Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.486
Cevap
61
Favori
381.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hsndnc

15 model 52 binde araç, direlsiyon soyulmaya başladı ne yapmak lazim
    baslarda garanti kapsaminda degistirenler olmustu, servisler simdi bildigim kadariyla orjinal deri kapliyolar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drkrex

Bende 200 liranın hesabını yapıyorum. 😄

Samsun’da Opses parçacı orj filtrelere 450 tl dedi. Özel servis 600 tl işçilik dahil fiyat verdi.
    Resimdeki filtreler bizim araçlara tam uyuyor mu acaba? Bu siteden alan oldu mu? Araç 2016 model. Birde hangi yağ öneriliyor?

http://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-6-dizel-b16dth-periyodik-bakim-seti-orjinal-gm?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    Aynı siteden 2016 opel astra 1.6 cdti aracım için filtre seti aldım 253 liraya. Parçalar %100 orjinal. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Motor yağı olarak dexos 2 onaylı 0w-40 mobil1 almanızı tavsiye ederim. Ben de çok fark etti. Ses,titreşim azaldı. Astra aynı motor 5.5 litre yağ aldı. Bilginiz olsun. Ben Adana'da özel serviste 50 tl işçilik ücretiyle hallettim :) Son olarak arka fren balatalarım da bitmişti onları da 80 lira civarına (balata fiyatından emin değilim)bosch balatayla değiştim yine aynı siteden. 500 km oldu ses gelmiyor frenleme gayet güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 20 Nisan 2018; 22:33:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drkrex

Bende 200 liranın hesabını yapıyorum. 😄

Samsun’da Opses parçacı orj filtrelere 450 tl dedi. Özel servis 600 tl işçilik dahil fiyat verdi.
    Resimdeki filtreler bizim araçlara tam uyuyor mu acaba? Bu siteden alan oldu mu? Araç 2016 model. Birde hangi yağ öneriliyor?

http://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-6-dizel-b16dth-periyodik-bakim-seti-orjinal-gm?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    bu site orjinal satiyo hocam almadim ama biliyorum. asagidaki resimde orjinal parcalarin kodlari var, sitede de vardi kodlar, ikisi ayniysa olur tum parcalar. garanti biterse bende disardan alip ozel serviste yaptirmayi dusunuyorum.

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

Jantlar bir arabanın en değerli parçalarıdır, ayrıca arabanın üzerinde gelirken ucuz fakat almaya kalkınca bir takım jant fiyatına bir tanesini zor alırsınız. En önemlisi de paraya kıysanız bile jantı bulma ihtimaliniz de bir o kadar azdır. Sözün kısası, jantlarınızı arabadan bile fazla korumalı ve kıymetini bilmeniz gerekir ki orjinal ekipmanın güvenliğini ve arabanının jantlar üzerinde gittiğini de unutmayın.
    eskiden ben de jantları önemserdim, çizildiğinde canım sıkılırdı. ama şunu gördüm ki arabanı park halindeyken vurmamaları daha önemli. o yüzden artık kaldırıma sıfırlıyorum iyice ve jantı da sık sık çiziyorum bu yüzden. hiç umursamıyorum o yüzden. kaporta satarken boyalıysa çok sıkıntı ama jant mesele değil.
  • Merhabalar, uzun süredir insignia araştırıyorum.Merak ettigim bir şey var 1.6cdti cosmolara sportlardaki ön lip,difüzör, spoiler, yan marşpiyel takılıyor mu acaba ona göre almayı düşünüyorum

• Takılır, zaten Cosmo ile Sport' un tamponları aynı, body zaten bu tamponların ve marşpiyerlerin üzerine monte ediliyor. Yapmanız gereken, herhangi bir Sport'un şasi no'su ile parça kodlarını çıkarıp servise sipariş vermeniz. Tahminim 2000 -2500 ₺ üzerine artı boya, montaj 3000 ₺'ye denk gelir.
  • En donanımlı model hangisi.elite cosmo dan daha mı iyi

Sportun farkı ne.

