Şimdi Ara

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
705
Cevap
27
Favori
569.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracın test ayarlarında bende çıkan ekranlar bunlar ancak birşey anlamadım.

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER

Ancak kullanma kılavuzunda yazan olay olmadı. 3- 5 sn basıyorum ama biip sesi gelmiyor.
    Ayrıca sinyal ve silecek kollarını çekince selektör yapıyor sadece

• hepsini denedim hiçbiri olmadı
  • beyler şu cam açıkken kapıları kitlediğimizde otomati kapanma işini yapamadım ya. onu yapsam bile yeter. bilen var mı. yazılanları uyguladım olmadı.

araba 2006 astra hb
  • quote:

Orjinalden alıntı: aVu_silver

beyler şu cam açıkken kapıları kitlediğimizde otomati kapanma işini yapamadım ya. onu yapsam bile yeter. bilen var mı. yazılanları uyguladım olmadı.

araba 2006 astra hb

otomatik değil ama kapatma tuşuna camlar kapanana kadar basılı tutman gerekioyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xeon_bilis

quote:

Orjinalden alıntı: aVu_silver

beyler şu cam açıkken kapıları kitlediğimizde otomati kapanma işini yapamadım ya. onu yapsam bile yeter. bilen var mı. yazılanları uyguladım olmadı.

araba 2006 astra hb

otomatik değil ama kapatma tuşuna camlar kapanana kadar basılı tutman gerekioyor.

tamamdır onu biliyorum demekki olmuyor yaw neyse sağol
  • Olmuyor diye bişey yok. Kapılar kilitlendikten sonra kapatma tuşundan elini çek bi daha bas uzun süre ya da tüm camları aç.
  • acaba hiç akü bağlantın kesildimi? zamanında bizim focus ta akü bağlantısı kesilince bir sıfırlama prosedürü gerekiyordu.yapmayınca kumandadan kontrol yapamıyorduk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

Gizli Özellikler:

1- Kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyormuş. Follow me home özelliği

2- Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu
    akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

3- Kontağı çeviriniz arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

4- Kontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

5- Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

6- Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

7- Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

8- Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam

9- Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

10- Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
    Bağzı ayarlar şıkıyor artık aracın modeline göre..
    Bu ayarlar:
    -Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
    -Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
    -Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
    -Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
    -Cruise control varsa onun ayarları
    -bi iki şey daha vardı hatırlayamadım
    Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
    Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

11-Test menülerinin açılması için : Cd veya radyodayken settingse bip sesi gelene kadar basılı tutun.sonra bc ye basın.her basışınızda test meüleri açılacak.

9 Nolu Ekran:

TC-Inst: [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: [Tank ortalamasi]

TC-Dist: [tank duragan ortalamasi]

T: cooling water temperature

...... [ "Batarya Voltaji" ]

Sensor: outdoor temperature measured [ "Olculen Dış sıcaklık" ]

V: Current speed [Anlik Surat]

LED / LCD Temp: temperature of the LCD panels [LCD ekran sicakligi"]

RC-Inst: Currently consumption (as in BC times)[ "Anlik Yakit Tuketimi"]

RC-Time: consumption averaged (last minute (?)) ["Ortalama tuketim, Son dakikadaki mi?"]

RC-Dist: consumption averaged (last 50km (?)) ["Ortalama tuketim, Son 50km. deki mi?"]

TC-Inst: Tank moment measurement [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: Tank averaged [Tank ortalamasi]

TC-Dist: Tank still averaged [tank duragan ortalamasi]

TC-Dist/RC-Dist = Reach [menzil]

Bu degerler aractan araca farkli sembollerle ifade edilmis olabilir...

İstek üzerine özellikleri yazdım hepsi alıntıdır. Gizli özellik yazanlara tek tek teşekkür ediyorum. Başta abim tfk35'e

bu özellikler 2002 opel astra comfort 1.6 HB de varmı

• quote:

Orjinalden alıntı: Deep_Blue_1
    bu özellikler 2002 opel astra comfort 1.6 HB de varmı

