Şimdi Ara

2021 OPEL İNSİGNİA GRAND SPORT (ANA KONU) [Güncel Bilgiler Burada] (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.270
Cevap
56
Favori
341.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aknasmub

Arkadaşlar merhaba. Matriks led farlar sadece exellence donanımda mı mevcut?
    Bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
    bende excellence var matrix farlar var
    alt donanımlarda yok bildiğim kadarıyla
    ama farlar gerçekten müthiş
    uzun süre binilecek bir araç ise değer
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. İkinci el olarak almayı düşünüyorum. Kendi aracımı sattıktan sonra.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goqaan

Yaklaşık 8 aydır gs excellence dizel kullanıyorum. Aracın yalıtımı beni hayal kırıklığına ugrattı. Rüzgar sesi 120 den sonra hissettiriyor 140 da ben burdayım diyor. Bu durum özellikle rüzgarlı havalarda daha rahatsız edici geliyor. Rakiplerine göre bu durum nasıl bilemiyorum ama en kötüsü yol sesi. Asfalt kalitesine göre yani halk tabiriyle kaymak olmayan yolda buram buram ses içerde. D sınıfı bir araba alınca insan daha fazlasını bekliyor. Sizin yorumunuz nedir ?
    bence daha fazlasını bekleme
    kalkıp euro yu TL ye çevirince büyük para vermiş gibi durabilir
    ama D sınıfı araçlar hepi topu 40-50 bin euroluk ortalama araçlar
    B veya C sınıfı kullanılıyor diye D ler müthiş olmuyor
    daha geniş uzun yolda daha rahat vs

mesela kasisten geçtiğimde güp diye vuruyor , önceki astra J bile bu kadar vurmuyordu
    ama bu da yılan gibi yol tutuyor
    ne bekliyoruz ? hem kasis de vurmasın hem süper yol tutsun , hem yalıtım vs

o işlerin adresi D sınıfı değil , E sınıfı
    Türkiyedeki döviz kurundan ötürü araçları büyütmeye gerek yok
    mesela çamurluklar çamurlu veya mıcırlı yoldan geçince çatur çutur davlumbazdan ses geliyor
    hemde astra J den fazla

işte bunların hepsi fakirlikten
    avrupalı parası olmasına rağmen corsa astra alır , bizde ise paramız yettiği için insignia alınır
    para biraz daha yetse hemen S clas , a6 , s90 falan

bunların ışığında insignia gayet iyi
    hele passat kullandıktan sonra çok daha iyi
    passat 120 de falan direk üfürüyordu camlardan
    bu yine iyi
    yol tutuş falanda daha iyi
    dizel 1.6 motoru zaten daha iyi
    tasarımı konuşmayalım ayıp

bence moralinizi bozmayın

• Bende severek 2018 gs exelwnce aldım ama sorunlardan kiti usandım. Hele bir motor sorunu var servislerde bir şey diyemiyor. Videonun linkini koyuyorum.

https://youtu.be/4kcXY2gD5Yc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/opel-turkiye--135372783

Istiyen detayları bu forumda görebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: somekindofdevil

https://forum.donanimhaber.com/opel-turkiye--135372783

Istiyen detayları bu forumda görebilir.
    Verdiğiniz linki detaylı okudum. Yaşadıklarınıza gerçekten üzüldüm. Öncelikle geçmiş olsun. Böyle şeylerin yaşanmaması gerekir. Firmalar marka değerlerini korumak uğruna kimi zaman en radikal çözümleri bile düşünmeliler.

Ama ne yazık ki gerçekler böyle gelişmiyor. En kısa vadede elde edilecek kar hırsı herşeyin önüne geçiyor. Sonunda ne oluyor denilirse, Opel satışa çıkarılıyor ve PSA Grubu satın alıyor. Müşteri memnuniyetini öne almayanlar, firmaları satıldıktan sonra ne düşünüyorlar bilemiyorum.

Diğer açıdan 2016 yılından beri yoğun şekilde Peugeot 308 kullanan biri olarak Opel'in PSA'ya satışına sevindiğimi söylemem gerek. Özellikle Türkiye'de oluşan kötü imajı silmekte zorlanan Peugeot, umarım benim hemen hemen bütün beklentilerimi çok rahat şekilde karşılayan 308 platformu ile özellikle de BlueHDI motorları ve AISIN'de geliştirilen EAT6 otomatik vites ile OPEL'e de dokunursa çok daha iyi sonuçlar alınacağını düşünüyorum.

Sedan araç baktığım bu dönemde, Insignia'da merceğimin altında olan bir araç. Forumu bir süredir izlemeye çalışıyorum. Çok fazla katılım olmadığını görüyorum. Ancak aracın kapılardan gelen tıkırtı ve asfalt sesi konusunda kronik bir sorunu olduğunu düşünmeme yetecek kadar yazı okudum.

Sizin başınıza gelen motorun anormal çalışması ve yakıt tüketimini patlatan duruma ise sizden başkasında rastlamadım. Bu nedenle bu sorunun genellenebileceğini sanmıyorum.

Ses yalıtımının daha iyi olmasını umardım.

