Şimdi Ara

Opel İnsignia 1.6t sidi 170 hp Cosmo 2013-14 Almayı Düşünüyorum! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
1
Favori
24.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar ben de bu araçtan özellike Cosmo donanımlı almayı düşünüyorum. Yılda 10bin km bile yapmadığım için 1.6T Sidi motorlu olandan istiyorum. Yakıt tüketimi 100kmde 15 litre üstüne çıkmadığı müddetçe maddi açıdan sıkıntı yaratmaz. LPG hiç taktırmayı düşünmüyorum ve hiç LPG takılmamış bir insignia istiyorum.

Aklıma takılan konu çevremde bir çok kişinin "Insignia problemli bir araç, başına iş alırsın" şeklinde beni vazgeçirmeye çalışmaları.

Ufak tefek beni yolda bırakmayacak basit arızalardan korkum yok. 3 adet Alfa Romeo sahibi olmuş biri olarak yürüyen aksam sağlıklı olduğu müddetçe küçük problemleri halletmenin yolunu buluruz gerek usta, gerek kullanıcı çevresi yardımları ile.

Durduk yerde mesela kronik olarak saçma sapan arızalar nedeniyle yolda bırakma huyu var mı? Beni esas ilgilendiren ve korkutan bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panmkel

Arkadaşlar ben de bu araçtan özellike Cosmo donanımlı almayı düşünüyorum. Yılda 10bin km bile yapmadığım için 1.6T Sidi motorlu olandan istiyorum. Yakıt tüketimi 100kmde 15 litre üstüne çıkmadığı müddetçe maddi açıdan sıkıntı yaratmaz. LPG hiç taktırmayı düşünmüyorum ve hiç LPG takılmamış bir insignia istiyorum.

Aklıma takılan konu çevremde bir çok kişinin "Insignia problemli bir araç, başına iş alırsın" şeklinde beni vazgeçirmeye çalışmaları.

Ufak tefek beni yolda bırakmayacak basit arızalardan korkum yok. 3 adet Alfa Romeo sahibi olmuş biri olarak yürüyen aksam sağlıklı olduğu müddetçe küçük problemleri halletmenin yolunu buluruz gerek usta, gerek kullanıcı çevresi yardımları ile.

Durduk yerde mesela kronik olarak saçma sapan arızalar nedeniyle yolda bırakma huyu var mı? Beni esas ilgilendiren ve korkutan bu.
    Ciddi bir kronik sorunu yok; hatta bu anlamda çok sorunsuz bir araç denebilir.

Kronik olarak elektronik arızaları var ve bunların çoğu kendiliğinden düzeliyor (kapatıp açınca veya akü kutup başını sökünce)

SIDI motorun 15 litre yakması için özel çaba gerekli, yoğun trafik veya spor kullanım dışında 10 lt bile zor.

• Arkadaşlar bende çok yakın zamanda alıcam 170 HP lik olanlardanda İzmir de yaşıyorum daha önce hep benzinli araç kullandım BMW f30 olsun CC olsun Mondeo olsun D segment arabaları seviyorum geniş olmaları hoşuma gidiyor güven veriyor. Ama yakıt konusunda ve piyasa konusunda şüphelerim var LPG istemiyorum sorun yaratıyor diyorlar zaten yılda 12-14 Bin km anca yapıyorum. Aklımdaki araçlar 2016 Astra K 1.4 T,2015 Kia Ceed 1.6 dizel ve 2015 İnsignia Cosmo+stil 1.6t hepside otomatik vites. sizce tercihim neyden yana olmalı ve bu bir kaç aya bebeğimiz olacak astra konusu bir arkadas sedan tercih et dedi sizin fikrinizide alayım diyorum.
  • yuzi_35 kullanıcısına yanıt
    hocam sizin aklinizdakiler arasında yine en mantıklısı insignia gibi duruyor,
    astra k modellerinde (bilhassa 1.4 turbo benzinli olanda) teknik olarak lspi denilen bir motor sorunu varmış ve piston-sekman kırma gibi ciddi bi soruna sebep oluyormuş, astra k alıcaksanız bu olayı iyice bi arastırın.
    kia ceed düşünürseniz eski kasa biraz demode kaldı ancak bu sene gelen 2019 yeni kasalar çok güzel özelliklede iç tasarımı nerdeyse premium araçlar gibi olmuş, sıfıra bütçe yetiyorsa yeni kasa ceed derim, zira donanımı olsun 270cm dingil mesafesi olsun, bağımsız arka süspansiyonları olsun fiyat/fayda olarak C hb sınıfında iyi bir araç, maalesef bizim ülkemizde kıymeti bilinmeyen bir araç 2.el pazarıda zayıf o yüzden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

