Şimdi Ara

Opamplı Akım Yükselteç yardım

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
2
Cevap
1
Favori
76
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Elektronik ve Mekanik >> Elektronik >> Opamplı Akım Yükselteç yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    931 Mesaj
    İyi günler arkadaşlar.Üniversite öğrencisiyim bitirme çalışması olarak hoca opamplı transistörlü push pull yükselteç verdi.Aşağıdaki gibi örnek şekil çizdi girişten 20 mA giriyorsa bunu çıkışta 2A olarak ölçeceğiz.

Proteusta aşağıya ekledim gibi bir gerçekleme yaptım.

Devreyi bu şekilde kuruyorum girişe 5 V verip direnci ona uygun seçtiğim zaman opampa 20 mA gidiyor ancak çıkışta saçma sapan alakasız değerler çıkıyor ve opampdan sonraki direnç değerlerini değiştirsemde çıkış akımında bir değişme olmuyor.Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Ne yapmam gerekiyor nasıl çözerim bu işi??

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genclik17 -- 12 Aralık 2017; 17:18:50 >

|
    |

• Yüzbaşı
    931 Mesaj
    İyi günler arkadaşlar.Üniversite öğrencisiyim bitirme çalışması olarak hoca opamplı transistörlü push pull yükselteç verdi.Aşağıdaki gibi örnek şekil çizdi girişten 20 mA giriyorsa bunu çıkışta 2A olarak ölçeceğiz.

Proteusta aşağıya ekledim gibi bir gerçekleme yaptım.

Devreyi bu şekilde kuruyorum girişe 5 V verip direnci ona uygun seçtiğim zaman opampa 20 mA gidiyor ancak çıkışta saçma sapan alakasız değerler çıkıyor ve opampdan sonraki direnç değerlerini değiştirsemde çıkış akımında bir değişme olmuyor.Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Ne yapmam gerekiyor nasıl çözerim bu işi??

Şimdiden teşekkürler.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Media Sözlük
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,179
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.