Şimdi Ara

OPEL GRANDLAND X KASIMDA TÜRKIYEDE<ANA KONU>> (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
12
Favori
15.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, araçlarınızda telefonu nereye koyuyorsunuz ya da nasıl bir aparat kullanıyorsunuz? Aldığınız aksesuarlar var mı? Ali expresste kafanıza yatıp alanlar var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grandlandx ne kadar iddialı bir tasarıma ve özelliklere sahip bir araba ya. kesinlikle en iyi suv benim için bu inşallah almak kısmet olur
  • burakcaglarr B kullanıcısına yanıt
    İddialı tasarım mı ? Gayet sıradan iç ve dış tasarıma sahip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ablam kullanıyo grandland x ve hiçbir araba onu bu kadar mutlu etmemişti sürüşü aşırı keyifli şimdi yenisini gördü yenilemek istiyo fiyatlar piyasaya göre uygun sayılır almak kısmet olur inşallah :)
  • Bir arkadaş diğer forumda düşüncelerini paylaşmış buraya da eklemiş olalım.

Orijinalden alıntı: Dario34

Grandland X, 1,2 eat8 yeni kullanıcı yorumu

15 günlük innovation P9 yurtdışı serisi araç sahibi olarak Şahsi kullanıcı yorumlarımı paylaşmak istedim,yorumlarım tarafsız olmakla beraber benim geçmiş araç deneyimlerimin etkisi tabi ki vardır

Artılar;

-Motor beklentimin çok üzerinde 1.2 ve 3 silindir ama bir çok markanın 1.6 motorundan çok daha seri ve güçlü

-EAT 8 şanzıman vites geçişlerini hissettirmiyor,konforlu

-Direksiyon turu çok iyi, premium d segmenti kadar iyi

-Arka kısım geniş , şaft tüneli yok denecek kadar az, 3 yetişkin rahatça sığıyor, havalandırma, usb ve 220V priz var

-Bagaj oldukça geniş iki kademeli ayarlanıyor üst konuma alıp arka koltukları yatırınca düze yakın büyük bir alan oluyor

-Ayakla da açılabilen Otm bagaj çok büyük rahatlık eli kolu dolu eşyanız varken hem koyarken hem de bagajdakileri alıp kitlerken

-Afl led farlar, uzun yolda müthiş

-Anahtarsız giriş çalıştırma var, aracı fokunarak açıp kitlemek keyifli

-Elektrikli Katlanan aynalar dar yerlerden geçerken işe yarıyor

-Geri görüş ve 360 derece kamera güvenlik açısından güzel

-Frenler çok iyi

-Yol tutuş sedan arabaya çok yakın, güven veriyor

-8 inç ekran , navigasyon kullananlar için güzel

-Grip control, kar, kum, çamur modları var şimdilk kumu denedim güzel

-Tüm koltuklarda ve direksiyonda ısıtma var, haliylen denemedim , kışın keyifli olur

Eksiler;

-Sert süspansiyon , konforlu diğil maalesef özellikle bozuk yollarda

-Piano black tavan ve vites çevresi çizikler içinde şimdiden

-Lastik basınç göstergesi yok, bir düğme var bastığınızda mevcut lastik basıncını hafızaya alıyor düşünce ikaz edecek mi bilemedim

-Koltuklar sert, agr onaylı ve birsürü ayarı var ama konforlu diğil, visco love bel desteği minder aldım baya farketti

-İçerden Bagaj açma düğmesi yok avm girişlerinde ciddi sorun

-Cam üstünden az da olsa rüzgar sesi geliyor otoyolda

-Motor sesi var dizel kadar olmasa da

-Opel TR den harita ve sistem güncellemeleri yok internetten bi şekilde navigasyonun son sürümünü buldum ama opelin desteği yok

-Kaput açıldıktan sonra sabitleme en ilkel sistem

-Demode vites kolu ve vites değiştirme zigzaglı bir şekilde alışmak gerekiyor

Zevke bağlı olanlar

-İşçilik/detaylar 7/10

-Gösterge paneli analog ortada 3,5 inçlik bilgi ekranı var navi, hız,tüketim vs değiştirebiliyosunuz görünümü

Hayalet gösterge olsa daha modern gözükürdü ama ben araç kullanırken sadece arada navigasyona baktığımdan ben eksiklik olarak görmedim

-Dış Dizaynı ,şık kaliteli bana göre

-Otomatik stop: start ben seviyorum çok duraklamalı trafiği olan bi yerde faydalı

