Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.486
Cevap
61
Favori
381.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel'in 2 yıllık garantisini uzatmak için Şubat-Mart ayında servise ödeme yapmıştım garanti belgesi yurtdışından gelecek, gelmesi 3-4 ay sürer dediler. Geçen Cuma bakım için servise gitmiştim garanti belgesini sordum bir belge verdiler. Yeni farkettim Ankara sigortaya ait bir belge bu. Sanki bu forumda Ankara sigorta olayına kötü diyenler vardı. Bayram sonrası servise tekrar gidip konuyu araştıracağım, neden böyle yaptılar diye. Benzer bir durumu yaşayan oldu mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar daha önce de sormuştum ama gozden kaçtı sanırım. Aracı kullanırken manule alıp kisa bir sinra otomatiğe çekip bir taklama aynı anda aracta saliselik bir kasma yasayan oldu mu ? İki defa başıma geldi. Acaba triptonik de oto-manuel-otomatik arası aracı manuel de bir süre kullanmak mı lazım ? Bu taklama sesi kısa süreli oto-man-oyo geçişi yaptığım için olmuş olabilir mi ? Arac 9700 km de . Yağ ağırlıklı şehir içi kullandığım için %10 a indi. sanırım 10 bin de 15 bin bakımını yaptırmak zorunda olacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: SerdaR^73

Arkadaşlar daha önce de sormuştum ama gozden kaçtı sanırım. Aracı kullanırken manule alıp kisa bir sinra otomatiğe çekip bir taklama aynı anda aracta saliselik bir kasma yasayan oldu mu ? İki defa başıma geldi. Acaba triptonik de oto-manuel-otomatik arası aracı manuel de bir süre kullanmak mı lazım ? Bu taklama sesi kısa süreli oto-man-oyo geçişi yaptığım için olmuş olabilir mi ? Arac 9700 km de . Yağ ağırlıklı şehir içi kullandığım için %10 a indi. sanırım 10 bin de 15 bin bakımını yaptırmak zorunda olacağım

hocam bende öyle bir sıkıntı olmuyor gerçi çok falza oto - manuel değişmi yapmıyorum.

Bu arada yağ oranı çok düşmüş benim arç 13bin küsürlerde şu an yağ oranı %29 gösteriyor.

Ayrıca oto manuel değişimini hareket halinde yapmak ne kadar guvenli araştırmak lazım

• Merhabalar,

Ben de bu araçtan almayı planlıyorum. Nelere dikkat etmem gerekir. Cosmo paketler için 100-120 civarında fiyatlar mevcut. Yaşadığım şehirde sunroof'lu bir tane cosmo paket var. Kilometre 40k civarında. 101 küsür bin yazmış. Gerçek fiyat aralıkları nedir bu modeller için?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: capricorn79

Opel'in 2 yıllık garantisini uzatmak için Şubat-Mart ayında servise ödeme yapmıştım garanti belgesi yurtdışından gelecek, gelmesi 3-4 ay sürer dediler. Geçen Cuma bakım için servise gitmiştim garanti belgesini sordum bir belge verdiler. Yeni farkettim Ankara sigortaya ait bir belge bu. Sanki bu forumda Ankara sigorta olayına kötü diyenler vardı. Bayram sonrası servise tekrar gidip konuyu araştıracağım, neden böyle yaptılar diye. Benzer bir durumu yaşayan oldu mu?

ben garanti uzatımı yaptım servis bana anında bir belge verdi senin iş biraz farklı olmuş
  • selamunaleyküm adaptif hız sabitlemeyi çektim ufaktan :)

https://www.youtube.com/watch?v=oWmIkym7zPg&t=38s
  • Merhaba,

Vitesi hareket halinde iken "otomatik - manuel - otomatik" değişimi yapmanın herhangi bir zararı olur mu acaba? Ben çok vites değişikliği yapmıyorum fakat özellikle rampa aşağı inerken vites atmaması sinir ediyor. Bu durumda manuele alıp vites yukseltiyorum.
  • mitxen kullanıcısına yanıt
    Bence zararlı olmaması lazım, durup manuele alıp tekrar durup otomatiğe almak çok saçma olurdu bence.

