Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.608
Cevap
51
Favori
316.364
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Astra >> OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    96 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Hadara

Astra 1.6 dizel hb arabamda arka cam buğu çözücü kafasına göre kimi zaman çalışıyor.bu durumda Star stop çalışmıyorBursa yetkili servisi daha önce böyle bir şikayetle gelen olmadığını söyledi.hatta başka bayilerdende böyle şikayeti olanı duymadığını söyledi.eğer böyle şikayeti olan varsa hangi yetkili serviste çözüldümü çözülmedimi söylerse sevinirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: Hadara

Astra 1.6 dizel hb arabamda arka cam buğu çözücü kafasına göre kimi zaman çalışıyor.bu durumda Star stop çalışmıyorBursa yetkili servisi daha önce böyle bir şikayetle gelen olmadığını söyledi.hatta başka bayilerdende böyle şikayeti olanı duymadığını söyledi.eğer böyle şikayeti olan varsa hangi yetkili serviste çözüldümü çözülmedimi söylerse sevinirim.

Problem yok gayet normal, kısa dönem DPF temizliği yaparken araçta start stop devreye girmemesi için alınan bir önlem muhtemelen bir sonraki yazılım güncellemesinde onu kaldırırlar. Motora elektriksel yük bindirip start stop devreye girmesini önlüyor. Start stop sistemi araçta ne durumda?
    |
    |

• Er
    5 Mesaj
    Config ayarlardan denedim .(servis söylemişti)kapalıda zaten açıkdada farketmiyor.zaten sıcak havalarda buğu olmuyor.Arka cam buğu çözücü çalıştığı zaman star stop çalışmıyor.Araba çalışırkende 0.23lt/saat benzin harcaması gösteriyor.hem star stop çalışmaması hemde 0.23 harcama niye olsun ki? Servise götürcem.aracın geçmiş seyrini kaydedecekler.herhalde almanyayla paylaşırlar.dbf den kastınız partikül filtresi herhalde.
    |
    |
    Config ayarlardan denedim .(servis söylemişti)kapalıda zaten açıkdada farketmiyor.zaten sıcak havalarda buğu olmuyor.Arka cam buğu çözücü çalıştığı zaman star stop çalışmıyor.Araba çalışırkende 0.23lt/saat benzin harcaması gösteriyor.hem star stop çalışmaması hemde 0.23 harcama niye olsun ki? Servise götürcem.aracın geçmiş seyrini kaydedecekler.herhalde almanyayla paylaşırlar.dbf den kastınız partikül filtresi herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Şu partikul filitresi gibi saçma bişey yok ya filitre dolu sürmeye devam edin uyarısı geldi yakit ortalamasi 1 litre yukseldi. Şehir içi genelde 2 bin 2500 devir kullanıyorum,geçen totaldan 50 tl lık mazot aldım ondan sonra çıktı bu uyarı genelde opetten alıyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    astra sedan 1.6 cdti sport kullanıyorum. araç 1000 km de
    İki sorum olacak.Motor sıcaklığı kısa sürede 90 dereceye çıkıp sabitleniyor.Fakat aracı istop edip kaputu ellediğimde aşırı sıcak bana göre herseferinde.Sizde durum nedir acaba?
    Ayrıca araç manuel bildiğiniz gibi.Ben alıştım ama mesela babam daha alışamadı.Şöyleki aracı birden kaldırmak istediğimizde istop ediyor.Gazı fazla vermek gerekiyor.Hiç istop ettiren oldumu acaba?

Teşekkürler şimdiden

Istop ettirme aracı ilk aldığımda birkaç seferde oldu. Start-stop'tan kalkarken normalden azıcık fazla gaza basmak gerekiyor. Genelde o zamanlarda stop ediyor zaten.

Haziranda Antalya'dayken bana da fazla ısınıyor gibi geliyordu. Aşırı sıcak hava ve araç siyah olduğu içindi muhtemelen. Eskişehir'de öyle olmadı.

|
    |
    Burak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Buraks23

arkadaşlar merhaba
    İki sorum olacak.Motor sıcaklığı kısa sürede 90 dereceye çıkıp sabitleniyor.Fakat aracı istop edip kaputu ellediğimde aşırı sıcak bana göre herseferinde.Sizde durum nedir acaba?
    Ayrıca araç manuel bildiğiniz gibi.Ben alıştım ama mesela babam daha alışamadı.Şöyleki aracı birden kaldırmak istediğimizde istop ediyor.Gazı fazla vermek gerekiyor.Hiç istop ettiren oldumu acaba?