Devre dışı bırakabiliyosunuz ama kalıcı olarak değil

-Şerit takip sistemini ben sevmedim , yollarımızdaki şeritler o kadar düzgün diğil, stop/ start gibi geçici devre dışı bırakması mümkün

-Cam tavan yok, Grandland’in hiç bir versiyonunda açılan cam tavanın olmadığını söylediler, teyit edemedim,açılan sunroof bazen yan camları açmadan temiz hava almak için güzel ama açılmıyosa sadece arkada oturanlar için ferahlık sağlar,sıcaklarda da sıkıntılı olabilir ben olmamasının eksikliğini hissetmedim

Yakıt tüketimi için şu an erken birkaç bin km yapınca yazarım, ama gözüken çok az yakan bir araç diğil

Ben bu aracı alırken test sürüşü yapmamıştım ,3008 i denemiştim.

Yol tutuş, içeri gelen ses, ve donanım olarak ondan daha iyi buldum tabi ki şahsi görüşüm,

Son olarak tavsiyem test sürüşü yapın , bu yurtdışı serilerinde donanımlar standart değil, bayiinizle teyitleşin, kendi zevkinize, ihtiyaç ve beğeninize göre değerlendirin

• Serit takip asistani dugmesine uzun sure basinca kalici olarak devre disi oluyor.

• gungorf01 kullanıcısına yanıt

Merhabalar yakıt konusunda bilgi verebilir misiniz?Şuan ne durumda 1.2 çok az yaktığı falan konuşuluyor acaba gerçek mi

• Bir kaç ay olmuş en son buraya cevap yazalı ancak:

Bir ay kadar önce bu aracı satın aldım, gayet de memnunum. Gerek yol tutuşu, gerek hızlanması, son derece başarılı. Benzinli versiyonu aldım, 1.2 motora rağmen kedi gibi tırmanıyor yokuşları.

Benim tek soracağım, bilmiyorum başına gelen oldu mu ama ön park sensörünün, gereksiz yere ötmesi gibi bir sorunum var. Özellikle kavşak vb gibi yerlerde (AVM girişleri de dahil buna) yavaşladığım veya tam durduğumda, sanki önümde engel varmış da ona çarpacakmışım gibi ötüyor ve can sıkıyor bu durum. Bazen bir kaç saniye dahi sürüyor. Bir miktar hızlandıktan sonra kesiliyor doğal olarak. Ayrıca öterken park sensörü kapatma düğmesine basarsam yine susuyor. Bazı sürüşlerde hiç yapmıyor bazen de her kavşakta eziyet haline getiriyor olayı.

Bu sorunun oluştuğu zaman bir diğer daha sorun oluşmuştu, o düzeldi, ayarlarla oynayınca: Hız göstergelerini okuyor, malum bu araç. 50 yazan tabelayı kara mili cinsinden algılayıp km olarak ekrana yansıtıyordu :) Uzun süre ETS2 oynayınca, oradan tam denk gelen limitleri biliyordum, öyle jeton düştü.

Bir de video ekledim, nasıl olduğuna dair. Bu videoda kavşakta 1 dakika bekledim ve kalkışta yine öttü. Önümde ve yanımda hiçbir araç yoktu (gelen sesler yandaki şantiyedendi). Fikri olan var mı acaba? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumpiter -- 5 Mart 2021; 12:20:30 >

• Kumpiter K kullanıcısına yanıt

Merhaba, aynısı bende de olabiliyor. Sorun plakalığa yakın olanların bazen plakayı görmesinden kaynaklı. İlk aldığımda hiç susmamıştı, ayarladılar sonra sadece ara sıra yapıyor.

• gaksu G kullanıcısına yanıt
    Aynen sorun o imiş. Daha da sıkıladılar, ondan beri hiç ötmedi (gerekmedikçe).

Umarım bir daha tekrarlamaz. Teşekkürler.
  • Arkadaşlar 1.2 Turbo 130 HP AT-8 Enjoy Skyline 2020 model ile aranıza katıldım.

• Bende 2017 model 1.2 excellence ile aranıza katıldım.

Araç ilk SUV deneyimim oldu yaklaşık 19 araç değiştirdim şimdiye kadar sedan ,hb,MPV tarzı araçlar almıştık hep ama SUV gerçekten yola hakimiyet olarak hoşuma gitti.

