum. İnsignia için yorumlarınız nasıl acaba? Araç ağır mı, kronik sorunları var mı, dezavantajları neler?

Focus 1.5L tdci gerçekten çok seri bir araba. Gaza bastığınızda anında tepki veriyor. Bu arabadan geçsem pişman okur muyum.
    Selamlar üç aşağı beş yukarı sizdeki ile aynı motora sahip bir araçtan geçtim bende kısa süre önce. Önceki aracım 2011 model yeni C4 1.6 hdi idi. Edindiğim izlenimi anlatayım. Örneğin ani gaz tepkilerinde C4'de 2-3 saniye gibi koltuğa yapıştırma hissi varken bunda 5-6 saniye devam ediyor. Gerçi önüm boş olan yerde daha da devam edermi bilemiyorum. Çünkü 5-6 saniye sonra önüme ya araç çıktı veya şehir içinde olduğumdan gaz kesmek zorunda kaldım. 320 torku son derece hissettiriyor. Fakat önceki aracım 2000cc turbo beslemeli bir araç olsaydı aynı şekilde hissetmeyebilirdim. Motor yönünden kesinlikle pişman olmayacağınızı söyleyebilirim.

Birde şu var. Bu araca binince kendimi daha sakin araba kullanır halde buluyorum. İsteyene yol veriyorum :) Yani araba içinde daha fazla vakit geçirmek istiyor insan :) Önceden 80 le gittim yolda 60-65 le sağdan sağdan sakince ilerliyorum.

18 jant olmasına rağmen süspansiyonları C4 den daha yumuşak.

• snomask kullanıcısına yanıt
    Tüketimden de bahsedeyim. C4 ile şehir içi ortalama tüketimim 4,7 litre idi. Gerçi Antalya, İstanbul'daki gibi bir trafik yok, en azından benim güzergahım oldukça rahat. Şu an Insignia GS ile 120km falan oldu, 6,2 litre tüketim gösteriyor. C4 ün tüketimi uzun dönem tüketimdi. Yani aslında yaz ayından kalma verilerde var 4,7 nin içinde. Insignia'da sadece 4 günlük tüketim verisi var. Bu halde kullanımımla uzun dönem (yaz-kış dahil) Insignia'nın 5,3 civarı bir tüketimi olabilir diye düşünüyorum.
  • 1.6 cdti otomatik excellence 3 defa full depo denedim. Yol bilgisayarı 0.3-0.4 lt düşük gösteriyor. Pompadan ölçünce 0.3 civarı fazla yakıyor gerçekte. Ben bunun çok önemli ve büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum. Daha önce bu konu hakkında yazılanları gördüğüm için belirttim.

• quote:

Orijinalden alıntı: d35u

1.6 cdti otomatik excellence 3 defa full depo denedim. Yol bilgisayarı 0.3-0.4 lt düşük gösteriyor. Pompadan ölçünce 0.3 civarı fazla yakıyor gerçekte. Ben bunun çok önemli ve büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum. Daha önce bu konu hakkında yazılanları gördüğüm için belirttim.
    Bütün araçlarda benzer farklar var. Hatta bu oran düşük bile sayılır.

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Bugün Insignia 1.6 CDTI Grand Sport Enjoy aldım. Almadan öncede biraz test etme fırsatım oldu. Performans olarak gayet yeterli buldum.

Şuan merak ettiğim boş paket araçlarda gizli özellikler var mı?
    Örneğin navigasyon yükleniyor mu? yada ekstra başka uygulamalar
    Araçtan indiğinizde otomatik kapı kilitlenmesi (bunu youtube da bir video da servislerin yaptığını söylemişti birisi)
    Enjoy paketinde adaptif hız sabitleyici var mı? yoksa sadece hız sabitleyici mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snomask

Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Bugün Insignia 1.6 CDTI Grand Sport Enjoy aldım. Almadan öncede biraz test etme fırsatım oldu. Performans olarak gayet yeterli buldum.

Şuan merak ettiğim boş paket araçlarda gizli özellikler var mı?
    Örneğin navigasyon yükleniyor mu? yada ekstra başka uygulamalar
    Araçtan indiğinizde otomatik kapı kilitlenmesi (bunu youtube da bir video da servislerin yaptığını söylemişti birisi)
    Enjoy paketinde adaptif hız sabitleyici var mı? yoksa sadece hız sabitleyici mi var?
    Allah utandırmasın, hayırlı uğurlu olsun. 2011 de 3 aylık Kia Sportage maceramı saymazsam toplam 16 yıl Fransız aracı kullanan biri olarak ilk defa bir Alman aracım oldu. Bende çok yeniyim Opel’de. Daha tecrübeli arkadaşlar yanıt verebilirse daha iyi olur.

Enjoy pakette adaptif hız sabitleyici yoktur çünkü excellence donanımda da opsiyonlu.

Bu arada C4 ün ön cam fıskıyesinin camı ne kadar mükemmel ıslattığını bu araçtan sonra anladım. İnsignia, ön camı nokta atışla ıslatıyor ama C4 camın neredeyse tamamını ıslatıyordu. Eksi yönlerini de söyleyeceğiz ya 😂

• gareysar kullanıcısına yanıt
    Amin inşallah teşekkür ederim. ben 4-5 markayı uzun yıllar kullandım. focus'u çok sevmeme rağmen genişlik yüzünden insignia'yı tercih ettim. ilk defa D segmenti bir araba kullanıcam.

Araçların gizli özelliklerini aktif etme konularına ilgiliyim. Genelde aracın tüm teknik alt yapısını koyup son aşamasını gizliyorlar. Bu yazılımsal da olabiliyor. Enjoy ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.