Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.486
Cevap
61
Favori
381.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MuctebaCan

linkteki cevapta anladığım kadarıyla mayıs 2016 sonrasında android auto var diyor. güncelleme geldi demiyor. acaba biz güncelleme derken burayı mı yanlış anladık. mayıs 2016 dan sonra geldi ama eskileri yazılım güncellemesi olmayacak. opel türkiye de zaten bana yazılım ile mümkün değil gibi bir ifade kullanmıştı. boşuna mı ümitleniyoruz acaba

http://docdro.id/Qmd8T4a

Hocam şöyle netleştirelim:

Arabanızda 'projeksiyon ' seçeneği ve Apple carplay varsa, arabanız Android auto ile uyumludur. ( 2015 temmuz ve sonrası çıkışlı araçlar uygundur. )

Ancak arabanız Mayıs 2016 öncesi üretilmiş ise, Android auto çalışması için güncelleme gerekmektedir.

Bu güncelleme şu anda avrupada 100 TL karşılığında yapılmaktadır.

Ancak ülkemizde hem Android auto resmi olarak yok, hem de opel bu güncellemeyi vermiyor.

Mayıs 2016 sonrası üretilen araçlarda ise Android auto kaçak olarak indirilip cayır cayır çalışıyor.

Ben de gm türkiye yi aradım bana da Ocak ayında tekrar arayın dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uLiqUioRRa*

Yok yok, cümle çok güzel açıklayıcı oldu :)
    Eskiden araçlarına bağlı insanları küçümserdim, nasıl bir malın esiri olabiliyorlar diye. Ama şunu farkettim, arabayı park ederken evden görebileceğim yere park ediyorum, yol üzerinde bir yerde mola verince gözümün önünde durmasına dikkat ediyorum. Sabah evden çıkarken ve akşam gelirken şöyle otoparkta bi etrafına bakıyorum. Hatta hız sabitleyicisini bile kullanmıyorum, çünkü o zaman ben kullanmıyormuşum gibi hissediyorum. Ya zamanında eleştirdiğim adamlardan beter oldum resmen :)
    Bu arada sizin aracın rengi de muhteşem, beni sport'a döndüren araba da bu renkti.

Arkadaşlar yalnız değilsiniz

Bende araç konusunda biraz fazla titizim. Aracım kapalı garajda durur, ara sıra iner bakarım mesala :)

Yagmur yağdıgında filan mutlaka silecek altlarını silerimki, toz filan camı çizmesin

İnsignia sport olunca insan biraz daha dikkat ediyor. Özellikle jantlar için park ederken filan çizdirmemek adına çok dikkat ediyorum
  • mitxen kullanıcısına yanıt
    Evet arabayı müsait olduğumda özene bezene yavaş yavaş yıkamaktan büyük keyif alıyorum mesela işim bitince de şöyle bir geçip bakıyorum mutlaka bide fotoğraf çekiyorum😀 Kendi nazarım değiyor arabaya bazen, geçenlerde yine yıkadım bezleri bıraktım arabaya bakmaya gidiyordum, bide hafif ortalı bırakmıştım kenera çekecektim tam yaklaştım komşunun çocuğu gözümün önünde bisikletiyle bam diye yapıştı sağ ön çamurluğa... şok oldum kaldım gittim önce arabaya baktım 3 cm lik biri çizikle beraber hafif göçmüş deliye döndüm tam çocuğa bağıracaktım kendime geldim kaldırdım çocuğu hemen baktım Allahtan onda bir şey yoktu hafif dizleri çizilmiş sadece. O andan sonra artık deli gibi sakınmayı bıraktım arabayı. Tabi yine çok dikkat ediyorum bıraktığım yerin tenha olmasına ve kaldırımlara çok yaklaşmamaya 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: uLiqUioRRa*

Yok yok, cümle çok güzel açıklayıcı oldu :)
    Eskiden araçlarına bağlı insanları küçümserdim, nasıl bir malın esiri olabiliyorlar diye. Ama şunu farkettim, arabayı park ederken evden görebileceğim yere park ediyorum, yol üzerinde bir yerde mola verince gözümün önünde durmasına dikkat ediyorum. Sabah evden çıkarken ve akşam gelirken şöyle otoparkta bi etrafına bakıyorum. Hatta hız sabitleyicisini bile kullanmıyorum, çünkü o zaman ben kullanmıyormuşum gibi hissediyorum. Ya zamanında eleştirdiğim adamlardan beter oldum resmen :)
    Bu arada sizin aracın rengi de muhteşem, beni sport'a döndüren araba da bu renkti.