hocam sizin aklinizdakiler arasında yine en mantıklısı insignia gibi duruyor,
    astra k modellerinde (bilhassa 1.4 turbo benzinli olanda) teknik olarak lspi denilen bir motor sorunu varmış ve piston-sekman kırma gibi ciddi bi soruna sebep oluyormuş, astra k alıcaksanız bu olayı iyice bi arastırın.
    kia ceed düşünürseniz eski kasa biraz demode kaldı ancak bu sene gelen 2019 yeni kasalar çok güzel özelliklede iç tasarımı nerdeyse premium araçlar gibi olmuş, sıfıra bütçe yetiyorsa yeni kasa ceed derim, zira donanımı olsun 270cm dingil mesafesi olsun, bağımsız arka süspansiyonları olsun fiyat/fayda olarak C hb sınıfında iyi bir araç, maalesef bizim ülkemizde kıymeti bilinmeyen bir araç 2.el pazarıda zayıf o yüzden.
    Banada insignia gibi geliyor bakalım. Ceed sıfır alamam çok fazla yüksek fiyatları astraların piston kırma muhabbetleri duymustum yağ ile çözülüyor diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum. Kararsızlıktan arabalardan soğuyorum.

• piyasada kronik sorunu olmayan araçta bulmak zorlaşıyor artık, eski arabalar daha sağlam daha ömürlükmüş hakkaten :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkdaşlar bu 2015 modellerin hangilerinde geri görüş kamerası var hangilerinde yok birde bazı araçların ön panjur komple nikalaj bazılarının bir sıra sonrası siyah bunlar neyi ifade ediyor ?
  • 2015'te 1.6 dizellerin gelmesiyle birlikte bir mini makyaj yapıldı. Farklar bu yüzden.
  • Arkadaşlar aracımı almış bulunmaktayım. 2015 model 1.6T Cosmo+Stil paket. Alır almaz benzine zam oldu ne kadar şanslı oldugumu anlamadım.

Bir kaç sorunum var arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı ?

1- Bu multimedya nasıl değişik bi sistemdir anlayamadım. Blutooth ile bağlantı şarkı çalmada sorun hiç olmuyor ama iş kabloya geçince sıkıntı oluyor. İOS işletim sisteminde bu sorunu çözdüm önce telefon hafızasından bir şarkı çalıyorum düzeliyor. Ama hem Note 9 hem S8+ denedim yapamadım Androidde mi sorun anlamadım telefonu tanıyor şarj ediyor ama iş şarkı çalmaya gelince çalmıyor telefonda kayıtlı şarkıların bazılarını görüyorda hem ama çalmaya gelince malesef. Yani amacım kablolu bağlantı ile spotify dan daha kaliteli muzik dinlemek.

2- Bu dış sıcaklık bazen kafayı yiyor bu neden olur ?

3-Lastik ebatlarım 245 40 19 basınc kaç olmalıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuzi_35

Arkadaşlar aracımı almış bulunmaktayım. 2015 model 1.6T Cosmo+Stil paket. Alır almaz benzine zam oldu ne kadar şanslı oldugumu anlamadım.

Bir kaç sorunum var arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı ?

1- Bu multimedya nasıl değişik bi sistemdir anlayamadım. Blutooth ile bağlantı şarkı çalmada sorun hiç olmuyor ama iş kabloya geçince sıkıntı oluyor. İOS işletim sisteminde bu sorunu çözdüm önce telefon hafızasından bir şarkı çalıyorum düzeliyor. Ama hem Note 9 hem S8+ denedim yapamadım Androidde mi sorun anlamadım telefonu tanıyor şarj ediyor ama iş şarkı çalmaya gelince çalmıyor telefonda kayıtlı şarkıların bazılarını görüyorda hem ama çalmaya gelince malesef. Yani amacım kablolu bağlantı ile spotify dan daha kaliteli muzik dinlemek.

2- Bu dış sıcaklık bazen kafayı yiyor bu neden olur ?

3-Lastik ebatlarım 245 40 19 basınc kaç olmalıdır ?
    Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.

1. soruya cevap veremiyorum çünkü hep BT ile müzik dinliyorum.

2. sorudaki durum benim aracımda yok, ölçümü yapan sensörde sıkıntı olabilir.

3. Bunun için en iyi cevabı kapı içlerinde bulacaksınız. Asla insanların söylediği havaları basmayın; kapı içindeki tabloyu referans alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın.

1. soruya cevap veremiyorum çünkü hep BT ile müzik dinliyorum.

2. sorudaki durum benim aracımda yok, ölçümü yapan sensörde sıkıntı olabilir.

3. Bunun için en iyi cevabı kapı içlerinde bulacaksınız. Asla insanların söylediği havaları basmayın; kapı içindeki tabloyu referans alın.

Alıntıları Göster
    Hocam cevaplar için teşekkür ederim. Bu USB olayını deneme şansınız olursa sevinirim. Birde kapı içindekileri bastım 38 bastım ama sanki çok fazla sert oldu gibi geldi bana ondan tam emin olamadım.

Son bir soru daha aracım 39.800 km de aldıgımız kişi Opel servisine 32.000 km de sokmuş birdahaki bakımım 47.000 Km de yazıyor şuan kampanya var Opellerde 600 Tl civarı bir fiyat verdiler hava polen yağ değişim ücretine erkenden soksam bakıma sıkıntı olur mu hem bu bir kaç sorumu onlara sormak istiyorum. Kimi diyor 600 Tl ile bırakmaz servisler en az 1500 tl çıkarırlar bir kaç sorun var derler falan dediler ama.

