Şimdi Ara

opel astra mı ford focus mu? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
0
Favori
85.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece fren ve yalıtım konusunda dedim.Tamamını okumamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barmendi

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: barmendi

güvenlikte focus daha iyidir. bkz. euroncap... ayrıca yol tutşta focusun eline astra falan su dökemez. astranın ikinci eli iyi diyen arkadaşlar, hiç arba pazarına vs gitmiyosunuz heralde. şimdiye kadar satılan birçok focus gördüm ancak astralar galerilerde bekliyor. focusun parçasının ucuz olması da cabası.

Focus'un eline su dökemez mi? Öyle bi dökerim ki duşa bile sokarım Focus'u.

35 Puan Focus'un
    34 Puan Astra'nın.

Çocuk: Astra 39, Focus 40

Bu mu üstünlük dediğin?

Focus neden hemen satılıyor acaba? Şirketler çoğunlukla baz donanımını alıyor. 200.000 300.000'e gelince elden çıkartıyor. Ucuz diye de millet zıplıyor.Astra'yı şirketler tercih etmiyor çünkü. Şu an sedanı çıktı Astra'da aynı şekilde olmaya başladı.

quote:

Orjinalden alıntı: ekorender

İki arabada kendini ispat etmiş arabalar. Hangisi alınırsa alınsın hata olmaz. Focus'un gerçekten yol tutuşu astraya göre iyi. Ancak focusunda iyi olmadığı kısımlar var. Mesela iç mekan konforu (ön konsol, kadranlar, kapı kolları vb.) astra'nın baya bi gerisinde. Birde focusta beni hayal kırıklığına uğratan içeriye çok ses alması. Yalıtımı malesef astra kadar iyi değil. İki arabayıda aynı gün aynı noktada kullanmış birisi olarak görüşlerim bu kadar. Ancak tekrar söylemekte yarar var iki arabada sınıfında standartları belirliyor.

Yol tutuşu neye göre iyi pardon? Neye göre kime göre iyi.

sen hiç astra nı zorlamadın herhalde. burada bağımsız focus süspansiyonundan ve klasik torsiyonlu dingilli astra dan bahsediyoruz. sen 150 yle iyi bi viraja gir içinde gaz çek fren yap bakalım ( esp yi kapat) kendini nerelerde buluyorsun? bırak bu işleri , focusu bilmeden laf atma.

150 ile değil Focus Passat İnsignia ile bile sağlam virajdan çıkamazsın. Ayrıca sana kursta öğretmemişler sanırım. Viraja nasıl girersen öyle devam et. Viraj içindeyse frene bastığında hangi araba olursa olsun çizgisinden sapar. Gaz vererek girdiyse öyle devam edeceksin. Frene basarak girdiysen fren şiddetini hafiflet devam et diye bir kural vardı ki fizikte bunu destekler. Focus'u senden daha iyi biliyorum merak etme.

NateHuffman arkadaşım. Megane ile karşılaştırdığın araçlar neler acaba düşündün mü. Üç aracı da sürdüm merak etme boştan laf atmıyorum Megane'a. Frenleri iyi demişsin. Bastığında adamı yapıştırıyor direksiyona. Arkandakini de sana yapıştırıyor onu da biliyorsun değil mi? İyi birşey mi hayır tabiki. Tamam önden birine vuracaksan ordan kurtarırsın arkadakibi tamponda bulursun.

Yalıtımda Megane'ı katma. Yol sesi var motor sesi var.
    Korna diyorsun da bu kadar saçma olamaz karşılaştırman. Ciddi olmadığını düşünüyorum.
    Yola oturmaktan kastın nedir.

Megane kullanmasak bilmesek aracı inandıracaksın.

