Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.486
Cevap
61
Favori
381.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taylor1956

Kesinlikle düşer,yalnız klima açıkken ve istanbul şehir trafiğinde yinede muadillerinden 1lt kadar çok yakıyor 100km de...

Aracım 9300km de iken servis dışı bakım yaptırdım...orjinal gm yağ ve yağ filresi,polen ve hava filtresini değiştirdim..50tl işçilik 245tl tuttu..

Araç rahatladı ve bayramda toplam 1650km yaptım,rampalı çok dik köy yollarında da bayaa kullandım..ortalamam 5.1litre...gerçektede 5.8lt falan gerçekleşti..

Bakım periyodu 15bin yada 20 bin olan tüm markalar için şunu söylemeliyim ki,kesinlikle her 10 binde en azından hava filtresini değiştirin...turbo araçlarda özellikle bu çok önemli...serviste değiştirmek zorunda değilsiniz..orjinali piyasada var...

Garanti konusunda sıkıntınız olmaz,,,

http://www.hepsiburada.com/gm-orijinal-opel-dexos2-5w30-motor-yagi-4-litre-p-OTYAG13512?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=Cj0KEQjw-qbLBRD79JWsjuXI784BEiQAftBCI9CRU0yxB9krWadWFmlOUxAZymHQGrC8lPvTmZ_Gy7oaAgBJ8P8HAQ

Benim aracım 10.000 km de. Peki ben linkteki yağı alıp değiştirsem ekrandaki yağ ömrünü nasıl sıfırlarım. Ya da sıfırlamamak mı gerekir. 15.000 de bakıma gittiğimde yağı tekrar mı değiştirecekler. Brn yağ değişimi istemiyorum diyebilir miyim.
    Bir de kaç litre yağ alıyor 1.6 CDTİ motor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TALTAL -- 15 Temmuz 2017; 17:50:7 >

• mitxen kullanıcısına yanıt
    Kontağa basılı tutarsınız kapanır 2 saniye falan
  • TALTAL T kullanıcısına yanıt
    Evet orjinali bu yağ..süper kalitemi değil ama iyi yağ ...

İlk bakıma 16-17 binde gideceğim ben ( opel servise)

Böylece 8000km yapmış olacağım..

Yağ bakım göstergesini sıfırlatmayın bence,o sadece yılı baz alan bir gösterge...

Başka bir şeyi gösterdiği yok..

Ama özellikle yağ filtresi orjinal GM olsun bu çok önemli...

Satıcının "abi buda orjinalle aynı"ifadesine inanmayın...
    Araç 4.5 litre yağ alıyor..(yağ filtresi dahil)
    4lt+1lt alacaksınız yani
    0.5 litre birdahaki servis dışı bakım için kalacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 16 Temmuz 2017; 7:25:30 >
  • TALTAL T kullanıcısına yanıt
    Çıkan hava ve polen filtresini görünce ,bana hak vereceksiniz..

Serviste yağı değistirsin sorun yok...

Giderse toplamda 250 tl gider...

Ama araç ve içindekiler nefes alır,hem daha rahat ve tasarruflu gidecek aracınız
  • yeni insignia gibi eski kasanın da bagaj kapağı cam ile birlikte açılan versiyonu varmış ben ilk defa gördüm.

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Çıkan hava ve polen filtresini görünce ,bana hak vereceksiniz..

Serviste yağı değistirsin sorun yok...

Giderse toplamda 250 tl gider...

Ama araç ve içindekiler nefes alır,hem daha rahat ve tasarruflu gidecek aracınız

Teşekkürler
  • Yaşadığım yerde yetkili servis yok. Ben de özel servise götürdüm. Yağ kritik seviyedeydi. Henüz 10.000 km de olmasına rağmen. N11 den Motül yağ aldım. Sonra içime kurt düştü sahte olabilir mi diye. İnşallah değildir. Gelince de anlayamam sanırım.

Yağ ömrü göstergesini de ben yağ miktarını falan ölçen bişey sanmıştım. Gereksiz bir şey. Sonunda nasıl sıfırlanacağını da keşfettim.
  • Astra da gaz ve frene basılı tutup Kontağı açtığınızda

Arıza kodlarını gösterirdi. Bunda böyle bir durum var mı
  • Zonguldak Antalya arası git gel toplamda 1600 km yol yaptım.490 TL yaktık yaklaşık 30 kuruşa denk geliyor..çocuklarla birlikte toplam 5 kişi ve full dolu bagaj,klima hep açık. Oyle pek sakin de gitmedim. Bence gayet iyi deger.Ayrica hiç yorulmadım, keyifli bir yolculuk oldu. Tek sorun soğutmalı torpido olmaması oldu .Boyle bir araçta neden torpido soğutması olmaz anlamak mümkün değil.arac 9500 km de yağ %22 . Herhalde 3-4 bin daha gider.
  • Merhaba,

