Şimdi Ara

Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.582
Cevap
16
Favori
639.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2004 ten beri corsa cdti kullanıyorum. İlk aldığımda rodajını tamamlamak için çok sakin kullandım ve şehir içi 4.4/100 km yaktı.
    Bir daha bu seviyeyi hiç yakalayamadım. geçen yıl eskişehir-ağva ya bir seyahat yaptım, klima açık ve arabada 3.5 kişiydik, 5.7 yaktı ki bence çok fazla. şu anda da evle işyeri arası 2 km civarı sıkışık trafik ve 4 ışık geçiyorum 8 lt/ 100 km altına inmiyor. aynı yolda citroen c3 1.4 hdi 5 c,varı yakıyor
  • yakmıyor kokluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost-26

arkadaşlar 2004 ten beri corsa cdti kullanıyorum. İlk aldığımda rodajını tamamlamak için çok sakin kullandım ve şehir içi 4.4/100 km yaktı.
    Bir daha bu seviyeyi hiç yakalayamadım. geçen yıl eskişehir-ağva ya bir seyahat yaptım, klima açık ve arabada 3.5 kişiydik, 5.7 yaktı ki bence çok fazla. şu anda da evle işyeri arası 2 km civarı sıkışık trafik ve 4 ışık geçiyorum 8 lt/ 100 km altına inmiyor. aynı yolda citroen c3 1.4 hdi 5 c,varı yakıyor

belliki aracınızda bir problem var, rodaj süresince aracın daha fazla yakması gerek, siz rodajda 4.4 değerini şehir içinde gördüyseniz ve şu an aracınız daha fazla yakıyorsa aracı bi kontrol ettirin derim ben..
  • bende kendi adıma bir güncelleme yapayım

aracı aldığımdan beri 4. depoyu bitirdim. tamamiyle şehir içi kullanımıyla;

1 depo: 6,2 lt/100km
    2.depo:6.0
    3.depo:5.8
    4.depo:5.9

Edit: ışık yanar yanmaz alıyorum ve depoyu full dolduruyorum her seferinde ortalama 39-41 lt mazot alıyor zaten.
    (imzamdaki aracı kullanıyorum. hedefim şehir içi 5.5 bakalım olacakmı )
  • Arkadaşlar hayatımda ilk kez bir araç alıyorum:)

2010 1.3 dizel motor ; corsa esentia c'mon paketli...2010 kasalarda daha önceki 2009-2008 kasalara göre farklılık var mı?

Bu araç. ne kadar yakar?

Şimdiden teşekkürler...:)
  • Arkadaşlar, araç almayı düşünüyorum, iki araç modeli arasında sıkışıp kaldım karar veremedim yardımcı olun lütfen??
    Opel corsa 1,3 cdtı mi??
    Fiat Albea 1,3 multıjet mi??
  • Opel 2004-2005-2006
    Fiat 2006-2007-2008
    Modeller arası düşünüyorum
  • corsa hem daha derli toplu, hemde yol tutuş bakımından daha iyidir.. ben corsayı tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt10

corsa hem daha derli toplu, hemde yol tutuş bakımından daha iyidir.. ben corsayı tavsiye ederim..

corsa daha sağlamdır ama parçası albea'ya göre biraz pahalıdır. Bagaj probleminiz yoksa corsa alın derim. Yıl olarak da 2004*2005 yerine 2006 tercih edin. Bazı küçük problemler bu modelde giderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Murat___ -- 27 Mart 2010; 23:04:26 >
  • Arkadaşlar Bu gün 2005 Corsa cdti aldım 29000 km de 18000 TL
    Aldığım fiyat, ilk yapacağım kasko fiyatı, Taşıt vergisi ve yakıt durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz,
    arabayı eşimin üzerine aldım ilk kaskosu olacak ortalama ne kadar olur,

Teşekkürler..
  • aracın donanımı nedir acaba? essentia enjoy cosmo? kilometre bana çok düşük geldi, orjinal ise baya iyiymiş.. 4.5-5 litre civarı yakması lazım aracınızın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: d_oglu

Arkadaşlar Bu gün 2005 Corsa cdti aldım 29000 km de 18000 TL
    Aldığım fiyat, ilk yapacağım kasko fiyatı, Taşıt vergisi ve yakıt durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz,

Teşekkürler..