Teşekkürler şimdiden
    quote:

Orijinalden alıntı: Burak

arkadaşlar merhaba

Teşekkürler şimdiden

Bizim araçlarda su soğutmalı turbo var ondan olabilir 1-2 kez bende farkettim.

|
    |

• Yarbay
    6158 Mesaj
    Yani cidden kafama takiyorum kaput cok sıcak diye? sizde gun icersinde normal kullanimdan sonra kaputa dokunup bakarmisiniz?
    start stopu genelde iptal ediyorum.normal zamandada devir 1000 altinda oldugundan gaz düşük gelirse istop ettiriyor kullanan. Diger arkadaslardanda yorum bekliyorum
    tesekkurler kazasiz surusler

|
    |
    arkadaş vw fanboyları yüzünden vw den vazgeçtim, mercedes ve bmw çok pahalı hyundai ye güvenemedim, en içime sinen ilk çıktığından beri tasarımıyla hala dikkatimi çeken astra bir de 136lığı sürünce piyasaya direk aldık, haziran sonundan beri bekliyoz, otomotiv sektöründe mühendisim arabalardan soğudum, kamyon otobüs sevdam çoştu, astrada hala nasıl imal ettiklerini merak ettiğim yerler var o da olmasa iptal ettirecem siparişi, flexride şasisiz almam dedim arabayı pişman oldum almanyadan sipariş üstüne gelir dediler sanki bana elle yapıyolar, bir de türkler olarak hep kendimize bo atarız ya dürüst esnaf yok falan diye almanlarda aynı bokun laciverti bunu bi kez daha gördüm, paso özür dileyip tarihi düzeltme gönderiyorlar, o kadar bekledim vazgeçmek de ağırıma gidiyor, flexride şasi hazırda varsa alın yoksa boşverin cdc süspansiyonu flexride şasiyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şahımerdan -- 24 Eylül 2014; 22:30:55 >

Orijinalden alıntı: şahımerdan

arkadaş vw fanboyları yüzünden vw den vazgeçtim, mercedes ve bmw çok pahalı hyundai ye güvenemedim, en içime sinen ilk çıktığından beri tasarımıyla hala dikkatimi çeken astra bir de 136lığı sürünce piyasaya direk aldık, haziran sonundan beri bekliyoz, otomotiv sektöründe mühendisim arabalardan soğudum, kamyon otobüs sevdam çoştu, astrada hala nasıl imal ettiklerini merak ettiğim yerler var o da olmasa iptal ettirecem siparişi, flexride şasisiz almam dedim arabayı pişman oldum almanyadan sipariş üstüne gelir dediler sanki bana elle yapıyolar, bir de türkler olarak hep kendimize bo atarız ya dürüst esnaf yok falan diye almanlarda aynı bokun laciverti bunu bi kez daha gördüm, paso özür dileyip tarihi düzeltme gönderiyorlar, o kadar bekledim vazgeçmek de ağırıma gidiyor, flexride şasi hazırda varsa alın yoksa boşverin cdc süspansiyonu flexride şasiyi
    quote:

Hatalarını telafi amaçlı indirim isteyin. 1000tl nizi geri versinler
    Faiz yiyenler ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi kalkarlar. Bu onların: "Alım satım da ancak faiz gibidir." demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alış verişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de faize bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim faize geri dönerse artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. Allah, faizi yok eder de, sadakaları artırır. Allah, günahkâr kafirlerin hiç birini sevmez. (Bakara 2/275-276).

• Teğmen
    206 Mesaj

ilk başta liste fiyatından 1700 indirim yaptırana kadar baya pazarlık yaptım zaten, yapmazlar daha o kadar güvenim azaldı ki, araç gelince her yerini kontrol edip, eprom güncelleme tarhine falan bakmayı düşünüyorum, bunlar sıfır arabayı alıp test aracı yaptıktan sonra satar adama, diyorum ya soğuttular sağolsunlar daha almadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şahımerdan -- 26 Eylül 2014; 22:47:21 >
    |
    |
    yusuf24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ilk başta liste fiyatından 1700 indirim yaptırana kadar baya pazarlık yaptım zaten, yapmazlar daha o kadar güvenim azaldı ki, araç gelince her yerini kontrol edip, eprom güncelleme tarhine falan bakmayı düşünüyorum, bunlar sıfır arabayı alıp test aracı yaptıktan sonra satar adama, diyorum ya soğuttular sağolsunlar daha almadan
    quote:

aracınız geldimi ?