Zararı olmaz, hareket halinde boşa alınmasın yeter

bende aynı sebepden manuele alıyordum ama 2 defa tak sesini duyup beni hoplatınca dikkatli olmaya karar verdim.hareket halinde mamuele almakta sorun olmaz ama anladığım kadarıyla manuele alınca bir süre kullandıktan sonra otomatiğe almakta fayda var ..
  • SerdaR^73 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam olmuyo ben denemek icin arada aliyorum manuele hic bi sıkıntı ses olmuyo bazen diger arkadaşın dediği gibi hafif yokuslarda bile vitesi yukseltmiyo ben hemen manuele çekiyorum motor sesi beni rahatsiz ediyo

• Ara sıra kısa durmalarda(aracı stop edip kilitleyerek) tekrar çalıştırdıgımızda medya bulunamadı diyor usb çoklayıcı takılı olmasına rağmen, çıkarıp takınca falan genelde düzeliyor eskiden böyle yapmazdı bu durumu yaşayan var mı ?
  • VirtualWorld V kullanıcısına yanıt
    S link coklayici var bende usb ona takılı iken arada oluyor, coklayici kullanmadan takinca sikinti yok

• quote:

Orijinalden alıntı: hsndnc

S link coklayici var bende usb ona takılı iken arada oluyor, coklayici kullanmadan takinca sikinti yok

bende de slink var ilk aldıgımda yapmıyordu yada biz farketmedik şuan yapıyor söküp takmak falan gerekiyor, bakalım başka bulursam başka alıp deneyeceğim
  • Merhaba,

aracımı "nasiol zr53" denen seramik kaplama ile kendim işlem yaptım. Oldukça başarılı görünüyor, yorumları..vs incelemiştim. 3 yıl kadar etkisi var diyorlar. Şu an aracın üzerinden güzel bir katman oluştu, su, toz..vs durmuyor.

Bu işlem dışarıda yaptırsam en az 1000 TL. Kendimi yaptıgım içni 100 TL ye mal oldu. İŞlem biraz yorucu olsada değiyor tavisye ederim.

Şurada videode mevcut;

https://www.youtube.com/watch?v=3rmdju_u8FI
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

Merhaba,

aracımı "nasiol zr53" denen seramik kaplama ile kendim işlem yaptım. Oldukça başarılı görünüyor, yorumları..vs incelemiştim. 3 yıl kadar etkisi var diyorlar. Şu an aracın üzerinden güzel bir katman oluştu, su, toz..vs durmuyor.

Bu işlem dışarıda yaptırsam en az 1000 TL. Kendimi yaptıgım içni 100 TL ye mal oldu. İŞlem biraz yorucu olsada değiyor tavisye ederim.

Şurada videode mevcut;
    https://www.youtube.com/watch?v=3rmdju_u8FI

Ürünü nereden aldınız hocam ve ürün kaliteli bir ürün mü ? bende alıp denemek istiyorum ama o kadar çok ürün ve uygulama şekli var ki hangisine güvensem diye şüphe ediyorum..Eski opel aracımızda boya oldukça kaliteliydi fakat sanırım artık sulu boyaya geçmiş opel bizim araçlarda ki boya çabuk etkileniyor gibi geldi bana, bizim araç beyaz belki de ondan.

Bu arada araca dokundugunuzda farklılıgı hissediyormusunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirtualWorld -- 4 Eylül 2017; 17:56:11 >

• Urunu n11 den almistim, sifir arac alan bir arkadasim ozellikle onermisti. Hatta yikamaciya gitmis, adam bir turlu kopugu arac uzerinde tutamayinca sinirlenmis, bu arabaya ne yaptin diye ozellikle sormus

Araca dokununca direkt farki hiseediyorsunuz, uzerinde parlak kaygan bir tabaka olusturuyor

• Merhaba arkadaşlar opel astra k aracim pert oldu. Pert olan astra k aracim kulllananlar bilir süspansiyonlar cok sert ve sesli calisyordu daha konforlu bir araba bakarken insignia ya karar verdim.Malum sifir arac almak zor bu nedenle 2. El 1.6cdti AT insignia bakiyorum donanimlar icin cok net birsey yok ama sanirim en cok tercih edilen cosmo. Cosmolarin fiyati biraz beni asiyor. Bussnies , design, edition elegance donanimlari icin ne dusunuyorsunuz.

• aylakadam81 kullanıcısına yanıt
    astra'dan geçişte edition elegance da sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum, bütçe nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: zipmaker

astra'dan geçişte edition elegance da sizi tatmin edecektir diye düşünüyorum, bütçe nedir?

Bütcem 92-93 bin edition elegance in businus ve design e gore farklari neler

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.