Şimdi Ara

Opel Fronterayı nasıl bilirsiniz?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
21
Cevap
1
Favori
923
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8357 Mesaj
    Arkadaşlar dayım 2001 model opel frontera almış. Geçen hafta memlekete gitti.Araç şanzıman dağıtmış. Bende kendisine o araçla araziye çıkamayacağını, bu aracın arıza vermeye müsait olduğunu söyledim.Keşke japon markalardan alsaydı bana kalırsa.

|
    |

Orijinalden alıntı: onboardx

Arkadaşlar dayım 2001 model opel frontera almış. Geçen hafta memlekete gitti.Araç şanzıman dağıtmış. Bende kendisine o araçla araziye çıkamayacağını, bu aracın arıza vermeye müsait olduğunu söyledim.Keşke japon markalardan alsaydı bana kalırsa.

Japon diyorsunuz ama bu araç zaten japon değil mi? Hatırladığım kAdarıyla isuzu wizard ın isim değiştirmiş hali. Aynı araç zamanında honda passaport ismiyle de satılmıştı abd de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    5134 Mesaj
    Keşke almasaymış ama almış artık, tez vakit elden çıkarmaya baksın. Zamanında iyiydi de, şimdi sıkıntılı olur arızasıydı, parçasıydı, yakıtı derdi bitmez .

Orijinalden alıntı: parker48

Keşke almasaymış ama almış artık, tez vakit elden çıkarmaya baksın. Zamanında iyiydi de, şimdi sıkıntılı olur arızasıydı, parçasıydı, yakıtı derdi bitmez .

lpg taktırmış.almandan önce sorsaydı nissan, toyota, mitsubishi önerirdim.
    |
    |

Mobilim diye arkadasi konuya cagiramiyorum simdilik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Forumumuzda Huseyin-ZST arkadasimiz onceden sahipti ve bayagi sayip sovuyordu araca.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Huseyin-ZST

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Forumumuzda Huseyin-ZST arkadasimiz onceden sahipti ve bayagi sayip sovuyordu araca.

Tesekkurler arkadasim.

Aslinda mobil surumde arkadas cagiriliyor ancak nedense ben yapinca olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bende 2 yıl önce niyetlenmiştim hocam test sürüşüne çıkınca zaten direk vazgeçtim. Arazi koşullarında nasıl gider bilemiyorum ama düz yolda gidemiyordu araç...
    |
    |
    onboardx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 81 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193?]
    T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı / Veteriner Hekimi
  • Binbaşı
    1944 Mesaj
    arazide tek bir lider arac vardir, o da Lada nivadir ustune tanimam. Sorun vercek parcasi yok hersey mekkanik.. akari yok kokari yok..

|
    |

Bu araba tam bir baş belasıdır.

Hararetli çalışır. Soğutma sisteminde tek bir hata aracın durmadan hararet yapmasına, conta yakmasına, 2 veya 3. contada kapak çatlatmasına sebep olur. Bu arabada hep zincirleme arıza yaşadım. "X bozuldu, tamir edildi. Sonra Bozulan X, Y'yi bozmuş Y düzeltildi. Bozulan Y hem X'i, hem Z'yi bozmuş. Hadi hepberaber değiştirelim"... ECU'su sağlam değildir. Bozulabilir. Ama kolay tamir olur.

Bu arabanın en sağlam yeri şasesi, yürüyen aksamı ve sonra da şanzımanıdır. Şase ve yürüyen aksam ISUZU'dur. Neden sağlam ve sorunsuz olduğunu anlatmaya yeter sanırım. Şanzımanın ortak olduğunu ama opel şanzımanı olduğunu sanıyorum. Oldukça sağlamdır. Baskı Balata Bilyası bu araba için zayıftır. Zorlanırsa çabuk biter. Arazide çok dur-kalk vites küçült yapılırsa balata sıyırabilir. Adamı yolda bırakabilir. Ancak şanzımanın kendisi normalde sağlamdır.