Bunlara karşılık yol tutuşu ile çok beğeni topladığını görüyorum. Yakıt ekonomisi olarak ise fazla övgü görmedim. İç hacim, bagaj kapasitesi, diz ve baş mesafeleri ile ilgili de fazla bilgi yok ama test videolarında o konular yeterince işlenmiş. Sınıf ortalamalarında bir iç hacmi var desem sanırım yanlış olmaz.

Genelleyerek hepsi iyi, ya da hepsi kötü gibi kararlara varmak bana göre doğru bir yol değil. Ama hemen hemen her marka ve model de zaman zaman sıkıntılı durumlarla karşılaşılabiliyor.

Tekrar size geçmiş olsun der, bütün araç kullanan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IronHasan -- 5 Kasım 2018; 22:44:31 >

• Benide yol sesi düşündürüyor. Ama passat test aracımda 110 dan sonra inanılmaz rüzgar sesi alıyordu

• yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    Ben passatı 1 gün kullandım insignianın kıymetini anladım , direklerden üfürüyordu , araba kazalımı diye akımdan geçti
    12000 km ikame araçtı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu araçta en azından Rüzgar sesi derdi yok.
    Rüzgar sesine yapacak bir şey yok ama yol sesi için en azından yapılabilecekler var.
    Astrada Continental Sport Contact vardı. Bir arkadaş daha yumuşak bir lastiğe geçip yol sesinin bayağı azaldığını söylemişti. Yol sesinden rahatsız olanlar deneyebilir. yada 18 yerine 17" jant kullanmak da çözüm olabilir.
    Birde ben aracı alırken isterseniz ekstra yalıtım yapabiliriz demişlerdi. Aracın altını davlumbazları falan pütürlü bir malzemeyle kaplıyorlarmış. İhtiyacım olursa yaptırırım demiştim yaptırmadım.
  • IronHasan kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten araçta AISIN EAT6 var. Bence BlueHDI yerine çift turbo CDTI 1.6 160 beygirlik motorla EAT8 kombinasyonunu getirmelerini isterdim.
  • mbilen M kullanıcısına yanıt
    O zaman araba değil yer uçağı olur ve bence yakıtada faydası olur

• quote:

Orijinalden alıntı: mbilen

Hocam zaten araçta AISIN EAT6 var. Bence BlueHDI yerine çift turbo CDTI 1.6 160 beygirlik motorla EAT8 kombinasyonunu getirmelerini isterdim.
    Ben en azından demiştim.:) Şu anda AISIN'le çalıştılarını bilmiyordum.

Dediklerinize katılıyorum. O zaman tadından yenmez.

Ses yalıtımı birazda bizdeki asfalt kalitesi yüzünden sorun oluyor. O nedenle daha iyi yalıtım aracın çok daha kaliteli olarak algılanmasını sağlayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Ben passatı 1 gün kullandım insignianın kıymetini anladım , direklerden üfürüyordu , araba kazalımı diye akımdan geçti
    12000 km ikame araçtı
    Passati sadece 30 dk kullandim, yol sesine dikkat etmemisim. Kiyaslama yapabilir misiniz? Bilenler de yorum yapabilirse sevinirim.

• KASOS K kullanıcısına yanıt
    Satmaya derseniz Passat number one. Binmeye konuşursak insignia gerçek bi araba😻

Bence tek eksiği motor gücü tabi ki Passattan iyi ama yeterli değil Şahsen benim beklentilerimi karşılamıyor.

Konfor ferahlık sürüş keyfi bence Passattan iyi ama passatın iç mekan işçiliğini daha çok beğeniyorum. Geçen gün Passat hıghline sordum 300 bin dediler gerçekten o parayı o arabaya vermek akıl karı değil ama 230 240 deseler insignia da aynı para olsa Passatı tercih ederim çünkü satayım dedin mi millet peşinde koşuyor

Bende sık araba değiştiğim için bunu göz ardı edemem

• Evet hocam alet 1200 devirde 320 Nm tork veriyor zaten, yakıt tüketimi de daha düşük, motorun enerji verimliliği A zaten. EAT8 ile 1200 devirde bile şakır şakır vites değiştirip DSG'yi aratmayabilirsin. EAT8 ide hazır 2.0 motorlarda kullanıyorsun aman aman bir modifikasyona gitmende gerekmiyor.

http://www.astratr.com/astra-k-1-6-bi-turbo-cdti-160-hp-inceleme/
  • Navigasyon güncel değil. Servise götürdüğümde söyledim. Yazılım güncel ama maalesef navigasyon (tom tom) güncelleme yapmıyor dediler. Navigasyona güncelleme yapılabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ladinkayin

Navigasyon güncel değil. Servise götürdüğümde söyledim. Yazılım güncel ama maalesef navigasyon (tom tom) güncelleme yapmıyor dediler. Navigasyona güncelleme yapılabilir mi?

Araçların yerleşik navigasyonlari zaten kullanılacak kadar başarılı değil. Devamlı güncelleme alamıyorlar en basitinden trafik bilgisi vermiyorlar. İyi ki Apple carplay var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar. Aranıza bugün verdiğim 136hp excellense + sunroof Manyetik Gri renk siparişiyle katıldım sayılır. Aracı teslim alırken yapmamız gereken birşey varmı? Allah kimsenin tekerine taş değdirmesin.

• gareysar kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormlee

hayırlı olsun.
    Sağolun.. Allah razı olsun..

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.