Dün ekranda sol on teker basinc sensorunde hata verdi, sonra tekrar yine kendi kendine duzeldi. Daha oncedende benzer bir durum olmustu. Yapabilecegim birsey var midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitxen -- 19 Temmuz 2017; 8:54:19 >
  • SerdaR^73 kullanıcısına yanıt
    Ortalam 6.8 lt yakmissiniz, yazdiginiz sartlara gore oldukca guzel bir ortalama
  • mitxen kullanıcısına yanıt
    Evet motorin lt fiyati 4.5 TL dersek 6.7 lt yakmışım.Yol bilgisayarındaki deger de 6.3 lt idi . Gidiste 5.7 lt ile yolculuğu bitirdim. Dönüş kısmında Antalya da cektikciye kadar olan o uzum rampalar , Afyon dortyol a 10 km kala olan yol calismasi sebebi ile 10 km lik yolu 1 saatte alabildim. Sonuç olarak yakış degerinden memnun oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdaR^73 -- 19 Temmuz 2017; 11:12:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

Merhaba,

Dün ekranda sol on teker basinc sensorunde hata verdi, sonra tekrar yine kendi kendine duzeldi. Daha oncedende benzer bir durum olmustu. Yapabilecegim birsey var midir?

Merhaba, biz uzun yoldayken aracı babam kullanıyordu şu sarı uyarının bir kez anlık yanıp söndüğünü söylemişti, fakat anlıktı bir daha görmedik.Biz birşey yapmadık şuanda değer gözüküyor.

• VirtualWorld V kullanıcısına yanıt
    Benim 2. Kez basima geldi, acaba sensorlerde bir sikinti mi var tam cozemedim. Su an hersey normal gorunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

Benim 2. Kez basima geldi, acaba sensorlerde bir sikinti mi var tam cozemedim. Su an hersey normal gorunuyor.

Biz 100 110 la falan gidiyorduk anlık yoldaki bozukluktan olabileceğini varsaydık, sizde anlık mı oluyor ? yoksa belirli bir süre kalıyor mu ?
  • OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DEortalam bu

• VirtualWorld V kullanıcısına yanıt
    En fazla 5 dk kalmistir, daha uzun sure kalmadi. Bakalim arac 11 bini gecti. Servise gidince soracagim
  • Resim eklemedim ama yazıyım bari. Zonguldak fethiye arası tüketimim 4.9 oldu dün900 km.genelde sakin kullanım bazı yerlerde ani hızlanarak sollamalar hariç.çünkü yolun yarısından fazlası tek şeritli saçmasapan yollardı.ama bu ani patlamalarını seviyorum bu arabanın.önceki aracım benzinli 1.4 insignia ydı.sollamaya tırsardım ne yalan söyliyim :) bir de sağ arka basınç sensörüm 4 aydır yavaş yavaş iniyo gösteriyor lastiği.sonunda da şişirin diyor ama basınçlar aynı.herhangi bir inme yok.servisten sonra oldu.bana bi zararı yok şimdilik .bakım zamanı sorarım belki.
  • Arabalarımızın kıymetini bilelim. Ankara-Kuşadası-Çeşme-Dikili-Ankara (köy yolları, otobana hiç girmedim, tek şerit yollardan sollamalı, şehirlerarası yollarda 110 sabit hızlarla, 500 km şehir içi) güzergahında gittim. Araba hiç mi hiç yormadı. Pamuk gibi maşallah. Çeşmede hıyarın birinin arkamıza park yerinde tıklatması ve boyayı hafif kaldırması moralimi bozdu ama hemen tam teşekküllü bir rötüş seti aldım boya koduna göre onu da halledeceğim en yakın zamanda.

Tam 1999 km yol yapmışım ve ortalama hız 60, ortalama tüketim 6.0. Pompa hesabı 6.3. Daha ne olsun. 4 kişi, full bagaj, klima hep açık şekilde gittim geldim.

Rötüş boyasını bu siteden aldım ve çok memnun kaldım. İçinden 4 tane fırça, bir microfiber bez, bir wax pedi, bir kil bezi, wax, pasta, boya ve alkol temizleme sıvısı çıktı. Tavsiye ederim.
    https://colorndrive.com/tr/rotus-boyasi/opel-astra-opc-black-meet-kettle-4-met-22y,162884/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atatuncel -- 21 Temmuz 2017; 16:49:2 >

• Merhabalar, 2016 model dizel otomatik Sport paket aracımı satışa çıkardım ilgilenen arkadaş olursa yardımcı olmak isterim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-sahibi-hatasiz-opel-insignia-sport-opc-1.6-dizel-otomatik-461283172/detay/
  • 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.