Şanzımanın dağıldığından emin misiniz? Baskı-Balata falan olmasın? Şanzıman dağıldı ise bence bir an önce kurtulun o arabadan. Eski sahibi-sahipleri araziden inmemiş olabilir.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    4 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Alt gelir dilimi arazi araçlarında öncelik Japonlardadır. İkinci dilimde İngilizler, üçüncü dilimdeyse Lada gelir..

sıralama yanlış

an alt dilimde lada niva gelir...arazide f/p denkleminde fiyatına göre fazla performans sunar..şaşırtır...,

sonra küçük japon suzuki vitara gelir...

sonra büyük japon abiler land cruiser pajero patrol gelir...

sonra yankiler gelir grand cherookee ve rubicon gibi..

ingilizler en son sıralarda kalır...

not:ingilizler eskiden arazi aracı üreityorlardı..bozdular kendilerini...defender-discovery 1-2..son dönemde üretilen land roverlerin hepsi asfalt ve lüks için üretiliyor...

4 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

@ilker67 : Çağırdılar geldik, bir de ne göreyim!? Opel FRONTERA!? Sattım gene kurtulamadım. :P

Bu araba tam bir baş belasıdır.

Hararetli çalışır. Soğutma sisteminde tek bir hata aracın durmadan hararet yapmasına, conta yakmasına, 2 veya 3. contada kapak çatlatmasına sebep olur. Bu arabada hep zincirleme arıza yaşadım. "X bozuldu, tamir edildi. Sonra Bozulan X, Y'yi bozmuş Y düzeltildi. Bozulan Y hem X'i, hem Z'yi bozmuş. Hadi hepberaber değiştirelim"... ECU'su sağlam değildir. Bozulabilir. Ama kolay tamir olur.

Bu arabanın en sağlam yeri şasesi, yürüyen aksamı ve sonra da şanzımanıdır. Şase ve yürüyen aksam ISUZU'dur. Neden sağlam ve sorunsuz olduğunu anlatmaya yeter sanırım. Şanzımanın ortak olduğunu ama opel şanzımanı olduğunu sanıyorum. Oldukça sağlamdır. Baskı Balata Bilyası bu araba için zayıftır. Zorlanırsa çabuk biter. Arazide çok dur-kalk vites küçült yapılırsa balata sıyırabilir. Adamı yolda bırakabilir. Ancak şanzımanın kendisi normalde sağlamdır.

Şanzımanın dağıldığından emin misiniz? Baskı-Balata falan olmasın? Şanzıman dağıldı ise bence bir an önce kurtulun o arabadan. Eski sahibi-sahipleri araziden inmemiş olabilir.

frantera gazisi...
    |
    |

• Yarbay
    8866 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: falken36

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Alt gelir dilimi arazi araçlarında öncelik Japonlardadır. İkinci dilimde İngilizler, üçüncü dilimdeyse Lada gelir..

sıralama yanlış

an alt dilimde lada niva gelir...arazide f/p denkleminde fiyatına göre fazla performans sunar..şaşırtır...,

sonra küçük japon suzuki vitara gelir...

sonra büyük japon abiler land cruiser pajero patrol gelir...

sonra yankiler gelir grand cherookee ve rubicon gibi..

ingilizler en son sıralarda kalır...

not:ingilizler eskiden arazi aracı üreityorlardı..bozdular kendilerini...defender-discovery 1-2..son dönemde üretilen land roverlerin hepsi asfalt ve lüks için üretiliyor...

Üstad ben zenginden fakire doğru yapmıştım sıralamayı.. 20 küsürlere fena olmayan bir Japon alırsınız. 18-19'a eski Defender 3k alırsınız. 8.5-12 arasına da Niva.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 81 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193?]
    T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı / Veteriner Hekimi

4 Not

hımm o zaman sorun yok hocam...
    ben ters anlamışım
    |
    |
    Aytürk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

o araç satılmaz, piyasada adı en kötüye çıkmış araçtır belkide, iki saniye araştırma yapsanız görürdünüz zaten.
    |
    |
    |
    |

yedikçe yeeer yedikçe yeeer ve gitmeeeez satışa getirdim kurtuldum deyim
    |
    |
    İsuzu rodeo yu makyajlayıp o dandik motoru takan opel utansın frontera nın sucu ne.Mesela bendeki frontera 2.8tdi isuzu motorlu,isuzu rodeo 3.2 v6 motor,araba 2 ton, hiç 2.2 opel motoru taşırmı bu kasayı ulleeeeeennnnnnnnnnnnnn.....

|
    |
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
kolayoto.com
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.