Şimdi Ara

Onyo 7' Tablet modifiyesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
5
Favori
18.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    acaba bende sterio yapa bilirmiyim R L cikislari var
    Bide benim tabletin genel goruntu elimde bi tane usb si kirik bellek var acaba kasa icine montasliya bilirmiyim yada baska bi usb girisi taka bilirmiyim acaba cevaplarsaniz cok makbule gecer
     Onyo 7' Tablet modifiyesi
    ana kartin resmi soyle bisey

• harici bellek olayını şu mantıkla yapabilirsin>>>> http://www.kendinyapsitesi.com/proje.asp?id=737

stero olayı biraz karışık benimkinde zaten var. oyüzden yorum yapamıyacağım.

Bunundışında; Nanopad üzerinde a10 işlemci vardır ve çok ısınır. Bende buna çözüm olarak 30cm bakır kalın tel aldım uygunşekilde tabletin içine kıvırdım a10 işlemcinin üstüne gelecek şekilde macunladım.Isıyı yok etmesede dağıtarak azalmasına sebeb oldu. Şiddetle öneririm.
  • Bluetooth pc den kapanir da usb bellegi tabletden kapamam zor olur sanirim ama denememek icinde kendimi zor tutuyorum kisa surede deneye bilirim
    cok tesekkurler
  • minik bir aç/kapa düğme ekleyebilirsin mesela. örneğin ses düğmesi gibi. kullanmadığın zaman kapatırsın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben kendi tabletim için ufak bir alet tasarlamayı düşünüyorum.mini hoparlor, harici batarya, usb çoğaltıcısını bir stand şeklinde tasarlayacağım.Hepsini tek bir kutuda dekoratif bi şekilde yerleştirmeyi düşünüyorum bakalım nasıl olacak.
  • Kaba bi olcuye sahip olmazsa super fikir olur hocam
  • Güzel konuymuş neden gerilerde kaldı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: san_jose

acaba bende sterio yapa bilirmiyim R L cikislari var
    Bide benim tabletin genel goruntu elimde bi tane usb si kirik bellek var acaba kasa icine montasliya bilirmiyim yada baska bi usb girisi taka bilirmiyim acaba cevaplarsaniz cok makbule gecer
    ana kartin resmi soyle bisey

Bu tabletin modeli ne tamamen farklı bizimkinden

• benim tabletin ekranı kırıldı malesef.

bende dokunmatiğini söktüm.Lcd ekranı sağlam gayet mause klaye takatık laptop gibi kullanıyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: q00gle

benim tabletin ekranı kırıldı malesef.

bende dokunmatiğini söktüm.Lcd ekranı sağlam gayet mause klaye takatık laptop gibi kullanıyorum :D

Nasıl yani? hocam bir resim çekip atar mısın?
  • 2. elde 20-25 tlye satılan 3g modemlerden tabletine ekleyen oldu mu? Geçen sene Asus TF klavyesinin içine lehimleyen birinin videosunu izlemiştim youtube'da.
  • Resimi unutmazsam eklerim. Dokunmatik ekranların altında birde lcd ekran bulunur.dokunmatik cam onun üstüne yapıştırılır.ekranı kırılanlar lcd ye zarar vermeden dokunmatiğini sökebilirler.Daha sonrada mause ile kullanabilirsiniz.Zaten zor bir işlem değil.Lcd nin üzerine dokunmatik çifttaraflı bant ile monte edilmiş.Bir bıcaky ardımı ile dikkatlice ayırınız.

diğer arkadaşda 3g mobil modem entegre olayını sormuş.Modemler tablet içerisine sığacak kadar minik değildir ne yazıkki. bu yüzden illaki mini usb yardımı ile kullanacağız dışarıdan. tabiki tabledimizde 3g özelliği kendiliğinden yok ise =(

Benim düşüncem kablosuz mause vericisini entegre etmek çünkü tabledimde bluetooh bile yok :S
  • Şöyle bir fikrim var tabletin içine usb hub ekleyip yan tarfta 3-4 tane usb çıkışı açsak çok süper olur ama tablet çok ince olduğundan sığmaz diye endişe edip uğraşmak istemiyorum açıkçası :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mest47

Şöyle bir fikrim var tabletin içine usb hub ekleyip yan tarfta 3-4 tane usb çıkışı açsak çok süper olur ama tablet çok ince olduğundan sığmaz diye endişe edip uğraşmak istemiyorum açıkçası :(

Bu mümkün değil. hiç bir tablete sığmaz.ben kendime usb çoğaltıcılı tablet standı yapmıştım.ancak o tarz birşey olabilir.ama içerisine pek birşey sığmaz.Soğutucuyu bile zor yapmıstım kapağa değiyordu :S
  • tabletin usbsine yüklenirsek sapıtma durumu olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: q00gle

quote:

Orijinalden alıntı: mest47

Şöyle bir fikrim var tabletin içine usb hub ekleyip yan tarfta 3-4 tane usb çıkışı açsak çok süper olur ama tablet çok ince olduğundan sığmaz diye endişe edip uğraşmak istemiyorum açıkçası :(

Bu mümkün değil. hiç bir tablete sığmaz.ben kendime usb çoğaltıcılı tablet standı yapmıştım.ancak o tarz birşey olabilir.ama içerisine pek birşey sığmaz.Soğutucuyu bile zor yapmıstım kapağa değiyordu :S

Aslında eski tip kalın kasa tabletlere çok rahat sığar örneğin ilk mesajdaki resimdeki tablete rahatlıkla entegre edilebilir ama bu yeni tip ince kasalılara sığarmı bilemem.Ben mekanizmanın rahatça sığacağına eminim ama usb girşleri biraz kalın olduğundan açtığım yuvada sırıtabilir yinede imkansız değil bence..İlk fırsatta tabletin içini açıp göz atacağım.
    Benim tabletim incelik olarak aşağıdaki resimdeki gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoTuTuRK -- 28 Kasım 2012; 13:39:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

tabletin usbsine yüklenirsek sapıtma durumu olabilir mi?

ben bazen usb çoklayıcı kullanarak aynı anada klavye mause ve flash bellek takıyorum hiçbir problem olmuyor
  • bu iyi haber :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Onyo 7' Tablet modifiyesi

Şu wifi işlemi, bu anakartta olur mu?
  • hocam benim 10 inç tabletim var pili 6800 amh arttırmak istiyorum mesala 10000 amh lik bir pil alsam bunu dışarıdan(usb veye şarj çıkş yerlerinden dışarda dursun sorun teşkil etmez bana) bağlayabilirmiyim tablete bide uzaktan kumanda olayını nasıl yapabiliriz ayrıca ben buna 3g sım kart takabilirmiyim hocam bie siz root yapmadan anlıyomusunuz biraz yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen yardım edin hocam bide kamerayı güzel bişeler nasıl yapabilirz
  • hocam benim 10 inç tabletim var pili 6800 amh arttırmak istiyorum mesala 10000 amh lik bir pil alsam bunu dışarıdan(usb veye şarj çıkş yerlerinden dışarda dursun sorun teşkil etmez bana) bağlayabilirmiyim tablete bide uzaktan kumanda olayını nasıl yapabiliriz ayrıca ben buna 3g sım kart takabilirmiyim hocam bie siz root yapmadan anlıyomusunuz biraz yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen yardım edin hocam bide kamerayı güzel bişeler nasıl yapabilirz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.