• şimdi kavganızı bilememde kalite konusunda babaanneniz bile sorsanız astra der
    2aracın içine bakan keşfeden bunu anlaması 2dk budaha şık ve güzel der =astra
    yanlış anlamayın bende ne astra nede focus var astra almaya yemin etmiş birisiyim
    çok arıza vermişti arabam satmıştım bir dahada almam diye yemin ettim [:@
    focus sanki %20 alman gerisi bursa yapımı gibi bişey bence
  • gecengun oto kuaföründe arabayı yıkatıyordum.
    bir megane geldi..
    sağ ön kapıyı eşi kaparken kapı kolu olduğu gibi elinde kalmış
    yahu kardeşim bizim hanımda bu kapının kolunu sökebilecek güç varmıdır sence diye soruyordu

bide ağızını doldura doldura;hay ben bunu araba diye icad eden aklı ....deyip duruyordu

• bu hafta kısmetse astra 1.3 tdci sıfır alıyorum (allah nazardan saklasın :)) çok araştırdım 2.el bile baktım fiyatlar, yok kredi yok alım satım derken sıfıra çok yaklaşıyordu (aradığım kriterlere göre) ford bayiğine gittim iki paket yapmışlar trend ve titainum(eski ghia) aralarında dağlar kadar fark var bu kadar mı olur dedim kendime en belirgin farklardan biri koltuklar çok farklıydı trend versiyonuna bindim sanki clio koltuğu koymuşlar o kadar vasat titanium baktım çok güzel ya arkadaş bu segmentte hiç bir firmada bu tarz bi fark göremedim ve titanium fiyatı trend ile 7000 tl vardı, ve fiyatı astradan uçuktu ve aynı fiyata donanim ve kalite açısından astra ile yarışamaz bile neye hafta içi binicem astrama, fabiadan astraya geçiş nasıl olacak çok merak ediyorum, keşke yeni oktavia 1.6tdi gelseydi hiç bi arabaya bakmazdım valla :))))
  • hayırlı uğurlu olsun kardeşim kazasız belasız kullanırsın inşallah...
    ancak focusların titanyumlarının fiyatlarını oldukça düşürmüşler.
    trend lerle arasında 1000 tl kadar bi fark kalmış nerdeyse..
    focus 4k trend 109 ps tdci 39610 TL
    focus titanyum tdci 4k 109ps 40435 TL
    eğer almadınsa arabayı henüz ve eğer ford geciyorsa aklından hala,bir bak derim...

ben ne biçim opel ciyim yav

alalaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacada

hayırlı uğurlu olsun kardeşim kazasız belasız kullanırsın inşallah...
    ancak focusların titanyumlarının fiyatlarını oldukça düşürmüşler.
    trend lerle arasında 1000 tl kadar bi fark kalmış nerdeyse..
    focus 4k trend 109 ps tdci 39610 TL
    focus titanyum tdci 4k 109ps 40435 TL
    eğer almadınsa arabayı henüz ve eğer ford geciyorsa aklından hala,bir bak derim...

ben ne biçim opel ciyim yav

alalaaaa

İmzandaki Arabandan memnun degilmisin yada neden focus'u öneriyorsun kardeş

• gayet tabiki de memnunum kardeş..
    ben sadece arkadaşı bilgilendirmek istedim.
    hakkaten de ford.com.tr ye girim araçların fiyatlarına bakarsanız,titanyum ile trend
    donanımının arasında 1000 kadar fark kaldığını göreceksiniz...
    eğer arkadaş focusu düşünüyorsa ve titanyum modeli pahalı geldiğinden trend modeli de
    gözüne hiç basmadığından focusdan uzaklaşıyorsa ben sadece bilgilendirmek istedim...

ben arabamdan çok memnunum..ayrıyetten eşe dosta arkadaşa herkese
    Opel markasını şiddetle tavsiye ederim..kullanmadan kalite işçilik v.s gibi farkları göremezsiniz...
    Opel Asta

Allah-ü Teala herkesin gönlüne göre versin...
    Amin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacada -- 10 Ağustos 2009; 22:45:08 >

• bence arabadan ne beklediğinize bağlı
    bu zamanda hiçbir araba birbirine uzak ara üstün değil(aynı segmentler için söylüyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

bence arabadan ne beklediğinize bağlı
    bu zamanda hiçbir araba birbirine uzak ara üstün değil(aynı segmentler için söylüyorum)

haklısınız...
  • 15 eylülde dünya lansmanı yapılacak olan, kasım ayında türkiyede satışı başlayacak olan yeni opel astra 2010 bence segmentinde rakipsiz olacak. beklemeye değer derim. fotolara bakın siz karar verin...

opel astra mı ford focus mu?