Sanmam.
  • Gizli bir özellikmi pek emin değilim ama ben 1 senedir kullandığım 2008 model Astra'da yeni farkettim bu durumu. Silecek, kol yukarı itilerek 3 kademeli, aşağı çekilerekte tek seferlik çalışıyor. 3 kademeli zannettiğim silecek ayarı 4 kademeliymiş, 1 ve 2. kademe arasında bir kademe daha varmış. Silecek kolunu aşağıya tek sefer çektikten hemen sonra yukarıya bir sefer iterseniz bahsettiğim bu farklı kademede çalıştırabilirseniz. 1. kademede yaklaşık 5sn bekleyen silecek bu kademede yaklaşık 2sn bekliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmt

Gizli bir özellikmi pek emin değilim ama ben 1 senedir kullandığım 2008 model Astra'da yeni farkettim bu durumu. Silecek, kol yukarı itilerek 3 kademeli, aşağı çekilerekte tek seferlik çalışıyor. 3 kademeli zannettiğim silecek ayarı 4 kademeliymiş, 1 ve 2. kademe arasında bir kademe daha varmış. Silecek kolunu aşağıya tek sefer çektikten hemen sonra yukarıya bir sefer iterseniz bahsettiğim bu farklı kademede çalıştırabilirseniz. 1. kademede yaklaşık 5sn bekleyen silecek bu kademede yaklaşık 2sn bekliyor.

Dostum o 2 saniye olan ara bir kademe değil, kolu aşağıya çekip 1 kere çalıştırdıktan sonra, diyelim ki 5 saniye sonra yukarıya kaldırdın, bundan sonraki seferler 5 saniye aralıkla çalışır, 10 saniye sonra yukarı kaldırdın, 10 saniye aralıkla silecekler çalışıyor Fasılalı silecek ayarı oluyor bu özellik ve aracın kitapçığında gerekli açıklamalar var

• quote:

Orjinalden alıntı: cagdascac
    Dostum o 2 saniye olan ara bir kademe değil, kolu aşağıya çekip 1 kere çalıştırdıktan sonra, diyelim ki 5 saniye sonra yukarıya kaldırdın, bundan sonraki seferler 5 saniye aralıkla çalışır, 10 saniye sonra yukarı kaldırdın, 10 saniye aralıkla silecekler çalışıyor Fasılalı silecek ayarı oluyor bu özellik ve aracın kitapçığında gerekli açıklamalar var

Yeni birşey öğrendim, teşekkür ederim. İlk fırsatta deneyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cmt

quote:

Orjinalden alıntı: cagdascac

Yeni birşey öğrendim, teşekkür ederim. İlk fırsatta deneyeceğim.

Rica ederim Yeni bilgiler bekliyoruz

• Kendini aldırana dua ettirir
  • quote:

Orjinalden alıntı: xeon_bilis

acaba hiç akü bağlantın kesildimi? zamanında bizim focus ta akü bağlantısı kesilince bir sıfırlama prosedürü gerekiyordu.yapmayınca kumandadan kontrol yapamıyorduk.

evet sıfırlanıyor.ben aküyü değiştirdiğimde aracı kilitleyince camların otomtik kapanması gitmişti.ön cam açma kullarını yaklaşık 15sn yukarı kalkık tutunca tekrar olmuştu mesela.
  • Arkadaşlar bende astra nın gizli menüsüne girdim istedigim bölümleri gördüm.
    Elektronik Hız göstergesini buldum ama kaydetmem falan gerekiyor mu?
    Arabayı kapatıp actıgımda kayboluyor bununla ilgili bilginiz varmı
  • Kumandadan açma tuşuna 2 kez basınca farları yakan var mı
  • arkadaşlar bu 4 nolu resim üste yer alan
    dd:3.0/6.0 ecu versiyonunu
    code: 010/01 tarih falan mı gösteriyor acaba

quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

Gizli Özellikler:

1- Kontağı kapattıktan sonra selektör yapınca aracın farları 1 dakika açık kalıyormuş. Follow me home özelliği

2- Kontağa anahtarı takıp(kontağı çevirmeden) setting tuşuna 2-3 sn basılı tutun yol bilgisayarında LCD ekran ısısı, ECU donanım versiyonu
    akü voltajı ,Hız,Motor soğutma suyu sıcaklığı... gibi özellikler çıkar ekrana.

3- Kontağı çeviriniz arabayı çalıştırdığınızda ön silecekler çalışırken geri vitese taktığınız zaman arka silecekler devreye girer.

