DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.573
Cevap
15
Favori
557.633
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Corsa >> Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      15 Mesaj
      28 Şubat 2010 01:09:09
      arkadaşlar 2004 ten beri corsa cdti kullanıyorum. İlk aldığımda rodajını tamamlamak için çok sakin kullandım ve şehir içi 4.4/100 km yaktı.
      Bir daha bu seviyeyi hiç yakalayamadım. geçen yıl eskişehir-ağva ya bir seyahat yaptım, klima açık ve arabada 3.5 kişiydik, 5.7 yaktı ki bence çok fazla. şu anda da evle işyeri arası 2 km civarı sıkışık trafik ve 4 ışık geçiyorum 8 lt/ 100 km altına inmiyor. aynı yolda citroen c3 1.4 hdi 5 c,varı yakıyor
      |
      |

Opel Corsa
    • Yarbay
      4972 Mesaj
      28 Şubat 2010 02:40:41
      yakmıyor kokluyor
      |
      |

Motor+Egzos MegaChips Chip Tuning, EGR İptali, K&N Kutu İçi Filtre, HKS Super SQV Blow Off, Custom Egzos 60mm Boru (Çift Çıkış)
      Yürüyen Aksam Eibach 4 cm Spor Helezon Yay Takımı, 17" O.Z. Racing Ultraleggera Matt Black, Dunlop 215/45 Lastik Takımı
      Dış Mekan OPC Line Body Kit, Custom Karartılmış Far Takımı, Steinmetz Panjur, APP
      İç Mekan Krom Pedal Seti, Armster Kolçak
      Common-rail Direct Turbo Injection Power... Loading
      100 Hp 240 Nm
      Kawasaki ER6F '14
    • Teğmen
      208 Mesaj
      28 Şubat 2010 04:57:06
      quote:

Orijinalden alıntı: ghost-26

arkadaşlar 2004 ten beri corsa cdti kullanıyorum. İlk aldığımda rodajını tamamlamak için çok sakin kullandım ve şehir içi 4.4/100 km yaktı.
      Bir daha bu seviyeyi hiç yakalayamadım. geçen yıl eskişehir-ağva ya bir seyahat yaptım, klima açık ve arabada 3.5 kişiydik, 5.7 yaktı ki bence çok fazla. şu anda da evle işyeri arası 2 km civarı sıkışık trafik ve 4 ışık geçiyorum 8 lt/ 100 km altına inmiyor. aynı yolda citroen c3 1.4 hdi 5 c,varı yakıyor

belliki aracınızda bir problem var, rodaj süresince aracın daha fazla yakması gerek, siz rodajda 4.4 değerini şehir içinde gördüyseniz ve şu an aracınız daha fazla yakıyorsa aracı bi kontrol ettirin derim ben..
      |
      |

• Çavuş
      88 Mesaj
      24 Mart 2010 08:38:11
      bende kendi adıma bir güncelleme yapayım

aracı aldığımdan beri 4. depoyu bitirdim. tamamiyle şehir içi kullanımıyla;

1 depo: 6,2 lt/100km
      2.depo:6.0
      3.depo:5.8
      4.depo:5.9

Edit: ışık yanar yanmaz alıyorum ve depoyu full dolduruyorum her seferinde ortalama 39-41 lt mazot alıyor zaten.
      (imzamdaki aracı kullanıyorum. hedefim şehir içi 5.5 bakalım olacakmı )
      |
      |

'10 Corsa D 1.3 Cdti 90 HP Enjoy Sp

Manuel vites+Gümüş gri+Metalik Renk
      Karter Muhafaza+Park Sensör+BodyKit+Cruise Control
    • 27 Mart 2010 14:58:25
      Arkadaşlar hayatımda ilk kez bir araç alıyorum:)

2010 1.3 dizel motor ; corsa esentia c'mon paketli...2010 kasalarda daha önceki 2009-2008 kasalara göre farklılık var mı?

Bu araç. ne kadar yakar?