• swordx88 S kullanıcısına yanıt
    Cosmo en dolu pakettir. Fakat bu ful olduğu anlamına gelmez, bunların üzerine de donanım paketleri kış paketi, stil paketi, Flexride şasi, çevre 1 ve çevre 2 paketlerinden biri ekstra olarak bunun üzerine gelir. Özel sipariş ile de bütün paketlerden istediğiniz kadar alınır. Sport' un Cosmo' dan en önemli farkı, standart gelen sunroof , spor baldır destekli koltuklar ve OPC LİNE body kittir. Cosmo' da sunroof, Stil paket ile gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cosmo en dolu pakettir. Fakat bu ful olduğu anlamına gelmez, bunların üzerine de donanım paketleri kış paketi, stil paketi, Flexride şasi, çevre 1 ve çevre 2 paketlerinden biri ekstra olarak bunun üzerine gelir. Özel sipariş ile de bütün paketlerden istediğiniz kadar alınır. Sport' un Cosmo' dan en önemli farkı, standart gelen sunroof , spor baldır destekli koltuklar ve OPC LİNE body kittir. Cosmo' da sunroof, Stil paket ile gelir.
    Tesekkur ederim bilgiler için.peki kış paketinde ne var.cevre 1 -2 ne oluyor tam olarak.flexride sasi biliyorum.ancak malum sitedeki ilanlarda hiç denk gelmedim açıklamalarda.sanirim pahalı bir donanım.cogu Insignia da yok.bu arada insignialara bakıyorum.hosuma gidiyor.biraz bilgi edineyim diye soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: swordx88

Tesekkur ederim bilgiler için.peki kış paketinde ne var.cevre 1 -2 ne oluyor tam olarak.flexride sasi biliyorum.ancak malum sitedeki ilanlarda hiç denk gelmedim açıklamalarda.sanirim pahalı bir donanım.cogu Insignia da yok.bu arada insignialara bakıyorum.hosuma gidiyor.biraz bilgi edineyim diye soruyorum.

Alıntıları Göster
    ben yakın zaman içerisinde 2017 cosmo son gelen araçlardan 2.el olarak aldım.

uzun zaman sport almayı düşündüm fakat 1 tane sport aracı test ederken dik bir yokuştan inerken ön tamponun yere sürttüğünü görünce vazgeçtim.
    hatta geçen sene bir ara 0 km sport almayı düşünüyordum. Fiyat almak için gittiğim bayideki satış danışmanı bile bana cosmo almamı önermişti.
    Sebep olarak, 19 inch jantın bozuk yollarda çok konforlu olmadığını tampon uzatmalarının biraz derin çukurlarda yere sürttüğünü falan söylemişti.

Sonuç olarak düşük km de cosmo bulduğum için 2017 almaya karar verdim.

Sport versiyonda koltuklar spor koltuk ve kumaş cosmoda ise yarı deri koltuk mevcut.
    her ikisinde de ön koltuklarda elektirikli ayar mevcut.

diğer ek paketlere gelince de kış paketi olan 2017 model araç bulamadım maalesef.
    kış paketi fiyat olarak 1500 TL'ye satılıyordu ama nedense sunroof ve kış paket aynı anda sadece 2016 model sportlarda vardı. 2017 model sportlarde yine kış paketi yoktu maalesef.
    cosmo 2016 modellerde sunroof varsa kış paketi yoktu. benim 2017 de ise sadece sunroof var

kış paketi dediğimiz ise ön koltuk ısıtması ve direksiyon ısıtması olarak opsiyondu.
    bence en önemli özellik park&go paketiydi. Bu paket olunca kör nokta uyarı sistemi de araçta oluyordu.

2017 modellerde bu paketi de hiç bulamadım.

sonuç olarak sunrooflu cosmo aldım. Şu haliyle bile d sınıfı bir araç için gayet yeterli donanıma sahip bir araç.

Yeni kasa insignia da geri görüş kamerası olmayan versiyonu görünce kendi aracımı daha çok sever oldum.

okumak isterseniz 2017 son gelen araçlarla beraber verilen kullanıcı el kitabının linki aşağıda
    https://www.opel.com.tr/content/dam/opel/turkey/download/manuels/insignia/OM_Insignia_ID-OINAOLSE1608-tr_49_20160908.pdf

diğer donanım kataloğu ise geçmiş sayfalarda bir kullanıcı arkadaş tarafından paylaşılmıştı.

opel araçları ithal ederken tam dolu araç getirmiyor tam dolu isterseniz sipariş vermeniz ve beklemeniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 24 Nisan 2018; 12:46:56 >

• swordx88 S kullanıcısına yanıt
    Kış paketinde ısıtmalı direksiyon geliyor, çevre paketinde adaptif cruise, yalıtımlı ön cam, Park&go paketinde kör nokta uyarı, sesli park yardımcısı, Flexride şasi ise süspansiyon sertliğini konfor, spor kullanım seçeneğinize göre anında sertleştirir veya yumuşatır. Flexride özel sipariş ile geldiğinden çok az İnsignia da var. 24 saatlik İnsignia test programında gelen İnsignia Cosmo' larda vardı ve bu İnsignia' lar ful ekstralıydı. Şayet Flexride lı İnsignia bulursanız test aracı olma ihtimali kuvvetle muhtemel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umrothyer

