Şimdi Ara

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180HP LPG DÖNÜŞÜMÜ - PRİNS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
16.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2010 model Opel Insignia Edition Elegance 1.6T 180HP sahibiyim..
    Aracımı 6 ay önce 24000km'de aldım şuan 32000km'de o da pek kullanmadığım halde..
    Kesinlikle aracıma LPG taktırmak istiyorum.

Önceki Opel Astra aracıma Prins marka LPG kiti taktırmıştım.. 45.000km bindim hiçbir sorun yaşamadım o yüzden marka belli..

Ankara'da ikamet ediyorum..
    Prins marka, turbo kit, yağlamalı sistem için;
    Astra'ya montajı yapan yer Başkent Oto Sanayi'de Ege OtoGaz ve yine aynı yerde Üstün OtoGaz her ikiside anlaşmış gibi peşin 3100-tl,
    kredi kartına 3400-tl 9 taksit fiyat verdiler..

Şimdi gelelim yakıt durumuna,
    Şuan benzinde arabayı yormadan şehir içi 8.5-9.0 lt yakıyorum..
    Bu kiti taktığımızda lpg de ortalama kaç lt yakarım turbo insignia kullanan arkadaşlar yardımcı olsunlar lütfen..
    Bugün opet te lpg 2.71tl milangaz da 2.56tl gördüm lpg gayet düşük..
    Genelde şöyle bir hesap vardır benzin*1,2=lpg
    Bu da 9*1.2*2.56=28 yani şehir içi km de max 30 kuruş yakar demek..
    Bu şekilde yakıyorsa süper..

En son konu subap yakma konusu;
    Kit yağlamalıda olsa kesinlikle subaplar eriyormuş.
    Her iki ustada kesinlikle subaplar yanar dedi..
    Subaplar eridikten sonra serviste motor sökülüp çelik subap montajı yapılıyormuş
    böylece bir daha erime riski ortadan kayboluyormuş masraf 1200-tl civarı..
    Hatta ustalardan bir tanesi yağlama sistemi (valve care) 700-tl imiş,
    İstersen yağlamasız takalım subaplar yanınca çelik subap taktırırsın dedi.
    Ama bence böyle bir olaya gerek yok kendi Opel ustamı aradım,
    LPG'de 100.000km kullananlar var subap yakmadan dedi, kumar gibi birşey sanırım ama denemeye değer..

Yaptığım hesap yanlış değilse km de 15 kuruştan ortalama 22.500 km'de amorti ediyorum..
    O da 1 yıl demek benim için 1 yıl daha binsem 3500-tl yakıt ekonomisi sağlamış olacağım..
    Hayatımız hesap kitap oldu valla

Netice itibariyle önerileriniz nedir arkadaşlar?
    Bu paraya değer mi?
    Subap yakma riski varken böyle bir işe girmeli mi?
    Farklı fikir yada tecrübesi olan arkadaşları dinlemek isterim..

Teşekkürler..

Bu arada makinede bu canavar canavar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz110 -- 20 Şubat 2014; 20:01:32 >

• Arkadaşlar merhaba;
    Daha önceden lpg taktırıp memnun kaldığım yer olan Ege otogaz kredi kartına tek çekim 3200-tl yapıyor..
    Bildiğim yer olduğu için 100-tl nin peşine düşmeyeceğim..
    Insignia da bu kiti kullananlar var mı?

Hortlatayım dedim konuyu..

Bu seferde sizden bişey gelmezse satılık lpg li insignia ilanlarına bakım arıcam adamı,
    abi böyle böyle bende de bu araçtan var tüp takalım mı diye sorucam
  • Merhabalar;
    Tededdütte olduğunuzu görüyorum.Halbuki hiç gerek yok, bu araçlar süpab deformasyonunu görebilir ama bu kullanıma bağlıdır yani aracı yüksek devirlerde sıkıştırarak kullanırsanız
    15000-30000 km arası süpab bozulur. fakat relax kullanımda 100000kmrhat görür tabiki obd özelliği olan kitlerde.şimdi siz 3000-3400 lira para ödeyip kit taktırmayı düşünüyorsunuz
    kusura bakmayında neden bunu yapıyorsunuz? atiker safefast obdıı süper regülatörlü kiti size peşin veya taksitle 1500 tl. ye atiker bayileri takar.kalitesi en az prins kadar olan bir kiti
    daha baştan alırken kazanacaksınız. üstelik garanti süreleri aynı 2 yıl,ayrıca yedek parçası ucuz servisi yaygın ?
    atiker taktığım araçlarda bu ana kadar kimse mağdur olmadı çözümsüz sorun olmaz benden kaçsa başka bayide sorun çözülür.ayrıca 45000 km prins kullandığınızı ve çok memnun olduğunuzu
    yazmışsınız, bizimde 45-145-245 bin km atiker taktığımız müşterilerimiz var onlarda aynı sizin gibi memnunlar. şimdi sadede gelecek olursam 1-yağlamalı 3400 den yağlamasız 1500 düşersek
    geriye temiz 1900 tl kalır. diyelimki siz 30000 km de sübapları yaktınız bakın daha işin başında 1900 lira cebinizde ayrıca 1200 çelik süpabta yaptırırsanız.gene geride 700 cepte kalır
    ve 3400 +1200=4600 masrafınız garanti iken olay 1500+1200=2700 e bitiyorsa buna dikkat edin. çok para ödemekle doğru bir iş yapmış olmassınız. selamlar.