Şimdiden teşekkürler...:)
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      27 Mart 2010 21:22:36
      Arkadaşlar, araç almayı düşünüyorum, iki araç modeli arasında sıkışıp kaldım karar veremedim yardımcı olun lütfen??
      Opel corsa 1,3 cdtı mi??
      Fiat Albea 1,3 multıjet mi??
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      27 Mart 2010 21:25:42
      Opel 2004-2005-2006
      Fiat 2006-2007-2008
      Modeller arası düşünüyorum
      |
      |

• Teğmen
      208 Mesaj
      27 Mart 2010 21:59:35
      corsa hem daha derli toplu, hemde yol tutuş bakımından daha iyidir.. ben corsayı tavsiye ederim..
      |
      |

• Binbaşı
      1118 Mesaj
      27 Mart 2010 23:03:26
      quote:

Orijinalden alıntı: mrt10

corsa hem daha derli toplu, hemde yol tutuş bakımından daha iyidir.. ben corsayı tavsiye ederim..

corsa daha sağlamdır ama parçası albea'ya göre biraz pahalıdır. Bagaj probleminiz yoksa corsa alın derim. Yıl olarak da 2004*2005 yerine 2006 tercih edin. Bazı küçük problemler bu modelde giderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Murat___ -- 27 Mart 2010; 23:04:26 >
      |
      |
    • Er
      2 Mesaj
      28 Mart 2010 15:56:21
      Arkadaşlar Bu gün 2005 Corsa cdti aldım 29000 km de 18000 TL
      Aldığım fiyat, ilk yapacağım kasko fiyatı, Taşıt vergisi ve yakıt durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz,
      arabayı eşimin üzerine aldım ilk kaskosu olacak ortalama ne kadar olur,

Teşekkürler..
      |
      |

• Teğmen
      208 Mesaj
      28 Mart 2010 21:41:12
      aracın donanımı nedir acaba? essentia enjoy cosmo? kilometre bana çok düşük geldi, orjinal ise baya iyiymiş.. 4.5-5 litre civarı yakması lazım aracınızın..
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      29 Mart 2010 19:59:44
      quote:

Orijinalden alıntı: d_oglu

Aldığım fiyat, ilk yapacağım kasko fiyatı, Taşıt vergisi ve yakıt durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz,

Teşekkürler..

Model Essentia Birde yol bilgisayarı bu modellerde standart mı ?
      |
      |

• Teğmen
      208 Mesaj
      29 Mart 2010 21:47:03
      essentia araç için fiyat biraz yüksek gibi ancak kilometre orjinalse arabada temizdir fiyatada normal denilebilir.. yol bilgisayarı yok malesef bu araçlarda.. anlık tüketim, menzil gibi bilgileri görmek isterdik ama malesef yok..
      |
      |

• Binbaşı
      1322 Mesaj
      12 Nisan 2010 19:48:42
      quote:

Orijinalden alıntı: desci

Yokuş aşağı giderken boşa atmak yakıt tüketimini düşürmez, aksine artırır (cut-off). Ayrıca turbo yakıt tüketimini artırmaz, yakıt tüketimi gaza hangi açıyla bastığınızla ilgili. Turbo aksine akıtın daha verimli yanmasını sağlayarak aynı yakıtla daha fazla güç elde etmenizi sağlar.

Bende aslında sizin gibi düşünenlerdeniz, turbo eksoza gelen yanmamış ve sıcak gazı alarak tekrar silindirlere yönlendiren bir sistem gibi düşünüldüüğünde ayrıca bir yakıt sarfiyatı olmayacaktır ama gaza ani yüklenmelerde yüksek oranda ve yanmamış benzin atılması doğal,. bu da yakıt sarfiyatını arttıracaktır...

Bu arada elektronik araçlarda (eski spring, şahin vs gibi mekanik olmayanlarda) yokuş inerken sistem yeterli motor devri varsa, debriyaja ve gaza basılmadığı sürece motor benzin akışını durdurmakta, araçların klavuzlarındada yazar bu... yakıt sarffiyatı gösteren araçlardada "0" oalrak görebilirsiniz bu durumlarda... habi hafif yokuşda ve düşük devirde değil, mesela biraz dik ve araç 2500 üzeri devir yaptığı yokuşlarda...
      |
      |

• Binbaşı
      1322 Mesaj
      12 Nisan 2010 20:06:39
      quote:

Orijinalden alıntı: d_oglu

Teşekkürler..

