Şimdi Ara

Opel'in yeni sahibi Fiat'mı olacak? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
4.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amerıka lı markadan kurtulması lazım opel ın
    fıat alabılır ama ben bmw nın almasını ısterım.guzelleştirir opeli.hemde alman...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanil

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Bazılarına iyi ekmek çıkar bu konudan.

Çıktı bile baksana opel o kadar büyük marka ki fiat'a satılması zorlarına gitti bazılarının.

Mercedes-Benz ile birlikte almanyanın en köklü otomobil firması olduğu bir gerçek.

Bakma sen 21.yy dan itibaren düşüşe geçtiğine.

Mazisi yeter.

• quote:

quote:

quote:

Çıktı bile baksana opel o kadar büyük marka ki fiat'a satılması zorlarına gitti bazılarının.

Mercedes-Benz ile birlikte almanyanın en köklü otomobil firması olduğu bir gerçek.

Mazisi yeter.

Kök mök hikaye. Dünyada 4-5 tane büyük marka var onlar çeviriyor artık.

Bak corolla 80 yılında da en çok satan model , 2011 yılında da.

Başarı bu olsa gerek.

• GM reddetmiş bu teklifi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Mazisi yeter.

Kök mök hikaye. Dünyada 4-5 tane büyük marka var onlar çeviriyor artık.

Bak corolla 80 yılında da en çok satan model , 2011 yılında da.

Başarı bu olsa gerek.

Sana göre hikayedir, bana göre değildir.

Az veya çok satmasıda zerre ilgilendirmiyor beni. Ona bakarsan symbol de satış rekorları kırıyor.

Satış rakamlarından ziyade çok daha önemli değer yargılarım var benim otomobil sektörüyle alakalı.

Gerçi sana da hak veriyorum olaya benim baktığım pencereden bakamıyorsun çünki büyük ihtimalle akil yaşlarına geldiğinde opelin piyasada diplerde olduğu döneme denk geldin. Öncesini canlı canlı yaşayıp şahit olmadığın için beni anlayabilmen de zor açıkçası.

Bak yukarıda adam ne demiş, senatör demiş.

Biliyor çünki yaşamış o dönemleri.

• Yaşasam ne olur ki ? Opel hiç bi zaman üst bi marka olmadı , olamaz da. Bu ülkede zamanında gelen mazda 626 da herkesin dilindeydi , onlarda mercedes , bmw muamelesi görüyordu.

Maziside , şimdiside başarısızlıklarla dolu , hatta mazisinden dolayı halen sorunlu imajını yok etme peşinde.

Öyle olmasa her 3-4 senede bi batma - çıkma- satılma ihitmallerini konuşmayız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Millet fiat'a sövmüş opel'i almasın diye ama 170'lik multiair + tct şanzıman ya da 1.6 multijet + tct koyarsa insignia'ya koşa koşa alırsınız ...

Fiat alırsa opel'i adam eder , acı ama gerçek fiat , opel'den çok daha gelişmiş teknolojilere sahip bi marka.

İyi ki bir dizel motor yapmışlar.Gören de uzaya çıktı sanacak Fiat'ın.Allah aşkına hangi markanın dizelleri çok berbat da Fiat muhteşem??Renault ve PSA en az Fiat kadar başarılı.Sadece VW traktör gerisi hepsi iyi zaten.Mesele sadece motor değil ki.

İyide kardeşim , 1.4 170'lik motor var mı ? 140'lık ve 180'lik gm motorlarından başarılı mı ? Cift kavrama şanzımanı var mı? 1.6 105 ve 120 hp'lik dizel motorları var mı? Daha ne olacak ?

honda da veya başka bir japonda çift kavrama şanzıman var mı? o zaman sus

• quote:

Yaşasam ne olur ki ? Opel hiç bi zaman üst bi marka olmadı , olamaz da. Bu ülkede zamanında gelen mazda 626 da herkesin dilindeydi , onlarda mercedes , bmw muamelesi görüyordu.