Henüz malum hafta sonu yasaklarından dolayı uzun soluklu kullanım şansı bulamadığım için araç hakkında yorum yapmak için erken.Ancak ilk deneyimlediğim şeyler şöyle,

Olumsuz olarak bahsedilen husulardan ilk göze çarpan ve benimde onayladığım,

1-Kapı kollarından çatır çutur sesler geliyor.

2-Usb girişini o cebin içine hangi mantıkla sokmuşlar bilemedim.Zor takabildim usb yi.

3- Anahtarsız giriş var ama çıkışta kumanda ile kapatmak biraz garip olmuş.Reno gibi yürüyüp gidemiyorsun illa cebinden çıkarıp o kumandaya basacaksın.Böyle oluncada bagajdan bişeyleri alınca ellerin dolu sonra bagajı otomatik ayağınla kapatıyorsun ama aracı kapatamadığın için yine o eller kapıları kilitlemek için kumandaya dokunmak zorunda mecbur yine elindekileri yere koyacaksın.Yada önce kapıları kilitleyip sonra bagajı açıp kapatmak lazım onuda unutmazsak tabi.

Bunların dışında şuanda öyle bariz bir olumsuzluk görmedim.

Olumlu yanları şimdilik gördüğüm,

1-Amortisör konforu sert denilmiş ama sanırım 19 jantları kullananlar bu şekilde söylüyor bende 18 jant var ve önceki aracım Talisman oda 19 jantlıydı ona göre bariz yumuşak geldi araç.

2-Baş mesafesi çok iyi MPV gibi ferah hissettiriyor.

3-Isıtmalı soğutmalı koltuklar benim aracımda var ve deri olduğu için çok güzel bir özellik.

Derileri ayrıca baya kaliteli duruyor.Talismanda deri idi ama ondan bir tık daha iyi gibi hissetttiriyor.

4-Şaft tüneli olmadığı için arkası çok rahat olmuş.

5-Bagaj gayet büyük ve kullanışlı.Otomatik açılıp kapanması gayet güzel.

6-Cam tavan benim için olmazsa olmaz donanımlardan zaten.Ya sunroof yada cam tavan en azından araçta olacak ben hep bu yönde tercihlerimi kullanıyorum.Araca ayrı bir hava katıyor.

Şimdilik izlenimlerim böyle yakıt henüz deneyemedim ama aldığım arkadaşın ortalaması 7.4 litre idi. Ben henüz 3 gündür ve ancak 50 km yol yaptım bir müddet sonra kendi tüketimlerimi paylaşırım.

• Merhabalar,

Sifir aldigim 2018(2019 trafige cikis) model aracimin anahtari tutukluk yapmaya basladi. Pili zayiflamistir dedim dert etmedim ancak pili degistirdim calismadi. Hatta calisan diger anahtarin pili ile denedim yine calismadi. Dusurup bozmussun diyeceksiniz belki ancak anahtar bu illa dusmustur ama oyle zirt pirt dusurmuslugum yok. Hayatin olagan akisina ters bir durum yok kisacasi. Garanti devam ediyor, sizce garanti kapsaminda degistirirler mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • dostlar merhaba.. grandland x biraz ilerde almayı düşüneceğim araçlardan biri olabilir.. alırsam 1.2 turbo alırım sanırsam.. açıkcası biraz performans istiyorum.. en azından uzun yolda ara hızlanmaları tatminkar olmalı.. ayrıca diyelim benzinli kullanımda tüketimi çok buldum lpg taktırmak istersem bana nasıl bir yorum ve tavsiyede bulunursunuz? birde araç benzinde ne yakıyor bilmek isterim..

• 2020 model Avrupa serisi araçlar dış veya iç görünümden nasıl anlaşılır?

• Yaklaşık 38.000 km iken aldığım 1.2 eat6 otomatik vites aracımı 51.000 km oldu.Ortalama tüketimim 7.8 litre şuanda.Bence benzinli ve yüksek araç için çok iyi değerler.

Bundan önceki 1.6 dizel 160 hp Talismanda 7.1 litre idi. Tabi bunu biraz talisman kadar agresif sürmüyorum.Ama benzinli olduğu için değil Talisman ister istemez öyle sürüş yaptırıyordu gücünden dolayı :)

• Forum oldukça sessiz tabi araç sayısının diğer modellere göre daha az olması da etken.

3 hafta önce 1.5 manuel 2020 model R51 seri, enjoy vs. yazmıyor, aracı aldım. Alırken arabanın ağırlığı soru işareti idi kafamda. Çok kötü değil ama kalkış ve hızlanmada o ağırlığını hissettiriyor. Gaz pedalı tepkisi geç olması da ayrı bir konu. Fiesta'dan geçince içi oldukça büyük geldi.

