Şimdi Ara

OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
705
Cevap
27
Favori
569.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mtolgacengiz

bc yi biliyorum yol bilgisayarı değil mi. sorun şu bc1 ile 2. bu nedemek. iki tane yol bilgisayarı mı var

2 sürücü için kullanabileceğiniz bilgisayar Ayrı ayrı yani
  • Arkadaşlar hata kodu çıkarma işlemini yapamıyorum bir türlü.. Gaz frene basıp kontak çevirmeyi yani.. Bana sırasıyla ne yapacağımı anlatabilir misiniz?? Ben arabaya biniyorum, basıyorum gaz ve frene sonra kontağı çeviriyorum ama hiç bi kod yazmıyor.. yardım lütfen.. Arabada hata var bu arada, çalıştırmadan sönmeyen bazı ışıklar var göstergede
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

Arkadaşlar hata kodu çıkarma işlemini yapamıyorum bir türlü.. Gaz frene basıp kontak çevirmeyi yani.. Bana sırasıyla ne yapacağımı anlatabilir misiniz?? Ben arabaya biniyorum, basıyorum gaz ve frene sonra kontağı çeviriyorum ama hiç bi kod yazmıyor.. yardım lütfen.. Arabada hata var bu arada, çalıştırmadan sönmeyen bazı ışıklar var göstergede

Hiç bir arıza kodu çıkmıyorsa, aracınızda kaydedilmiş bir arıza olmadığını gösterir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhaneren

quote:

Arkadaşlar hata kodu çıkarma işlemini yapamıyorum bir türlü.. Gaz frene basıp kontak çevirmeyi yani.. Bana sırasıyla ne yapacağımı anlatabilir misiniz?? Ben arabaya biniyorum, basıyorum gaz ve frene sonra kontağı çeviriyorum ama hiç bi kod yazmıyor.. yardım lütfen.. Arabada hata var bu arada, çalıştırmadan sönmeyen bazı ışıklar var göstergede

Hiç bir arıza kodu çıkmıyorsa, aracınızda kaydedilmiş bir arıza olmadığını gösterir.

benim araçta göstergede üstünde anahtar işareti olan bi araba resmi çıkıyor, arabayı çalıştırdıktan sonra sönüyor.. çalıştırmadan önce sönmesi gerekmiyor mu onun?? birde eğer arıza yoksa 0000000 gibi bişey yazmıyor mu, yoksa arıza yoksa hiç bi sayı mı yazmıyor

• quote:

benim araçta göstergede üstünde anahtar işareti olan bi araba resmi çıkıyor, arabayı çalıştırdıktan sonra sönüyor.. çalıştırmadan önce sönmesi gerekmiyor mu onun?? birde eğer arıza yoksa 0000000 gibi bişey yazmıyor mu, yoksa arıza yoksa hiç bi sayı mı yazmıyor

Anahtar işareti sönüyorsa problem yoktur.
    -----
    Hiç birşey göstermiyorsa kaydedilmiş bir arızası olmadığını gösterir.
  • quote:

quote:

quote:

merhaba bdurmus bende ilk önce yapamamıştım. ilk önce gaz ve fren pedalına sonuna kadar bas daha sonra anhtarı kontağı tak ve ışıklar yanıncaya kadar olan seviyeye kadar çevir km göstergesinin orda hata kodu yazacak arabayı çalıştırdıktan sonra arıza lambasının sönmesi hata kaydetmediği anlamına gelmez çalıştırmadan bir tık önceki seviyede diğer ışıklar sönünce onunda sönmesi gerekir ( tabi el freni çekikse onunda ışıgı el frenini indirdikten sonra sönücektir )

• quote:

BC1 ve BC2 sadece GID ve CID ekranlarda var. 3 satırlı kör veya tetris ekranlarda yok.

bu durumda, ilgili özelliğin benim arabamda olma olasılığı ne?
  • quote:

quote:

BC1 ve BC2 sadece GID ve CID ekranlarda var. 3 satırlı kör veya tetris ekranlarda yok.

bu durumda, ilgili özelliğin benim arabamda olma olasılığı ne?

Aracınızın ekranına bağlı ?

Resimdeki ekrandan ise BC1 ve BC2 değerlerini desteklemez. Sadece 1 tane değeri gösterir.
     OPEL ASTRA H GİZLİ ÖZELLİKLER

Bu resimdeki ise GID ekrandır. Sıfırı serviste 1,000 tl üzerinde 2. el 300 - 400TL arası.

Bu resimdeki ise CID ekrandır. 2.el 500 - 700TL arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan3535 -- 8 Nisan 2011; 17:32:27 >

• arkadaşşar şu hata kodu olayı hangi modeller için geçerli? Bende 2005 model astra h var. Ondada oluyormu biliyormusunuz ben denedim olmadı da
  • quote:

Orijinalden alıntı: leksus

quote:

quote:

quote:

merhaba bdurmus bende ilk önce yapamamıştım. ilk önce gaz ve fren pedalına sonuna kadar bas daha sonra anhtarı kontağı tak ve ışıklar yanıncaya kadar olan seviyeye kadar çevir km göstergesinin orda hata kodu yazacak arabayı çalıştırdıktan sonra arıza lambasının sönmesi hata kaydetmediği anlamına gelmez çalıştırmadan bir tık önceki seviyede diğer ışıklar sönünce onunda sönmesi gerekir ( tabi el freni çekikse onunda ışıgı el frenini indirdikten sonra sönücektir )

hocam saol senin dediğin gibi yaptım, kontağı çevirdikten sonra biraz daha basılı tutmak gerekiomuş gaz ve frene.. ben kontağı çevirince ayağımı çekiyodum.. Hata kodu 119103tü sanırım.. yarın götürcem bi servise gösteriyim

