Şimdi Ara

Opel Ankara Reis Otomotiv'de başıma gelenler.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu ayrıntılarıyla yazmaktansa onlara attığım maili sizlerle paylaşmak istedim.

"Merhaba,
    Bugün 11.11.2013 tarihinde meriva aracımı kronik sorunu olan EPS uyarısı şikayetiyle Ankara REİS OPEL servisine götürdüm. Akşam teslim almaya gittiğimde direksiyonun EPS motoru ve Kutusunun değişmesi gerektiğini bununda %25 indirimle 4000 tl olduğunu söylediler. Ben aracı almak istedim bana bu şekilde aracı kullanmamın riskli olduğunu söylediler. Oysa arabayı getiren ben olduğum için sorunun ne olduğunu az çok biliyordum. Arabayı alıp yola çıkınca ne demek istediklerini anladım. Söylemek istedikleri araç "Bize getirdiğinizden daha kötü durumda" imiş. Servistenden çıktığımda direksiyon 60° derece sola dönük iken tekerlekler düz vaziyette yol alabiliyorum.

Sonuç itibari ile;
    1. Beni o halde yola çıkarmaları ne kadar etik?
    2. Aracımın Direksiyonunu daha kötü hale getirip, hiç bir şey olmamış gibi aracı teslim etmeleri ne kadar doğru?

Sonuç itibariyle Ankara'daki 3 yetkili servisin aynı parçalara katı mertebesinde farklı fiyat vermesini de sonraya bırakarak;
    Aracımın direksiyonunun eski haline getirilmesini istiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olmanızı bekliyorum.

Aksi takdirde yasal yollardan hakkımı savunacağımı da bilmenizi isterim."

• 1.) aracın direksiyon sorununu biliyorsanız ilk teslim alışınızda anlamış olmanız lazımdı ,
    2.) anladığınızda ayıplı hizmetlerinden dolayı yapmanız gferekenleri yapsaydınız o an ve orda ,
    3.) yola çıktığınızda anladınız ise hemen geri dönüp aracın eski haline getirilmesini aksi halde yasal yollara gideceğiniz belirtseydiniz...

sanırım daha iyi olurdu.
  • Ne de olsa değişecek, onun için Opak yetkili servise götürmenizi tavsiye ederim saçma sapan kendine yetkili servis diyen çakallarla uğraşmazsınız

Reisin yaptığı büyük hıyarlık olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylediklerinizde son derece haklısınız. Ama gerçek hayatta her şey mantık kurallarında olmuyor.

Neden geri dönüp tartışmadığıma gelince,
    1. Aracı teslim alıp çocuğumu okuldan almam gerekiyordu,
    2. Yola çıktığım yerden geri dönmem oldukça zordu (trafik ve sapaklar yüzünden),
    3. Geri dönüp tartışmam bana ne kazandıracaktı bu sorunun cevabı bana hiç ümit vermediğinden,
    4. En önemli madde;

Asıl suçlu aracı bu şekilde teslim eden servis bunda sanırım sorun yok. Biz, hep bize düşenlerden bahsediyoruz. Bireyi koruyacak hiç bir unsur olmayınca, mahkemeler yıllarca sürünce ve hakkını arayıp bulamayanları gördükçe çokta haksız da değilsiniz.
  • ben de mecburen düştüm oraya...adam bana yakıt deposu dışarıdan gelecek diyor, izmir orta eksoz diyor...ve siz aramadan adam gibi bilgi bile vermiyorlar...tipik doymuş esnaf profili...
  • evet...27 gün oldu aracım hala serviste...yakıt deposu ve orta eksoz için bu kadar bekliyor serviste...sakın uğrayayım demeyin...adamlar doymuş tok satıcı...bildiğin Türk esnaf...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.