(aslında linkde daha çok foto var ama buraya ancak 3 tanesini koyuyorum, diğerleriniwww.opelinsigniaclub.net adresinden bakabilirsiniz)

• baz modeli 38 den başlar opel ilk piyasaya girişte cok pahalı oluyo
    ama golf den daha iyi bi arac bunu ben degil almanlar soyluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciroer -- 6 Aralık 2009; 23:06:21 >
  • Nerden buluyorsunuz eski konuları hortlatıryorsunuz.
  • bende eski kasa 2001 astraya biniyorum. Arabamdan memnunun yaşı haricinde astra ağır basıyor ama iç genişlik olarak focusu daha geniş gibi gördüm. zaten bu arabalar orta sınıf değilmi? kriterlerimiz yakıt güvenlik ve rahatlık . 160-170 km lik hızlarda ikisnimde yol tutuşları birbirine yakın alacak olursam . Dizelde fordu benzinlide opeli tercih ederdim. bu iki arabada 2000 model bir arabadan fazlası yol bilgisayarı, güvenli sürüş (geniş tekerleklerden dolayı ) birde genç yaşı. yakıt olarak bir farkı olmadığını düşünüyorum ( her ne kadar beygir gücü artsada aynı oranda aracın ağırlığıda arttı). Türkiyedeki arabalarda pahalı benzinde?
  • hic astra kullanmadim fakat focus sedan ile uzun yola gittim geldim, benim de megane II hb aracim vardi,

astra mi focus mu deseler sanirim ben astra secerdim, daha hos duruyor, ozellik olarak da cok fark olmadigini dusunuyorum.

megane ile ilgili karsilastiramda arkadaslar megane kullanmasak inandirirsin demisler, acikcasi megane ve megane hb birbirinden cok farkli iki arac,

megane II HB, motor sesi, yol sesi, fren ozellikleri ve surus konforu olarak focus`tan cok daha ustun bir arac. inanmayanlar iki araci pes pese uzun yolda denesinler. focus daha iyi yol tutabilir ama makasa girmeyen, surus kurallarina uyan bir surucu icin bu hic birsey ifade etmiyor.

arkadasin dedigi dogru, istanbul trafiginde duramayip da arkadan baska bir araca carpan megane hic gormedim fakat arkadan carpilmis megane cok gordum.

trafik ani durdugu zamanlarda duramamaktan hic korkmadim, hep gozum dikiz aynasinda olurdu, arkadan gelen durabilecek mi acaba diye

astra icin +1

• Megane'nın frenlerinde maşallah iyi performans var. Az basmayla bie olduğunuz yere yapışıyorsunuz.
  • Bitmeyen konu olucak bu sanırım. Su sıralar iki aracında ikinci el dizellerine bakıyorum, kararsız kaldım yakıtları aynı diye okudum bir kaç yerde inanasim gelmedi acaba oyle mi
  • bu konu opel bölümünde açıldığındanmıdır nedir astrayı sanki bir mercedes gibi anlatmışlar neymiş 3 gömlek üstünmüş falan filan...burada bahsedilen astra,focus,megane üç aracıda kullandım her araçların birbirine göre üstün özellikleri var benzinli motorda en ekonomik ve performanslısı megane,en fazla yakıt tüketen ise focustur.yol tutuş olarak focusun üstünlüğü tartışılmaz tabi çok farkta yok aslında ama testlerde öyle çıkıyor.astranın süspansiyonları çok sert ve astra konforsuz bir araç en rahatı ve konforlusu bunların içinde megane.fren performansı ise bugüne kadar kullandığım araçların içinde en iyisi megane.yalıtım olarak focus 90-100 km yi geçtikten sonra rüzgar sesi gelmeye başlıyor bu biraz rahatsız ediyor motor sesi açısından astra daha sessiz focus motor sesi fena değil megane yalıtımda iyi fakat 4000 devirden sonra motor sesi diğerlerine göre biraz fazla.astranın iç mekanı daha kaliteli ama ben olsam opel almam bende opel almayacağıma yeminliyim

• bence megane bu ikisinin yanına bile yaklaşamaz...
  • aynı model

focus=yol tutuşu

opel=tasarım ve yakıt

megane=burda ne işi var

Ben opel i tercih ettim 1 yıldır kullanıyorum,memnunum,tavsiye ederim...focusunda hakkını veririm ama megane ın hakkaten bunların yanında ne işi var anlamadım...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.