• quote:

hocam saol senin dediğin gibi yaptım, kontağı çevirdikten sonra biraz daha basılı tutmak gerekiomuş gaz ve frene.. ben kontağı çevirince ayağımı çekiyodum.. Hata kodu 119103tü sanırım.. yarın götürcem bi servise gösteriyim

İnternetten araştırdığınızda yakıt kalitesi ile ilgili sorun olarak gözüküyor. Çoğu servis aynı şeyi söyleyip ("Yakıt aldığınız yere dikkat edin.") arıza kaydını siliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaner

quote:

İnternetten araştırdığınızda yakıt kalitesi ile ilgili sorun olarak gözüküyor. Çoğu servis aynı şeyi söyleyip ("Yakıt aldığınız yere dikkat edin.") arıza kaydını siliyormuş.

geçmiş olsun sende aramıza katılmış oldun servise gitsende bize söylenen şeylere sanada söylenecek tabi götürecegin servise daha önce aynı sorunla gelinmişse mail göndericekler cevap bekliyoruz diyecekler servis lambasını söndürüp geri göndericekler zaten bu hata koduyla ilgili forum açık ordan son gelişmeleri takip edebilirsin

• foruma bir çok arkadaş oldukça faydalı bilgiler yazıyor da yazan arkadaşlar arabaların modelleri ile de ilgili bilgi verebilirlerse çok sevinirim. bu sayede gereksiz özellikleri arabamızda aramamış oluruz...

yardım istediğim konu ise... merkezi kilitleme sistemi ile ilgili. hani yazılmış ya 12 km/h ulaştıktan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi. bu özellik benim arabamda olmuyor. tech2 dediğiniz aletide bağlattırdım ama usta nasıl olacağını menüden bulamadı. bana "tech2 menüsünden istediğim özelliğin nasıl olacağını bul hemen yapalım" dedi. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan acele mesaj bekliyorum.

ikinci mesele belirlediğimiz hız sınırı aşınca arabanın sesli uyarı vermesi olayı. bunu da tech2 de baya bir baktık bulamadık. aynı cümleyi burada da söyledi. bilgisi olan arkadaşlara...

bu arada işlem yaptığımız araba 2005 astra H
  • HLS modülle mümkün olabiliyor ama tech2 değil de diğer bir cihaz vardı, oradan ayarlanabiliyor. Diğer sayfada/yukarıdaki mesajlarda yazıyor olması lazım...
  • evet otomatik kitleme tech2 ile değil başka bi alete bağlayınca yapılabiliyor.. bende tam hatırlayamadım adını ama bi yerde geçmişti bunun muhabbeti..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: attila24

quote:

Orijinalden alıntı: GKHNRC35

2011 MODELLERDE DE YOK CLASSIK 3 LERDE OTOMATİK KİLİTLENME...

bir opcom cihazı veya tech2 cihazı ile otomatik kilitleme (speed depant locking)aktif olabiliyor. servisler olmaz desede bastırın cihazı bağlasın menüden aktif edebilir ben opcom cihazı ile yaptım.

tech2 ile olmuyor, kilitleme menüsü pasif çıkıyor. Sadece opcom'un belli bir versiyondaki yazılım ile yapılabiliyor.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GKHNRC35

2011 MODELLERDE DE YOK CLASSIK 3 LERDE OTOMATİK KİLİTLENME...

bir opcom cihazı veya tech2 cihazı ile otomatik kilitleme (speed depant locking)aktif olabiliyor. servisler olmaz desede bastırın cihazı bağlasın menüden aktif edebilir ben opcom cihazı ile yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: metaner

quote:

Orijinalden alıntı: iron_man

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iron_man

bir tanede güzel özellik yazalım:)

ölçüleri japon birimlerine çevirince lt/ 100km yerine km/lt, yani 1 lt ile kaç km gideceği yakacağı yazıyor.

bu paylaşım tek kelimeyle süer olmuş. şimdilerde ben de yaptım öyle kullanıyorum. teşekkür ederim...

rica ederim ne demek, adamlar basit bir matematik hesabını ekrana dökmüşler ama kurcalamadıkça bulunmuyor.

bu arada benim yeni bir denemem va her iki yol bilgisayarını da sıfırladım. birisi diğerinden ortalamada 0.1 lt/100km az yakıyor. diğer tüm değerler aynı. matematiksel hesapta BC2 doğru diğeri yanlış. çözebilirsem hemen opele bir mesaj:)))

Nasıl ya
    Ben BC2'yi ilk hafta sıfırladım, bir daha da ellemedim. BC1'i kullanıyorum. 2'de geneli hesaplıyor

merhaba arkadaşlar,
    uzun süredir girmiyordum foruma,
    bc ile ilgili durum şöyle, arabayı ilk aldığımdan beri bc2yi sıfırlamadım. taki lpgye geçinceye kadar, 40300kmde 3050 lt yaktı. sonra lpg için akü sökülünce bcdeki bilgiler uçtu. şimdi her iki bcyi de sıfırlamadan kullanıyorum.ancak iki yol bilgisayarındaki ortalama tüketim değerleri arasında fark var. toplam gidilen km aynı olmasına rağmen ortalama olarak birisinde 7.6 yazarken diğerinde 7.2 yazıyor. resimleyip opele danışacağım...

• quote:

gerçekten böyleyse kafasının etini yeriz adamın, yeter ki olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: senturkorkun

quote:

gerçekten böyleyse kafasının etini yeriz adamın, yeter ki olsun

Ben de şansımı deneyeceğim ama şu ışık gösterisi yüzünden HLS şart

• Otomatik kilitleme sadece Opcom'un belli bir versiyonlarında oluyor. Çoğu servis olmuyor deyip geri gönderiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.