Şimdi Ara

opel astra g debriaj boşaldı ve vitese geçmiyor takılıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
1
Favori
7.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dikkatle okunması gereken debriaj sorunu bilgileri
    2001 opel astra g hb aracımın 20 gündür bir sorunu var bazen 5 vitese geçmiyor bazen
    debriaj dipde takılı kalıyor bazen boş bir debriaj oluyor sebebini usta bir türlü bulamadı ve debiaj
    balata seti yeni şimdi neden bu sorun olmuş olabilir
    SORUNUN ÇÖZÜMLERİ
    1:hidrolikli araclarda debriaj seti saglam ve arac vitese gecerken takılıyorsa yada vitesten çıkarken zorlanıyorsa
    2 sebebi vardır ya hidrolik eksilmiştir veya opel astra g debriaj boşaldı ve vitese geçmiyor  takılıyordebriaj hidroik takımlarında arıza vardır
    2:eger debriaj dipte takılı kalıyor pompalamayla zor lansa bile şişmiyorsa yani pedal geri gelmiyorsa
    araç vitesten çıkmıyorsa veya vitese geçmiyorsa sebebi hidrolik alt takımı arızalıdır
    3: eğer araç ın debriaj seti yeni ama takılma var ise yine hitrolik takımı veya hidroliktir
    4:aracınızın debriaj seti yeni hidroliği tam şanzımanda ve vites kutusunda sorun yok ise
    ozaman geriye tek çözüm yolu kalıyor hidrolik ( Opel Astra G Debriyaj Üst Merkezi FTE) pedala baglı olan
    pompa bölümü arızalıdırki 125 tl civarında fiatı ve usta ne alırsa degişiyor
    arkadaşlar yaşadım ve çok çektim bu yüzden bilgi amaçlı bu formda yardımcı olmak istedim
    KISACA ARAÇTA VİTES SORUNU VARSA
    şanzıman sekromecler ve baskı balata yeni ise
    pedal dipte kalıyorsa şişmiyorsa sertleşmiyorsa ve araç vitesten çıkmıyor veya vitese geçmiyorsa en başlıca sorunu bu fotoraftaki parcadır araca göre bu parça değişiyor
    umarım yardımcı olmuşumdur

• poyraz52100 P kullanıcısına yanıt
    O parça şimdi 375 lira 😁
    Benim aracım da astra G. İlk arıza sabah bi kalktım debriyaja dokundum dipte kaldı götürdüm üst merkez değiştirdik fte ve şanzıman yağını. Aradan 1 yıl geçmeden tekrar sıkıntı başladı sabahları araba ısınmadan vitese geçmiyor. Debriyajda baya boşluk var havasını aldırıyorum alınmıyor. Yine değiştirdim 2. Kez fte taktırdım sıkıntı yine 5-6 ay sonra tekrar etti bu sefer ustalar fte markanın sıkıntılı olabileceğini söyledi şimdi farklı marka takıracağım valeo yada sachs hangisi iyidir bilemedim. Ama eğer arıza fte parçadan değilse sürekli üst merkezin arızalamasının sebeb nedir? Son değiştirdğim parçayı çıkardığımızda içinden siyah siyah şeyler çıkmıştı acaba hidrolik gelen depoda yada borusunda pislikler var zaman geçtikçe parçayı tıkayıp bozuyormu ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.