Ben neredeyse 3 bin lira ucuza stil paketli cosmo alıyordum hanım durdurdu beni gel şöyle bir uzaktan bak ikisinede sonra tekrar karar ver dedi, dediğini yaptım ve neredeyse ileride çok hayıflanacağım bir hata yapmak üzere olduğumu farkettim sport sanki farklı bir araç gibi duruyor cosmo nun yanında (cosmo sahibi arkadaşlar alınmasın lütfen, tamamen şahsi görüş) insignialrın zaten sportif olan görünümünü çok yukarılara çıkarmış sportun sade denebilecek body kit i ve aracımın renginide özellikle jantlarla çok uyumlu buluyorum.

• Dün aracımı teslim aldım sonunda :) Konuya yeni katılanlar için açıklama yapayım.
    Opel insignia 1.6 Dizel 136 Hp Sport Otomatik aracımı 111.900 TL ye teslim aldım. Yanında Bagaj havuzu ve karter koruma hediye edildi. Ayrıca 2 yıl garanti uzattım. Oradaki bayan 3 yıl yapmamı istemedi. Hem bize bağlı kalacaksın hemde 4 Yıl sonra zaten satarsın aracı dedi :) Şaşırdım aslında para almak için yapalım demelerini bekliyordum. Benim aklımda 3 yıl uzatmak varken 2 yıl uzattım. Bilmiyorum belki de hata yaptım.
    Opel insignia 1.6 Dizel 136 Hp Sport Otomatik 111.900TL
    2 Yıl garanti uzatma 1217 TL
    Sigorta 555TL
    Kasko 1053 TL
    Bütün camlara (ön cam dahil) film + kaput koruma filmi + Eşik koruma filmi + Boya koruma + Koltuk koruma + Motor koruma 1000TL
    Toplam bana maliyeti = 115.725 TL
    İlk izlenimim konforu çok iyi. Bir çok özellik var karıştırmaktan kafam karıştı :)
    Carplay kablo ile oluyor sanırım onu daha çözemedim. Ses kalitesi güzel memnun kaldım.
    Uzun farlar çok yavaş. Normal farların aydınlatması çok iyi.
    Geri görüş kamerasına daha alışamadım çözmeye çalışıyorum. Ara sokaklarda çok ötüyor park sensörleri. Kapattım en sonunda.
    İlk başta aracı kapatırken aynalar kapanmıyordu ayarlarda aktif edince kapanıyor. Şimdilik bu kadar daha 70 km de araç. :)
    Bilinmeyen başka bir özellik varsa aydınlatırsanız çok sevinirim. :)
  • kralksk kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Resimlerinide bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

En yakın zamanda çekip koyacağım hocam :)
  • quote:

garanti konusuna kafamı taktım iyi mi yaptım kötü mü hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralksk

quote:

garanti konusuna kafamı taktım iyi mi yaptım kötü mü hocam?

Ben garanti olayına girmedim açıkçası. Eğer çok fazla trafik içnide sürüyorsanız garanti şart diye düşünüyrum ama özellikle uzunyol sakin kullanım yapıyorsunuz pek sorun çıkacağını dusunmuyorum. Tabii ki yaptırmak ne iyisi, kafanız rahat olur
  • Bu tamir kitinin resmini çekermisiniz? Bende bi yer boş neden öyle anlamadım. Resmini koyacağım.
  • Acaba uzatma şansım varsa 5yıl mı yapsam😀

• NAZAR DEĞDİ..
    Akşam evin önüne park ettiğim 8 günlük aracımın aküsü boşalmış..!
    Park edip kilitlemek istediğim aracımın kokpit uyku moduna geçmeyince tekrar bi çalıştırıp stop ediyim dedim ama ne mümkün, farlar pır pır etmeye, göstergede değişik uyarılar (şoför camını aç kapa, yolcu camını aç kapa, vs, ayrıca akü şarj ünitesi vs. vs.) aracın şu anda sadece kapıları kilitlenip açılıyor, yol yardımı aradım bekliyorum..
    Sonucu yazarım..
  • military55 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Tavan lambası mı açık kalmış? Bizim ufaklık sağolsun mütamadiyen açar bırakır tavan lambalarını, bende de artık tik oldu tek bile yolculuk yapsam arabayı kilitleyince bir eğilip kontrol ediyorum tavan lambalarını 😂

• kalzakath kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun, açık kalan bişi de yok, yoldan gelip aracı stop ettim, bu ana kadar problem yok, kilitlemek istediğimde ışıklar sönmeyince bi problem olduğunu anladım, garip bir durum var, bakalım yol yardım gelsin bi ne diyecek..
  • military55 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Tavan lambası mı açık kalmış? Bizim ufaklık sağolsun mütamadiyen açar bırakır tavan lambalarını, bende de artık tik oldu tek bile yolculuk yapsam arabayı kilitleyince bir eğilip kontrol ediyorum tavan lambalarını 😂

• quote:

Dün aracımı teslim aldım sonunda :) Konuya yeni katılanlar için açıklama yapayım.
    Opel insignia 1.6 Dizel 136 Hp Sport Otomatik aracımı 111.900 TL ye teslim aldım. Yanında Bagaj havuzu ve karter koruma hediye edildi. Ayrıca 2 yıl garanti uzattım. Oradaki bayan 3 yıl yapmamı istemedi. Hem bize bağlı kalacaksın hemde 4 Yıl sonra zaten satarsın aracı dedi :) Şaşırdım aslında para almak için yapalım demelerini bekliyordum. Benim aklımda 3 yıl uzatmak varken 2 yıl uzattım. Bilmiyorum belki de hata yaptım.
    Sigorta 555TL
    Kasko 1053 TL
    Bütün camlara (ön cam dahil) film + kaput koruma filmi + Eşik koruma filmi + Boya koruma + Koltuk koruma + Motor koruma 1000TL
    İlk izlenimim konforu çok iyi. Bir çok özellik var karıştırmaktan kafam karıştı :)
    Carplay kablo ile oluyor sanırım onu daha çözemedim. Ses kalitesi güzel memnun kaldım.
    Geri görüş kamerasına daha alışamadım çözmeye çalışıyorum. Ara sokaklarda çok ötüyor park sensörleri. Kapattım en sonunda.
    İlk başta aracı kapatırken aynalar kapanmıyordu ayarlarda aktif edince kapanıyor. Şimdilik bu kadar daha 70 km de araç. :)

Hocam selam,

"İlk başta aracı kapatırken aynalar kapanmıyordu ayarlarda aktif edince kapanıyor." bunu nasıl yaptınız. Ayarlar menüsünde böyle bir ayar mı var?

Birde otomatik kapanınca araca tekrar girince otomatik açılıyor mu yine?

Son sorum, bizim araçlarda yan aynalarda ısıtma var mı acaba? Özellikle yağmurlu havalarda çok işe yarayan bir özellikti. Kitapçığını henüz okuyamadım kusura bakmayın lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalzakath

Araç 3 -5 dakika kilitli kalınca uyku moduna giriyor ve tüm lambaları söndürüyor...
    Akü bittiyse başka bir sorun var yada akü arızalı bence...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Dün aracımı teslim aldım sonunda :) Konuya yeni katılanlar için açıklama yapayım.
    Sigorta 555TL
    Kasko 1053 TL

Hocam selam,

"İlk başta aracı kapatırken aynalar kapanmıyordu ayarlarda aktif edince kapanıyor." bunu nasıl yaptınız. Ayarlar menüsünde böyle bir ayar mı var?

Birde otomatik kapanınca araca tekrar girince otomatik açılıyor mu yine?

Son sorum, bizim araçlarda yan aynalarda ısıtma var mı acaba? Özellikle yağmurlu havalarda çok işe yarayan bir özellikti. Kitapçığını henüz okuyamadım kusura bakmayın lütfen

Eğlence ve bilgi sisteminde Ev tuşuna basın - ayarlar - Araç - konfor orada yan aynaların katlanması ile ilgili bir seçenek var. evet demeniz gerekiyor. Ben akşam resim çeker koyarım.

Aynalar anahtarla kapanıyor fakat açılmıyor. Açmak için basılı tutarsanız camlarıda açıyor.

Yan ayna ısıtma var.

Sizden ricam tamir kitinin resmini çeker misiniz? Karşılaştırmak için soruyorum sanki eksik birşeyler var gibi..
  • taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Sabah yine çalışmadı, çağırdım yol yardımı, Çetaştan geldi yakın olduğu için, akü takviyeyle çalıştı, servise götürdüm, aküyü 8 saat teste alacağız araba kalacak, olmaz dedim, yerine akü takın arabamı verin, sıfır akü taktılar saolsunlar, şimdi bi problem yok, akünün neticesine bakıcaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: military55

Sabah yine çalışmadı, çağırdım yol yardımı, Çetaştan geldi yakın olduğu için, akü takviyeyle çalıştı, servise götürdüm, aküyü 8 saat teste alacağız araba kalacak, olmaz dedim, yerine akü takın arabamı verin, sıfır akü taktılar saolsunlar, şimdi bi problem yok, akünün neticesine bakıcaz..

Geçmiş olsun hocam. Nedeni nedir merak içindeyim. Acaba showroom aracımı aldınız? veya araç çok uzun süreli beklemiş olabilir mi? bence iyi tepki koymuşsunuz. Sizi araçsız bırakmaları saçma olurdu bir akü için. İnşallah tekrar karşılaşmazsınız.

Arkadaşlar bir sorum olacak. Aracı teslim alırken sormadım bazı firmalar 1000km sonra gelin kontrollerini yapalım diyorlar. Opel insignia için de geçerli mi bu durum?
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.