Şimdi Ara

Opel Astra 1.3 cdti (yakıt konusunda alternatiflei)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşin ehli olan arkadaşların tecrübelerine ihtiyacım var
    Mevcut araçlarımdan biri opel astra dizel 1.3 cdti spor style 2013 model.
    Bu aracı işim gereği sürekli kullanıyorum.yakıtı gerçekten çok iyi.Açıkçası herşeyinden memnunum.Ancak bu araç yere çok yakın ve yol az birşey engebeli bile olsa sıkıntı yaşıyorum.
    Arazi tipi araç var mıdır bu ayarda az yakan Öner'i sunarsanız çok sevinirim dostlar.
    Bir konuya daha değineyim.Araç hakkında bilgim sıfıra yakın.Cahilce birşey yazmış olabilirim mazur görün
    Herkese yazacakları cevaplardan dolayı şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 3 Şubat 2018; 19:30:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• duster 1.5 dci
  • Aurorax kullanıcısına yanıt
    Hocam duster pek güven veren bir araç değil

Ya da ben öyle sanıyorum bilmiyorum

Araştıracağım ama teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Hocam duster pek güven veren bir araç değil

Ya da ben öyle sanıyorum bilmiyorum

Araştıracağım ama teşekkür ederim

doğru teneke zaten az yakar, araziye arabaya acımadan sokarsınız onun dışında bir şey sunmaz. 2008 bakabilirsiniz yerden biraz yüksektir, dizeli ekonomik ama frenleri berbat, virajlarda yatıyor. qashqai dci olabilir. hdi ve dci dışında neredeyse tamamı bunlardan fazla yakar
  • Şu qashqai ye bakayım bakalım

Bu durumu en acil şekilde çözmem şart :)

• Yıllarca astra kullandım (h kasa) , su an 2017 qashQai var. Yakıt tüketimi aynı kullanım ile 1lt civarı fark eder.

Sürekli bozuk yol mu yoksa ara ara mı, sürekli bozuk yol ise dustera öncelik verin. Sıfır alacaksanız yeni kasa gelecek kısa sürede, yeni alınabilir veya eskilerin fiyatı düşer. Nedeni de bakim fiyatları. QashQai 10binde 900liraya bakıma girecek, duster 20binde 500e (qashQai için fiyat aldım, duster tahmini), yine bozuk yolda on takım vs masraf olunca fiyat çok fark edecek. Lansmanda denk gelmese nissani almazdım.

• Hocam şu duster'ı bir türlü sevemedim

Yani içi tenekeden bozma.Bir arkadaşım kullanıyordu "sadece motoru için aldım gerisi çöp" diye yorum yapardı hep şimdiki durumu nedir bilmiyorum ama qashqai ile ilgileneceğim.

Yollarımız bozuk evet.Bulunduğum şehirde yollar için ciddi bir düzenleme yapıyorlar.dolayısıyla her taraf çukurlu ve artık can sıkmaya başladı.

Qashqai ve duster dan başka alternatifim Yok mu diyorsunuz hocam?

• Ne yazik ki 1.3 CDTI yakit konusunda rakipsiz. Bende de Corsa var ve bende ayni seyden sikayetciyim. Allah'tan altta karter koruma var da ona surtuyor yoksa baya on takim masrafi cikacakti bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    İşte benim sorunum tam da bu.

Rahat sessiz sıkıntısız bir araç.Seyir halindeyken takır tukur ses gelmiyor iç donanım kaliteli yakıt çok çok iyi...

Şu özellikler de Suv arıyorum ve çok şey istiyorum sanırım

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    Bu sekilde yakit tuketimi olan SUV yok, C sinifi arac da kalmadi ne yazik ki.

En yakin araclar da 1.5 dCi-ler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_g_m_s

Hocam şu duster'ı bir türlü sevemedim

Yani içi tenekeden bozma.Bir arkadaşım kullanıyordu "sadece motoru için aldım gerisi çöp" diye yorum yapardı hep şimdiki durumu nedir bilmiyorum ama qashqai ile ilgileneceğim.

Yollarımız bozuk evet.Bulunduğum şehirde yollar için ciddi bir düzenleme yapıyorlar.dolayısıyla her taraf çukurlu ve artık can sıkmaya başladı.

Qashqai ve duster dan başka alternatifim Yok mu diyorsunuz hocam?

Şimdi bozuk yoldan kastınız ne bilmiyorum. Duster da kullandım (kendi aracım olarak degil), araçla ilgili görüşüm net biçimde ihtiyaç ise en iyi araç, ihtiyaç değilse en gereksiz araç. Dusterin kullanıldığı yerde kadjarda kullanılır qashQai de fakat uzun vadede illa ki masrafları olacak, tam bu noktada Duster 1 lira masraf çıkardıysa bu masraf kadjarda 2 qashQaide 3. Karsilastirdigim 3 araç birebir aynı motor (Dusterin 90hp olanı da var, hepsinde olan 110hp)

Kötü yol için ekonomi mi konfor mu ayrımı biraz daha sert olur, orta noktası pek bulunmaz. Arazi aracı için duster, binek araç için symbol, egea tarzı araçlar ekonomiktir (sadece alım fiyatı değil, kullanım maliyeti de içinde). Pick up tarzı araçlara geçince vergi ve yakıt artar, arazi aracında üst segmente geçince yine alım ve bakim- onarım maliyeti artar.

Sunu da belirtmek lazım, kendi aracimdan şikayetçi değilim, bozuk yollara da giriyorum illa ki ara ara, söylediklerim bozuk yolda yoğun kullanım için.

• Güzel cevaptı hocam İlginize teşekkür ederim.

Dacia da qashqai de hiç kullanmadım.

Bu iki aracı en yakın zamanda test edeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 4 Şubat 2018; 1:8:19 >
  • Bozuk yol + Düşük yakıt = Masrafsız Duster

Fazla konfor aramam başımı ağrıtmasın yeter derseniz tabi.

• lastik ve jantları değiş yani yükselt amatüsör başlarına yükseltme takozu attır biraz maliyet var ama değer aracın şekli bile değişir ben daha önce böyle bir yol izledim ama siz yinede iyice bir araştırma yapın
  • 807280 8 kullanıcısına yanıt
    Bu fikri veren hiç olmadı

Araştırayım bakayım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.