Aracınız 1,3 ise oldukca iyi bir rakm gibi geldi bana...

bende bir araca baktım aynı model, 1,3 cdti ama 75binde tek farkı otomatik fites.... sizce bu ne kadar eder?
      |
      |

• Onbaşı
      34 Mesaj
      13 Nisan 2010 11:08:17
      arkadaşlar haftasonunda tekrar fulledim depoyu ve sonuc beni düsündürmeye basladı....

ilk depoda 120 tl 'ye 290 km yol gitmiştim

ikincisinde de 126 TL'ye 295 km yol gittim...

Yakıt tüketimi düsecegine artıyor...

OPEL CORSA 1.4 enjoy tam otomatik......
      |
      |

• Yarbay
      8269 Mesaj
      13 Nisan 2010 11:20:42
      Arkadaşlar rica etsem yakıt tüketimi ile ilgili mesajlarınızı { "Corsa" Yakıt Tüketimi } başlıklı konuya yazabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 13 Nisan 2010; 11:22:30 >
      |
      |

2007 Opel Corsa 1.4 Sport, 5 kapı, düz vites, magma kırmızısı
      Panorama Sunroof, ESP, HSA, DDS, Koltuk ısıtma, Yol bilgisayarı, Cruise Control, Koyu lensli arka aydınlatma grubu, 17" Opel jantlar
      OPC-Line iç paket (direksiyon simidi, vites topuzu, pedal seti), OPC-Line dış paket (bodykit, yan logolar), Solar Reflect ön cam, Solar Protect arka & yan arka koyu renk camlar,
      Touch & Connect (Navigasyon, Bluetooth, USB), Elektrokromatik dikiz aynası, 215/45/17 ContiSportContact3 yaz lastikleri, 205/50/17 ContiWinterContact TS 830 P kış lastikleri
      http://img803.imageshack.us/img803/4702/zdscf4638.jpg
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      13 Nisan 2010 11:39:45
      bu baslık o sanıodum kusura bakmayın...
      |
      |

• Binbaşı
      1322 Mesaj
      13 Nisan 2010 11:51:35
      ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memet -- 13 Nisan 2010; 13:22:06 >
      |
      |

• Yarbay
      8269 Mesaj
      13 Nisan 2010 11:55:54
      memet kardeşim, bir iki mesaj yukarıya bakarsan, demişiz ki

"Arkadaşlar rica etsem yakıt tüketimi ile ilgili mesajlarınızı { "Corsa" Yakıt Tüketimi } başlıklı konuya yazabilir misiniz ?"

Hani doğru yerin burası olduğunu zannettim desen o da değil, bak başlıkta "1.3 CDTI Dizel" yazıyor.

Lütfen artık gereksiz başlık açmayalım, mesajı birden fazla başlığa göndermeyelim, doğru yere sadece bir kere yazalım, mesaj ve konu kirliliği olmasın.
      |
      |

2007 Opel Corsa 1.4 Sport, 5 kapı, düz vites, magma kırmızısı
      Panorama Sunroof, ESP, HSA, DDS, Koltuk ısıtma, Yol bilgisayarı, Cruise Control, Koyu lensli arka aydınlatma grubu, 17" Opel jantlar
      OPC-Line iç paket (direksiyon simidi, vites topuzu, pedal seti), OPC-Line dış paket (bodykit, yan logolar), Solar Reflect ön cam, Solar Protect arka & yan arka koyu renk camlar,
      Touch & Connect (Navigasyon, Bluetooth, USB), Elektrokromatik dikiz aynası, 215/45/17 ContiSportContact3 yaz lastikleri, 205/50/17 ContiWinterContact TS 830 P kış lastikleri
      http://img803.imageshack.us/img803/4702/zdscf4638.jpg

Reklamlar
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR2
0,369
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.