Şimdi Ara

OPEL İNSİGNİA 1.6 Dizel Otomatik TÜRKİYE'DE (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.486
Cevap
61
Favori
381.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: patriot80

quote:

Orijinalden alıntı: kralksk

Arkadaşlar merhaba ,

Opel insignia 1.6 sport dizel aracımla virajlara 70-80 km ile girdiğimde hemen savrulma oluyor araçta ve esp devreye giriyor. Ben test aracını kullandığımda viraja 120 ile girip 150 ile çıkmıştım ki yanımdaki görevli daha basabilirsiniz savrulmaz araç demişti. Acaba benden kaynaklı mı yoksa araçta mı birşey var. Mesela lastik basınçlarından olabilir mi? Açıkçası korktuğum için virajlara artık daha yavaş giriyorum. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yorum yazarlarsa sevinirim.

Ayrıca sunroof tan ses geliyor benim. Düz yolda az ama duyuluyor. Bozuk yolda abartı fazla ses var. ilk aldığımda yoktu sonradan artmaya başladı. Başına böyle birşey gelen var mı?

Hocam klasik kime sorsan benim araç çok iyi yol tutar der ya 😄...Öyle değil bu insignia hakkaten çok sağlam tutuyor..aracın daha önceden bahsettiğimiz birtakım zayıf yönleri var doğrudur. Ama bunlardan birisi kesinlikle yol tutuşu değil..hatta bence elinin en güçlü olduğu konudur ve şahsen aracı alış sebebimdir.. Otomobilden herkes kendince anlar elbet ama kaynak vererek konuşmakta fayda var. Otomobil yorumculuğunda tarafsızlık ve açıksözlülükte emsallerine göre bir-iki tık önde olan otopark ekibi var. Ordan sinan ve and ın 6-7 ay öncesine ait bir test videoları var...Aracın eksikliklerini (şanzıman vs) saydıktan sonra vurguladıkları şey aracın hunharca yol tutması oluyor. hatta d segmentinin en iyi yol tutanı olduğunu belirtiyorlar...Limitlerine ulaşmakta oldukça zorlanıyorlar son olarak nerdeyse piste girecek kadar iyi olduğunu söylüyorlar.Lafın özü aracımız yolu tutuyor hemde segmentinde en iyi olacak kadar iyi...Aksi bir durum varsa araca özel olabilir araştırmak lazım iyi akşamlar..

Haklısınız hocam ben test aracını çok zorlamıştım ve hiç sorun yaşamadım. Acaba yolda mı bişey vardı diye düşünmeye başladım. Olabilir Sonuçta Türkiye burası yağ dökülmüştür buda tutunmayı etkiler. Bakalım biraz daha bekliyorum servise gidip kontrollerini yaptıracağım.

• Selamlar,

benim araçtada sola hafif dönüşlerde sol ön tekerden ses geliyor gibi. Sanki balata arasına bir taş sıkışmışta, gıcırtı sesi yapıyor. Dikkatli dinlemek gerekiyor. Daha önceden başına bu şekilde olay gelen var mıdır? Ses konusunda biraz hassas oldugum için hemen kafama takılıyor böyle şeyler
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben kredi kampanyasını kaçırmadan almayı düşünüyorum Cosmo ile Sport arasında gidip geliyorum. İki model arasında 5 bin fiyat farkına değecek ölçüde bir fark var mı? Aksine kimle konuşsam sport donanımdaki 19' jantlar, Cosmo jantları kadar konforlu bir sürüş sağlamıyor ve kış lastikleri de 18'in iki katına yakın gibi yorumlar duyuyorum. Bu noktada net bir şekilde "şu konfor öğesi daha yüksek sport'ta" denilebilecek bir şey var mı benim gözden kaçırdığım? Sport donanımın farkları bana daha ziyade meraklısının estetik zevklerine hitap ediyor gibi geliyor ama fonksiyonalite farkı varsa bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitxen

Selamlar,

benim araçtada sola hafif dönüşlerde sol ön tekerden ses geliyor gibi. Sanki balata arasına bir taş sıkışmışta, gıcırtı sesi yapıyor. Dikkatli dinlemek gerekiyor. Daha önceden başına bu şekilde olay gelen var mıdır? Ses konusunda biraz hassas oldugum için hemen kafama takılıyor böyle şeyler

merhaba hocam,

Bende hiç ses olmadı. Bence hemen gidip baktırın direksiyonu çevirdiğinizde arka tarafında bir yere sürtüyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: golemcan

Merhaba arkadaşlar,

Ben kredi kampanyasını kaçırmadan almayı düşünüyorum Cosmo ile Sport arasında gidip geliyorum. İki model arasında 5 bin fiyat farkına değecek ölçüde bir fark var mı? Aksine kimle konuşsam sport donanımdaki 19' jantlar, Cosmo jantları kadar konforlu bir sürüş sağlamıyor ve kış lastikleri de 18'in iki katına yakın gibi yorumlar duyuyorum. Bu noktada net bir şekilde "şu konfor öğesi daha yüksek sport'ta" denilebilecek bir şey var mı benim gözden kaçırdığım? Sport donanımın farkları bana daha ziyade meraklısının estetik zevklerine hitap ediyor gibi geliyor ama fonksiyonalite farkı varsa bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,

Ben sport modelini kullanıyorum. Cosmo kullanmadım. Bir nebze olsa konforu etkiler ama bence 5000TL farka değer. Emin olun sport modelde çok konforlu.

• Arkadaşlar Usb çoklayıcı ile Car play çalıştıran var mı?
  • kralksk kullanıcısına yanıt
    Geri sayfalarda çalıştığını söyleyen olmuştu. Apple alırsam bende deneyeceğim.

Bu arada 1. yıl bakımı için 830 tl fiyat verdi Servis. Soygun resmen. Daha iyisini bulursun diyen var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • golemcan G kullanıcısına yanıt
    O 5000 tl'lik farkin icinde sunroof, 19" jant farki ve body kit var. Bana sorarsan kesinlikle deger. Sportun goruntusu ile cosmo goruntusu arasinda cok fark var. Konfor olarakda arac gayet iyi. 18" lastik bedava sanki, cok takma bunlari kafana cunku ikiside pahali.

• Sport alın

• golemcan G kullanıcısına yanıt
    Bencede sport alın. Cosmo dan görüntü olarak çok farklı. Tabii zevk meselesi ama jant, sunroof ve bodykit için kesinlikle değer.

Konfor açısında ben hiçbir fark oldugunu düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuctebaCan

Usb çoklayıcı ile çalışıyor diye okudum bi yerde o yüzden bende aldım, henüz gelmedi.
    Net hatırlamıyorum ama 32gb ntfs ile sorunsuz çalışıyor.

Hocam merhaba :) çok önceden yazmışsınız ama usb çoklayıcıyı denediniz mi?
  • Konya'dan Çanakkale'ye 100 - 110 arası (%80 i 110 a sabitlenmiş) hızla yakıt tüketimi. Bu tempoda devam edip depoyu bitirirsem ışık yandığında muhtemelen 1200 km civarı yol yapmış olurum.

Benim şimdiye kadarki elde ettiğim en iyi değer oldu bu.

Not: Araç 2016 sport

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalzakath -- 27 Nisan 2017; 1:30:39 >
  • kalzakath kullanıcısına yanıt
    çok başarılı ama bu araçta 100 - 110 gidilmiyor
  • Arkadaşlar bayi 2 saat dil döktü seramik kaplama çok önemli diye. Daha önce hiç bu kategori araç almadım, arabayı ayda bir ya yıkatırım ya yıkatmam yani öyle aman aman arabanın görselliğine takık bir adam değilim. Şöyle şöyle fonksiyonları var, olsun sen yine yaptır diyen, bu konuda yol gösterebilecek olan bir arkadaşımız varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 1100TL fiyat istiyorlar.
  • kralksk kullanıcısına yanıt
    Usb 3.0 çoklayıcı ile sorunsuz kullanıyorum android auto ve flash disk i

• quote:

Selamlar bende bu konuyla alakalı bilgi bakıyordum, rica etsem kullandığınız usb 3 çoklayıcının marka modelini ve nereden temin ettiğinizi paylaşırmısınız? Başka yerde okumuştum usb 3 çoklayıcı alıpta yinede hem usb bellek hemde carplayi aynı anda kullanamayan arkadaşlar var. Yani her marka model bu işi çözemiyor benim anladığım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalzakath

quote:

Selamlar bende bu konuyla alakalı bilgi bakıyordum, rica etsem kullandığınız usb 3 çoklayıcının marka modelini ve nereden temin ettiğinizi paylaşırmısınız? Başka yerde okumuştum usb 3 çoklayıcı alıpta yinede hem usb bellek hemde carplayi aynı anda kullanamayan arkadaşlar var. Yani her marka model bu işi çözemiyor benim anladığım.

apple carplay çalışmayabilir ama android auto ve usb disk sorunsuz çalışıyor 32 gb denedim bende sıkıntı yok, daha önceki konularda s-link marka ürünün resmini atmıştım o 4 port biraz büyük o yüzden kol dayamanın içini baya daraltıyor onun yerine daha küçük birşey öneririm.

Bu arada ; el frenini nasıl kullanıyorsunuz ? Otomatik bırakıyor, otomatik çekiyor da galiba ama çok fazla güvenip denemedik açıkçası, otomatik el frenini çekmesi için yapılması gereken bir adım bir istisna durum var mı ?

İkinci sorum ise şu yağ ömrü ekranı, bu ekran için genelde servis bakım süresini gösteriyor falan deniyor, bizim araç tüm kış nerdeyse yattı hala 1200 km de falan, yağ ömrü %65 lerde , fakat bakımı 10 binmiydi 15 binmiydi neydi aracın, bu yağ ömrü %10 altına düşünce servise gitmeye gerek var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

quote:

quote:

apple carplay çalışmayabilir ama android auto ve usb disk sorunsuz çalışıyor 32 gb denedim bende sıkıntı yok, daha önceki konularda s-link marka ürünün resmini atmıştım o 4 port biraz büyük o yüzden kol dayamanın içini baya daraltıyor onun yerine daha küçük birşey öneririm.

Bu arada ; el frenini nasıl kullanıyorsunuz ? Otomatik bırakıyor, otomatik çekiyor da galiba ama çok fazla güvenip denemedik açıkçası, otomatik el frenini çekmesi için yapılması gereken bir adım bir istisna durum var mı ?

İkinci sorum ise şu yağ ömrü ekranı, bu ekran için genelde servis bakım süresini gösteriyor falan deniyor, bizim araç tüm kış nerdeyse yattı hala 1200 km de falan, yağ ömrü %65 lerde , fakat bakımı 10 binmiydi 15 binmiydi neydi aracın, bu yağ ömrü %10 altına düşünce servise gitmeye gerek var mı ?

El frenini otomatik cekiyor mu? Bunu bilmiyordum. Ben de merakla cevap bekliyorum...

• quote:

quote:

quote:

Bende el freni otomatik çekme durumu yok, sanırım ayarlarda otomatik seçili ama durup p ye alıp stop ettiğimde kendisi otomatik çekmiyor ben çekmezsem...

Yağ durumu yüzdeside öyle sanıyorum ki 15000km yada bir yıl hangisi daha önde gidiyorsa ona göre düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalzakath -- 27 Nisan 2017; 23:2:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende el freni otomatik çekme durumu yok, sanırım ayarlarda otomatik seçili ama durup p ye alıp stop ettiğimde kendisi otomatik çekmiyor ben çekmezsem...

Yağ durumu yüzdeside öyle sanıyorum ki 15000km yada bir yıl hangisi daha önde gidiyorsa ona göre düşüyor.

Bir kaç defa hızlı indigimiz de düğmeyle çekmeyi unuttuk fakat bir dahaki kontakta el freni işareti yanıyordu diye hatırlıyorum bu bir defasında babam kullanıyordu mazot almak için durduk o zaman denk geldi.. Benden başka bu tarz birşey farkeden var mı ?

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.