Şimdi Ara

Opel Corsa 1.3 Cdti Essentia Easytronic (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
27.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2010 model astra 1.3 cdti kullanıyorum aracım 8.000 km de.. aracım da vites geçişlerinde sarsıntıdan çok vuruntulu bir ses alıyorum..metal kasislerden geçerken aracdan aldıgınız ses gibi vites geçişlerindede o sesi alıyorum .. bu problem yüzünden aracımı 2 kere servise götürdüm..normal oldugunu Easytronic şanzımanlarda bu sesin geldigini söylediler.. astra Easytronic kullanan arkadaşlardada vites geçişlerinde ses geliyormu ???

yavuzozkan1907@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: piasemen

quote:

Orijinalden alıntı: bindokuzyuzbes

Aracı ekspertize sokucam eger bi sorunu cıkmazsa almayı dusunuyorum , ama hala easytronic şanzıman hakkında şüphelerim var, vites geçişleri sarsıntılı gibi, hill holder yok arac yokusta kacırıyor , yazılımla hill holder atılıomus maliyeti ne kadardır , aynı aracı kullanan veya easytronic şanzıman deyimi olan arkadasların yorumlarını bekliyorum.

merak edenler için arac 77.000 de fiyat 17.000 tl.

al veya alma diyemem ama sadece yaşadıklarımı anlatmak istiyorum çünkü opel ve easytronic laflarını duyunca tüylerim diken diken oluyor iki yıl geçmesine rağmen

2004 corsa 1.3 cdti essentia easytronic aracım vardı 49000km de hiç kazasız ve boyasız almıştım dizel olsun otomatik olsun sevdasından bide bu fiyatlara fiesta vardı ama ondaki asm şanzuman problemli diye corsa almıştık...
    göstergelerde vites ekranında N(boş)-A(otomatik)-R(geri) veya manuel modda hangi vitesteysen o yazar normal şartlarda ama ben bunlardan çok F (arıza kodu) gördüm diyebilirim anlamı kitapçığında yazıyor aracı stop edip birkaç dk bekleyin tekrar çalıştırın sonra geçmezse servise gidin(tabi gidebilirsen) zira F yazdıktan sonra araç viteş boşta gibi gaza basınca devir yükseliyo ama bir gıdım ilerlemiyo ve hiçbir vitese geçmiyo çekici çağırman gerekiyo
    neyse aracı aldım bir ay güzel bi sorun olmadı geziyoruz dizel güzel bişey onu anladım herkese söylüyorum anlatıyorum felan ama sonra birgün ankara ankamall kapalı otoparkta ekranda ilk kez F yazdı bu ne lan oldum kitapçık Allah tan torpidodaydı baktım dediklerini yaptım 5 dk bekledim neyse geçti çalıştırdım eve geldim.servise gitiim böyle böyle hemen baktılar hata kodu var yazılım yükleyelim geçer dediler tamam yapalım yaptık neyse bi hafta sonra bu sefer bayram arefesi bidaha yaptı ama busefer çalışmadı Allhtan kaskodan çekici çağırdım servise götürdüm gece 23:00 bırakıp eve döndüm artık tekrar program attılar. sonra bir hafta sonra birdaha yolda kaldım gene çekici gene servis gene yayan eve dönüş.busefer tamir yaptık dediler aldım servisten daha eve dönerken yolda gene kaldım çekici aradım kaskodan ne deseler beğenirsiniz "beyefendi bu hafta 3. çekici isteyişiniz malesef gönderemeyiz tabi apey bi küfür tartışmadan sonra telefonda dedim keyfimden araba az yaksın benzin tasarrufu olsun diye çekiciyle gezmiyorum dedim boşunada yılda 1 milyar vermiyorum bu kasko için tabi kan beynimde" neyse geri servise bıraktım tabi iş dönüşü akşam almaya gittiğim için dönüşte servis kapanmıştı güvenliğe bırakıp eve gene yayan döndüm.sonrasında opis birde opan baksın diye oaraya gönderdi ordada bi tamir felan uzatmayım artık aldım haftasında gene yolda kaldım(komedi gibi ama inanın yaşadım bunları) busefer kredi kartımın yol yardım hizmetini aradım artık inanın..
    dedim değiştirelim bu namussuz vites beynini olur dediler bi sordum iki yıl önce 2500tl yuh dedim şok oldum..neyse opel servis elemanlarıyla çekicilerle güvenlikle kanka olduğumuzdan artık gide gele servisten bi eleman abi git çıkma al onu takalım hatta istersen ben ayarlayım felan dedi üç beş kuruşta ona verdim 750 tlye çıkma taktım yaptırdım ve hemen evin önüne çektim birdaha hiç binmeden satılık ilanı verdim ve 10 gün yattı ve sattım..belki birdaha hiç yapmamıştır değiştirdik çünkü beyni ama inan cesaret edemedim tekrar sürmeye...

sarsıntılı vites geçişi,geri kaçırması hiç önemli şeyler değil alışılıyoda yolda kalmaya aynı hafta 3 defa felan hiç alışılacak şeyler değil açıkcası....

tabi bunlar benim başıma gelenler sizde olacak diye birşey yok ama easytronic yazıısnı görünce dayanamadım açıkcası paylaşmak istedim...

bol şanslar...

arızalıydı gittim çıkmacıdan parça aldım binmeden sattım olup olmadığını bilmiyorum patlarsa yeni sahibinde patlasın kazık ona girsin

sizin gibiler yüzünden 2. el araba almaktan korkuyoruz bide başıma ben geldi diye anlatıyorsunuz...

• Merhaba arkadaşlar

Corsa 1.3 enjoy 100.000 km civarı arabam var. 3-4 aydır kullanıyorum ama bgn ilk kez bende F i görenlerdenim :)

Bu F yazısı aracı durdurmadan kendi kendine anlık olarak düzeldi. Sorun kalmadı. Araçta muhtemel sıkıntı nedir? ne yapmak gerekir.

Yorumunuz rica

tşk.
  • 2005 1.2 lt benzinli Corsa ile 20bin km yaptım ağırlıklı İstanbul içinde. Vites geçişleri devrine ayak uydurarark yaparsanız sarsıntısız. Acele kullanımda biraz sarsıntılıdır. Yokuşlarda manueller gibi değil frenden gaza geçene kadar 1 saniye geçiyor en fazla. Manuelcilerin bir de kavramayı bulma sıkıntıları var. Easytronicte çok arkaya kaçmıyor yani. Hill holdera gerek yok. Ben acemiliğimde kullanmıştım. Hiç sorun yaşamadım.

Yalnız park modu yoktu onda. Yani yokuşta park ettiğiniz zaman el frenine kalıyorsunuz. Bu büyük bir eksiklik. Ya ben yanlış kulandım ya da gerçekten öyle. Araba durduğunda boşta kalıyor ve böylece el freniyle yaşamak zorundasınız. Düz ayak yerde yaşayıp çalıştığım için sorun olmadı hiç ama sağa sola gittiğinizde yokuşa falan parkederseniz mutlaka kaldırımdan falan destek alın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.