• Yüzbaşı
    556 Mesaj

Direk stil paket alman lazım.Ayrıca navigasyona gerek yok bence.Sport stil paket al geç.Cep telefonlarin da ki ucretsi navigasyon programları harika.

|
    |
    _zaknafein_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1.6 136gb sport still.Aracı alalı 6 gün oldu.Ben böyle yol tutan bir araca binmedim daha önce!Yan yatma diye bir olay yok,inanılmaz konforlu.Ayrıca vites oranları ve geçişler kemiksiz, harika..Güç pedalda; basarsan arkaya yapıştırıyor bunu anlamayan arkadaşlar hız ibresine baksın araç tank gibi olduğu için ivmelenmeyi hissettirmiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: nouma35

1.6 136gb sport still.Aracı alalı 6 gün oldu.Ben böyle yol tutan bir araca binmedim daha önce!Yan yatma diye bir olay yok,inanılmaz konforlu.Ayrıca vites oranları ve geçişler kemiksiz, harika..Güç pedalda; basarsan arkaya yapıştırıyor bunu anlamayan arkadaşlar hız ibresine baksın araç tank gibi olduğu için ivmelenmeyi hissettirmiyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: nouma35

Merhaba hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

Sport modeli stil paketini alıp ekstradan paket almaya gerek var mı siz ce ?

Çevre görüş sistemi,stil paketi ve navigasyon paketi ?

Ve aracı hangi bayiden ne kadar aldınız pazarlık yaptınız mı ?
    |
    |
    Doctor Who - True Blood - The Vampire Diaries - How I Met Your Mother - Chuck - Fringe - The Big Bang Theory - Game Of Thrones - Alphas - House M.D - Person Of Interest - Dexter -Torchwood - New Girl - Merlin - Heroes - Lost - Arrow - Beauty and The Best - Elemantary - Last Resort - Teen Wolf - Supernatural - Grimm - Nikita - Hunted - The Secret Circle - 666 Park Avenue - Major Crimes - Heroes - American Horror Story - Son of Anarchy - Grey's Anatomy - Sons of Anarchy - Homeland - Kyle XY - Guys with Kids - Prison Break - Baby Dady - Community - The X Files - Zero Hour - The Walking Dead - Revolution - Perception - Banshee - Continuum - Da Vinci's Demons - Hannibal - Spartacus - Under the Dome - Reaper - Primeval - Cult - Misfits - Mike and Molly - Alcatraz - Mad Men - Breaking Bad - Cracked - Go On - Hemlock Grove - Hunted - Leverage -

• Yüzbaşı
    556 Mesaj
    Cevre gorus ve navigasyona gerek duymazsiniz.Telefonlara yuklenen yandex gibi ucretsiz navigasyon programlari yeterince tatminkar.Ancak arka görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum ekran musait cunku.Sport still paket gayet guzel,cosmo'dan bile tatminkar diyebilirim.Sunroof olmayan cosmo'ya gerek yok.

|
    |
    HANGİ ARABAYA BAKSAM Bİ SIKINTISI OLUYOR. ARKADAŞIM ALDI ARABAYI DAMACANA SESİ VAR ARABADA. 70.000 VER DAMACANA SESİ OLSUN :) SERVİS 500 TL YE DALGAKIRAN MI NE VARMIŞ ONU TAKALIM DEDİ.. GARATİYE GİRMİYORMUŞ. AMA ARABA BUNUN DIŞINDA CANAVAR :) SPOR + STİL DÜŞÜNÜYORUM BAYİİ 70.000 E BIRAKTI
    quote:

Orijinalden alıntı: ÇİKO07

HANGİ ARABAYA BAKSAM Bİ SIKINTISI OLUYOR. ARKADAŞIM ALDI ARABAYI DAMACANA SESİ VAR ARABADA. 70.000 VER DAMACANA SESİ OLSUN :) SERVİS 500 TL YE DALGAKIRAN MI NE VARMIŞ ONU TAKALIM DEDİ.. GARATİYE GİRMİYORMUŞ. AMA ARABA BUNUN DIŞINDA CANAVAR :) SPOR + STİL DÜŞÜNÜYORUM BAYİİ 70.000 E BIRAKTI
    quote:

Orijinalden alıntı: ÇİKO07

Sedan fiyatı mı 70bin?

HAYIR HB KASA SPORT+STİL PAKET ... FİYAT NASIL SİZCE ?
    |
    |
    nouma35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
kolayoto.com
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.