Şimdi Ara

Opel Grandland x marka araçta meydana gelen yangın ve Opel Genel Müdürlüğünün İlgisizliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 07.04.2020 Tarihinde Denizli ilindeki opel bayisinden 2020 model sıfır km grandland x 1.2 enjoy skyline araç satın aldım ve araç aynı tarihte trafiğe tescil edildi. Aracımızda 03.10.2020 Tarihinde eşimle birlikte Denizli-Tavas karayolunda iken bir yangın çıktı ve aracımız kullanılamaz hale geldi. Yangın öncesinde ve başladığı sırada araçta herhangi bir arıza ya da buna benzer bir uyarı ya da ikaz verme durumu olmadı, arkadan gelen aracın bize sellektör yapması ve önümüze geçip bizi durdurması ile olayın farkına fardık ve bizi durduran araçtakilerin kapıları açmasıyla ben ve eşim son anda canımızı kurtardık ve kasko şirketinin çekicisi ile aracımızı servise çektirdik. Olayın akabinde gerek kasko sürecini gerekse tarafımızca delil tespiti yaptırmak amacıyla yargı sürecini ayrı ayrı başlattık ve durumu opel firmasının Türkiye genel müdürlüğüne çağrı merkezlerini arayarak ve mail atarak durumu bildirdim. Opel genel müdürlüğü yetkilileri bize çağrı merkezlerine dosya açtırdıktan üç gün sonra dönüş yaptı ve kendileri de durumu araştıracaklarını söyledi ve hatta beni arayan yetkili kasko şirketinin vermiş olduğu ikame aracın süresi dolduktan sonra kendilerinin bize araba vereceklerini ve bu nedenle ikame aracın süresinin bitmesine yakın kendilerine haber vermem söylendi; tarafımca kaskonun verdiği aracın süresinin bitimine yakın kendilerine gerekli bildirimi yaptım ve bana içimin rahat olması gerektiğini aracı ikame aracın süresi bittiği gün vereceklerini ve bu nedenle Denizli bayisine bilgi verdiklerini bana söylediler. İkame aracın sürresinin bittiği gün sabah Denizli opel bayisinden bir yetkili beni arayarak ikame araç talebimin sonucunun olumsuz olduğunu söyledi, bende durumu genel müdürlükteki yetkili ile paylaştığımda tekrar talep oluşturacaklarını ve bana hemen dönüş yapacaklarını söylemelerine rağmen o gün mesai saati bitmeye yakın bir zamana kadar bana hiçbir dönüş yapana olmadı ve benim tekrar daha önce görüştüğüm genel müdürlükteki ilgili kişiye ulaşmam akabinde talebin olumsuz sonuçlandığını bana söyledi, kendisine neden haber vermediklerini sorduğumda hiçbir cevap veremedi ve biz opel genel müdürlüğünün tarafımıza ikame araç talebi ilk olarak onlardan gelmiş olmasına rağmen bir kaç gün kiralık araç bulamamız nedeniyle mağdur olduk; ayrıca olayın üzerinden bugün itibariyle 3 hafta geçmiş olmasına rağmen Opel genel müdürlüğü tarafından hali hazırda henüz 6 aylık olan ve garanti kapsamında bulunan araç ile ilgili hiçbir inceleme yapılmamış ve tarafımıza dönüş sağlanmamıştır. Mahkeme tarafından yapılan inceleme neticesinde tanzim edilen bilirkişi raporunda yangının nedeninin imalat hatası olduğu belirtildi, kasko şirketi tarafından yapılan incelemede de aynı yönde bir değerlendirme yapıldı ve opel firmasına %100 rücu edileceği bildirildi ve kasko süreci şu anda devam etmektedir. Burada belirtmek istediğim araçta meydana gelen bu durumun bu modelin diğer serilerinde olabileceği ve bu nedenle yapılacak bir inceleme ile belki de bazı araçların geri çağrılma durumu da olma ihtimali olabileceği de düşünüldüğünde opel firması ürettiği aracın şu süreçte arkasında durmamış ve kendisi bir inceleme bile, aradan geçen süre göz önüne alındığında , yapmamıştır. Opel marka araba alacak arkadaşların bu sebeple iyi düşünmesini isterim. Ayrıca bu ilgisizliği ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimlerde de bulunmuş durumdayım. Bir gelişme olursa yine buradan paylaşırım

• Opel Grandland x marka araçta meydana gelen yangın ve Opel Genel Müdürlüğünün İlgisizliği
    Opel Grandland x marka araçta meydana gelen yangın ve Opel Genel Müdürlüğünün İlgisizliği

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun

• Geçmiş olsun. Son durum nedir acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yillarca sürecek mahkemeler, yine magdur olan tüketici olacak. Gecmis olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.