Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Opel Astra K segman kırması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ~Furkan61~ Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
101
Cevap
1
Favori
7.051
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      22 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:26:21 Konu Sahibi
      Merhabalar
      2017 model Opel Astra K 1.4T 150hp otomatik 12 aylık 18.500km aracım segman kırdı. Başına gelen var mı? Opel Türkiye bu konuda duyarsız. Yeni araç talebim oldu. İnceliyorlar, olumsuz dönüş yaparlarsa hukuksal yolla devam edeceğim sanırım. Aracın arızalı parçasını değiştirmek ve bir bakım da hediye önerileri var🤣 Yanında anahtarlık verirlerse mantıklı gibi geldi. 🤣 Sanırım Opel bir hataymış. Sizlerin yorumu nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 2 saat 9 dakika kadarı kaldı.
      04 Aralık 2018 20:34:54
      Geçmiş olsun. Umarım hoşnut olacağınız bir şekilde sonuçlanır. Opelle ilgili bi kaç tane de piston kırma olayı okudum yanlış hatırlamıyorsam. Son zamanlarda çok fazla bu tür arızalar okuyoruz. Sanırım yeni küçük hacim yüksek güç yaklaşımının acemilik aşamaları ve ek olarak aşırı gücü kaldırmayan mekanik sistemler. Böyle giderse bu işlerde de otomotiv sektörü geri adım atar. Yeni ve daha sağlam bir metal ya da imalat yöntemi bulunana kadar...

bite my shiny metal ass
    • Yarbay
      12040 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:38:19
      150 lik motorlarda bilinen bir sorun hatta farklı yağ kullanmaya başlamışlardı. Astra K konusuna bakın ya da yazın. Başına gelenler vardı.
      https://forum.donanimhaber.com/forumid_642/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 4 Aralık 2018; 20:41:29 >

https://www.mahfiegilmez.com/
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:38:38 Konu Sahibi

Teşekkür ederim. Bakalım birkaç güne kadar dönüş yapacaklar. Bölge müdürü davet etti görüştük. Sonucu bekliyoruz.

|
      |
      etusch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yarbay
      2696 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:39:12
      ^üstün Alman teknolojisi^ geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Peugeot 508 1.6 e-hdi Active
    • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 2 saat 9 dakika kadarı kaldı.
      04 Aralık 2018 20:42:35

Bu alet önceden General Motors'dan motor alırdı. Artık psa'nın. Motoru hala GM'den mi alıyor psa'dan mı bilmiyorum. Ama o parçasının Alman olmadığını biliyorum. Almanların da çok arıza yapıyor diye pek tercih etmedikleri bi otomobildir.
      |
      |
      CyberBot kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bite my shiny metal ass
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:44:30 Konu Sahibi
      Kesinlikle yanlış seçimim. Tecrübe ettik

|
      |
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:45:24 Konu Sahibi

&#128077;&#127995;

|
      |
      Led Zeppelin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1924 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:48:06
      Durduğu yerde devir yükseltmek gibi şeyler yapıyor muydunuz?

Volkan Özkurt - Nick: Şarkı Halinde Kal = sarkihalindekal
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:50:06 Konu Sahibi

Hayır

|
      |
      sarkihalindekal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1604 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:53:17
      Astra k nin testine gittiğimde çok övülmüştu bu motor fakat gerekli mukavemet dayanımlarının ne olduğu konusunda hiçbir kimse hiçbir bilgiye sahip değildi zaten Volkswagen in 1.4TSİ 160 beygirlik motorunun sorunlarını duyduktan sonra insan istemsiz olarak bu Hacım den bu beygir güçlerinin alinmasina pek olumlu bakamıyor motorun tolerans değerleri çok düşük oluyor ve sorun cikarmaya meyilli oluyor

Volvo'nun 2.0 ünitelerinin polestar vasitasiyla 400 beygir e kadar güç çıkışı verdiğini otomotiv sektörü ile alakalı olan herkes bilir ve eskisi kadar uzun ömürlü olacağını hiç sanmıyorum yeni volvolarin

|
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:57:02 Konu Sahibi
      Çözüm önerileriniz?
      Yenisi konusunda ısrarcı olmak?
      Yeni motor? (Sandık içi)
      Mevcut arızanın giderilmesi?
      Ve sonrasında Opel’den kurtulmak?

• Çavuş
      76 Mesaj
      04 Aralık 2018 20:58:18

Geçmiş olsun.
      Bir dönem Astra k dizel otomatik alma niyetindeyken benzinli astralarda bu tür sorunlar olduğunu çok okumuştum.
      Başlığı görünce şaşırmadım.
      |
      |
      etusch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9683 Mesaj
      04 Aralık 2018 21:26:19
      Bu motorda benzer sorun çok oldu, genelde sandık motor ile değişim yapılıyordu. Ama ben yeni araç için bastırırdım.

