Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Opel Astra J 1.6 Edition Çekmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
71
Cevap
1
Favori
5.539
Tıklama
Giriş
    3107 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Araba fazla yakmasın diye uğraşıyorsanız çekmemesi normal.

Ben de örnek olarak İzmir çevre yolundaki yokuşlara hızımı alarak çıkıyorum. (Yaklaşık 120 km/s hızla)
    Ondan sonra 100 km/s'e düşene kadar bekliyorum.
    Otomatik vitesi 5'e alıp, 3400 devir civarındaki torkla beraber sabit hızla çıkışa devam ediyorum.

Yokuşa düşük hızla girmemek gerek mümkün olduğunca.

Sürekli tırmanıtordu yol ister istemez vites düşürdüm ama ben lpg kaynaklo düşünmüştüm

Ek olarak LPG sistemi de biraz güçten düşürmüş olabilir. Onu da kontrol ettirmek gerekebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    6491 Mesaj

Bende ki arac lpgli. Lpg den kaynakli bir problem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Nyanko Sensei kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam merak ettim ne yakıyor aracınız? Mümkünse 100 km deki lpg tüketimini lt olarak verin. Bende de 2015 astra j sedan kasa var brc taktırdım ben. Ben gayet memnunum yakıtından.Ben devirli kullanırım bayılma olmaz.. bu araç 2000 devirde kullanılmaz.

|
    |
    Nyanko Sensei kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eski Kullanıcı Adı:
    KaymaklıLokum

Gitmiyorsa vites düşüreceksin bunun kuralı budur.
    |
    |

Orijinalden alıntı: liberty_15

Hocam merak ettim ne yakıyor aracınız? Mümkünse 100 km deki lpg tüketimini lt olarak verin. Bende de 2015 astra j sedan kasa var brc taktırdım ben. Ben gayet memnunum yakıtından.Ben devirli kullanırım bayılma olmaz.. bu araç 2000 devirde kullanılmaz.

J kasa ne yakiyor bilmiyorum ama astra h landirenzo kit cok uygun yakiyor.

istanbuldan depoyu doldurdum. Cuma sahurdan yola ciktim. O trafige ragmen 5 yetiskin + bagaj 440 km yaparak ankara cikisi kirikkale yolu uzerinde depoyu tekrar doldurdum. Benzine gecmemisti. 35.5 lt gaz aldi. 1.99 dan 70 tl ye 440 km gitmis oldum.15 kurus yakmis yani Yol acildikca her daim min 120-140 ile gittim. 170 tl ye malatyaya gelmis oldum. Lpg ile bu arac ekonominin dibini vuruyor. Dizelden daha uyguna geliyor. Hizimi 100 bandinda tutsam aracta 2 kisi olsak daha da duserdi.

• Yüzbaşı
    644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

istanbuldan depoyu doldurdum. Cuma sahurdan yola ciktim. O trafige ragmen 5 yetiskin + bagaj 440 km yaparak ankara cikisi kirikkale yolu uzerinde depoyu tekrar doldurdum. Benzine gecmemisti. 35.5 lt gaz aldi. 1.99 dan 70 tl ye 440 km gitmis oldum.15 kurus yakmis yani Yol acildikca her daim min 120-140 ile gittim. 170 tl ye malatyaya gelmis oldum. Lpg ile bu arac ekonominin dibini vuruyor. Dizelden daha uyguna geliyor. Hizimi 100 bandinda tutsam aracta 2 kisi olsak daha da duserdi.

Hocam bende Ankara-Çorlu geldim astra h ile 2013 model lpg li.Klima hep açık 130 un altına pek düşmedim 172 kuruş yaktı. Lpg yi 2.09 dan aldım.Sizde Klima açık mıydı ?
    İntel Core İ5 6500 Skylake / Msi Z170 Tomahawk / Galax 1050ti 4GB OC/ Kingston Hyperx Fury ddr4 8gb /Sandisk Ultra 2 240 GB/ Logitech X-540 5.1 Creative X-FI EXTREM AUDIO / Cooler Master eXtreme Power 390W

• Yarbay
    6491 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erdm6

quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

Hocam bende Ankara-Çorlu geldim astra h ile 2013 model lpg li.Klima hep açık 130 un altına pek düşmedim 172 kuruş yaktı. Lpg yi 2.09 dan aldım.Sizde Klima açık mıydı ?

15 kurus yaktigim mesafede acik degildi hocam. Cok nadir ara sira 1.kademe actim 5 dk ya kapattim geri. Ankaradan sonra yer yer acip kapattim ama.

|
    |

• Yarbay
    4663 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onurcngzhn34

aynı araçtan bizdede var.

1.6 atmosferikler sanki hiç gitmiyor gibi konuşuluyor yokuş yukarı 2000 devirde köklerseniz tabi gitmez boğulur max torkunu bulduktan sonra bakın nasıl gidiyor (+4000 rpm)

Astrada 4 bin üstü git tüptede subapları kaç bin km sonra eline alıyorsun bak gör. İnsanlara tavsiye verirken dikkat edin. Devir çevir demekle olmuyor. 3000 3500 üzeri tüp o motoru yorar. Bence ya yavaş gidin ya da benzine basıp rahat rahat devir çevirin. Bu mesajımı dikkate alın. İstediğiniz yerde de araştırabilirsiniz. Tüpte yüksek devir o motora zararlı. Subap eritirsiniz.

Motor sesi yükselince korkmayın motor patlamaz çevirin 4-5 bin devir bakın bakalım gidiyo mu gitmiyo mu.

|
    |

Orijinalden alıntı: cesmuru

quote:

Orijinalden alıntı: onurcngzhn34

aynı araçtan bizdede var.