Hocam 2016 aralık çıkış 1,6 dizel otomatik Sport donanım sahibiyim.
    1- Adana trafiğini bilmiyorum ve günlük katettiğiniz mesafeyi de bilmiyorum fakat kendi ortalamamı vereyim. Günlük 5 km gidiş 5 km dönüş dur-kalk trafik olarak soğuk motor ile ortalama 8-9lt/100km yapıyorum. Fakat burada 19" kış lastikleriminde etkisini gözardı etmemek gerekmektedir. Eğer sizin mesafeniz uzun ve dur kalkınız yok ise siz bunu 6-7lt/100km düşünebilirsiniz.
    2- Bu sorunuzun cevabı olarak aşağıya en güncel donanım listesini koyuyorum. Oradan bakarak karşılaştırma yapabilir ve diğer tüm donanımları görebilirsiniz.
    3- Yine aynı şekilde ekte ki donanım tablosundan bakabilirsiniz.
    4- R700 ekran tüm donanımlarda standart fakat şöyle bir durum var ki dikkatli olunuz, 2016 yılının belli bir ayına kadar üretilenlerde Apple Carplay var fakat AndroidAuto yok. Belli bir aydan sonra AndroidAutoda var. Olmayanlara servisler ücret mukabili yüklüyorlardı fakat hala yüklüyorlar mı bilmiyorum.

Önceki mesajda ki forumdaşımında belirttiği gibi telefonunuzu Apple Carplay ve AndroidAuto ile araca bağlayarak google maps ve waze gibi navigasyon programlarını kullanabilir ve hatta 3.parti yazılımlar ile youtube vb. sitelere girebilirsiniz. Fakat bir yanlış bilgi vermiş, bizim araçlarda mirrorlink bulunmamaktadır. Yani telefon ekranıı aynen araç ekranına yansıtma özelliği. Fakat Apple Carplay için Jailbreak li bir Iphone'nunuz varsa ya da Android telefonunuz varsa 3.parti uygulamalarla da bu sorunu aşabiliyorsunuz.

Umarım sorularınıza yardımcı olabilmişimdir.
    bu mesajı swordx88 sizin için alıntıladım.

burada tüm özellikleri katalogdan görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 24 Nisan 2018; 12:55:30 >

• quote:

Kış paketinde ısıtmalı direksiyon geliyor, çevre paketinde adaptif cruise, yalıtımlı ön cam, Park&go paketinde kör nokta uyarı, sesli park yardımcısı, Flexride şasi ise süspansiyon sertliğini konfor, spor kullanım seçeneğinize göre anında sertleştirir veya yumuşatır. Flexride özel sipariş ile geldiğinden çok az İnsignia da var. 24 saatlik İnsignia test programında gelen İnsignia Cosmo' larda vardı ve bu İnsignia' lar ful ekstralıydı. Şayet Flexride lı İnsignia bulursanız test aracı olma ihtimali kuvvetle muhtemel.
    24 saat insignia deneyimi için gelen araçlar en donanımlıydı fakat onlarda da direksiyon ısıtma yoktu maalesef.
    onlarda sadece koltuk ısıtma vardı.

kış paketi ekli olan araçlarda benim fotoğrafını eklediğim gibi havalandırma sistemini açan tuşun yanında direksiyon ısıtma için ek bir tuş var.

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

• >>> Yeni kasa insignia da geri görüş kamerası olmayan versiyonu görünce kendi aracımı daha çok sever oldum.

Bende de 2016 Cosmo var, yeni kasayı çok beğenmiştim ancak yeni kasanın bütçeme yakın modellerinde arka kamera dışında arka koltuklarda kol dayama gibi çok basit özelliklerin bile olmaması beni yine Cosmo'ya yöneltti. Tamam üst modellerde hemen herşey var ama onların fiyatı da malum.

Aracımı alırken Sunroof + Kış Paketli araştırdım ama denk gelmedi bir türlü ben de sadece kış paketli bir araç bulunca onu aldım. Ancak bu rakama bu araçlar çok donanımlı ve çok konforlu, bana göre bu fiyat kategorisinde rakibi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkan

>>> Yeni kasa insignia da geri görüş kamerası olmayan versiyonu görünce kendi aracımı daha çok sever oldum.