2017 EGEA SEDAN 1.6 MULTIJET2 DCT URBAN-KURŞUN GRİ
    • Yarbay
      7067 Mesaj
      04 Aralık 2018 21:38:30

https://mobile.donanimhaber.com/sifir-aracta-motor-degistirmek-istiyorlar-arac-degisimi-kabul-edildi-astra-k--120556873

Konu sahibi arkadaş izlemeniz gereken yol hakkında belki size yardımcı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auto_man -- 4 Aralık 2018; 21:39:3 >
      |
      |
      serguven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2879 Mesaj
      04 Aralık 2018 21:39:36

Yalniz degilsiniz

Linktehttps://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=3604&sid=94ef40d1adcdddb30108c9cec928f933

13.000 mil (20000km) de "The ring around the top of the piston had broken." Segman ve Piston kafasi kirildi...

Araba geri döndü ve dört pistonun hepsini değiştirdiler ve 100 milden fazla tamamladım. Ben genişletilmiş garanti satın aldığınız için sevindim şimdi sadece kabuk petrol ve yüksek dereceli kullanmak için gidiyorum.

PDF'den Garanti Kapağı:

Motor

Aşağıdakiler dahil olmak üzere tüm içten yağlanan bileşenler: Silindir kafası, silindir kafası contası, valfler (dekarbonizasyon, yanmış veya çukurlu valfler ve valf yuvaları hariç), valf yayları, valf kılavuzları, eksantrik mili ve yatakları, eksantrik mili takipçileri, hidrolik kaldırıcılar, zamanlama dişlileri, zamanlama zincirleri, Piston ve piston halkaları sekman, silindir gömlekleri ve astar contaları, silindir bloğu, bağlantı çubukları ve küçük uç yatakları, gudgeon pimleri, krank mili ve krank mili yatakları, yağ pompası ve yağ pompası tahriki, dağıtıcı tahrik mili, volan, marş motoru halka dişlisi, motor yönetim sensörleri.

|
      |
      serguven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      670 Mesaj
      04 Aralık 2018 21:54:20
      Opelin yeni 1.4 150 hp lik motoru bu sorunla çok fazla anıldı çıktığından beri bu kaçıncı oldu artık vw nin aynı hacim aynı beygir gücündeki motorunda buna benzer hiçbir sorun yok gerçekten ilginç

• Yarbay
      12040 Mesaj
      04 Aralık 2018 22:02:52

150 lik tsi lerde piston kırıyor. En son 1.5 tsi lar boşuna mı çıkarıldı. Millet genelde 125 lik aldığından ya da 1.4 almadığından pek duyulmuyor.
      |
      |
      blacklotus01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

https://www.mahfiegilmez.com/
    • Yüzbaşı
      765 Mesaj
      04 Aralık 2018 22:15:50
      Küçük hacim, aşırı besleme, artan emisyon kuralları, motor alaşımlarının daha narin dayanıksız olması, maalesef eski kaliteyi aratıyor artik.Ne demek 18000 km de segman kırılması...benzer sorunlar vw 170 HP ve 160 HP lik 1.4 TSI motorların dada vardı.Audi nin tfsi motorları yine yağ yakma sorunları mevcuttu. Önceki aracım 1.6 180 HP insignia idi.suan 2.0t 180 HP Volvo ve 2.0 130 hp atmosferik sonata var.Volvo ve sonata kat be kat sağlıklı çalışıyor opelin 1.6 motoruna göre.Asiri besleme küçük hacim maalesef motor ömrünü azaltıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

MSI H97 GAMING 3 || iNTEL CORE i5 4460 3.4 GHZ || XIGMATEK VENUS CPU COOLER || KINGSTON HYPER-X 8 GB DDR3 1600 MHZ || EVGA GEFORCE 4 GB GTX 970 SSC ACX 2.0 || ZALMAN Z11 NEO || SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD || TOSHIBA 2 TB || SAMSUNG 1TB || ZALMAN LX-ZM500 || SAMSUNG U28D590D || TRUST TYTAN 2.1 || A4 TECH BLOODY B2100 ||
    • Yarbay
      9950 Mesaj
      04 Aralık 2018 22:19:58
      quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Bu motorda benzer sorun çok oldu, genelde sandık motor ile değişim yapılıyordu. Ama ben yeni araç için bastırırdım.
      O kmdeki bir araçta ilk defa olan bir arıza için ancak firma kendi rızasıyla değişim kararı verebilir ki bu da imkansız

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
SEO
paykasa
millenicom;internet;servis
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,684
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.