• Arkadaşlar Merhaba;
    Prins Valve Care sistemi 3150-tl kredi kartına tek çekim olarak geçen cumartesi taktırdım.

Usta 20-tl lik gaz almış, bende 2 defa 75 er tl lik aldım toplamda 170-tl ile 550 km oldu hala gidiyor..

Ankara da şehir içinde yaptım bu km yi içindeki gaz ile bi 15km daha yaparsam ortalama km de 30 kuruş demek bence süper bi rakam..

Düşünenler tereddüt etmeden lpg taktırabilir..
    Hem performans güzel lpg ye geçme süresi hızlı ve ekonomi süper..
    Herkese selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz110 -- 18 Mart 2014; 16:35:06 >

• Doğru bir karar almışsınız LPG'ye geçerek. Hayırlı uğurlu olsun.
  • Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

Merhabalar;
    Tededdütte olduğunuzu görüyorum.Halbuki hiç gerek yok, bu araçlar süpab deformasyonunu görebilir ama bu kullanıma bağlıdır yani aracı yüksek devirlerde sıkıştırarak kullanırsanız
    15000-30000 km arası süpab bozulur. fakat relax kullanımda 100000kmrhat görür tabiki obd özelliği olan kitlerde.şimdi siz 3000-3400 lira para ödeyip kit taktırmayı düşünüyorsunuz
    kusura bakmayında neden bunu yapıyorsunuz? atiker safefast obdıı süper regülatörlü kiti size peşin veya taksitle 1500 tl. ye atiker bayileri takar.kalitesi en az prins kadar olan bir kiti
    daha baştan alırken kazanacaksınız. üstelik garanti süreleri aynı 2 yıl,ayrıca yedek parçası ucuz servisi yaygın ?
    atiker taktığım araçlarda bu ana kadar kimse mağdur olmadı çözümsüz sorun olmaz benden kaçsa başka bayide sorun çözülür.ayrıca 45000 km prins kullandığınızı ve çok memnun olduğunuzu
    yazmışsınız, bizimde 45-145-245 bin km atiker taktığımız müşterilerimiz var onlarda aynı sizin gibi memnunlar. şimdi sadede gelecek olursam 1-yağlamalı 3400 den yağlamasız 1500 düşersek
    geriye temiz 1900 tl kalır. diyelimki siz 30000 km de sübapları yaktınız bakın daha işin başında 1900 lira cebinizde ayrıca 1200 çelik süpabta yaptırırsanız.gene geride 700 cepte kalır
    ve 3400 +1200=4600 masrafınız garanti iken olay 1500+1200=2700 e bitiyorsa buna dikkat edin. çok para ödemekle doğru bir iş yapmış olmassınız. selamlar.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=88723647
    sidan
    3 Mart 2014; 11:50:28 (344 mesaj)
    bu 3 üncü tjet aracım ilk line aracıma brc taktım herhangi bir sıkıntı olmadı sonra ikinci aracıma atiker takmak istedik 1 hafta uğraşıldı araçta gaza basıldığında tubo devreye girdiğinde kerkme sarsma oluyordu sökülüp tekrar brc takıldı