Bende de 2016 Cosmo var, yeni kasayı çok beğenmiştim ancak yeni kasanın bütçeme yakın modellerinde arka kamera dışında arka koltuklarda kol dayama gibi çok basit özelliklerin bile olmaması beni yine Cosmo'ya yöneltti. Tamam üst modellerde hemen herşey var ama onların fiyatı da malum.

Aracımı alırken Sunroof + Kış Paketli araştırdım ama denk gelmedi bir türlü ben de sadece kış paketli bir araç bulunca onu aldım. Ancak bu rakama bu araçlar çok donanımlı ve çok konforlu, bana göre bu fiyat kategorisinde rakibi yok.
    Elektrikli ön sürücü koltuğu falanda yanlış bilmiyorsam baya bir doldurmak gerekiyor gelmesi için, hayalet ekranda standart halinde yok sanırım, araç fiyatları ortada, bu araçta yeni çıktıgı için ayrıca fiyatı yüksek ikisi birden eklenince fiyatların maşallahı var , boş paketi de dışı zevk verir ama içinden pek zevk alınmaz

• Cevap yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim.bu konuyu baya bir okudum.yanlis hatırlamıyorsam makyajdan önceki insignialar sert.makyajdan sonra araba çok daha iyi oldu diye bir yorum okumuştum. var mı böyle bişey.

• quote:

Orijinalden alıntı: swordx88

Cevap yazan arkadaşlar çok teşekkür ederim.bu konuyu baya bir okudum.yanlis hatırlamıyorsam makyajdan önceki insignialar sert.makyajdan sonra araba çok daha iyi oldu diye bir yorum okumuştum. var mı böyle bişey.
    Makyajdan öncesini bilmiyorum fakat makyajlı sport donanım 19 jantla şehir içinde pek rahatsız etmiyor beni, dışarda 18, 17 jantlıları falan görüyorum koskacada yanaklı lastikler, o hali herhalde çok iyidir, ama tabi mercedesten inip binerseniz farklı , başka bir araçtan inip binerseniz farklı düşünürsünüz.
    Benim aracı alırken 19 ile şüphelerim vardı ama aldıktan sonra biz hiç düşünmedik 17 veya 18 lastiğe geçmeyi bu haliyle gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

Makyajdan öncesini bilmiyorum fakat makyajlı sport donanım 19 jantla şehir içinde pek rahatsız etmiyor beni, dışarda 18, 17 jantlıları falan görüyorum koskacada yanaklı lastikler, o hali herhalde çok iyidir, ama tabi mercedesten inip binerseniz farklı , başka bir araçtan inip binerseniz farklı düşünürsünüz.
    Benim aracı alırken 19 ile şüphelerim vardı ama aldıktan sonra biz hiç düşünmedik 17 veya 18 lastiğe geçmeyi bu haliyle gayet iyi.

Alıntıları Göster
    18" lastiklere dikkatli bakmamış olabilirsiniz o lastiklerde de koskoca yanak yok. Koskoca yanak dediğiniz 17" jant ile birlikte makyajsız kasalarda var. Zira o kasalarda konfor ciddi seviyede farklı bu yüzden konforu bir nebze olsun kalın yanaklı lastikle arttırmaya çalışmışlar.

Ancak makyajlı kasada durum çook farklı. 18" ya da 19" jantlar ve lastiklerle bile Insıgnia hala çok konforlu. Aracı alırken bu konuda bayağı bir korkmuştum, bu jant ve bu kadar ince yanaklı lastikle böyle bir konforu hiç beklemiyordum.

Mercedes E kasa ya da BMW 5 serisi ile tabii ki kıyaslamamak gerek. Hem o araçlar bir üst sınıf, hem yalıtımları çok daha iyi hem de fiyatları kıyaslanmayacak kadar pahalı. İkinci elde 2016 Cosmo 100 küsür bin TL iken 5.20D 400 bin TL'lerde. Dolayısıyla bu iki aracı kıyaslamak doğru olmaz.

• Arkadaşlar merhabalar. Araçlarınızdan memnun musunuz ? Şanzımanı nasıl ? Sorun çıkanlar var mı ? Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Arkadaşlar merhabalar. Araçlarınızdan memnun musunuz ? Şanzımanı nasıl ? Sorun çıkanlar var mı ? Teşekkür ederim.
    Ben çok memnunum, aracım 22 bin KM oldu. Geçen hafta sonu Istanbul - Izmır arası gidip geldim. Maşallah sorunsuz kullanmaya devam ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.