Kapı kolçağı kolumu koyunca çıtır çıtır ses çıkarıyor, geçen hafta acil fren hata uyarısı çıktı anlık olarak. Bunlar için bu hafta servise baktıracağım. Onun dışında ihtiyaç ve beklentilerimi karşıladı.

Tek olumsuz yanı, yüksekliği, aynanın büyüklüğü ve A sütunundan dolayı özellikle sola dönüşlerde körlemesine dönüyorum. Ona da alışmaya başladım. Yakıt performansı çok güzel. Şehir dışı 4,5 da gördüm, 5,2 de gördüm. Tek depoda sadece şehir içi kullanma şansım olmadı ama 5 litrenin altında olacağını düşünüyorum.

• 2018 1.6 Excellence aracimla araniza katildim.

Aracin ses yalitimi cok iyi. Yol sesini (kislik hankook lastiklerle) , ruzgar sesini almiyor (cam tavan yok). Amortisorler icin sert denilmis ama (bende 18'' jant var) bence sert degil. Onceki aracim ceed di. Ceed e gore konforu mukemmel. Amortisorlerin sonumlemesi gayet iyi.

Yol tutusu iyi, ama govdeden dolayi yatmalar biraz urkutuyor. Bu boyutlardaki bi arac icin iyi.

Yakit tuketimi olarak Istanbul- Antalya - Istanbul 120-130 araliginda seyrettiginizde (aracta 3 kisi) 5.5 lt civarlarinda tuketti. Tabi gidis donus yol sartlarida cok iyi olmadi.

Elektronik sistemler cok guzel calisiyor. Ama kusura bakmazsaniz acemi isi biraz. Cunku bazen mudaheleler can sikiyor. Adaptif cruise olayi benim cok hosuma gitmedi.

Arka bagaj ayak sensoru zor calisiyor. hosuma gitti diyemem.

Ses sitemi idare eder.

Koltuklari cok rahat, ama bendekinde bel destegi yok. 2014 ceed imde bile vardi.

Koltuk ve direksiyon isitma cok hizli tepki veriyor.

USB yi oraya yerlestiren muhendisi dovmek lazim.

En buyuk sorun ve ayiflandigim, bardaklik yok bi yer var anca tek bardak sigar. Cok sacma olmus.

Kolcak ufak, torpido gozu ufak, koltuk cepleri cok degil ama ufak denebilir.

Saft tuneli yok denebilir. Arkada yolculuk rahat.

Bagajda kanca karsiliklari mevcut , ama bagaj aydinlatmasi biraz zayif. Neden tek armaturcuk mevcut ve halojen. Arabanin farlarini led yap, bagaja halojen ampul tak.

Kaputta amortisor yok, bu klasmandaki bir arac icin ayip diyorum, baska da bir sey soylemeye gerek yok.

Farlar icin tek soyleyebilecegim mukemmel. Cok guzel calisiyorlar.

Motor performansi idare eder. stage 1 yazilim dusundum ama, guvendigim ustam onermedi.

Eski nesil tam otomatikten sonra EAT6 nin calismasi bir hayli ilginc geldi. Sanki robotize sanziman kullaniyormussunuz hissi veriyor. Yeni nesil kilitli tork konvertorunun iyi tarafi ise , eski nesiller gibi vinlayip yerinde saymiyor. O yuzden performans kaybiniz yok.

Alirken ozellikle 1.5 degil , 1.6 motor tercih ettim. Psa nin diger araclarinda erken baslayan yag kacagi sorunlarindan dolayi.

An itibariyle memnun musunuz derseniz , evet cok memnunum. Gonul rahatligi ile onerebilecegim bir arac. Zamanla eksileri giderebilecegimi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNSuZ.MaVi -- 14 Ocak 2022; 9:35:43 >

• SoNSuZ.MaVi S kullanıcısına yanıt

Merhaba

Arka bagajdaki ayak sensörü çok iyi çalışıyor. Hep tek seferde açabiliyorum rahatlıkla.

Ayağınızı sağ sol şeklinde hareket ettirmeyin. Tam ortada durup ayağınızı bir defa ileri geri hareket ettirmeniz yeterli.

• Kumpiter K kullanıcısına yanıt

Benimkinde de olmuştu. Plakadan kaynaklanan bir sorundu. çözüldü. İyi günlerde kullanın.......

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.