şu an 3 linea tjetimi aldım eşşeklik edip yine atiker taktım ve yine aynı sıkıntıyla karışılaştık atiker taktıranlar da sorun varmıdır yokmudur merak ediyorum araç 2,3,4 5 viteslerde 2 bin devirde giderken gaza asılınca kerkeme oluyor brc ile değiştirildiğinde en ufak sorun kalmıyor

tjete atiker takan varmıdır bu tarz bir sıkıntı oluyormu merak ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 1 Nisan 2014; 13:30:47 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• hayır sıkıntı olmaz tabiki turbo araçlarda çok montajımız var merak etmeyin
  • Merhaba insignia kullanıcıları bende insignia 1.6turbo araç almayı düşünüyorum. LPG kesinlikle taktiricam. En az 40-50bin km kullanırım aracı. LPG ile tecrübeleriniz nasıldır? çekiş sorunu veya subab erimesi sorunu yaşadınız mı? Tavsiye eder misiniz? Birde denizli'deyim işin ehli bir usta varmı burada daha önce taktıran veya bilen varmı? eğer cevaplarsanız çok memnun olurum. iyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu hortlamis ama belki lpg ile kullanan arkadaşlar varsa hala cevap verebilir:)

• crazy_wanted C kullanıcısına yanıt
    Merhaba efendim Denizli de iseniz muhakkak bu işin üstadı Altınok otogaz Osman abi ile görüşün derim benim selamımı iletin Yusuf Koparan yönlendirdi dersiniz selamımı iletin 0530 5209090 biligileri 3.sanayi Denizli de kendisi selamlar saygılar sunuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar ben aracımı 32.000 den 107.000 e kadar LPG li kullandım en ufak sorun yaşamadım. Sadece 10.000 km de bir lpg nin yağını değiştirdim bir de filtreler vs ama hiç sektirmedim işlemleri.

1.6T 180hp bendeki araç zaten konuda bana ait.

Aracımı 2012 C 180 ile takas ettim daha yeni şimdi ona da LPG taktırıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz110

Selam arkadaşlar ben aracımı 32.000 den 107.000 e kadar LPG li kullandım en ufak sorun yaşamadım. Sadece 10.000 km de bir lpg nin yağını değiştirdim bir de filtreler vs ama hiç sektirmedim işlemleri.

1.6T 180hp bendeki araç zaten konuda bana ait.

Aracımı 2012 C 180 ile takas ettim daha yeni şimdi ona da LPG taktırıcam.

Selamlar deniz, bende 2010 a3 aldim yeni 1.6

Brc ile prins arasinda kalmistim, iyi bir prins ustasi ankarada bulamadigim icin meshur mocan otogaza gidip brc taktiracaktim. Bir arkadasim da ege otogazi onerdi prins icin sonra senin konunu gordum. Saniyorum yarin egeye gidecegim:) umarim sorun yasamam tesekkurler

• deniz110 kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni aracınız da hayırlı olsun .ama insignia nızda hayırlı olmuş galiba ki o kadar km kullanmışsınız sorunsuz MAŞALLAH :)) Neyse bende 1.6 t insignia almayı düşünüyorumda siz baya kullanıp işin ehli olmuşsunuz, sizden ricam bahsettikleri gibi sıvı sistem uzun vadede gerçekten tasarruf sağlıyormu örneğin( %55-60 gibi)şehir içi şehirler arası sert kullanımda ve nazik kullanımdaki tüketimlerinizi açıklarmısınız merak ediyorum..özellikle sizin gibi uzun vadede kullanan kulanıcılardan vereceğiniz her cvp bana ve aracı almayı düşünen arkadaşlara yol gösterici olacaktır..şimdiden teşekkürler.
  •  OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180HP LPG DÖNÜŞÜMÜ - PRİNS
  •  OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180HP LPG DÖNÜŞÜMÜ - PRİNS
  • FC BARAN F kullanıcısına yanıt
    Abicim selamlar ne yaptınız aldınız mı araç yada alacak mısınız ne durumdasınız ona göre paylaşım yapalım ben geç gördüm kusura bakma ☺

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz110

Abicim selamlar ne yaptınız aldınız mı araç yada alacak mısınız ne durumdasınız ona göre paylaşım yapalım ben geç gördüm kusura bakma ☺

İnsignia da kullanım şekliniz nasıldı?

Çok fazla konuşulan bir konu oldu bu subap erimesi...

Sizde 70bin km kullanmışsınız demek ki montaj, kitin markası da önemli...

Alamadım malesef daha nasip olamdı bakıyorum ama.Siz buyrun anlatın lütfen mümkünse detaylı anlatırsanız sevinirim.
    Selamlar ben şey sorucaktim bu insignanin 1.6 2010 180 bg fiyatları 55 falan bu lar temizmidir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.