Şimdi Ara

opel astra esp ve motor arıza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
11.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben de opel astra 2013 model lpg ve benzin var. LPG landrezzo marka servis tarafından yapıldı. Araba sabah ilk calistirmada motor işareti ve esp yanıp sönüyor. Araba ısısı arttığında sorun kalmıyor. Gün içinde rahat kullanıyorum.
    Ustaya gösterdim supap degistirmek lazım dedi. Aynı sorunu olmuş olan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap verebilecek yok mu?

• süpab sorununda gaz yememe çekiş düşmesi rölantide da dalgalanma olur. Bunlar yoksa başka bir ustaya daha göstermen lazım.
  • LPGli araçta motor arıza ışığını gören "usta" direk subap değişecek diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imperio_o -- 11 Aralık 2017; 14:49:14 >
  • Iki gündür arabayı benzinde kullanıyorum sabah sabah ilk kullanımda 2 -3 km sonra arıza veriyor. Gün içinde hiçbir sorun yasamiyorum. Acaba yazılımsal bir sorun olabilir mi?

• oksijen sensörlerini kontrol ettirin, oksijen sensörlerindeki problemler bu tarz hatalara sebep oluyor
  • Arabayı çalıştırdım 3-4 dakika kadar bekledim sonra sürmeye başladım sorun çıkmadı. Motor sogukken çıkıyor sorun. Acaba egzoz ile ilgili olabilir mi?

• hakan657 H kullanıcısına yanıt
    Arıza kodunu okuyun/okutun. Ona göre cevap verelim.
  • Ayni sorun bende de var hocam. Gun icerisinde ayrica motor ariza isigi yanip sonuyor, araba cekisten dusuyor bazen sonra duzeliyor. Burdaki bir usta da kablolarla ilgili sorun olabilir dedi ama cozemedi. Sanirim opel servise gidecegiz.

• Ateşleme bobini + buji olabilir mi?
  • Hakan Bey sorunu çözebildiniz mi? Sorunun kaynağı nereden çıktı?

• Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı, bir usta bujiler artı bobin değişimi demişti, diğer usta ise direk sübaplardan ötürü dedi. Sübapları değiştirdim ve sorunum çözüldü.

Doğru teşhisi koyan Şaşmaz da "Serçal opel" idi. (0312) 278 07 54. Bilginize.
  • Termostat arızalı değiştir komple 110 tl kurtul

• Bende de oldu aynı arıza termostat değiştirdim bitti bir dene istersen

• Tttttty T kullanıcısına yanıt
    Once buji sonra subablar değişti duzeldi bende de.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.