1.6 atmosferikler sanki hiç gitmiyor gibi konuşuluyor yokuş yukarı 2000 devirde köklerseniz tabi gitmez boğulur max torkunu bulduktan sonra bakın nasıl gidiyor (+4000 rpm)

Astrada 4 bin üstü git tüptede subapları kaç bin km sonra eline alıyorsun bak gör. İnsanlara tavsiye verirken dikkat edin. Devir çevir demekle olmuyor. 3000 3500 üzeri tüp o motoru yorar. Bence ya yavaş gidin ya da benzine basıp rahat rahat devir çevirin. Bu mesajımı dikkate alın. İstediğiniz yerde de araştırabilirsiniz. Tüpte yüksek devir o motora zararlı. Subap eritirsiniz.

benim araç tüplü değilki.ayrıca kısa süreli yüksek devirin hiçbir zararı olmaz.9lt ortalamam var şehiriçi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    3497 Mesaj
    Opel Sütçü Edition.
    |
    |
    Daha dün yoldan geldim ankara ordu arası araç 1.4 90bg Corsa 98 model araç hemde lpgli 4 kişi ağzına kadar dolu bagaj 120 ile yokuş tırmanıyor alıyorum 4. Vites 3500 devir bandında sonra çok güzel uzuyor klima açık olduğu halde o yokuşlarda devirlenerek hızlanarak çıkıyor aracı tanımak ve kullanmayı bilmek lazım. Çünkü hiç bir araba yokuşta bayılmak teknik bir problemi yoksa sen hakkını verrmiyorsundur

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2933 Mesaj
    Çek 5 den 3 e çevir 4500 devir bak nasıl çıkıyor o yokuşları. Atmosferik araca turbo dizel/benzinli muamelesi yapmayın. O devir saatini zıplatın

|
    |

Avensis elegant extra
  • Yarbay
    2556 Mesaj
    1.5 4 ileri tam otomatik 105 beygir 4 çeker terios için konuşayım düşük devirde tam bir kağnı olmasına rağmen 4000 devirden sonra o bile iyi gidiyor.sollarken 5500-6000 devir aralığında seyrediyorum yakıt çok artıyor ama biraz daha çekiş düzeliyor.yüksek devirlere çıkmak gerek atmosferiklerde

|
    |
    Astra J 1.6 HB lpgi li araca sahibim. Devirli kullanın diyen arkadaşların görüşüne bende katılıyorum. Genelde bende fazla devirli kullanmıyorum yani 3000-3500 deviri pek fazla geçmiyorum ama arabanın gidişi 3500 devirden sonra hangi viteste olursanız olun değişiyor gücüne güç katıyor sanki. Ben sübapları değiştirdim o yönden bir sıkıntım yok ama motora zarar veririm diye yüksek devirlerde kullanamıyorum.

Orijinalden alıntı: aesoydan

Astra J 1.6 HB lpgi li araca sahibim. Devirli kullanın diyen arkadaşların görüşüne bende katılıyorum. Genelde bende fazla devirli kullanmıyorum yani 3000-3500 deviri pek fazla geçmiyorum ama arabanın gidişi 3500 devirden sonra hangi viteste olursanız olun değişiyor gücüne güç katıyor sanki. Ben sübapları değiştirdim o yönden bir sıkıntım yok ama motora zarar veririm diye yüksek devirlerde kullanamıyorum.

Subaplari kac km de degistirdiniz? Fiyat ile marka bilgisi paylasir misiniz? Ileride lazim olabilir. 30 bindir lpg ile devam ediyorum suan sorun yok cok sukur. Subap degisim oncesi ne gibi sorunlar yasadiniz acaba?

|
    |
    2000'li yıllara kadar ülkecek atmosferik benzinli araca bindik gitmiyor etmiyor demek boş iş. her aracın belli bir devri ve hızı vardır. en zayıf motorlu araç bile 3. vites 4500 devirde tazı gibi gider. belki turbo dizelin rahatlığı olmaz ancak gitmiyor demek mantıksız.

ortalama atmosferik bir aracın maksimum torkunu verdiği devir 4000 devirdir. 4. vites ise genelde her araçta 1:00 oranlıdır. yani motorun gücünü orantılı verdiği bir devirdir. 4000 devir 4. viteste araçta sıkıntı olmadığı sürece her türlü gider. kimisi 100 le kimisi 140 la şanzıman oranına göre değişir. arabayı 5. vites 2000 devirde bayılttıktan sonra 2'ye kadar bile düşülür burada iş şöföre düşüyor.

eski kasa şahinler bile 80-90 ile rampa çıkabiliyor. buradan hesap yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 4 Temmuz 2016; 1:21:07 >
    |
    |
    yokuşta çekmeyen araba yoktur, her araç gücü oranında gider, 1.6 atmosferik opel motoru da uzun yıllardır kullanılan hatta çok daha ağır araçlarda kullanılan bir motor, motor bayıldığı yerde vites düşürülür olur biter, lpg yle yüksek devir gidilmez diyenler için de çok uyguna yağlama sistemleri takılıyor, böylece subaplara da birşey olmaz, gaza basmaktan bu kadar korkmayın özellikle de araç lpg liyse
    |
    |
  • Yarbay
    8296 Mesaj
    Aynı motor 1.5 ton insignia'da bile kullanıldı.Astra h gibi araçta devirli kullanıldığında topukluyor araba
    |
    |
    Ya acemisiniz motor ya da sürüş konusunda ya da amaç farklı burda. Astra g vardı bizim 100 hp 1100-1200 kg civarı. Hep ailecek giderdik şehirdışına bagaj dolu şekilde. Ben hiç hatırlamam çekmedi durumunu. Rampa dikse çekersin 3.vitese yüklenirsin gaza bitti. Lpg vardı bizim araçta da.

|
    |
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
SEO
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.