Maziside , şimdiside başarısızlıklarla dolu , hatta mazisinden dolayı halen sorunlu imajını yok etme peşinde.

şuan ki tabloda mazda ayda 30 tane araba satıyor, opel 4 bin. şuna bak da ne kadar boş konuştuğunu anla dostum. mazda 626 ne zaman mercedes muamelesi gördü merak ediyorum. vectra B kasa varken 626 ya ... neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

quote:

quote:

Millet fiat'a sövmüş opel'i almasın diye ama 170'lik multiair + tct şanzıman ya da 1.6 multijet + tct koyarsa insignia'ya koşa koşa alırsınız ...

Fiat alırsa opel'i adam eder , acı ama gerçek fiat , opel'den çok daha gelişmiş teknolojilere sahip bi marka.

İyi ki bir dizel motor yapmışlar.Gören de uzaya çıktı sanacak Fiat'ın.Allah aşkına hangi markanın dizelleri çok berbat da Fiat muhteşem??Renault ve PSA en az Fiat kadar başarılı.Sadece VW traktör gerisi hepsi iyi zaten.Mesele sadece motor değil ki.

İyide kardeşim , 1.4 170'lik motor var mı ? 140'lık ve 180'lik gm motorlarından başarılı mı ? Cift kavrama şanzımanı var mı? 1.6 105 ve 120 hp'lik dizel motorları var mı? Daha ne olacak ?

Avrupa için bunlar gerekmiyor mu ? Siz bunları istemiyormusunuz ? Fiatda var işte , opelde bu sayede iş yapar diyorum.
    Mitsu , honda , nissan bu teknolojiye sahip ayrıca.

• quote:

Yaşasam ne olur ki ? Opel hiç bi zaman üst bi marka olmadı , olamaz da. Bu ülkede zamanında gelen mazda 626 da herkesin dilindeydi , onlarda mercedes , bmw muamelesi görüyordu.

Zoruna gidiyor belki ama gerçekler maalesef senin gördüğün gibi değil.

Mazda 626 olsun, batma çıkma hikayeleri olsun çoook ama çok erken bir dönem.

Opelin ne olduğunu algılayabilmen için 1920-1980 dönemini etüt etmen lazım.

Bu firma, daha ortada E ve 5 serisi yokken, S ve 7 serisi yokken almanyada E ve F segment araç üretip satıyordu.

Bugün E ve F segmentinde sektörü domine eden tüm alman firmaları opelden sonra başladı bu işe.

1960 lara kadar ise resmen alman otomobil sektörünün en büyük ve başarılı otomobil firması idi. Buna Mercedes-Benz dahil.

Senin mazi diye ele aldığın son 20 yıl. Yani yukarıda bahsettiğim tezimi doğruluyorsun.

Şuan motor yapamıyor diye alaya alınan firma 20. yüzyıl boyunca almanyada fırtınalar estiren bir firma idi.

Opel'in yeni sahibi Fiat'mı olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 8 Ekim 2012; 20:10:21 >

• Opel olunca bu kadar gözün kara savunuyorsunda , vw olunca niye saldırıyorsun ?

Bu forumda ne çok iki yüzlü varmış. Vw'e sallarsan iyisin , opel'e sallarsan düşmansın.

Hadi eyvallah size M.Ö. Başarılarınızla baş başa bırakıyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

quote:

quote:

Avrupa için bunlar gerekmiyor mu ? Siz bunları istemiyormusunuz ? Fiatda var işte , opelde bu sayede iş yapar diyorum.
    Mitsu , honda , nissan bu teknolojiye sahip ayrıca.

GT-R da var çift kavrama. başka bilmiyorum? avrupa için bunlar gerekiyorsa 1.6 dizel yapmak zorunda kalan honda da çift kavrama yapsın o zaman sanki adamlar avrupayı önemsemiyor gibi konuşuyorsun toprağam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 8 Ekim 2012; 20:12:19 >

• quote:

Opel olunca bu kadar gözün kara savunuyorsunda , vw olunca niye saldırıyorsun ?