Model Essentia Birde yol bilgisayarı bu modellerde standart mı ?
  • essentia araç için fiyat biraz yüksek gibi ancak kilometre orjinalse arabada temizdir fiyatada normal denilebilir.. yol bilgisayarı yok malesef bu araçlarda.. anlık tüketim, menzil gibi bilgileri görmek isterdik ama malesef yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: desci

Yokuş aşağı giderken boşa atmak yakıt tüketimini düşürmez, aksine artırır (cut-off). Ayrıca turbo yakıt tüketimini artırmaz, yakıt tüketimi gaza hangi açıyla bastığınızla ilgili. Turbo aksine akıtın daha verimli yanmasını sağlayarak aynı yakıtla daha fazla güç elde etmenizi sağlar.

Bende aslında sizin gibi düşünenlerdeniz, turbo eksoza gelen yanmamış ve sıcak gazı alarak tekrar silindirlere yönlendiren bir sistem gibi düşünüldüüğünde ayrıca bir yakıt sarfiyatı olmayacaktır ama gaza ani yüklenmelerde yüksek oranda ve yanmamış benzin atılması doğal,. bu da yakıt sarfiyatını arttıracaktır...

Bu arada elektronik araçlarda (eski spring, şahin vs gibi mekanik olmayanlarda) yokuş inerken sistem yeterli motor devri varsa, debriyaja ve gaza basılmadığı sürece motor benzin akışını durdurmakta, araçların klavuzlarındada yazar bu... yakıt sarffiyatı gösteren araçlardada "0" oalrak görebilirsiniz bu durumlarda... habi hafif yokuşda ve düşük devirde değil, mesela biraz dik ve araç 2500 üzeri devir yaptığı yokuşlarda...

• quote:

Orijinalden alıntı: d_oglu

Arkadaşlar Bu gün 2005 Corsa cdti aldım 29000 km de 18000 TL

Teşekkürler..

Aracınız 1,3 ise oldukca iyi bir rakm gibi geldi bana...

bende bir araca baktım aynı model, 1,3 cdti ama 75binde tek farkı otomatik fites.... sizce bu ne kadar eder?
  • arkadaşlar haftasonunda tekrar fulledim depoyu ve sonuc beni düsündürmeye basladı....

ilk depoda 120 tl 'ye 290 km yol gitmiştim

ikincisinde de 126 TL'ye 295 km yol gittim...

Yakıt tüketimi düsecegine artıyor...

OPEL CORSA 1.4 enjoy tam otomatik......
  • Arkadaşlar rica etsem yakıt tüketimi ile ilgili mesajlarınızı { "Corsa" Yakıt Tüketimi } başlıklı konuya yazabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 13 Nisan 2010; 11:22:30 >
  • bu baslık o sanıodum kusura bakmayın...
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 13 Nisan 2010; 13:22:06 >
  • memet kardeşim, bir iki mesaj yukarıya bakarsan, demişiz ki

"Arkadaşlar rica etsem yakıt tüketimi ile ilgili mesajlarınızı { "Corsa" Yakıt Tüketimi } başlıklı konuya yazabilir misiniz ?"

Hani doğru yerin burası olduğunu zannettim desen o da değil, bak başlıkta "1.3 CDTI Dizel" yazıyor.

Lütfen artık gereksiz başlık açmayalım, mesajı birden fazla başlığa göndermeyelim, doğru yere sadece bir kere yazalım, mesaj ve konu kirliliği olmasın.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.