Şimdi Ara

Opel'in sürekli Alman vurgusu yapması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
6.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alman iyidir yücedir üstün ırktır diye yuruyorlar herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık o bir Fransız.

Bu arada Astra satıyor dedikleri hep j kasa sedan ve bosline. Çünkü ucuz. Başka esprisi yok.

• Şu Renault, Opel ya da Peugeot vb.. marka düşmanlığı gösterme garabetini anlayamıyorum. Hele Opel konusunda. 2 yıl önce gittiğim İtalya ' da, İtalyan dostlarla girdiğimiz otomobil sohbetinde İtalyanlar bile kendi markalarını Fiat, Alfa, Ferrari vb.. yi Alman araçlarıyla kıyaslıyorlardı. Hatta son 10 yılda İtalya'da Alman araçların gittikçe daha da çok rağbet gördüğünü ve yerli markaların büyük tehdit altında olduğunu söylüyorlardı. Orada da Almanların sağlam ve güvenilir araçlar yaptıkları övgüsünü sıklıkla duydum.Her ne kadar Opel GM ve PSA gibi gurupların bünyesinde olsa da, herşeyiyle Alman.. Bence araçlar da Alman çizgilerini fazlasıyla taşıyor. Insignia, Astra ve yeni crossland X gibi araçları sırf kompleksli bı ön yargıyla eleştiren arkadaşlara acaba hangi araçları beğendirmemiz gerekiyor merak ediyorum.

• Bence adamlar haklı olarak söylüyor. Das Auto diyo sen kalk 2 dünya savaşından çık. Ve dünyanın en büyük 2 yada 3 ekonomisiden biri ol. Bence mercedes ve bmw de Söylesin

• temeli şu, daimler benz , MAN , opel, porsche gibi üreticiler Hitlerin emriyle ikinci dünya savaşında savaşı kazanmak ve Avrupaya hakim olmak için çok sağlam ve çılgın makineler yapmışlar, bu yüzden mekanik konusunda zamanın ötesine gitmişler . savaş sonrası bu onların piyasaya da ön sırada yer almasını sağlamış.
    http://www.worldwar2aces.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 23 Haziran 2017; 7:46:0 >
  • Mercedes, BMW vs ABD de bile Alman vurgusu yapilarak satilmaya calisiliyor. Almanlar bu isi iyi yapiyor.

• Üstün ırk=üstün teknoloji. Claudia Schiffer ise üstün alman üretimine örnek pastanın çileği...

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Mojaverok

Reklam çok ezik ve itici olmuş . Ürünü ön plana çıkar Almanı ne karıştırıyosun .

ezik değil. "das auto" diyor vw de. alman işçilik kalitesiyle övünüyorlar. neresi ezikçe bunun?

Opel kullandınız m hocam ?

• Opel in PSA da olması daha iyi .

• Size bişey söyleyim mi, manyak bunlar,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi doğruya doğru.Almanya'nın otomotiv sektöründeki en zayıf halkası Opel'dir.Ama rakiplerinin BMW,Mercedes,Audi ve dünyanın en büyük otomobil üreticisi VAG olduğunu unutmamak gerek.

Kia,Honda,Fiat vs sahiplerinin ise Opel'e laf atmasına sadece gülüyorum
  • ha mersedeeees ha opel
    yersen
  • paraları üzerinden geçemeyeceğimiz fahiş fiyatlı köprülere , beton yığınlarına kaptıracağımıza elimizi Fransızlardan önce tutup bir Opel'i alsaydık! yerli arabanın kralıydık.
  • Birçok marka kendi ülkesinde değil zaten, koskoca Chrysler-Dodge grubunun hisseleri İtalyanların elinde, Amerikan otomobili olmuyor mu şimdi Dodge zaten geneli Amerikada satılıyor, Rolls Royce Almanlar aldı diye İngiliz sayılmaz mı, sahiplik hisseler hangi ülkedeyse ona göre belirleniyorsa eyvallah, bende de var Corsa isterse Çin malı olsun ne yapalım şimdi, fiyatına göre iyiydi aldım zamanında, elden çıkarması da kolay ayrıca ülkemizde.
  • Mojaverok kullanıcısına yanıt
    Hocam üretim almandi hala almandir. Yani şirketin sahibi Arap dahi olsa alman üretimidir Opel. Vw de sahip olarak Alman değildir. Katarli ortaklar vs. dahi vardır ancak üretimi Almandir. Bu iş böyle. Alman diyince akan sular durur, bir başkadır, mühendisliğini vs. ta öncelerden ispatlamış ve hâlâ bu konularda önder kabul edilen bir toplumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcankorkmaz -- 23 Haziran 2017; 11:1:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birkaç akşamdır görüyorum reklamı. Burada çoğumuz oluşturulan algının farkında ama reklam toplumun çok büyük kısmına vermek istediği mesajı veriyor amacına ulaşıyor. Eğitim düzeyi sınırlı ve araştırmacı olmayan 3. dünya ülkeleri insanları üzerinde daha başarılı oluyor, bu tarz harika bir şekilde amacına ulaşıyor. Geride kalanlarsa zaten çok da umurlarında olmasa gerek. Reklamın zaten ne anlattığı önemli değil önemli olan araya vurgulu şekilde Alman'ı sıkıştırmak. Bizim kafalara yerleşti mi çıkmaz bu algılar. Bir tutuldu mu yıllarca tok kapı sesi gibi prim yapar..

Bu arada Opel Alman'dır. Ona lafım yok. Ama Alman algısı bilinç altında genelde Mercedes ve BMW vb.. üzerinden yürür. Bu da Alman dendiği zaman hoşumuza gitmesine neden olur. Yoksa Fransız, İtalyan, İsveç veya Japonlar da bir Opel ya da WV kalitesinde üretim yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugsymaloone -- 23 Haziran 2017; 11:34:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alman tofaşı diyorlar genelde.

psa grubu araçların tümüne bir el atsın yada çoğu modeli yenilesin yakında o bir fransız olarak reklamlara çıkar

şu servislerde düzelse bari...

o kadar da abartılacak bir marka değil alman diye tutturuyorlar ama almanya da son sıralarda kalite olarak.
  • wolf silver W kullanıcısına yanıt
    ABD nin verdiği destek ve yardım olmasaydı ne olacaktı acaba Almanya. Güney Kore vs hep ABD desteği ile bu günlere gelindi. Bize destek verselerdi gelebilirmiydik hiç sanmıyorum.

Opel Renault, PSA fazla takilmayin daha biz araba bile üretemiyoruz. Dünyanın en iyi dizel motorları Fransız.

Opeli GM batırdı PSA yeniden diriltecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xiamen kullanıcısına yanıt
    Bu kadar harf kullanılıp bu kadar saçma yapılan bir yorum görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsclub53 -- 23 Haziran 2017; 13:4:37 >
  • Opel markasını severim modelleri de hoşuma gidiyor. Ama sürekli o bir alman diye reklam yapması saçma bence
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.