Bu forumda ne çok iki yüzlü varmış. Vw'e sallarsan iyisin , opel'e sallarsan düşmansın.

Hadi eyvallah size M.Ö. Başarılarınızla baş başa bırakıyorum.

VW'nin ne mazisi varda savunayım, tospağalarımı savunacam yoksa kibrit kutusundan hallice golf1 lerimi.?

VW bir halk arabası idi, halka göre araç üretirdi.

Opel ise halka değil üst kesime araç üreten bir firma idi.

Zaten 1970 lerden sonra opelin sonunu getirende bu oldu.

Ayrıca işine gelmeyince hadi eyvallah diyip kaçma, oku, öğren bilgilen de yalan yalnış saldırma etrafa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 8 Ekim 2012; 20:14:54 >

• Opel'in ne olduğu umrumda değil. Benim göstermeye calıştığım şu.

Bak şimdi opel'e salladım diye sinirlendin mi ? Sinirlendin , bana 40 tane şey anlatıyorsun.

Ama ben şimdi vw'e sallıyor olsaydım , alkışlayacaktın.

Dediğim gibi keşke gözümüzdeki saygınlığını kaybetmeseydin.

İyi günler...
  • Anlatacağım tabi, çünki bilmiyorsun.
  • opel ısuzudan dizelleniyordu aslında motorlarıda gayet güzeldi
  • Olabilir.

1.6 Dizel İnsignia görmek isterim.
  • quote:

quote:

Zoruna gidiyor belki ama gerçekler maalesef senin gördüğün gibi değil.

Mazda 626 olsun, batma çıkma hikayeleri olsun çoook ama çok erken bir dönem.

Opelin ne olduğunu algılayabilmen için 1920-1980 dönemini etüt etmen lazım.

Bu firma, daha ortada E ve 5 serisi yokken, S ve 7 serisi yokken almanyada E ve F segment araç üretip satıyordu.

Bugün E ve F segmentinde sektörü domine eden tüm alman firmaları opelden sonra başladı bu işe.

1960 lara kadar ise resmen alman otomobil sektörünün en büyük ve başarılı otomobil firması idi. Buna Mercedes-Benz dahil.

Senin mazi diye ele aldığın son 20 yıl. Yani yukarıda bahsettiğim tezimi doğruluyorsun.

Şuan motor yapamıyor diye alaya alınan firma 20. yüzyıl boyunca almanyada fırtınalar estiren bir firma idi.

Opel'in yeni sahibi Fiat'mı olacak?

yorum güzel ve tam yerinde olmuş...

• quote:

Opel'in ne olduğu umrumda değil. Benim göstermeye calıştığım şu.

Bak şimdi opel'e salladım diye sinirlendin mi ? Sinirlendin , bana 40 tane şey anlatıyorsun.

İyi günler...

daha 3-4 sene oncesıne kadar ncapte 5 yıldızı olmayan hondaya sahıp olupta opelı elestırmek enteresan. araba dedıgın sadece motor degıldır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harun

quote:

Opel'in ne olduğu umrumda değil. Benim göstermeye calıştığım şu.

İyi günler...

daha 3-4 sene oncesıne kadar ncapte 5 yıldızı olmayan hondaya sahıp olupta opelı elestırmek enteresan. araba dedıgın sadece motor degıldır...

Hangi arac'ın 5 yıldızı yokmuş anlayamadım ?

Abd'de yapılan o ağır testlerde opel'i göremedim , o testlerde başarılı sonuç alan markalardan biride honda'ydı.

Araba dediğin evet sadece motor'dan ibaret değildir. Bir bütün olmalıdır bana göre.

Mesela hava filtresi borusunda koskoca "SAAB" diye yazmamalı ?

İstediğim gibi , istediğim markaya laf ederim. Sanane ? Sanamı soracağım eleştirirken ?

Honda'dan o kadar büyükse çıksın kendi kendine bi ayakta dursunda görelim , battı , satıldı -satılacak laflarından kurtulalım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.