• quote:

Hocam cevaplar için teşekkür ederim. Bu USB olayını deneme şansınız olursa sevinirim. Birde kapı içindekileri bastım 38 bastım ama sanki çok fazla sert oldu gibi geldi bana ondan tam emin olamadım.

Son bir soru daha aracım 39.800 km de aldıgımız kişi Opel servisine 32.000 km de sokmuş birdahaki bakımım 47.000 Km de yazıyor şuan kampanya var Opellerde 600 Tl civarı bir fiyat verdiler hava polen yağ değişim ücretine erkenden soksam bakıma sıkıntı olur mu hem bu bir kaç sorumu onlara sormak istiyorum. Kimi diyor 600 Tl ile bırakmaz servisler en az 1500 tl çıkarırlar bir kaç sorun var derler falan dediler ama.

Alıntıları Göster
    USB olayını sizin için denerdim ama benim araçtaki multimedya sizinkinden biraz farklı; carplay ve android auto yok; tek değil çift usb var. Yani benim tecrübem size cevap olmayabilir.

Bakım konusunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum; servis sıkıntı var derse "şimdilik kalsın" diyerek reddedebilirsiniz; sizden habersiz işlem yapamazlar. 600 lira çok uygun fiyat.

Benim araçta 18" jant olduğu için hava basınçları farklıdır ancak kapıda bir "aralık" verilir, o aralığın en alt değerini basmayı deneyin; 38 biraz fazla gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 3 Temmuz 2019; 14:55:42 >

• quote:

USB olayını sizin için denerdim ama benim araçtaki multimedya sizinkinden biraz farklı; carplay ve android auto yok; tek değil çift usb var. Yani benim tecrübem size cevap olmayabilir.

Bakım konusunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum; servis sıkıntı var derse "şimdilik kalsın" diyerek reddedebilirsiniz; sizden habersiz işlem yapamazlar. 600 lira çok uygun fiyat.

Benim araçta 18" jant olduğu için hava basınçları farklıdır ancak kapıda bir "aralık" verilir, o aralığın en alt değerini basmayı deneyin; 38 biraz fazla gibi.

Alıntıları Göster
    Hocam benim araçtada yok projeksiyon özelliği anlamadım neden yok makyajlı kasa ama yok sanırım servise gidince sorucam. Ama USB tekli dedğiniz gibi.

• quote:

Hocam benim araçtada yok projeksiyon özelliği anlamadım neden yok makyajlı kasa ama yok sanırım servise gidince sorucam. Ama USB tekli dedğiniz gibi.

Alıntıları Göster
    Serviste yazılım güncellemesi ile açılıyor hocam; benim araçtaki multimedya'da yazılım güncellemesi ile de açılamıyor. Üniteler aynı gibi görünse de farklı.
  • quote:

Serviste yazılım güncellemesi ile açılıyor hocam; benim araçtaki multimedya'da yazılım güncellemesi ile de açılamıyor. Üniteler aynı gibi görünse de farklı.

Alıntıları Göster
    İnşallah öyledir merak ediyorum bende android auto car play olan araçlarda açılıyormus yazılımla ücret karşılığı ama prejeksion özelliği yoksa açılanı duymadım merak ediyorum yarın gidicem servise bunun ücreti oluyor mu bilginiz var mı Güncellemenin ? Sahibindede incelediğim 2015 lerin çoğunda yoktu inşallah olur bakalım.

• quote:

İnşallah öyledir merak ediyorum bende android auto car play olan araçlarda açılıyormus yazılımla ücret karşılığı ama prejeksion özelliği yoksa açılanı duymadım merak ediyorum yarın gidicem servise bunun ücreti oluyor mu bilginiz var mı Güncellemenin ? Sahibindede incelediğim 2015 lerin çoğunda yoktu inşallah olur bakalım.

Alıntıları Göster
    2014 modelden itibaren standart; ancak serviste yazılım güncellemesi ile açılıyor; o yüzden sahibinden.com'daki ilanlarda yoktur. Yazılım güncelleme ücretli ve ciddi farklar olabiliyor; gitmeden birden fazla servisten fiyat alın.

• quote:

2014 modelden itibaren standart; ancak serviste yazılım güncellemesi ile açılıyor; o yüzden sahibinden.com'daki ilanlarda yoktur. Yazılım güncelleme ücretli ve ciddi farklar olabiliyor; gitmeden birden fazla servisten fiyat alın.

Alıntıları Göster
    Hocam İzmirde Egem servis var oraya gittimde çok bilgisizler bu teknoloji konusunda bu benım multimedyanın markası ne falan dedim bilmiyorlar sonra güncelleme varmı kontrol edebiliyormusunuz dedim ücret falan sizin ayrıyetten onun için gelmeniz lazım falan fişman dedi saçmaladılar yani projeksiyon olayını.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.