4- Kontağı kapatıp anahtarı çıkartmadan sinyal kolunu aşağıya çekerseniz sol park lambaları yukarı çekerseniz sağ park lambaları yanar

5- Seyir halinde sinyal koluna ufak bir dokunuşla 4 defa yanıp söen sinyal elde edersiniz.Bu uzun yolda sollamalarda çok buyuk rahatlık sağlıyormuş.Lakin direksiyon tam dönmedığınden ,sinyal kapanamayacağı için ,manuel kapatmayla uğraşma dıye.. 2 kademe var zaten yenilerde. 1. kademe de direksiyonun ufak hareketiyle kapanıyor. 2. kademede de direksiyonu çevirdikten sonra kapanıyor. U dönüşü ya da yarım tur çevirmelerden sonra kapanıyor.

6- Abs ve/veya esp belli bir sure sürekli çalışırsa örn 4-5 sanıye ,otomatık olarak muziği kapatıyor.Tehlikeli bir durum oldugunu görüyor ve dikkati dağıtmamak için kapanıyor.

7- Uzaktan kumandanın açma tuşuna 5 saniye basılı tutunca bütün camlar açılıyor kapatmada aynı

8- Fasılalı silecek ayarı : Sistem şöyle çalışıyor bir kere aşağı doğru itiyorsun. sonra istediğin aralık gelince yukarı 1 kademe kaldırıyorsun. örnek vermek gerekirse 8 saniye. o zaman aralıklı mod 8 saniye olarak çalışıyor. 15 saniyeye kadar açılabiliyor yanlış hatırlamıyorsam

9- Herhangi bir camı Auto Konumda kaldırırken elinizi camın üstüne koyun. Merak etmeyin eliniz sıkışmayacak. En üste çıkıp yarıya kadar inmesi gerekiyor. Çoğu arabada bu var ama bilmeyen arkadaşlarımız Olabilir diye düşündüm.

10- Arabaya girince, anahtarı kontağa taktıktan sonra silecek ve sinyal kolunu aynı anda kendinize çektiğinizde..
    Bağzı ayarlar şıkıyor artık aracın modeline göre..
    Bu ayarlar:
    -Müziğin sesinin siz hızlandıkça artması,
    -Follow me home (anahtardan arabayı açma tuşuna iki kere basınca farların yanması)
    -Hız uyarısı (istediğiniz hız limitinde size sesli uyarı veriyor)
    -Serit değiştirme sinyali (Açık/Kapalı)
    -Cruise control varsa onun ayarları
    -bi iki şey daha vardı hatırlayamadım
    Bu özellikler arasaında ilerlemek için sol (sinyal) kolunu
    Aralarında derece ayarı veya on / off yapmak için se sağ Silecek kolunu kullanın!!

11-Test menülerinin açılması için : Cd veya radyodayken settingse bip sesi gelene kadar basılı tutun.sonra bc ye basın.her basışınızda test meüleri açılacak.

9 Nolu Ekran:

TC-Inst: [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: [Tank ortalamasi]

TC-Dist: [tank duragan ortalamasi]

T: cooling water temperature

...... [ "Batarya Voltaji" ]

Sensor: outdoor temperature measured [ "Olculen Dış sıcaklık" ]

V: Current speed [Anlik Surat]

LED / LCD Temp: temperature of the LCD panels [LCD ekran sicakligi"]

RC-Inst: Currently consumption (as in BC times)[ "Anlik Yakit Tuketimi"]

RC-Time: consumption averaged (last minute (?)) ["Ortalama tuketim, Son dakikadaki mi?"]

RC-Dist: consumption averaged (last 50km (?)) ["Ortalama tuketim, Son 50km. deki mi?"]

TC-Inst: Tank moment measurement [ tank Hareketi anlik depo miktari olcumu]

TC-Time: Tank averaged [Tank ortalamasi]

TC-Dist: Tank still averaged [tank duragan ortalamasi]

TC-Dist/RC-Dist = Reach [menzil]

Bu degerler aractan araca farkli sembollerle ifade edilmis olabilir...

İstek üzerine özellikleri yazdım hepsi alıntıdır. Gizli özellik yazanlara tek tek teşekkür ediyorum. Başta abim tfk35'e

• @konkat

Tarihi 14. resim gösteriyor
  • astralojicom astranızla ilgili herşey bizim bir sitemiz var artık
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.